Výběr nového DAPu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 7. 2022 21:10

introvert:
Myslíš, že hi-end IEM neumí zahrát či správně podat Beethovenovu symfonii? :shock:

-- 6. 7. 2022 22:22 --

Ono je to takto. 8-)
Je samozřejmé, že over-ear hi-end sluchátka (pokud k nim bude kvalitní zdroj + zesilovač)
budou hrát lépe, než hi-end combo (DAP + IEM).
Zobrazení, oddělení nástrojů a pocit reálnosti např. orchestru bude jistě někde jinde.
Bohužel je to vykoupeno věcmi, které jsem již zmínil výše.
Jenže kdo zde má hi-end sluchátka a zesilovač?
Bohužel Sennheiser HD800s mě nepřesvědčily (a to jsou tak chválené!). :pozor
Musel bych se s cenou do statisíců. :shock:
A to a raději nezmiňuji další věci (zesík apod.). 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 6. 7. 2022 21:36

Zrovna Fiio v DAPech bych nehanil, vracím se zpět k Fiio a bude to již třetí můj DAP. Vždy byly naprosto spolehlivé…a to třeba v minulosti některý iRiver rozhodne u mne nebyly (pamatuji si MP3 discman od iRiveru imp 500 (?)…to byl děs). Myšleno jako Korea x Čína..
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 6. 7. 2022 22:00

pseudomagick píše:introvert:
Myslíš, že hi-end IEM neumí zahrát či správně podat Beethovenovu symfonii? :shock:

To rozhodně neumí - tedy ne jako hi-end over ear

pseudomagick píše:Jenže kdo zde má hi-end sluchátka a zesilovač?
Bohužel Sennheiser HD800s mě nepřesvědčily (a to jsou tak chválené!). :pozor
Musel bych se s cenou do statisíců. :shock:
A to a raději nezmiňuji další věci (zesík apod.). 8-)

Nejdražší by byla sluchátka, DAC a zesilovač už by nemusely stát tolik. Cena do sto tisíc je reálná. Ale neber to jako hotovou věc, mnozí dali za svoji sestavu daleko více. :-) Jinak nechápu přesně, proč jsi tolik vázán na HD800s, jde jen o jeden konkrétní model, dnes již zastaralý. A to hlavní, čím se liší sluchátka okolo uší od špuntů, je mohutnost zvuku. Máš dojem, že slyšíš něco velkého, ne zastrčeného v uších. Třeba jako hrom - reálný zvuk hromu je něco jiného, než když si ho poslechneš přes IEM, ne ? Tak ta sluchátka okolo uší mají k tomu reálnému zvuku hromu blíž, než sebelepší špunty.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2022 22:10

pseudomagick: já si dělám srandu. Každý svět má něco do sebe. Ke kvalitnímu zvuku se mnohem snáz (finančně) přiblížíš pomocí těch IEM, klidně chi-fi za pět tisíc, to už bývá zvuk, jaký 95% populace ani netuší. Není tam třeba příliš dalších investic pokud nechceš a furt to bude paráda. Samozřejmě pro další rozvoj obrovský prostor (to zrovna tobě vykládat nemusím). Svět velkých sluchátek má zase svoje pro (i proti) a obrovské investice navíc. Podání prostoru, mohutnost zvuku jsou někde totálně jinde, to je prostě jiný vesmír. Někomu to chybí, jinému ne. Já jsem si dlouho namlouval, že se bez toho prostoru obejdu a měl IEM jako hlavní poslech. Jakožto puntičkáře, ladiče, honibrka, jak chceš :D mě to i tak stálo velké peníze. Ale jak jsem zabředl do velkých sluchátek, není cesta zpět. IEM už je pro mě jako okrajovka, byť u mého nádobí celkem luxusní okrajovka. Ale třeba se to zase jednou změní. Každopádně ta mohutnost prostoru, dynamika a další věci, to je jako srovnávat koncert Rolling Stones v klubu a na vyprodaném skvěle nazvučeném Strahově (záměrně uvádím tuto kapelu, byť ji moc neprožívám, ale hrávali v klubech i na stadionech). Samozřejmě ty IEM můžu mít v posteli, celý řezězec je v kapse k dispozici 24/7 když na věc přijde. Ale obrazně řečeno, do toho klubu se mi nevejdou ani ty stadionové věže reproduktorů, ani padesátimetrové pódium a ohně a rachejtle už vůbec ne.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 7. 2022 22:45

introvert:
Tak to jsi asi neslyšel pořádné špunty. :pozor
Někdy ten bas je tak brutální, že si myslím, že mě někdo praštil obrovskou palicí do hlavy. :D
Tím myslím třeba bas ve skladbě od Ajeet - Akaal (live in Zurich).
Přečti si názor Precogvisiona proč dává přednost in-earům před náhlavními sluchátky. 8-)
Sdílím přesně jeho názor.

Zde: https://www.head-fi.org/threads/precogs ... t-16614695

-- 7. 7. 2022 00:11 --

Právě jsem zkoušel Tidal a funguje výborně.
Je divné, že mě nechali poslouchat zdarma. :shock:
Také jsem zkoušel V-Link, ale tam jsem přehrával videa.
Asi z You Tube?
Divné. :shock:
Naposledy upravil pseudomagick dne 6. 7. 2022 23:30, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2022 23:25

Co to je funguje výborně? Tidal tuším free tarif s reklamami nemá a i na zkušební verzi musíš zadat platební kartu. Jaký to mělo bitrate? MQA?
Možná to bude tím, že máš DAP z druhé ruky a předchozí uživatel ho neresetoval, tak jedeš na jeho účet. To mu pak okamžitě shodí přehrávání, pokud se ty přihlásíš. A naopak. Pak si to řekne o heslo na obou stranách a pro toho, kdo ho nemá konečná.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 7. 2022 23:34

Byla to nižší verze Hi-Res a žádná reklama mi do toho neskákala.
Právě jsem koukal co je možné do Astell&Kern nainstalovat.
Jsou to tyto aplikace (pouze pro osmijádrové):
7Digital
Amazon Music
Apple Music
Audiobooks by Audible
AWA
Bandcamp
BBC iPlayer Radio
Bugs
Deezer
DS Audio
Foobar2000
IDAGIO
Joox
KK BOX
KT genie
Last.FM
Melon
Moov
Music Mate
myTuner Radio
Onkyo Music
Pandora
Player FM
Qobuz
QQ Music
Sirius XM
SoundCloud
Spotify
Tidal
Tune-In Radio

Nezdá se mi, že by to bylo málo.
Do SR25, SA700, KANN Alpha a nižších jsou nainstalovat pouze 4.
Zdroj informace a návod zde: https://bloomaudio.com/blogs/articles/i ... l-kern-dap

-- 7. 7. 2022 00:37 --

Samozřejmě bych chtěl v SE200 hlavně Neutron nebo PowerAmp,
ale nevím zda mám instalaci riskovat. :roll:
Třeba by to šlo. :-)

-- 7. 7. 2022 00:42 --

martas38 píše:Co to je funguje výborně? Tidal tuším free tarif s reklamami nemá a i na zkušební verzi musíš zadat platební kartu. Jaký to mělo bitrate? MQA?
Možná to bude tím, že máš DAP z druhé ruky a předchozí uživatel ho neresetoval, tak jedeš na jeho účet. To mu pak okamžitě shodí přehrávání, pokud se ty přihlásíš. A naopak. Pak si to řekne o heslo na obou stranách a pro toho, kdo ho nemá konečná.


Koukal jsem se a je tam na Tidalu přihlášený původní majitel.
Je tam Premium Plus, kvalita Master.
Je divné, že to neodhlásil. :shock:
Samozřejmě pokud to bude chtít ověření, tak mě to odhlásí.
Stejně to ale užívat nebudu, neboť hudby mám dost stažené.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2022 23:54

Do SR25 jde určitě nainstalovat víc než čtyři, je to čtrnáct, jestli dobře počítám. Ostatně návod je i na stránkách A&K:
https://www.astellnkern.com/support/faq.jsp
Instaloval jsem Tidal a Qobuz, bohužel se to automaticky neaktualizuje, musí se to znovu přeinstalovat, pokud bys chtěl aktuální verzi.
Co není v seznamu tam nedostaneš. A&K nemá Google Android, ale upravenou verzi Open Android.
Ten Tidal bych zkusil. Může se stát, že tam bude něco v lepší kvalitě, než máš stažené. Dokud to nezapnete zároveň, bude ti to chodit a ty seš noční pták :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 7. 2022 00:01

martas38:
Bohužel to nejde stáhnout. :-\
Není tam žádné "download". :pozor
Mají tam Nada Shakti - Jiva Mukti, ale neuvádějí kvalitu.
Toto album poslouchám asi 20 let pouze v mp3. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 7. 2022 00:25

Kvalita se ti zobrazuje během přehrávání - mělo by to ukazovat bitrate, v případě MQA je tam zelená či modrá tečka a logo MQA. A stáhnout to nejde skrz to, že to není oficiální Tidal klient. Ten bys musel nainstalovat cestou o které oba píšeme. Je jiný, než to co je v A&K standardně součástí systému.
Jinak samozřejmě ta hudba stažená v Tidalu jde přehrát jen tím Tidal klientem a bez internetového připojení to hraje jen asi 10 dní (ochrana před chytráky, co by si zaplatili měsíc a pak postahovali terabyty hudby a hráli navždy).
To album co uvádíš je tam v AAC 16/44,1, tedy ani ne CD kvalita. Něco mi to říká, nevyšlo to na nějakých kompilacích Buddha Bar?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 7. 2022 00:35

martas38:
Ano, někdy se v pravém horním rohu u alba ukáže třeba 96kHz MQA.
Často se ale neukáže nic a to ani přes info. :-\
Divné. :shock:
Zákazník by měl vědět v jaké kvalitě hudbu poslouchá. 8-)
Dokonce si tam vytvářejí vlastní kompilace (playlists) jakožto alba. :shock:

Nada Shakti, Bruce Becvar – Jiva Mukti (1994) není z kompilace Buddha Bar,
ale je to samostatné album. :D
Nada Shakti je česká zpěvačka, cestovatelka a učitelka jógy.

-- 7. 7. 2022 01:40 --

Nechápu co na tom dnes ti mladí vidí.
Prostě není nad klasiku a co je doma (stažené v DAPu), tak s tím se počítá. :-)
Když budu chtít objevit novou hudbu v různých žánrech, tak navštívím
You Tube. Tam se také dá plnou věcí objevit.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 7. 2022 00:49

Myslel jsem to tak, jestli něco od ní není na některé z kompilací Buddha Bar.
Kvalitu přehrávání to ukazuje vždy. U čeho konkrétně ti to neukáže nic?
Jinak co na tom mladí vidí? Tuny hudby v kvalitě často vyšší než CD. Zejména Qobuz má super zvuk a jsou tam i flacy 24/192. A pokud si přečtu Nada Shakti, zadám to v Audirvaně, nebo DAPu, či streameru a už to hraje. A legálně oficiálně, bez reklam a pirátění. Nezabírá mi to místo. A svoje playlisty, oblíbená alba a inteprety mám neustále všude, kde potřebuju. Mobil, tablet, DAP, PC, streamer. Taky jsem se dlouho bránil, teď hraju ze streamu tak z 90%, já mladej, příští rok padesátiletej :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 7. 2022 01:20

Ale ano, proč ne. :roll:
Já to spíše vidím z té druhé strany.
Mám toho tolik postahováno, že už ani nevím co mám poslouchat,
natož abych ještě steamoval. :D
Ono na druhou stranu (pokud člověk neběhá venku) je to dobrá věc
třeba i v domácím hifi.
Člověk prostě nepotřebuje HDD či CDs a má vše on-line.
Zatím se ale touto cestou vydávat nebudu, když mám přístup k tisícům TB
hudby zdarma ke stažení. :D
Často stahuji hudbu v ISO (několikakanálové) a převedu si to do 2.0 DSF.
Nejvyšší kvalita na této planetě, tedy 11,2MHz/24Bits asi na Tidalu nebude. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 7. 2022 03:18

To nebude. A asi ani ten obsah nebude odpovídat balení. To je bohužel největší současný problém. Máme formáty schopné hory přenášet, ale balíme do nich vykastrované sra... s DR3. V tom vidím u starší hudby jediný smysl CD, před rokem tuším 1995 byl svět zaznamenávaného zvuku ještě v pořádku a spousta kvalitních nahrávek poletuje v šedém světě torrentů. Ale o tom už jsme toho napsali tuny a dokud nezačne mainstreamový posluchač vyžadovat technicky kvalitní nahrávky, nic se měnit nebude. Hlavně, že to hraje nahlas v mobilu... :-\
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 7. 7. 2022 07:33

pseudomagick píše:introvert:
Tak to jsi asi neslyšel pořádné špunty. :pozor
Někdy ten bas je tak brutální, že si myslím, že mě někdo praštil obrovskou palicí do hlavy. :D

Tak to jsi asi neslyšel třeba Abyss AB1266 Phi TC .. škoda, na letošní pražské výstavě je měli v sekci Audigo, byl jsi tam dvakrát, minul jsi je tak těsně .. :-). Nejde o žádné urážení hlavy (i když u těch Abyss skoro :D ), jako o tu zvukovou mohutnost - už jsme to tu psali, já i martas38. Pokud posloucháš IEM - je jedno jaké, máš cosi zastrčeno do ucha, a zvuk vzniká v miniaturní komůrce na konci zvukovodu. Když používáš sluchátka okolo uší, zvukové vlny postupují celým zvukovodem, a také okolními tkáněmi (toto se například snažili napodobit u Mestů bone conduction měničem - dle mého neúspěšně). Výsledný vjem je proto u sluchátek okolo uší jiný, je větší, mohutnější. Toto IEM už z principu nikdy nedokáží napodobit.
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků