SONY NW-A55L

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 25. 12. 2020 14:12

Ahoj, synovi jsem koupil tento DAP. K němu má sluchátka KOSS Porta Pro Classic.

Při prvním vyzkoušení přehrávače mne překvapilo, že přehrávač nějak "nehraje".
I když vypnu omezovač hlasitosti (AVLS), přehrávač začíná, pokud jde o hlasitost, slušněji hrát až při úrovni 80 z maximálních 120.
Souvisí to nějak s pravděpodobně rozdílnou impedancí sluchátek (60 Ohm) a impedancí sluchátkového výstupu DAP?
Jediné, co jsem k impedanci sluchátkového výstupu DAP na webu SONY našel, bylo v sekci "Výstup pro sluchátka" toto: "Maximální výstupní výkon (JEITA 16 Ω / mW) 35 mW + 35 mW". Znamená to tedy, že sluchátkový výstup DAP má impedanci 16 Ohm?

Projeví se nějak pozitivně na kvalitě (ne na hlasitosti) zvuku z DAP, až bude "zahořený"?
Naposledy upravil jiri.filip dne 25. 12. 2020 14:46, celkově upraveno 1
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 25. 12. 2020 14:20

DAPy od Sony mají pro EU trh omezení hlasitosti.
Dá se odstranit na všech, co nemají Android.
https://www.rockbox.org/wiki/SonyNWDestTool
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 25. 12. 2020 14:38

Někdy stačilo změnit region např na USA. Ale nevím jestli to funguje v tomto případě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod raketor 27. 12. 2020 01:28

Tak ako vravia Babetak a Martas. Osobnú skúsenosť s tým mám na NW A 45 kde zmena regiónu fakt pomohla nielen hlasitosti, ale aj celkovému zvuku, a ak sa chceš ešte trocha pohrať, skús custom firmware ktorý by mal zvuk ešte vylepšiť, doporučujem však poctivo naštudovať, nakoľko aktivovaním customu nielen dostaneš niečo navyše, ale aj stratíš niektoré z funkcií.
https://www.mrwalkman.ml/
raketor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tinuska19 9. 5. 2021 12:31

a ako zmenim ten region ? pytam sa kvoli fm tuneru, ktory by som tam rada mala. ak viete ako nato, tak mi dajte prosim detailny rozumny navod, kedze su pre mna technicke veci spanielskou dedinou. diki
Tinuska19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 9. 5. 2021 15:25

Tinuska19: Jestli máš opravdu model NW-A55L, tak v něm rádio nezprovozníš, protože jím není podle údajů na webu SONY vybaven.

FM rádio měly jiné modely (NW-A55HN / A56HN, NW-A57). Ty se oficiálně prodávaly v Asii.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Tinuska19 9. 5. 2021 16:16

Že vraj sa to dá. Čítala som v komentároch na e-shopoch a aj tu to písali. Že zmenou regiónu sa nielen zvýši hlasitosť, ale sa pridá aj FM Tuner. A na YouTube je video ako sa to dá. Len pre človeka neznalého takých vecí, je to ťažké.
Tinuska19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiri.filip 9. 5. 2021 18:04

Tinuska19: Tak jsem chvíli pátral na YouTube. Máš pravdu, lze přidat FM tuner i do modelu NW-A55L. Podle videonávodu by to nemělo být tak složité.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Tinuska19 10. 5. 2021 02:58

Skúšala som to a nejde mi to. Neviem to spraviť. A neviem, či existuje aj iný spôsob.
Tinuska19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TigiGold 10. 5. 2021 09:42

jiri.filip píše:Jediné, co jsem k impedanci sluchátkového výstupu DAP na webu SONY našel, bylo v sekci "Výstup pro sluchátka" toto: "Maximální výstupní výkon (JEITA 16 Ω / mW) 35 mW + 35 mW". Znamená to tedy, že sluchátkový výstup DAP má impedanci 16 Ohm?

Znamená to, že sluchátkový výstup by měl být schopen dosáhnout výkonu 35 mW do 16ohmové zátěže na kanál. O výstupní impedanci DAP to neříká vůbec nic. Do 60ohmové zátěže bude dostupný výkon zřejmě nižší, řekněme přibližně alespoň 9 mW. Vzhledem k tomu, že uváděná citlivost těchto sluchátek je 101 dB SPL/1mW, lze s 9 mW dosáhnout SPL přes 110 dB, což je celkem slušná hodnota.

jiri.filip píše:Projeví se nějak pozitivně na kvalitě (ne na hlasitosti) zvuku z DAP, až bude "zahořený"?

Ne. Leda že si na zvuk přístroje a sluchátek zvykneš a přestaneš vnímat jeho nedostatky.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 2. 1. 2022 15:02

Ahoj, syn dostal po roce k tomuto přehrávači reprobedny Lenco SPB-260BK. Mám ale problémy s připojením přehrávače k reprobednám tak, aby byl přenášen zvuk.

Připojení k přehrávači se mi nouzově podařilo zprovoznit přes sluchátkový výstup přehrávače oboustranným jack kabelem zasunutým na straně reprobeden do AUX 1 nebo AUX2. To vidím ale jako nouzové řešení.

Jak jsem zjistil, přehrávač má ze svého WM-Port konektoru jen digitální audio výstup, nikoliv analogový.

Reprobedny mají na zadní straně tyto konektory:
1) USB - pokud se nemýlím, nelze ho použít, protože lze přes tento konektor dle návodu k reprobednám přehrávat jen hudbu ve formátu MP3. Syn má ale všechnu hudbu ve FLAC.
2) Koaxiální
3) Optický - na tento port vsázím zatím nejvíc. K přehrávači se dá zakoupit redukce Sony WMC-NWH10 USB Conversion Cable for Hi Res Audio Output. Ta by také měla mít na výstupu z USB female digitální audio výstup.

Nabízejí se 2 varianty propojení přehrávače do optického vstupu reprobeden.
I. Pomocí redukce Sony WMC-NWH10. K ní by byl třeba propojovací kabel USB A male -> optical pro propojení zmíněné redukce a reprobeden. Vyrábí se standardně takový propojovací kabel?
II. Použít s přehrávačem dodaný kabel WM-Port -> USB A male. K němu by pak byl potřeba propojovací kabel USB A female -> optical. Vyrábí se standardně takový propojovací kabel?

Předem díky za rady.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků