Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 2. 5. 2021 00:43

Nemyslím aktualizaci systému, ale doinstalovaných aplikací. Např Tidal apod. Mimochodem ty Tidal, nebo jiné streamovací služby vyžaduješ? Pokud ne, určitě bych doporučil to Lotoo. Zvuk je skutečně na vysoké úrovni, převodníky Asahi Kasei. Konstrukce rovněž špičková. Bohužel si to taky nechají zaplatit...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 5. 2021 03:53

Aplikace tam mám pouze 3, tedy Groovers+,MOOV a Tidal.
Funguje to stejně jako System Update.

Lotoo vypadá zajímavě, ale nedá se u nás koupit, natož reklamovat či servisovat. :-\
Jsem nucen vybírat pouze z nabídky, která je v ČR, jelikož nemám účet v bance.
Nechce se mi nic odesílat za "české kopečky". :-)

Tidal, Spotify atd. v DAPu vůbec nepotřebuji. :pozor
Poslouchám pouze off-line (asi jsem stará škola). 8-)

Popravdě se mi teď ani moc nechce do zn. Astell&Kern.
Líbí se mi Astell&Kern A&futura SE200, ale pokud se něco porouchá.. :shock:
S výběrem DAPu jsem ve stavu ambivalence. :hm

-- 2. 5. 2021 05:22 --

Série Astell&Kern:
Norma = Entry Level (základní modely)
Futura = Mid Level (modely střední třídy)
Ultima = High End (modely nejvyšší třídy)

Bohužel i Astell&Kern A&futura SE200 je za 50k stejně ve střední třídě. :-\
Tu cenu zřejmě dělá použití keramiky v konstrukci a hlavně dvojice rozdílných DACů (z nichž AK4499EQ je současná světová špička).
Samozřejmě zcela první multiDAC přehrávač s možností přepínání mezi AK4499EQ a dvojitým ES9068AS si nechají ti kluci korejští řádně a nestydatě zaplatit. 8-)
Kdyby použili dvě "ákáčka", tak už by byl v levelu Ultima a cena by se zvedla nad 100k. :D :shock:

Za cenu SE200 lze koupit DAP v nejvyšší třídě (bohužel čínský), třeba Shanling M8 či HiBy R8 Black. :roll:
Fiio M15 zde záměrně nezmiňuji, ale tyto dvě "hudební krabičky" (M8 a R8) vypadají hodně zajímavě a lákavě se dají v ČR opravit (Hiby nevím,ale Shanling určitě).
Bohužel Audigo.cz už asi svoji poslechovou prodejnu neotevře, takže zbývá pouze nákup "nahlucho". :D
Naposledy upravil pseudomagick dne 2. 5. 2021 06:58, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 5. 2021 05:04

A abych to neměl tak úplně jednoduché, včera se mi ozval dlouholetý kamarád,
který by mi platbu za opravu AK300 do Německa odeslal (pokud mu to dám cash).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 2. 5. 2021 13:58

Já měl chvíli shanling m6pro a šel zpátky. Zvuk suchý až moc analytický.... naproti tomu ak futura co mám teď je zvukově doslova šťavnatá...
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 5. 2021 14:05

Aneb M6Pro není M8 a SR25 není Futura :-) .
Futuru máš tu starou SE100 nebo novou SE200?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 2. 5. 2021 16:04

Se100
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 5. 2021 18:41

Astell&Kern A&futura SE100 jsem poslouchal a hraje velice dobře.
Astell&Kern A&ultima SP1000 byl nejlépe hrající DAP, ale ten už stojí mimo můj limit. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 3. 5. 2021 08:11

Pokiaľ si teraz používal Astell&Kern, tak na čokoľvek iné sa ti bude asi ťažko zvykať. Stále to hovorím, ich UI je podľa mňa najlepšie aj prehrávače samotné majú dobrú ergonómiu. Síce ja teraz najviac používam DTR1 Prelude, ale tiež po prechode z Astell&Kern doslova šok, čo sa týka používania.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HPs: Mr.Speakers Aeon Flow Closed
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2021 16:13

To máš pravdu. :-\
Těžko bych si zvykal na něco jiného. 8-)
Leda by to byly nejvyšší modely od Cowonu, ale ty se v ČR koupit nedají,
takže to bude asi další Astell&Kern. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 3. 5. 2021 16:23

Astell je super i funkčně, jediná věc co postrádám je vyhledávání textů písniček z netu. Jde to nějak složitě editovat přes mp3tag, ale to je naprosto šílená představa při tom množství hudby na disku a v přehrávači.
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 5. 2021 17:01

Tak to mě ještě ani nenapadlo. :-)
Vše si edituji v PC.
U Atellu mi docela vadí pomalé načtení playlistů (1 až 2 minuty). :-\
A to tam mám třeba 1 playlist. :shock:
U Cowonu mi to trvalo 1 až 2 vteřiny.
Divné.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cb490763 3. 5. 2021 18:57

No tak pro mě je docela důležité vědět o čem se v hudbě zpívá. S těmi playlisty je to zvláštní.
cb490763
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 5. 2021 18:48

Takže Astell&Kern SA700 jde z mého seznamu.
Dle recenze i přes svůj DAC AK4492ECB zní "mid-centic".

Zůstávají:
Astell&Kern A&futura SE200
Astell&Kern KANN Alpha
Shanling M8
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2021 01:58

Několik dní jsem pročítal recenze a nejvýhodnější "flagship" DAP (zvuk-zpracování-cena) je Shanling M8.

Astell&Kern KANN Alpha zvukem překonává Astell&Kern A&futura SE100, ale je dost tlustý (2,5 cm) na přenášení.

Astell&Kern A&futura SE200 je už dost drahý (50k) a nechce se mi na něj šetřit 3 měsíce. :-\


Shanling M6 Pro je asi nejrozumnější řešení. :-)
Má někdo zkušenost s tímto DAPem?

Zde: https://www.l-e.cz/shanling-m6-pro-cerna
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 5. 2021 18:59

blotmouse said:
I have the SE200 and the M8. The SE200 doesn’t get much playtime from me, honestly. Had a few firmware’s and sound was not too altered between them if you control your filters. Depends on what you’d be wanting it for? Its smaller, more pocketable, less battery to charge, stable, etc. If you have an opportunity, take another look, but strictly on sound quality, the SE200 is not competitive to the M8 to my ears. It gets all the rough outlines right, but is outclassed by the details and timbre reproduction’s of the M8. The AKM side of the SE200 needs to have an ESS side, the M8 seems to handle everything you give it.

SMOoth Operator said:
The SE200 on AKM side is 95% of what the SP2000 is, but to me the M8 is far superior to the AKM side of either A&K. I must admit I do like the ESS side though, it is unique for softer sounding genras. The SE200 has such a different voicing compared to the M8, it is fun if you like tweaking sound for different genras and really is like having two DAP's in one. But the M8 IMO stomps the crap out of everything A&K makes, but that is because I like its ballsy,, warm, weightiness. Someone who wants a more mid/treble liquid focused sound would like the SE200 better. They are just so different in voicing.

Zajímavé. :-)
Jestliže DAC AKM je 95% zvuku SP200 (DAP za 100k), tak Shanling M8 musí zvukem překonávat i SP200 (is far superior).
Dá se tomu věřit? :shock:

-- 13. 5. 2021 20:29 --

Včera jsem psal do Audiga.cz mail zda plánují otevřít svou prodejnu.
Bohužel mi bylo sděleno, že to do budoucna neplánují. :-\
Škoda! Stačilo by 10 minut poslechu a měl bych vybráno. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků