Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanysek3099 21. 1. 2022 15:45

Shanling M3X mám od včerejška a je to hodně šikovný strojek za ještě poměrně rozumný peníz. Slušná plynulost ovládání, i na 3,5mm jack velmi slušný zvukový projev, krásné zpracování. Zatím velká spokojenost a jsem zvědav, co se zvukovým projevem udělá přechod na 4,4mm pentacon, až dorazí objednané kabel k Fiio FH7 a Shure 1540 ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cherubian 1. 2. 2022 18:36

Jó tak ten Lotoo PAW 6000 je moc pěkná hračka, hezký! Já mám momentálně Cayin N6ii (moduly A01, T01 a R01), což je taky u nás asi docela exotika a jsem více než spokojenej. Zejména modul R01 je ve světě DAP poměrně rarita (R2R technologii používá co takhle z hlavy vím jenom Hiby RS6 a Luxury Precision P6 Pro).
DAP: FiiO M17, Cayin N6ii (R01, A01, T01)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
IEM: iBasso IT07, TSMR Land, PENON Globe
Over-Ear: Sennheiser HD 660S + HD650, Shure SRH1540,
Kabely: Han Sound Audio, Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 2. 2022 19:38

Níže v odkazu je link na "Hi-Res Portable DAPs comparison chart 2022​". :-)

Zde: https://www.head-fi.org/threads/hi-res- ... 22.961903/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Espin 1. 2. 2022 19:49

Á tak jsem byl pomalý, zrovna nad tím postem uvažuju... :D a bum ho!
Tahle tabulka se mi taky líbila, pěkně barevná, přehledná a poměrně vystihující momentální stav na trhu,
včetně starších i nových kousků.
Momentálně se upozorňuje ve velké míře na nový Fiio M17, i velcí recenzenti pějí ódy...

-- 1. 2. 2022 19:56 --

@Cherubian: Cayin N6ii je vlastně ve stejném ranku, v porovnáních možná mírně zábavnější zvuk, LP6K se tlačí více k referenci. Jinak nemám výtek k inventáři, Custom Art umí ;-) ...
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod Cherubian 1. 2. 2022 22:27

Do Fiia bych uz po nekolika nemilejch zkusenostech znovu nesel, navic se mi nelibi jejich filozofie neustale chrlit novy a novy produkty a jejich generace. Clovek si od nich neco koupi a za pul roku je na trhu nova generace toho konkretniho vyrobku… Tohle se mi nelibi. Ta M17 vypada nabusene, to se musi nechat, ale jak rikam, ze zkusenosti uz Fiio ne.

Ano PAW 6000 a N6ii jsou stejna summit-fi kategorie, oba hodne chvaleny. U ty N6 je vyhoda vymenitelnejch modulu, kde se da zvuk posouvat od neutralu k hezky hrejivymu analogu. Na PAW 6000 obcas kouknu jestli nekde neni za nejakou zajimavou cenu, ale drzim se :-) Na Audigu ted taky meli v akci Hiby R8 za hodne slusnou cenu, tam me taky svrbely ruce, ale nastesti ji vcera nekdo koupil, takze uz muzu bejt v klidu.

Ohledne tech Custom Art, mam od nich Harmony 7 a Fibae 3 a uz bych do nich taky znovu nesel, delaji strasne dlouhy zvukovy kanalky a to pak staci i mensi pohyb a okamzite se ztraci tesneni v uchu a zvuk jde do haje. Co se Polska tyce, tak za me jednoznacne lepsi volba je Lime Ears, ty mi sedej skvele. Nicmene paradoxne ted posloucham hlavne na univerzalech, konkretne iBasso IT07.

-- 1. 2. 2022 22:33 --

Tech customu od Custom Art bych se klidne i zbavil, ale kdo by kupoval customy delany na jiny ucho ze jo… To se pak musi posilat na predelani a to je otrava. No a tech aftermarket kabelu co se mi tu vali, skoda mluvit…
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod MataPata 2. 2. 2022 13:41

Espin píše:Po týdnu používání si dovolím krátké shrnutí, kdyby někoho tato značka zajímala.
Ke zvuku Lotoo PAW 600 mi přijde zbytečné se vyjadřovat, po Hiby R3Pro jste prostě jinde a teprve slyším co zbytek sestavy opravdu dokáže reprodukovat... Výrobce i recenzenti napříč popisují zvuk jako referenční s mírným nádechem tepla, jak nahrávka hraje, tak ji slyšíte.
V prvé řadě vás dostane zpracování, materiály i ovládací prvky. Zapnete ho a do 4-5 vteřin se pohybujete v menu nebo hrajete. Proto neřeším standby a vypínám, žádný problém.
Po vložení karty 1TB Sandisk a následném zapnutí jsem do 10 vteřin vybíral z adresářové struktury hraní (neřeším tagy, žánry, playlisty), toto zatím nechápu jak mají ošetřeno, ale pochybuji že jsem někdy viděl něco tak rychlého. Na kartě je asi 14 000 souborů a je plná ze dvou třetin.
Okamžitě následuje téměř neprůstřelné ovládání, bez příkras, z jedné obrazovky vlezete všude, s ničím se nemusíte hrát nebo zkoumat, prostě hrajete.
Pustíte song a rozbije vás temné, černé pozadí (absolutní ticho nevím jak to nazvat), prostě pokud je nahrávka bez šumu, vyleze ven krásně každý efekt, zvuková sranda, jednoznačně slyšíte další vrstvy v nahrávce.
Pohyb v menu je plynulý i v té adresářové struktuře, bez sekání, čekání apod.
Wi-fi je funkční pouze pro upgrade, vyřešeno do dvou minut a jelo se dál na novém firmwaru. Výdrž udávají k 15 hodinám, asi to odpovídá, nabíjení pomalejší 3-3,5 hodiny.
Možnosti nastavení zvuku se zabývají důkladněji jinde, každopádně jsou morové, připomínají mi Cowon, ale s daleko větší svobodou nastavení. Pokud někomu zde nevyhovuje zmiňovaná reference, nevěřím že by si svoje nenašel. Mě tyto věci nezajímají, vždycky jsem na všem hrál rovně.
----------------------------------------------------------------------------------
Abych nezůstal jen u vychvalování, zaskočila trochu váha (ale je jasné že pro takový zvuk potřebujete náležitý hardware, ten si bere i energii), no dá se to zvládnout v kapse...
Jste odkázaní na kartu, pro TIDAL uživatele není problém připojit telefon přes USB-C a streamujete
(včetně podpory MQA v posledním FW).
Hlasitost vždy začínáte ovládat kolečkem, pak jde i na obrazovce tahem posunout slider, lepší by bylo tlačítko +a -...
Nejsem si nějak jistý udávaným výkonem, při low gain jedu asi kolem 50 ze 100 (tzn. že má jemné krokování hlasitosti od začátku), u Hiby mi stačilo 35 ze 100.
Při přepnutí na high gain se okamžitě objeví citelný šum (stačí 20 ze 100), jelikož jste zvyklí na to ticho nejde to poslouchat.
O tomto se nikde moc recenzenti nezmiňují, ale zdá se jako by high gain nikdo ani nepoužíval, ona ta hlasitost low gain při 60 ze 100 je max co bych vydržel...
Poslední mínus je cena, hlavně v poměru na použití staršího čipu (bez dualu), ale tímto se nenechte zmást.
Jedná se o špičkovou implementaci v kombinaci s odladěným UI, přehrávač má co říct i dnes, pokud nehledáte multifunkční zázrak, může být i pro vás zajímavou alternativou, případné dotazy rád odpovím.


Hezké porovnání ale úplně jiných cenových kategorií. Je tam, tak obrovský zvukový rozdíl vzhledem k ceně? Díky
MataPata
Junior

Odeslat příspěvekod Espin 2. 2. 2022 16:21

Nejednalo se v žádném případě o porovnání (nemá ani smysl), Hiby R3Pro Saber je pouze zmíněno jako předešlý model. V poměru cena/výkon je navíc hodnoceno víceméně kladně a já s ním byl spokojený.
Koupě Lotoo byla náhoda, prostě se to sešlo a navíc byl přehrávač v mém řetězci nejslabší článek... Nevím jaký přehrávač vlastníte, ale představa že by by LP6K hrálo 4x líp s ohledem na cenu je scestná samozřejmě. V ceně platíte špičkové zpracování, geniální rychlý software, podporu, pouzdro (vše na úrovni F1 proti Hiby, to se tváří jako z pouti). Zvukově lze zařadit mezi top dnešních 20 přehrávačů na trhu? Někdo ho řadí i do první desítky možná, Hiby R3Pro je brán jako vstupní model. Takže si přínos (třeba ve zvuku) s ohledem na cenu musíte sám obhájit, já nelituji ani jediné koruny.
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 2. 2022 19:04

Jak píše Cherubian, zna. FiiO se raději vyhnout. :D
Ještě bych k tomu přidal i iBasso.
Lépe si připlatit za spolehlivější značku.

-- 2. 2. 2022 19:08 --

Nyní vyšel nový a špičkový Shanling M9, který zvukově prý mírně překovává
i Astell&Kern A&ultima SP2000.
Cena ale není pro každého. :pozor
V CZK cca 74.700,-. :shock:
Navíc bude v prodeji pouze omezený počet kusů.

Zde: https://audeos.pl/shanling-m9-akm
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 2. 2022 19:19

Cherubian: a nemáš jen špatně udělané otisky? Byly dělané oboje z jednoho otisku? Dělá to od začátku?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Espin 2. 2. 2022 20:56

@pseudomagick, martas38: iBasso DX160 se mi hrozně líbilo zvukově v Audigu (taky mi ho předhazovali jako lepší variantu), ale měl jsem striktně nastaven limit a jel si rozhodnutý pro Hiby R3Pro Saber. Po Clipu+ jsem si rok a půl chrochtal, ale s Lotoo se člověk posune jinam...
Fiio M17 jsem nějak zaregistroval nyní, se značkou zkušenosti nemám, ale jsou to holt složitější stroje... Na tohle je možná Lotoo nedostižné, nic neumí, ale když potřebujete hrát z karty, bez hloupostí okolo... Neexistují záseky, přeskočení, restart, reboot, prostě po měsíci nic, všechno jak po másle...
Mám na 1TB Sandisk kartě 27 183 skladeb, při hledání skladby vám s každým písmenem se aktualizuje seznam písníček, alb, interpretů v reálném čase. Kartu nevyndávám, můžu mazat a nahrát (vyzkoušeno DSD256), po odpojení si to jdete bez ohledu na velikost přehrát, update databáze probíhá za pochodu, prostě paráda.
A neduhy iBassa Dx160 jsou už zdokumentované na HeadFi, Fiio načtené nemám, směroval jsem na co nejblbější stroj bez funkcí, protože mám přehrávač na hraní (a u Hiby jsem se o tom přesvědčil, čím víc funkcí, tím víc na houby)...
I když Hiby v telefonu bylo dobrý, člověk mohl odložit přehrávač do batohu a mít u sebe telefon, zajímavá fičura...
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 2. 2022 21:11

DX160 je jeden velkej průšvih. To byl můj největší omyl ve světě poslechu vůbec. A to kdysi bývalo iBasso špičková značka (časy DX50).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Espin 2. 2. 2022 21:45

Bohužel tu nejsou možnosti nějak vyzkoušet lepší přehrávače, řídil jsem se četbou na HeadFi.
Nejde brát vše za mantru, hodně věcí tam lidi už přehání jako i jinde (fanatici jsou všude), ale hodnotnější informace asi najít moc nelze (vyjma specializovaných webů). Ta jména a přezdívky se stejně opakují a citují i jinde. Nemám třeba důvod pochybovat nad takovým příspěvkem (tuto zkušenost nenabydu, ani neznám nikoho zdejšího)
https://www.head-fi.org/threads/rank-th ... t-16772332
Doporučuji projít vlákno, až na výjimky tu uvidíte ty samé značky a jejich modely, vše podle libosti a stavu peněženky...

-- 2. 2. 2022 21:51 --

martas38 píše:DX160 je jeden velkej průšvih. To byl můj největší omyl ve světě poslechu vůbec. A to kdysi bývalo iBasso špičková značka (časy DX50).


Ano, po DX50,80 i 90 jsem toužil v dobách, kdy mi sloužila několik dlouhých let Sansa Clip+ :D
Ale priority jsou jinde, vždyť to znáte...
Naposledy upravil Espin dne 2. 2. 2022 21:54, celkově upraveno 1
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 2. 2022 21:53

Na head-fi jsou úplně stejný ptákoviny, jak kdekoliv jinde, každý si chválí to, co má doma, párkrát jsem se tam spálil, ale je to obsáhlé fórum a člověk se tam tak nějak naučí časem orientovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Espin 2. 2. 2022 22:01

@martas38: Přesně tak a musím souhlasit, ale když se tam člověk trochu zorientuje a vybere podstatné, pomůže mu to. Nikde se ze zásady neřídím vším co hlásá lid na síti, ale najdou se i slušní přispěvatelé a recenzenti, jako tady :tleskani 8-)
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod Cherubian 2. 2. 2022 22:27

Pseudogamick: Souhlasím, minimálně co se softwaru týče, tak iBasso si s Fiiem může směle podat ruku, je to tragédie (měl jsem tenkrát DX200). Tyhle dvě firmy neustále chrlej nový a nový věci (dobře, iBasso ne tak zběsile), aniž by pořádně odladily ty současný… Tuhle filozofii úplně nesnáším.

Od Shanlingu se mi ty jejich top přehrávače moc nelíběj, ale nižším modelům bych se nebránil (měl jsem tuším M5s a ten mě mile překvapil). Já se držím v kategorii summit-fi a dál se ani nechystám. Ani bych to nevyužil, jelikož poslouchám žánry, který mají stejně příšernej zvuk haha :-) Ale protože mám Cayin, tak jsem fakt zvědavej, jak bude vypadat novinka N8ii, ta vypadá krutě (nejen cenou).

martas38: Otisky si myslím byly v pohodě, ale o to asi ani nešlo. Problém byly právě dlouhý zvukový kanálky, a na ty nemá kvalita otisků vliv.
DAP: FiiO M17, Cayin N6ii (R01, A01, T01)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
IEM: iBasso IT07, TSMR Land, PENON Globe
Over-Ear: Sennheiser HD 660S + HD650, Shure SRH1540,
Kabely: Han Sound Audio, Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků