DAC/AMP pro Meze 99 Classics k PC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Asharak 7. 12. 2021 00:05

Hezký den, večer,

listuji fórem už nějakou dobu, před rokem jsem díky dosti informacím i následnému poslechu pořídil Meze 99 Classics (poslech je klíč, ano). Po roce spokojenost, sic jsem je neměl možnost připojit k ničem jiném než integrované, dost tristní zvukovky u B450 Tomahawk základovky. Zkušebny asi zavřeny, kolem žádné audiofily neznám (Zlín - VS). A do L-E jsem ještě nevolal.
Teď se rozhoduji, co přesně, jaký DAC, AMP, preAMP, kombo a pod. k němu připojit. Po prolezení dosti témat kolem jsem získal sice základní přehled, co může být ovlivněno čím, jen přesněji k Meze 99C toho moc nebylo, takže si nezvládnu přiřadit ten chaos co mám v hlavě, proto zkusím vás.

První otázka je, jestli a jak moc se u těchto M dle vás vyplatí investovat. Chápu že čím víc, tím exponenciálně ceně výš kvalitou o málo líp. Některé diskuse zase zmiňují dražší zesáky, zvukovky až u vyššího řádu sluchátek. Rozpočet bych natáhl max na 15k,- CZK, dle "nutnosti" či nabídek v bazarech. Ale možnosti za pár korun, netuším možná budou stačit. Na druhý extrém bych případně koupil něco a další část až v budoucnu esi to bude mít význam, Meze si plánuji pár let nechat. Myslím :-D

Druhá otázka, jestli pořídit kombo, nebo poskládat DAC + AMP, či k tomu připojit preAMP ještě navíc, v tomhle se přesně neorientuji. Jestli to má extra vliv, nebo u mid-endu je to jedno. Krajní možnost je pořídit přehrávač s vlastním systémem a podporou Tidal a pod., vykašlat se na PC poslech + řešit příslušenství k přehrávači.

Třetí je, sic potvrzené ano díky fóru, zda se to projeví na výsledné kvalitě poslechu tak výraznějším skokem oproti integrované kartě, krom lepšího zvuku při nižší hlasitosti. Mám to na 100% ve Win a moc to neřve ._. Jestli poznám třeba ten blind-test konečně nebo nemám sluch už teď. Vím že integrovaná je šunt už dlouho, ale když Meze hrajou se vším fajn, tak váhám jestli to nehraje roli :-))
Chápu, i že to možná není pro začátečníka s převodníky atp. ideál, zkoušet takový drahý skok místo začít z lehka, ale se sluchátky jsem se ujistil, že to za to stojí tak proč né v této kategorii rovnou výš.

Co jsem vytipoval, nebo prostě vyčenichal tu a kolem:

Pro-ject Pre Box S2 Digital - zatím největší tip, díky komentáři u sluchátek Meze Gold na Audigu. Ale na fóru k němu moc přízně nebylo. Případně zda je potřeba tato verze Pro-jectu, či jinačí levnější "Box" varianty by mohly vystačit? Či to za ty prachy není ideální all-in-one řešení.
iFi ZEN DAC + iFi ZEN CAN - pokud tomu rozumím, takové DAC/AMP kombo je důležité a funguje spolu, přestože oba jsou to v popisu sluchátkové "zesilovače". Jen nevím jestli je něco s XMOS čipy a lepší hledat jiné, někdo zmiňoval že nejsou úplná výhra ale už neodkážu kde to bylo.
AUNE S6 - je teď v bazaru :-| další z rodiny jsem nesledoval
Chord Mojo - čtu o něm všude, mohl by jít i k mobilu, jen mi přijde desktop řešení, silnější vs. cenová kategorie
xDuooTA-10 či 20 - jestli je to s tím, že je u lampy zvuk přibarvený a tím by neseděl ke Classics, tak spíš ne? A jít přímo do lampy, jak někteří tvrdí je ok nebo blbost
Topping, zde jsem ztracen, je tu víc verzí, např z těch 30-tkových, nebo DX7 Pro z bazaru, jestli se objeví a seděl by. A30Pro myslím byl jeden, co by šel s nějakým převodníkem ještě dokupy?
Schiit by sem, asi, oželel jestliže není k sehnání kolem. Ale samo tipy bych klidně uvítal, jestli by seděl některý ke sluchátkám a počkalo by se na nabídku kolem.
Případně jiný tip.

Přesnější informace, jak je to s jejich přednesem a jak by seděl ke zbarveným a bassovitým Meze by byly super. Jestli je třeba to fakt řešit, ale z některých témat kolem mi to tak přijde. Nějaký neutrální DAC jako základ?
K tomu pak klidně sehnat zdroj s malým šumem, pokud bude možnost externího k vůli PC zdroji. Ke sluchátkám dokoupit balanced kabel, takže kdyby měl D/A balanced výstup, byla by to výhoda. A na MQA nelpím.
Dále teda chápu, že by bylo fajn si to celé někde poslechnout, nevím jak je to v L-E, pokud fungují tak bych tam šel aspoň připravenej z tudma a už jen zkoušel.
Ještě k hudbě, pokud má taky vlit na výběr - nehledám neutrální poslech. Classic vážnou hudbu, operní koncerty, zvuky smyčců, jazz intenzivně neposlouchám, spíš jde o velký kus elektronické hudby, metal/rock - stěžejně EDM, Industrial, Metal.

Snad jsem to stručně vypíchl a dává to smysl, a najdu zde co mi pomůže pořídit další aparát :)
Každý kousek informace dobrý, jak nové tak kritické. Děkuji!
Asharak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Golyatx 7. 12. 2021 07:57

Ahoj, napíšu ti zprávu, mám k dispozici všechno k vyřešení tvého případu.
Golyatx
Junior

Odeslat příspěvekod Inulthor 7. 12. 2021 08:02

Z uvedeného je pro Meze 99 dobrá volba Zen Dac, Can k tomu ani není potřeba, stejně tak většina dalších uvedených zařízení, zbytečný overkill. Sám mám Zen Dac a TA-20 k Anandám a tam se ta síla ještě využije. Mám i Meze 99 Neo a tam se projeví lehce jiná tonalita, ale síla nijak. Věřím že TA-10 bude také vhodná, o tej se říká, že má dobře implementovaný převodník. Pokud by ses chtěl teda rozšoupnout tak jukni na iFi Neo IDSD.
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod Asharak 7. 12. 2021 19:11

Jo, o overkillu jsem se sám varoval, ať nevymýšlím zase moc. Ale tak, nevím jak funguje v tomhle případu pořádně z technické stránky zase síla. Tudíž za příklad s Neo moc díky!
Taktéž za něco bez kabelu navíc, nádhera pro pozicování po místnosti, kruci... zase zvětšovat budget pro lepší dobro :V
Asharak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iceman27 8. 12. 2021 17:49

Meze 99 nejsou nijak nenažrané sluchátka, co se zdroje týče. Osobně bych si koupil nějaký přenosný přehrávač se symetrickým výstupem co umí Tidal s Spotify, symetrický kabel a bude to hrát moc dobře. A nebudeš fixovaný na jedno místo poslechu.
Zrovna kvůli těmhle sluchátkům bych DAC, AMP a spol neřešil.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asharak 15. 12. 2021 08:55

Tak děkuji Golyatxovi za ozvání se, poslech a zkoušku převodníků. Hodně mi zlepšil představu o všem kolem a otevřel uši.

iceman27: promyslel jsem si to i s nimi. Soudím že stejně jako blbost zbytečně drahý DAC atp. je řešit drahý přehrávač a bude ok zkusit taky levnější řešení k M99, nejspíš koupím taky. Ale k PC určitě ext. zvuk potřebuji dle poslechu.

Tedy zůstávám u volby levnějšího řešení a vyzkouším základní slušný DAC, naposlouchám skrz hudbu a zvuk peněz nebudu poslouchat... zatím.
Asharak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod coosha 7. 2. 2022 08:11

Ahoj, ktory dac/amp si nakoniec vybral?
coosha
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků