DAP - pomoc s vyberom

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dofo 27. 11. 2021 16:26

Zdravim tunajsiu komunitu s prosbou o pomoc pri vybere noveho DAP-u.

Odisiel mi resp. som mechanicky poskodil 2,5 symetricky vystup na Cayin N5 a zial sposobilo to zamrznutie softveru, ktory si stale mysli, ze su v tomto vystupe sluchadla, takze 3,5 vystup je tiez nepouzitelny (nepomohol ani reset do tovarenskych nastaveni). Skoda, ze uz nie je k dostaniu noovsia verzia Cayin N5ii. Vzhladom na tento stav som sa rozhodol, ze kupim novy DAP, ktory musi mat nasledujuce vlastnosti:

- symetricky 2,5 sluchadlovy vytup
- vediet bezchybne pracovat s .cue subormi
- umoznovat Gapless
- min. 2GB RAM
- Android s Google obchodom kvoli moznosti doinstalovat Spotify

Googlil som a precital viac informacii k viacero DAP-om, ale zial info o schopnosti vediet pracovat s .cue subormi som nikde nenasiel. Tato funkcia je pre mna klucova, Cayin ju zvladal vyborne.

Mate nejake tipy na spolahlive DAP-y, ktore by vyssie uvedene poziadavky splnali a vosli by sa do cca 500,- € ?
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 27. 11. 2021 18:36

Ešte prihoď pár dukátov a kúp Astell&Kern SR25. Neviem či však má 2GB RAM, ale načo vlastne?
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2021 20:28

SR25 má vnitřní paměť 64GB a naprosto vyhovuje tomu co požaduješ.
Má ale silně upravený Open Android, nemá Google Play, aplikace se tam instalují tak, že se stáhne app, nakopíruje do jednoho adresáře v přístroji a nainstaluje. Umožňuje to instalaci pouze asi 30 aplikací, ale všechny streamovací služby včetně Spotify tam samozřejmě jsou. A celý se to chová tak, že ani nevíš že to jede na Androidu.
Jinak má 2,5mm symetriku, gapless, samozřejmě podporu cue souborů, ale nejde dát do fronty víc alb pomocí cue souborů, ovšem podle knihovny ano. Ono je to prostředí vůbec trochu jiné, než u klasických Android DAPů.
Výhodou je svižný systém a hlavně naprosto perfektní zvuk totálně bez šumu a taky reálná dvacetihodinová výdrž. Je celkem malý, vzhled je silně excentrický, ovšem dokonale promyšlený a provedení je velice kvalitní. Stojí to za to, zejména k lepším IEM. Ale je to celkem drahý a zrovna k Spotify je to skrz nic moc zvuk Spotify škoda.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 28. 11. 2021 09:04

Vdaka za tip pani, pozriem sa na neho podrobnejsie, ale podla toho co pise martas38 by to mohol byt takmer idealny kandidat, aj ked bude treba zrejme cosi priplatit.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 28. 11. 2021 09:30

Keď tak ho kúp z Poľska a budeš v podstate aj v limite.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2021 13:49

Jo, já ho mám z Polska, vyšel cca o pět tisíc levněji jak u nás.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 28. 11. 2021 15:23

Uz som na ten polsky shop pri hladani prisiel, pozriem este aj ponuky v bazaroch.

martas38:
ake mas skusenosti s wifi? V jednej recenzii z UK kritizovali jej stabilitu, vraj pocas streamovania z Tidalu zaznamenali viacnasobne vypadky a chyba nebola so signalom, lebo ten si kontrolovali na mobile a laptope. Zistil som tiez, ze uz existuje aj MK II verzia, ta je vsak postatne drahsia.
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2021 15:44

MK II verze je dražší a místo 2,5mm má 4,4mm symetrický výstup.
Výpadek wifi jsem nikdy nepostřehl (taky jsem na tuto informaci narazil), ale je pravda, že mám celkem výkonný router.
Ale u kovových krabiček to tak prostě bývá, že mají problémy se signálem. Před tím jsem měl iBasso DX160 a tam to byla v tomto směru katastrofa na hranici použitelnosti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2021 16:33

Mám iBasso DX160, právě na něm poslouchám Tidal přes WiFi, a co se týká výpadků, jede to úplně v pohodě. Problémy v tomto směru nastávají pouze tehdy, pokud je DX160 použito jako zóna v Roonu, abych mohl využít Roon filtrů (zejména PEQ). A tam je to nejspíš způsobeno konektivitou na Roon Core server. Ale v nativní Tidal aplikaci výpadky nejsou.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2021 16:42

Ono fakt záleží na tom routeru. Mám ho pod stolem, takže když poslouchám na tomto místě, je to ok. Přes zeď od routeru ale Tidal vypadával. U SR25 se to neděje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 29. 11. 2021 11:26

Objavil sa este jeden kandidat a to Shanling M6 Pro 21. Ako ho vidite v porovnani s A&K SR25 MK II ? Myslim tym hlavne pracu s cue subormi, stabilitou wifi a celkovou spolahlivostou prace v ramci ich nadstavby Androidu. A este ako je to so sumom pri citlivych sluchadlach. Mate niekto realne skusenosti?
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2021 14:02

Pozor, v zadání píšeš, že chceš symetriku 2,5mm a teď píšeš o MK II, který má symetriku 4,4mm. První generace SR25 má 2,5, druhá 4,4mm. Řekl bych, že krom ceny je to jediný větší rozdíl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dofo 29. 11. 2021 16:04

Ano, symetriku 2,5mm preferujem, mam na nu kable, ale verzia MK II u SR25 ma vsetky tri vystupy, je to na fotkach jasne vidiet https://www.hifi-im-hinterhof.de/kopfho ... -mkii.html.
Ten 4,4mm Pentaconn vystup ma byt odolnejsi voci pripadnemu poskodeniu. Kazdopadne je to tazke rozhodovanie, lebo na head-fi sa objavili negativne reakcie na spracovanie (koliesko vypinania a hlasitosti) a wifi.
Aj ten Shanling ma svoje pre a proti...
dofo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MataPata 16. 2. 2022 16:23

Nenápadně se tu přidám. Také hledám a rozmýšlím
MataPata
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků