Novinka Shanling M6 Pro

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Choson 30. 7. 2021 10:21

Zdravím, jsem vlastníkem Shanling m6 Pro, trochu omylem, nevyužiji ho na 100 %. Používám ho pouze pro přehrávání a jsem laik. Se zvukem jsem spokojen, používám k nim ATH m50x, Grado SR325e nebo iBasso IT01s, bojuji ale s ovládáním. Překvapilo mne nastavení hudebních stylů. Zvukově to je, alespoň pro mne, totální hrůza. Hledal jsem více basů pro některé skladby. Nastavil jsem si svůj styl na EQ, pak vše OK. Je možné, že nemám "něco" nastaveno? Na Cowonu jsem byl zvyklý je využívat. I proto zvažuji stažení případně nějaké apk. Můžete mi poradit? Dík moc.
Choson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2021 12:27

Nastavení hudebních stylů mě ani nenapadlo použít. :-)
S jakým ovládáním bojuješ? :shock:

Basově je na tom M6 Pro výborně, tudíž ani EQ nepoužívám. :pozor
Pokud máš ale sluchátka kde basy schází, tak asi ten EQ využiješ.

Jak už jsem napsal dříve (v tomto vlákně), tak vestavěný player od Shanlingu je
dosti omezený. :-\
Nainstaloval jsem si z obchodu Play Neutron a PowerAmp.
Nakonec využívám PowerAmp, neboť má výborné ovládání.
Výhoda PowerAmpu je, že je možné zvýšit basy (i výšky) bez aktivace EQ.

-- 30. 7. 2021 13:50 --

Choson píše:Zdravím, jsem vlastníkem Shanling m6 Pro, trochu omylem, nevyužiji ho na 100 %. Používám ho pouze pro přehrávání a jsem laik. Se zvukem jsem spokojen, používám k nim ATH m50x, Grado SR325e nebo iBasso IT01s, bojuji ale s ovládáním. Překvapilo mne nastavení hudebních stylů. Zvukově to je, alespoň pro mne, totální hrůza. Hledal jsem více basů pro některé skladby. Nastavil jsem si svůj styl na EQ, pak vše OK. Je možné, že nemám "něco" nastaveno? Na Cowonu jsem byl zvyklý je využívat. I proto zvažuji stažení případně nějaké apk. Můžete mi poradit? Dík moc.


Tak trochu ti nerozumím. :-)
V začátku textu píšeš "Se zvukem jsem spokojen,.." a dále píšeš "Zvukově to je, alespoň pro mne, totální hrůza."

Pokud ti tedy mohu poradit, tak si stáhni apk PowerAmp (je placená) + skin "giannisgx89" (je zdarma).
V PowerAmpu si pak aktivuješ "zvuk" (a původní angličtině je to "ton") a levým kolečkem
na displeji přidáš basy. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Choson 30. 7. 2021 16:45

Asi bych hud. styly taky neřešil, ale mám ještě COWON plenue a tam jsou OK. To ovládání asi nebudu řešit, jen jsem nervózní, že ta mašinka umí tolik věcí a je tam možnost tolika nastavení, že jsem si říkal proč jsou styly tak špatné, asi nastavením. Na přehrávání si vystačí.
Mám basovější sluchátka právě ATH M50x a s Cowonem jsou OK, ale m6 má rovný čistý přednes i s důraznými basy, přesto zní občas skladby divně, silnější jsou středy, ale to je i nahrávkou. Je až neuvěřitelné, jak je na m6 pro rozeznat mp3 320 a flac. Skoro jsem je vyřadil.
Jo něco přeci, nevím jak použít m6 jako fleshku pro přehrávání na stereo zesilovači a tím reprodukci do sl. beden. Tam jsem to už vzdal. Zesilovač ho vidí ale nenačte. Možná je to o jeho nastavení, umí třeba jen do 16 či 32 gb.

-- 30. 7. 2021 18:17 --

Totální hrůza jsou ty hud. styly, čekal jsem od nich mnohem víc. Bez EQ jsem spokojen, jen měním sluchátka. Občas jsem chtěl více basů a myslel si, že je získám právě některým z typů. Apk si stáhnu.
Choson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 31. 7. 2021 05:42

Jak už jsem napsal, styly (v DAPu angl. genre) vůbec nepožívám. :pozor
Vím co v DAPu mám a přehrávám pouze ze složek nebo vytvořených playlistů. 8-)
Rozdělování dle žánrů také není úplně jednoduché, neboť někteří interpreti
zahrnují několik žánrů současně.

Pokud se nepletu, tak DAP by měl žánry alb či skladeb roztřídit dle iTagů.
ITagy se dají v PC přepsat (třeba v Aimpu).

Nevím přesně jak použít DAP jako flashku, ale pokud jde DAP připojit k aktivnímu
repru, tak podobně by měj jít připojit i k zesilovači (bez "LO", viz níže).
Mělo by to jít kabelem Jack 3,5mm - Jack 3,5mm (méně časté) nebo Jack 3,5mm - 2x Cinch (téměř jisté). 8-)

Zde: https://www.alza.cz/alzapower-audio-3-5 ... 663779.htm

Zde: https://www.alza.cz/vention-3-5mm-jack- ... 827608.htm

Nebo připojit DAP k prvnímu přístroji v řetězci, tedy DAP - X (?) - zesilovač - repro. :D
Nevím zda máš připojený zesík k PC či nějakému hi-fi přehrávači. :roll:

-- 31. 7. 2021 07:40 --

Choson píše:Asi bych hud. styly taky neřešil, ale mám ještě COWON plenue a tam jsou OK. To ovládání asi nebudu řešit, jen jsem nervózní, že ta mašinka umí tolik věcí a je tam možnost tolika nastavení, že jsem si říkal proč jsou styly tak špatné, asi nastavením. Na přehrávání si vystačí.
Mám basovější sluchátka právě ATH M50x a s Cowonem jsou OK, ale m6 má rovný čistý přednes i s důraznými basy, přesto zní občas skladby divně, silnější jsou středy, ale to je i nahrávkou. Je až neuvěřitelné, jak je na m6 pro rozeznat mp3 320 a flac. Skoro jsem je vyřadil.
Jo něco přeci, nevím jak použít m6 jako fleshku pro přehrávání na stereo zesilovači a tím reprodukci do sl. beden. Tam jsem to už vzdal. Zesilovač ho vidí ale nenačte. Možná je to o jeho nastavení, umí třeba jen do 16 či 32 gb.

-- 30. 7. 2021 18:17 --

Totální hrůza jsou ty hud. styly, čekal jsem od nich mnohem víc. Bez EQ jsem spokojen, jen měním sluchátka. Občas jsem chtěl více basů a myslel si, že je získám právě některým z typů. Apk si stáhnu.


Pro připojení k externímu přístroji bys měl použít tzv. "LO" (Line Out) ,které najdeš v nastavení - Audio.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2021 11:59

Já jsem furt přemýšlel o jakých stylech je řeč a ono se jedná o předvolby ekvalizéru.
To nepoužívej a budeš mít klidnej život. Seš první člověk o kterým slyším, že by to využíval. EQ bych použil maximáně k nějakému doladění nedokonalosti sluchátek, či uší.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 31. 7. 2021 14:21

Aha! :shock:
Já myslel, že se jedná o žánry v hudební knihovně. :D
Každopádně Shanling M6 Pro zapnutí EQ nepotřebuje, neboť hraje výborně a lépe bez něj. :pozor
Basy mu rozhodně neschází. :-)

-- 31. 7. 2021 15:29 --

Mr. Choson je trochu nekonkrétní. :-)
Nepíše jaký má Cowon či jaký má zesilovač. 8-)
Navíc musí mít ten zesilovač připojený k něčemu (primární zdroj hudby) a o tom
se také nezmiňuje.
Pak není úplně snadné mu poradit. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Choson 31. 7. 2021 16:47

Jak jsem psal výš, jsem jen laik, uživatel. Vypnul jsem EQ a jsem spokojen. Měl jsem nastaven svůj uživatelský EQ, protože při prvním poslechu, po koupi m6, se mi zvuk moc nelíbil. A jel jsem pak už pouze na něm. Po vašich info jsem vše přenastavil a zvuk je fakt super. Asi m6 potřebovala chvíli hrát a určitě v tom sehrála i kvalita nahravky (mp3 128, 256). Aktuálně přehrávám flac.
COWON mám Plenue (to jsem psal výše), typ D, 32GB. Začalo v něm chrastit, tak jsem udělal přes doporučení rychlou změnu. Technicky jsem se dostal ale dál, než jsem běžně potřeboval a zvládal. Proto ty naivní neúplné dotazy.
Ten zesilovač je síťový stereo receiver Onkyo TX 8150. Má omezení, nenačte mi přes USB více jak 16GB. Díval jsem se do tech. popisu. Cowon jsem zapojoval trvale, ale karta SDHC s muzikou má právě těch 16. Proto bylo vše OK.
Jinak díky moc za rady. Těžko se k m6 shání informace. Čekal jsem od výrobce podrobnější návod, ne jen ten krátký. Vzhledem k tomu, že ho používám jen jako přehrávač, mi současné info stačí.
Choson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Youzza 4. 1. 2022 21:30

Zdravím, to pseudomagick, chtěl bych se zeptat jaké jsou zkušenosti se Shanlingem M6 Pro po více, jak půl roce používání? A jestli jsi nezkoušel DAP v kombinaci s nějakými sluchátky z produkce Campfire Audio? Zvažuji koupi CA Andromeda. Momentálně mám iBasso DX160 a Fiio FH7. Předpokládám, že budu asi muset dokoupit i nový DAP k těmto sluchátkům. A přemýšlím právě nad Shanling M6Pro a A&K Norma 25. Vím, že uživatel martas38 má CA Solaris a se synergii s A&K SR25 je velmi spokojen. Zajímala by mně synergie Shanling M6Pro s nějakými sluchátky z produkce CA. Děkuju předem. Pokud už by někde na toto téma byl příspěvek, prosím odkázat na něj. Prolézám fórum už několik dní, ale ještě se mi nepodařilo natrefit na zkušenosti s kombinaci sluchátka CA + Shanling M6Pro.
Astell&Kern SR25 mkII > FiiO FH9 (FiiO FH7, FH5)
PC: smsl M200 (lotoo-PAW S1) > smsl SP200 > Audeze LCD-2C (Sennheiser HD 650, DT 770 Pro 80 Ohm)
Youzza
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 1. 2022 22:27

S Shanlingem M6 Pro mám prozatím velmi dobré zkušenosti. :D
Jak už jsem napsal dříve v tomto vlákně, tak mi vadí nestabilita OS,
když se současně nabíjí a hraje přes bluetooth. :-\

Na druhou stranu,výdrž baterie je oproti mému Astell-Kern AK300 o dost lepší.
Zvuk má výbornou dynamiku a temné pozadí (bez šumu).
Shanling M6 Pro jsem se Solarisama či Andromédama neslyšel (pouze s AK300),
ale určitě bude s jakýmikoli in-eary od Campfire Audio synergie dobrá.
Moje Oriolus MK-2 mají velmi podobnou tonalitu jako CA Solaris...
Osobně bych se bál spíše A&K Norma 25... :potichu

-- 4. 1. 2022 22:42 --

CA Andromeda nejsou špatné in-eary (neslyšel jsem verzi 2020).
Také mám v plánu tento rok s in-eary upgradovat.
Budu volit mezi těmito:

EarSonics Purple (nejlevnější možnost v poměru kvalita zvuku vs cena)
64 Audio U12t
Vision Ears Ext
LimeEars PNEUMA
CA Solaris (asi ne verzi 2020)

Odpadly 64 Audio U6t, Audeze Euclid a Sennheiser IE900.
Zatím vedou 64 Audio U12t, ale moc ne mi nechce za ně dávat 54 tisíc. :shock: :-\
Naposledy upravil pseudomagick dne 4. 1. 2022 23:12, celkově upraveno 3
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 1. 2022 22:46

SR25 se opravdu bát nemusíš. Šum nulovým synergie se Solaris naprosto skvělá. Myslím, že to může potvrdit i jeden můj známý, který se tady občas mihne a koupil taky k Solaris SR25 a před tím prodal AK Futura SE100.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 1. 2022 22:55

Futuru SE100 jsem slyšel s několika in-eary a vůbec to nehrálo špatně. :-)
SR25 je entry level DAP (dle Astell-Kern) a jsou v něm použity "low cost" DACy,
takže asi kluci u Astellu vědí co činí...
Každopádně by to chtělo srovnání, tj. poslech na vlastní uši.
Určitě ale SR25 má 3 výhody, které ho předurčují na cesty.

1) Dlouhá výdrž baterie
2) Malé rozměry
3) Nízká váha
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 1. 2022 23:52

Za čtvrté totálně temné pozadí, což je poměrně vzácný úkaz v dnešní době. Krom SR25 jsem se s tím setkal zatím jen a pouze u Lotoo Paw S1, u IEM výstupu mého RME a u Toppíng DX7 Pro, samozřejmě nic z toho není DAP. Jinak šumělo naprosto vše, nejvíc DAPy iBasso (včetně vlajkové lodě DX300) a pak stroje od Chord (Mojo, Hugo2). Lepší Shanlingy jsem bohužel neměl možnost srovnat, ale bojím se toho, že tam je jako u každého chi-fi něco za něco.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 1. 2022 23:58

Aune M1s byl také chi-fi za cca 8k a také měl úplně temné pozadí. :-)

-- 5. 1. 2022 00:04 --

Osobně nic nemám proti čínským soudruhům, neboť elektroniku vyrábět umí.
Vadí mi spíše ty jejich "rychlokvašky" (FiiO,iBasso) kdy chrlí DAPy jako Baťa dřeváky.
Chce to více preciznosti a testování, než něco vypustí na trh.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Youzza 5. 1. 2022 00:12

Díky chlapi za odpovědi. V pátek pojedu do Brna vyzkoušet Andromedy. Zatím je budu moct porovnat s Fiio FH7 na I Basso DX 160. Předpokládám, že to bude trochu jiná úroveň. Uvidíme, resp. uslyšíme. Jestli mi Andromedy sednou do ucha (to by mohl být problém, mám každé ucho tvarově jiné a o dost), budu pokračovat právě novým DAPem. Více mne asi láká A&K. Škoda, že už Audigo nemá poslechovku. Kdyztak vám preferuji, jak jsem dopadnul. Ještě jednou díky chlapi.
Youzza
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 1. 2022 00:33

Mým uším moc Andromedy nesedly.
Trochu mi vadily ty ostré hrany.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků