Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 5. 2022 19:00

Michalpankrac:
Zeptej se na to obchodního zástupce zn. Sony. :D
Najdeš ho výše, tedy v tomto vlákně. :D
Dělám si z toho tak trochu legraci, ale vůbec bych se nedivil,
kdyby jím skutečně byl. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 4. 5. 2022 20:45

:D
Hele, ono se všeobecně na aktualizace starších mašin dost kašle, mám o kus mladší mobil než je Soní DAP ZX2 od velkýho výrobce (jo, je to Samsung), ale z aktualizací už mě taky vyřadili. Majitelé starších chytrých TV ti tu určitě povypráví příběh o tom, jak Google na Youtube změnil kodek a rázem měli po koukání. Znefunkčnění některých funkcí na starším hardwaru patří v IT branži k dobrým mravům. :-D
V tom máte vy posluchači streamovacích služeb velkou nevýhodu. Provozovatel se nakrásně rozhodně něco změnit (né nutně k lepšímu) a většina staršího hardwaru ohluchne. nepochybuju o tom, že je to "jen pár řádků kódu", ale programátoři sw sou drahý a tak se na tom samozřejmě šetří a vůbec, mazej koupit novej DAP, potřebujem růst a vykazovat zisk. :-D Proto preferuju oldskůl offline poslech, nemusím se bát každýho updatu služby, když se provozovatel rozhodne něco "vylepšit".
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 4. 5. 2022 21:03

V tom máš určitě pravdu.
Není nad off-line DAP. :pozor
Já už v podstatě nic aktualizovat nemusím a nepotřebuji. 8-)
Navíc mám v zásobě tolik hudby, že nějaký Tidal mě vůbec neláká. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 4. 5. 2022 22:56

Tak uvidíš, jak se ti bude líbit A&futura SE200, pokud ne dal bych Sony šanci a zkusil WM1Z. Jinak nevím kam by ses moh dál posunout, co sem tak pokukoval, aktuálně snad všude vládne Android. Možná nějaký starší vlajkový Cowon? :hm
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 5. 5. 2022 01:29

Astell&Kern A&futura SE200 se mi bude líbit zcela určitě. :D
DAP od Sony ale nepřipadá v úvahu. :pozor
Ten mi "do domu" nesmí. :pozor :D
Nechci řešit problémy. :roll:

Věřím, že v combu A&futura SE200 + 64 Audio U12t (+ stříbrný kabel) konečně najdu zvuk, který hledám. :-)
2 Dacy v DAPu + 3 moduly v IEM mi umožní slušné zvukové kombinace a doladění. 8-)
Toto bude moje poslední investice do přenosného audia a dám si na pár let snad pohov. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 6. 2022 04:12

iBasso DX320 již v prodeji zde: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Hi ... X320-cerna

Displej 6.5 palce (IPS, 2340x1080) už je dost slušný. :-)
Cena 43.990 Kč je také slušná. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 3. 6. 2022 06:05

pseudomagick píše:iBasso DX320 již v prodeji zde: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Hi ... X320-cerna

Displej 6.5 palce (IPS, 2340x1080) už je dost slušný. :-)
Cena 43.990 Kč je také slušná. 8-)

K čemu je na tak malém displeji tak velké rozlišení ? Je třeba maximalizovat odběr proudu ? Jinak, cena je dle mého spíše neslušná .. :hm
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 6. 2022 06:54

introvert: Displej hezky vypadá a hezky žere. Když jsem měl iBasso, automaticky jsem přepínal na nižší rozlišení. Ale to máš jak s mobilama, tam je taky honba za rozlišením a tohle je prakticky jak mobil. Bez GSM modulu a foťáku, ale s pořádným zesilovačem a dobrým převodníkem.
Cena je taková, jaká je. Střední třída DAPů. Konkurence A&K, Lotoo, Luxury Precision a podobně je klidně i 3x dražší (bavíme se o vlajkových lodích).
U iBassa se mi vždycky líbil zvuk, ale vždycky se našlo něco, co mě šíleně vadilo, ale to prakticky u všech DAPů.
Jinak cihla, že by to kapsu utrhlo, výkonu na rozdávání, netuším co jsou převodníky ROHM.
Vzhledem k rozměrům to vidím buď pro zatvrzelého in-earistu (Pseudomagick :D ) na doma a nebo k velkým sluchátkům, pokud člověk chce být hodně mobilní. Ale není to přenosné jak běžné DAPy a stejně tak nebude zvuk dosahovat kvalit a výkonů stolních zařízení. Nic pro mě...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 6. 2022 07:22

introvert píše:
pseudomagick píše:iBasso DX320 již v prodeji zde: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Hi ... X320-cerna

Displej 6.5 palce (IPS, 2340x1080) už je dost slušný. :-)
Cena 43.990 Kč je také slušná. 8-)

K čemu je na tak malém displeji tak velké rozlišení ? Je třeba maximalizovat odběr proudu ? Jinak, cena je dle mého spíše neslušná .. :hm


Myslel jsem to poněkud ironicky s tou cenou. :-)
Skoro 45k bych za iBasso nedal. :pozor
Takový displej je fakt zbytečnost, leda by si někdo chtěl přehrávat videa z You Tube.

-- 3. 6. 2022 08:29 --

martas38 píše:introvert: Displej hezky vypadá a hezky žere. Když jsem měl iBasso, automaticky jsem přepínal na nižší rozlišení. Ale to máš jak s mobilama, tam je taky honba za rozlišením a tohle je prakticky jak mobil. Bez GSM modulu a foťáku, ale s pořádným zesilovačem a dobrým převodníkem.
Cena je taková, jaká je. Střední třída DAPů. Konkurence A&K, Lotoo, Luxury Precision a podobně je klidně i 3x dražší (bavíme se o vlajkových lodích).
U iBassa se mi vždycky líbil zvuk, ale vždycky se našlo něco, co mě šíleně vadilo, ale to prakticky u všech DAPů.
Jinak cihla, že by to kapsu utrhlo, výkonu na rozdávání, netuším co jsou převodníky ROHM.
Vzhledem k rozměrům to vidím buď pro zatvrzelého in-earistu (Pseudomagick :D ) na doma a nebo k velkým sluchátkům, pokud člověk chce být hodně mobilní. Ale není to přenosné jak běžné DAPy a stejně tak nebude zvuk dosahovat kvalit a výkonů stolních zařízení. Nic pro mě...


Zatvrzelý jsem (zatím!), ale tento DAP už je pro moji kapsu také moc.
Tento měsíc budu kupovat Astell&Kern A&futura SE200 a to mi stačí.
Za pár hodin jdu na audio-video výstavu, tak jsem zvědav na IEM od 64 Audio.
Zajímá mě srovnání U12t vs Trió vs Fourté. 8-)
Docela se obávám poslechu Fourté. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 6. 2022 14:43

pseudomagick: jojo, ten náš koníček je mor :D
Tak doufám, že sem pak hodíš poslechové zkušenosti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 6. 2022 17:29

Jasně. Něco sem hodím. :-)
Pouze to přesměruji do vlákna "Výběr hi-end in-ear sluchátek".
Zde: viewtopic.php?f=1712&t=1321176&start=240
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 26. 6. 2022 01:54

Tak už mám Astell&Kern A&futuru SE200 od včerejška doma. :-)
Zvuk je špičkový. :tleskani
Jediný DAP se kterým by se mohl jakžtakž srovnávat je Astell&Kern SP1000 (SP2000 jsem neslyšel).
SP1000 jsem už několik let neslyšel, ale SE200 má určitě lepší dynamiku.
Jisté je, že z Oriolus MKII je slyšet maximum, neboť nikdy ty in-eary tak dobře nehrály. :shock:
Jsou v nich slyšet detaily, které jsem s AK300 či M6 Pro vůbec neslyšel.

Co mi docela vadí na SE200 je:
1) ostré hrany DAPu. Dost recenzentů si na to stěžuje. Jako by chtěl výrobce
donutit ke koupi koženého pouzdra za cca 2.700,-. :-)
2) trochu mám problém s kopírováním souborů na kartu. Asi po cca 2 minutách
prostě karta zmizí, jako by v DAPu vložena nebyla. Kopírování hudby se zastaví
a windows průzkumník se sekne (ve Win 10). Divné. :shock:
Kartu 512 GB jsem tedy musel z DAPu vyndat a vložit ji do USB čtečky.
3) posuvník skladby je jiný, než u starého AK300. Kostrbaté posouvání ve skladbě. :-\
Po pár hodinách se na to dá zvyknout.
4) tlačítka na boku DAPu. S nasazeným pouzdrem je bez šance v kapse hudbu zastavit či
pustit další skladbu. Jsou natlačené blízko sebe a překryté kůží. :-\
S M6 Pro s tímto nebyl problém. :pozor

Ještě něco málo ke zvuku, srovnání a několik postřehů :-)
SE200 má stejně dobro dynamiku jako M6 Pro, ale s větším rozlišením, takže dynamika vyzní lépe.
Zvuk je křišťálově čistý, ale není řezavý a agresivní (jako třeba u Aune M1s).
Díky tomuto rozlišení je lepší i separace zvuků či nástrojů.
Samozřejmě to neznamená, že M6 Pro je špatný DAP. :pozor
Ceně určitě odpovídá a určitě ji i překonává. Navíc je docela nefér srovnávat DAP za 18,5k vs DAP za 50k.
Pokud jde o srovnání s AK300, tak oba DAPy od Astell&Kern mají podobné ladění,
ale SE200 je lepší v dynamice i detailu (rozlišení). AK300 zní tepleji a SE200 má čistější a
světlejší tonalitu.
Pokud bych srovnával (dle paměti) i s SE100, které jsem slyšel v Audigu 2x, tak SE200 je o cca
2 třídy výše. Má lepší dynamiku i lepší rozlišení.
SE100 jsem naposledy slyšel s CA Solaris (OG), CA Andromeda a Oriolus MKII.
Srovnávám tedy pouze dle MKII.

Vše co jsem napsal o zvuku SE200 se týkalo levé strany (1x 2,5mm balanced + 1x 3,5mm vstupu),
tedy výstupů z DACu AK4499EQ.
Pravá strana s dvěmi DACy ES9068AS mě nijak nenadchla.
Můj sluch tvrdí, že výstup pravé strany je cca o 2 levely níže, než výstup levé. 8-)
Dokonce bych tvrdil, že zvuk je horší, než z DAPu Shanling M6 Pro. Podivná tonalita.
Možná by pravá strana potřebovala jiné in-eary. Nevím.
Zatím si nemyslím, že bych tuto stranu někdy v budoucnu používal ať už k jakémukoli žánru hudby.
Pokud ano, tak snad pouze ze zvědavosti. :D

Samotné SW prostředí je poněkud kostrbaté jak je u Astell&Kern zvykem.
Nicméně s trochou tolerance či trpělivosti se na něj dá i zvyknout.
V Shanlingu M6 Pro to taky nebylo o moc lepší, ale výhodou bylo to,
že si uživatel mohl doinstalovat skvělé SW Playery jako je Neutron či PowerAmp.
Teď, když se opět vracím k prostředí A&K, připadá mi to jako krok zpět v
komfortu ovládání.
Naštěstí to velmi vyvažuje špičkový zvuk SE200.

Pokud jde o EQ v A&K, tak samozřejmě opět to samé. Ne moc použitelný a už
jen jeho samotné zapnutí kvalitu zvuku kazí. :-\
Snad jediný výrobce, u kterého je EQ použitelný (a výborný) je Cowon.
Nastěstí SE200 EQ nepotřebuje. :pozor

Pokud bych měl vybírat mezi starším SP100 za poloviční cenu (tedy 50k) a SE200 za plnou cenu (50k),
vybral bych SE200.
Astell&Kern SP2000 je samozřejmě zvukově lepší. Na fóru head-fi to někdo porovnával
a tvrdí, že SE200 má 80% zvuku SP2000.

Samozřejmě pokud si už někdo takový DAP koupí, tak jsou k němu špičkové in-ery nutností. 8-)
Bez nich je to nevyužití potencionálu (zvuku) a tak trochu "vyhozené" peníze.
Pochybuji ale, že by někdo poslouchal SE200 s Shure 215 či Westone 40. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 6. 2022 15:34

Obrázek

Obrázek
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 6. 2022 19:11

No někdy bych rád pořádnej DAP slyšel.
Prostředí A&K je pro mě pořád na hraně stravitelnosti a to i po roce.
Co se týče karty, používám zásadně čtečku. Jednak je to podstatně rychlejší, než připojit DAP přes USB a u Macu potřebuješ soft třetích stran, aby se to domluvilo s připojeným Androidem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 27. 6. 2022 19:55

martas38:
Není problém se sejít a SE200 si můžeš poslechnout.
Ty ale nejsi z Prahy, že?

Samozřejmě je lepší z DAPu kartu vyndat a ve čtečce ji použít v PC.
Už jen přesouvání souboru (ze složky do složky), když je karta v DAPu
trvá neskutečně dlouho. Přes čtečku to trvá pár vteřin.

Kolega zde na fóru má Astell&Kern SP1000M a přes Mac se mu přesouvání
souborů seká i s doinstalovanou aplikací pro Android.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků