BT převodník k TV LG s optickým kabelem

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod samarit 18. 5. 2022 14:47

Koupil jsem nahluchlému strýci-seniorovi TV 43" LG 43UP75003LF a pečlivě jsem vybíral aby měla BT. Jeho manželka slyší dobře a nechce mít TV příliš hlasitě. Můj soused to má na TV Panasonic a funguje mu to skvěle tak, že v BT sluchátkách slyší krásně zvuk, i když libovolně ztlumí reproduktory. Myslel jsem, že tato televize to má také tak. Bohužel se mi podařilo sluchátka spárovat jen tak, že když je aktivuji, vypnou se reproduktory TV.
Menu TV sice nabízí duální poslech repro+BT, ale při tomto nastavení televize sluchátka nenajde. Prý to nejde.
Po dotazech na LG jsem nakonec dospěl k názoru, že řešení by byl jen BT převodník jako je např. tento. (https://www.alza.cz/sennheiser-bt-t100-d5551306.htm ). Musí mít kompatibilní připojení optickým kabelem s TV LG. Převodník s připojením USB je nanic - při aktivaci sluchátek se vypnou reproduktory. Optika by měla fungovat jinak, ale jak potom regulovat volume ve sluchátkách? Soused na Panasonicu to má tak, že ztlumí reproduktory v TV, ale sluchátka ne. Jsou dostatečně a příjemně hlasitá. Máte nějaký nápad (ne předražený). Dík za každou radu
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků