Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 6. 2021 03:02

K tomu doporučuji sake pro gaidžina a rázem (s poslechem DAPu) z toho bude satori. :-)

Bohužel Audigo.cz je uzavřené (zřejmě na věky).
Jelikož je to brněnská firma, tak zde v Praze (kde bydlím) už nebudou vůbec.

-- 2. 6. 2021 04:04 --

Phil D píše:70k není problém, ale karma je. Jakmile Japonci otevřou hranice, sedám na JAL ptáka a vracím se do Tokya. I se třema malejma černejma samurajema. Pak si oba poslechnu v Yodobashi Camera v Akihabaře. Zahořený budou perfektně.

A nebo se domluvit s Audigem, mají skladem 1ks od obou. Možná to nebudou nerozbalený krabice.


A co mají DAPy společného s karmou (karmickým zákonem)? :shock:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phil D 2. 6. 2021 03:24

ありがとうございました。 Satori - to je Zen. Taky jsem momentálně v Praze.

Koukám, že zlatý český uši nespí (4am).

audigo.cz stále funguje, ne?

Karma s DAPama moc společnýho nemá, ale kupovat věci s cílem vrácení mi nepřijde čestný. Hranice mezi koupí něčeho s cílem si to nechat a užít, a až posléze třeba vrácení z důvodu zklamání je tenká - právě ten prvotní cíl. Ale neber mě vážně, možná jsem strávil v Japonsku moc dlouho, půlku života, sakra. Stejně mě to tam vždycky vrátí. Nikdy se mi nepodařilo utéct, ne na dlouho. Ani do Afriky, ani do Kanady, ani do ČR teďka. Je možno cestou nasbírat zkušenosti, občanství, manželky, děti, ale stejně nás to vždycky vrátí tam, kam patříme. Někdy i s tím, co jsme po cestě nasbírali. :-D
Naposledy upravil Phil D dne 2. 6. 2021 12:32, celkově upraveno 1
HP: Clear, Elegia, Sundara, GH1, HD6xx, TH-X00, P7, H8, ATH-ESW9
IEM: Monarch, Andromeda 2020, T800, XBA-N3, FX1100, E700M
DAC: ADI-2 DAC FS, Mojo, ES100, KA3 DAP: NW-WM1A, DP-S1
Phil D
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 6. 2021 07:40

Pokud ti společnost nastaví takové podmínky, že není jiná možnost, než zkoušet s rizikem vrácení, tak na tom nic nečestného nevidím. Momentálně jsme v tomto stavu byli víc než rok a je jedno, jestli se jedná o boty, IEM, nebo mobil... Nedělal jsem to nikdy záměrně, vlastně jsem to nedělal nikdy, ale už nějak nemám zábrany v případě nutnosti. Pokud jsem kupoval ze zahraničního eshopu, vždycky jsem se předem ptal na tuto možnost vrácení a nikdy s tím nebyl problém, takže předpokládám to není specifikum českého trhu. Myslím, že člověk z Aljašky si taky nepoletí 2000km daleko kupovat nový DAP s tím, že pokud mu nebude vyhovovat, nekoupí ho...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Phil D 2. 6. 2021 12:31

martas38: Asi jo. Vždyť za současný situace by prodejci ani nic neprodali, když není možnost nic bezplatně vyzkoušet. Recenze jsou super, ale nakonec jsou to stejně naše vlastní uši, který danej výrobek poslouchaj.
HP: Clear, Elegia, Sundara, GH1, HD6xx, TH-X00, P7, H8, ATH-ESW9
IEM: Monarch, Andromeda 2020, T800, XBA-N3, FX1100, E700M
DAC: ADI-2 DAC FS, Mojo, ES100, KA3 DAP: NW-WM1A, DP-S1
Phil D
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 2. 6. 2021 12:45

Myslím, že prodeje jdou docela dobře. Audigo kupříkladu před pár týdny naskladnilo 7x LCD-X, a 2x LCD-XC. A ejhle, už mají jen 2x LCD-X (z toho jeden kus vrácený).
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Phil D 2. 6. 2021 13:00

introvert: To je super zpráva. Přeju Audigu, aby nejen přežili tuhle dobu, ale aby prosperovali. Mít kvalitního prodejce audia je dobře i pro nás. Mají i 3x Focal Celestee, po nich koukám já.
HP: Clear, Elegia, Sundara, GH1, HD6xx, TH-X00, P7, H8, ATH-ESW9
IEM: Monarch, Andromeda 2020, T800, XBA-N3, FX1100, E700M
DAC: ADI-2 DAC FS, Mojo, ES100, KA3 DAP: NW-WM1A, DP-S1
Phil D
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 2. 6. 2021 13:38

Phil D: Tak to bys měl ale spíš koukat jinde. Zde https://www.avitsmart.cz/produkt/focal-celestee/ je mají za stejnou cenu, a můžeš si je i poslechnout. Protože oni to na rozdíl od Audiga nezabalili.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 6. 2021 13:46

Hi, aj ja som sa už chvílu pohrával s myšlienkou kúpy nového dapu, tak som skočil do predajne (K55, Zurich) a skúsil som Shanling M6 Pro a Kann Alpha a teraz mi doma spokojne hrá M6 Pro. Tonalita Kannu mi prišla podobná ako môj Burson Playmate, čo asi dosť robí ESS čip. M6 pro mi prišlo živšie, s lepším rozlíšením (na Kann som počúval cez Tidal rovnaké songy ako na M6 stiahnuté flac) a hlavne s černejším pozadím. Kann mal hladšie stredy. A hlavne som chcel niečo iné s AKM čipom, naviac cena o 1/3 nižšia pre M6 pro a tá váha, Kann Alpha je hrubá a ťažká tehla do vrecka. Oba boli rozohrané výstavné kusy hrané cez 4.4 do Quad Era1, no spokojnosť :) Tak zatím.

M6 Pro (2).jpg
Naposledy upravil tibormi dne 2. 6. 2021 17:04, celkově upraveno 1
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 2. 6. 2021 14:12

tibormi: je pravda, že pokud si tam chceš dát v kavárně presso, musíš si na to vzít hypotéku ? :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 6. 2021 14:14

Ale prd :D podľa mňa je ten pomer zárobok/výdaje u nás ďaleko horší ...

-- 2. 6. 2021 15:15 --

Teda okrem nájmu alebo tej hypotéky :D :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trifidek 16. 6. 2021 10:30

❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 6. 2021 20:46

Astell&Kern A&futura SE180 je už v Audigu.cz v předobjednávce za 40k. :D

Zde: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/MP ... tura-SE180

Za lepší modul SEM2 je ale nutno doplatit ještě 9 490 Kč. :-\
Bohužel se jedná o dvojici starších Asahi Kasei AK4497EQ. :roll:

Zde: https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... SEM2-modul

Je to tak trochu "opičárna" a la iBasso. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 17. 6. 2021 21:18

U těhlech "opičáren" u iBassa sem si dycky říkal, jak dlouho to asi vydrží funkční?
Tady to vypadá docela robustní, no ale ta cena, jaj... :shock:
Že já vůl zvědavej na to vůbec klikal :-\
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 6. 2021 23:26

Pravda. Astell&Kern není zrovna levná značka. :-\
Škoda, že nemají nějaký DAP s jedním DACem Asahi Kasei AK4497EQ do 30k v menším provedení
ve stylu SA700 či SR25. :-\
Byl bych mezi prvními zájemci. 8-)

Takový Astell&Kern AK Jr byl téměř ideální na cesty.
Rozměry: (Š x V x H): 52.9 × 117 × 8.9 mm
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 18. 6. 2021 19:33

Jestli “opičárna” nevím, ale než iBasso je to spíš Cayin N6II.
Cherubian
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků