xduoo TA-30

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 14. 3. 2022 19:12

Původně jsem měl v plánu o xDuoo TA-30 blíže nepsat, případně se zmínit jen v rámci nějakého všeobecného vlákna. Došlo mi však, že by byla škoda na něj neupozornit víc, neb podobných produktů na trhu moc není.

ZÁKLADNÍ INFO:
- Výkonný hybridní sluchátkový zesilovač laditelný skrz volbu elektronek.
- ESS ES9038Q2M D/A převodník laditelný skrz volbu digitálního filtru.
- Široká škála vstupů i výstupů, lze provozovat jako samostatný amp i jako samostatný DAC.
- Masivní celokovové šasi a nadčasový vizuál elektronek.
- Skvělá tuzemská dostupnost, s cenovkou výrazně pod pomyslnou hranicí 1000USD.

Obrázek

Cesta, kterou jsem se k TA-30 dostal, je krátce vysvětlena zde.

CO VYZDVIHNOUT:
Z mého pohledu je hlavní devízou přístroje (tonálně i kvalitativně) vyvážená kombinace zesilovací a převodníkové sekce doprovázená silným poměrem cena/výkon pro ty, kteří holdují elektronkovému zvuku. Působí na mě hlavně hluboký úderný bas, vzájemná vyváženost frekvenčních pásem a většinově absentující tvrdost/plochost/zrnitost plně tranzistorové konkurence. xDuoo mi připadá jako zjednodušená přímočará verze Metrum Onyx + DNA Stratus a pokud bych se musel finančně uskromnit, už vím, kam šáhnout a až tolik neztratit.

CO VZÍT V POTAZ:
1) Tišší poslech s citlivými sluchátky může být problémový. (Nesouběh kanálů v nejnižších polohách potenciometru + vysoký výstupní výkon + absence přepínače zisku.)
2) Amp + DAC fungují nejlépe pospolu, vyvažují se. (DAC má mírné tendence k tenkosti, šedivosti a převzdušněnosti, amp zase k hutnosti a prostorové omezenosti.)
3) Ad 2) jinými slovy: DAC zní jako typický Sabre DAC, amp zase jako typický hybridní amp. (Nečekejte plynulost a holografičnost plně elektronkového zesilovače, stejně tak v projevu nebude absentovat "digitálno" po vzoru R2R NOS převodníků.)

NOTE: Kvalitu USB nebo bluetooth vstupů jsem nezkoušel. Nakonec nedošlo ani na tube rolling - odkaz výše to snad vynahradí.

-- 14. 3. 2022 19:38 --

zarkow píše:Tomáši, v Ta-30 máš stock lampy? Docela by mě zajímalo srovnání se Stratusem.

Bavíme se samozřejmě o rozdílu 700USD amp/DAC vs 3-4kUSD amp. Ve svých poznámkách však mám, že zvuk Stratusu je v přímém srovnání o něco prostorovější, vzdušnější, detailnější, dynamičtější a čistší, zatímco TA-30 zní o trochu víc úderně, tvrdě a in-your-face. Řekl bych, že prostorovost by byla tím, co by tě trklo do uší na první dobrou nejvíc. TA-30 má zkrátka relativně omezenější a méně vyčištěný prostor.

Jinak fun fact:
Zatímco já celkový kvalitativní rozdíl mezi TA-30 a Onyx+Stratus označil za relativně malý, má přítelkyně naopak za veliký. Zmiňovala, že vokály TA-30 zní relativně jako "v krabici", nejsou tak rozlišené a hlasitostní rozdíly jsou víc potlačené.
(Buď se snažím zvuk jako celek příliš objektivizovat, nebo nejsem dostatečně extrémní audiofil, nebo obojí. :mrgreen: :hm )
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 3. 2022 19:58

Ta Tvoje přítelkyně mi dost připomíná paní Columbovou, nebo máti Howarda ze seriálu Teorie velkého třesku .. Co kdyby sem taky něco napsala ? :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 3. 2022 22:59

Dlouho jsem po něm šilhal, než jsem se rozhodl pro Cayin. Ale jednak jsem chtěl čistě lampovou konstrukci a taky ten DAC v něm byl pro mě navíc. Předzesilovací ECC82 jsou docela výhodou oproti různým čínským exotům, jak bývá u těchto zesilovačů často zvykem. Pro tube-rolling je díky velké rozšířenosti ECC82 (12AU7) obrovský výběr včetně NOS elektronek.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 15. 3. 2022 20:28

V rámci své cenovky a jako all in one řešení asi těžko co vytýkat. Horší souběh kanálů při nižší hlasitosti je zřejmě "vlastnost" značky, stejný problém jsem četl na TA-26, která mě papírově taky zaujala.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 3. 2022 21:17

To je buď nic moc potenciometr, nebo si soudruzi nedali moc práce s párováním lamp, což by vyřešil tube-rolling. Ale asi spíš to první.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 16. 3. 2022 16:28

Ano bude to tím potenciometrem. Dá se to asi opravit, ale už je to nutný zásah včetně záruky, takže nic moc výchozí stav.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 16. 3. 2022 16:39

Je to jen v nejnižších polohách a má to tak spousta zesilovačů (s fyzicky menšími potenciometry). Ale přesto jsem to chtěl zmínit, neb to může být pro některé z vás podstatné.

-- 16. 3. 2022 16:40 --

introvert píše:Ta Tvoje přítelkyně mi dost připomíná paní Columbovou, nebo máti Howarda ze seriálu Teorie velkého třesku .. Co kdyby sem taky něco napsala ? :-)

Zasmála se tomu a pozdravuje. :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 16. 3. 2022 16:54

Tak že ji taky pozdravujeme :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasdcz 25. 3. 2022 06:47

tak to se stejne resi jenom u hodne citlivejch sluchatek "potenciometr" protoze vetsina na nizsi "volume" snad pouze u IEM mam stejny problem u Lyry :-) ale nic hroznyho....

ne vsude bohuzel je to resene takto:0

Obrázek
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron