Chord Electronics Mojo 2

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 22. 2. 2022 07:25

martas38 píše:Ona je otázka, jestli tam hřeje ten FPGA a nebo spíš procesor. Víc bych sázel na to druhé.

To je pravda, vycházel jsem z toho, že hlavní díl práce odvádí FPGA, a ne mikrokontrolér Atmel. To ví ale asi jenom Rob Watts. Nicméně, i kdyby to bylo jak píšeš, hlavní idea by se tím nikterak nezměnila. Teď jsem se však díval na fotku základní desky Qutestu (https://cdn.head-fi.org/a/10236277.jpg), a tam ten Atmel vůbec není - což naznačuje, že asi zastává jen nějaké pomocné funkce, jako správa napájení, správa ovládacích prvků apod.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 2. 2022 08:23

Ten FPGA je hradlové pole. Tím jen prochází signál. Řekl bych, že ten namáhaný bude spíš ten arm procesor. Každopádně ty rozdíly ve výkonu budou o tom chlazení. V prostoru Huga se bude chladit podstatně líp, než v pidiprostoru Moja, byť se čipy hliníky nedotýkají. Stejně je tam největší zářič akumulátor s nabíjecími obvody (takže snad i ten Atmel). Každopádně jsou to supr zařízení, jen u prvního Moja mě štvalo to až nezdravé teplo. Nabíjet a hrát současně bylo na hraně a značně to ničilo akumulátor.
Možná by se mohli majitelé Qutestu zmínit, jak jim to hřeje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 22. 2. 2022 09:16

@mmartas38: Mojo2 bude v desktop móde batériu fyzicky odpájať.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 22. 2. 2022 09:31

Aby nakonec, podobně jako u PC, nevzniklo nové hobby spočívající v přetaktování komponent digitálních obvodů (“Jó, to moje Mojo 2, chlazené dusíkem, hraje líp než TT2” :-) )
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 22. 2. 2022 09:59

To si nemyslím. Pretaktovať PC je pomerne jednoduchá záležitosť. Ale využitie FPGA v Mojo 2 je špecifická záležitosť, do ktorej architektúry (z hľadiska kódu) vidí asi len jeden človek vo svete. Watts.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 2. 2022 17:05

Qutest nehřeje prakticky vůbec.
Žádný stolní převodník co jsem měl se moc nezahříval (Modi 3, Modius, Qutest).
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků