Sluchátkový zesilovač k Sennheiser HD600

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jufre 21. 10. 2022 15:05

Tak jsem se rozhodnul pro tvoje doporučení Schiit Asgard 2. Je sice starší a hřeje, ale za tu cenu bych to vyzkoušel. Hlavně kvůli kvalitě zvuku s HD600.
Zvažoval jsem íFi, Topping M50+E50 a dokonce iFi Micro IDSD Signature, jako nejdražší možnost.
Psal jsem jestli ho iceman27 ještě má.
edit. tak odepsal a vezmu ho.
Teď mě to zrovna nemyslí, jak připojím HiBy a sluchátka s Asgardem2, do konektoru jack 3.5?
TV Panasonic TX-L50 E, sat. VU+Duo4K SE, sat.Lumix Qwiart 4K, zesilovač Yamaha RN602, repro Dynavoice DM 6, . Ložnice – TV Sony KDL-EX 720, repro Wavemaster Two Neo – Schiit Asgard 2, Pro Ject DAC S2,
Hifiman Edition XS, -
mobil Samsung Galaxy S21 FE
Jufre
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 21. 10. 2022 17:39

HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 23. 10. 2022 08:54

Tak pak dej diskutujicim vědět, jak ti to hraje. �
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jolefoto 26. 2. 2023 20:30

martas38 píše:TigiGold: třeba zde je na toto téma rovněž debata. Nejsem sám, komu to nesedlo, prostě Senn HD600/650 můžou hrát podstatně líp a nemusí to být nutně drahý zesilovač:
https://www.head-fi.org/threads/rme-adi ... 5/page-245


Martas38 v citácii píšeš "prostě Senn HD600/650 můžou hrát podstatně líp a nemusí to být nutně drahý zesilovač"
Mám HD 660 s. Keďže tvoj Cain má dobré referencie ale je už dosť drahý. Čo by si doporučoval k sérií HD 6... na základe vyššie uvedenej citácie, ako externý zosilovač v prepojení s RME ako prevodníkom? Ďakujem za odpoveď tebe ako aj ostatným ktorý majú nejakú skúsenosť.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod muchacho 26. 2. 2023 22:14

Vřele doporučuji xDuoo TA-26, je to celoelektronkový OTL zesilovač, jak stvořený pro vysokoimpedenční sluchátka a poslouchám přes něj HD600 a HD650 (a pošilhávám po nových HD660S2). Maximální spokojenost... ;-)
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 2. 2023 22:52

jolefoto: Ano, třeba to TA-26. Nebo Schiit Lyr, nebo Chiit Valhalla. Z tranzistorových něco od AudioGD, výkonnější Toppingy atd.
Prostě mašiny co mají výkon.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 27. 2. 2023 17:02

martas38 a muchacho díky za odpovede.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod jolefoto 27. 2. 2023 19:40

Ahojte ešte raz. Páčia sa mi tie zosilovače od xduo a sú dostupné v SK/CZ.
RME keď mám aj ako DAC aj sluchátkový zosilovač tak si hlasitosť regulujem diaľkovým od RME. RME keď prepnem na line out tak sa automaticky nastaví na nejakú výstupnú úroveň ktorá, ako som niekde čítal, by sa nemala nejak výrazne meniť lebo RME takto nastavuje výstupnú úroveň ako najideálnejšiu. Keď to mám takto zapojené do hlavného zosilovača Primare tak si hlasitosť regulujem na Primare. Ako by ste to riešili v prípade externého sluchátkového zosilovača ktorý nemá diaľkové ovládanie.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 27. 2. 2023 19:56

U RME nemusíš mít hlasitost zamknout. Jedna věc je úroveň dBu - ta se automaticky mění např. podle nastavení EQ, nebo například právě podle výstupní úrovně dBr, tedy kolečko hlasitosti. Takže můžeš nastavit pevnou hlasitost na externím sluchátkáči a hlasitost měnit dálkou nebo kolečkem hlasitosti.
Pokud si tam dáš tu nejpodrobnější obrazovku, vidíš hodnotu dBu (například +7) a velké číslo dBr (např -16), to druhé nastavuješ kolečkem hlasitosti.
Jinak je tohle podrobně popsáno v manuálu (pravda je to řádná bichle), dál naprosto perfektně na fóru přímo na stránkách RME a je hromada přehledných návodu na youtube.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 27. 2. 2023 21:35

ad: martas38
Dík. Aj som si myslel že to nejak ide, len nie až tak podrobne ako si to napísal. Na RME mám aj manuál v CZ PDF. Budem to musieť prelúskať. Ešte raz dík.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 27. 2. 2023 21:47

Doporučuju napřed to fórum, tam se dozvíš spousty konkrétních věcí.
Jde nastavit neuvěřitelné množství věcí a funkcí, jen o nich člověk neví, protože jsou často hluboko v menu. Ta mašina prostě původně není určena pro běžné smrtelníky a z toho vychází i její ovládání, struktura menu atd. Značku RME najdeš spíš ve studiích, u lidí vytvářejících hudbu a podobně, než u hifistů. Vlastně do té sféry proniklo pouze RME ADI-2 DAC FS, zbytek jsou vesměs přístroje velmi úzkého zaměření, vysoké ceny, podivných vstupů a výstupů, které třeba na Chordu obvykle nenajdeš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 28. 2. 2023 11:08

jolefoto píše:Ahojte ešte raz. Páčia sa mi tie zosilovače od xduo a sú dostupné v SK/CZ.
RME keď mám aj ako DAC aj sluchátkový zosilovač tak si hlasitosť regulujem diaľkovým od RME. RME keď prepnem na line out tak sa automaticky nastaví na nejakú výstupnú úroveň ktorá, ako som niekde čítal, by sa nemala nejak výrazne meniť lebo RME takto nastavuje výstupnú úroveň ako najideálnejšiu. Keď to mám takto zapojené do hlavného zosilovača Primare tak si hlasitosť regulujem na Primare. Ako by ste to riešili v prípade externého sluchátkového zosilovača ktorý nemá diaľkové ovládanie.

Správný postup je nastavit na RME fixní výstup a hlasitost regulovat na sluchátkovém zesilovači. Postup je popsán například zde: https://www.audiosciencereview.com/foru ... nly.14811/
Jinak jak už bylo zmíněno ve vláknu výše, pokud HD600 hrají subjektivně lépe s externím sluchátkovým zesilovačem než se samotným RME, není to způsobeno nedostatkem výkonu RME pro tato sluchátka, který je více než dostatečný, ale jinými faktory.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 2. 2023 14:03

Tigi: Ano to je správný postup, tak to mám. Ale on to chce regulovat dálkou, tedy tou od RME.
Pak dá Autoref Level na On (ono se vůbec doporučuje skrz zamezení přebuzení mít Autoref na On, alespoň dle vyjádření konstruktérů na fóru RME) a volume nezamkne a hlasitost reguluje tím.
A hlavně nastavení hodnot závisí i na tom, jaký sluchátkáč bude připojovat. Něco jiného chce třeba lampáč, který je obvykle citlivý na přebuzení a něco jiného THX zesilovač.
Já mám třeba pro lampový zesilovač:
Autoref On, ale výchozí hodnotu na +7dBu a volume zamknuté na -16dBu a je to naprosto ideální nastavení pro můj Cayin.
Jak už jsem psal výše, nejlépe informace hledat přímo na:
https://forum.rme-audio.de
Ochotně poradí jak uživatelé tak konstruktéři RME přístrojů.
A souhlas s tím, že Senn HD6.. se s RME nepárují dobře.
On je to naprosto skvělý DAC s jedinečným DSP procesorem, odolností vůči rušení atd., zesilovačová část není špatná, ale vlastní zesilovač není až tak top.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 28. 2. 2023 14:39

Martas38: Tak určitě lze nastavit i externí sluchátkový zesilovač na nějakou fixní úroveň a dolaďovat hlasitost na zdrojovém komponentu, tedy na RME. Takové řešení ale přináší určité problémy, jako např. riziko přebuzení sluchátkového zesilovače, nebo naopak nedostatečné využití jeho potenciálního výkonu. Otázkou také je, proč to vůbec takto dělat. Dávalo by mi to smysl při použití externího předzesilovače, kdy sedím v křesle daleko od komponentů, ale při poslechu sluchátek předpokládám, že mám sluchátkový zesilovač v dosahu.

Nenapsal jsem, že se HD6.. nepárují s RME dobře. Mně třeba tato kombinace přijde naprosto v pořádku. Napsal jsem jen, že pokud má někdo pocit, že je zapojení externího zesilovače přínosem, nehledal bych příčinu tohoto jevu v nedostatečném výkonu RME, protože pro HD6.. má RME výkon více než dostatečný. A to je fakt, o němž nemá smysl diskutovat.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 28. 2. 2023 15:06

Píše, že to chce ovládat dálkou. Z toho vycházím. Jsou lidi, co mají omezenou hybnost atd. například. Jsou lidi co jsou naprosto zdraví a používají pětimetrové sluchátkové kabely... Takže toto s RME lze. Například vyšší řady sluchátkáčů Burson mají přímo funkci, kdy se zesilovač přepne na maximální výkon a hlasitost se nastavuje na předzesilovači (který je např. součástí DAC), tedy něco co je naprosto běžné ve vyšších třídách repro poslechu, kdy je zvlášť předzesilovač s korekcemi a zvlášť výkonový zesilovač (či monobloky zvlášť pro každý kanál) a nikoho by nenapadlo, že se nevyužije potencionální výkon zesilovače.
O kombinaci RME s HD6.. jsme se už myslím bavili. Nemám HD6.. a ani myslím nikdy mít nebudu. Takže to asi neposoudím, ale spoustě lidí včetně jednoho mého kamaráda se tato kombinace nelíbí. Nehledě na to, že minimálně cenově je RME vůči HD6.. těžký overkill. Alespoň pro mě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků