Mp3+BT

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Divočich 30. 5. 2023 12:31

Zdravím, potřebuju se zde zase poradit.
Chci si koupit na poslech u vody JBL Clip4. Nemá Aux-in, jen BT 5.1

Nemám chytrouše(pouze obyč.telefon). Hudbu chci poslouchat občas, proto volím mp3/4 přehrávač.

Díval jsem se na nabídku, ale moc nadšený nejsem. Máte někdo nějaký tip?

BT by měl být 5.1, aby fungoval s Clip4.
Baterie-spíše více než 8h.
Velikost-aby nebyl jako chytrouš.
Nutnost SD/mikroSD nejméně do 128GB
Dotykáč není nutný.

Cena - no.. :)) Jsou přehrávače okolo 10000kč, ale to se mi zdá přehnané.

budu rád, za jakoukoliv poznámku. Představu mám jasnou. Nabídka je, zdá se mi, žalostná. Kompromisu se nebráním.
děkuji
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 30. 5. 2023 12:48

Ten BT 5.1 by som si z podmienok skrtol. Mal by si k tomu pripojit aj zariadenia so "starsim" BT. Skor tam dopln BT kodek, ktore ten JBL podporuje. Co som dohladal, tak by to malo podporvat len zakladny SBC, takze by problem by nemal byt so ziadnym zariadenim. Nieco take ako Shanling M0 by mohol splnit ulohu a ked budes chciet kvalitnejsie audio, tak k nemu pichnes lepsie sluchatka a mas to ;-)

https://www.audigo.sk/Prenosne-audio/Hi ... -Pro-cerna
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 30. 5. 2023 13:10

Shanling M0 Pro doporučuju. Dost mě překvapil zvukově i ovládáním. Bral jsem ho v Audigu kde akce stále trvá:

https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Hi ... -Pro-cerna
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Divočich 30. 5. 2023 19:25

Velice děkuji. Na tuto značku jsem vůbec nenarazil. Alza a spol mi házeli jen Sony, Gogen... Čumím, že něco takového existuje. V podstatě splňuje vše, co potřebuji.
Cena je OK.

Jestli se mohu ještě doptat k tomu BT. Nejsem zase tak dobře znalý problematiky, tak se možná zeptám blbě.
Jestliže JBL Clip4 je ve verzi 5.1, tak on bude umět přijímat všechny předchozí verze? Tedy i 5.0 z MO Pro?
A co třeba BT reproduktor s verzí 4.2? Bude umět se spárovat s MO Pro?

Přestože MO Pro splňuje vše, co jsem požadoval, máte ještě někdo tip na jiný přehrávač? Porovnat více zařízení nikdy není na škodu. Tak kvalitní výstup nikdy asi nevyužiji. Víceméně vše mám mp3-320kb/s a něco FLAC. Kdyby jiný přístroj měl na úkor kvality přehrávaní větší výdrž baterie, tak bych to zvážil.

děkuji
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnik 30. 5. 2023 20:04

Bluetooth je zpětně kompatibilní s nižšími verzemi. Každá vyšší verze přináší vylepšení, např ve spotřebě energie, ale základní spojení a přenos dat proběhne vždycky, podle možností zařízení s nižší verzí.
https://www.adaptech.cz/news/vyznejte-se-v-bluetooth
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 30. 5. 2023 21:30

určite chceš player aspoň s BT 5.0 nejde len o kodeky ale hlavne o dosah signálu a spotrebu hlavne niekde na čundri
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Divočich 31. 5. 2023 09:36

velice děkuji za rady a odkazy

Našel jsem několik dalších přehrávačů s BT5.0-5.3. Narazilem na jeden problém, který jsem dříve v potaz nebral. S přehráváním přes BT rapidně klesá výdrž baterie. Např.z 35h na 6, jindy 26/8, nebo 48/14. Mo Pro uvádí výdrž 14,5h, takže s BT to bude asi tak max.3h na novou baterii. To je nepostačující na 80% mých aktivit.
Hudbu bych chtěl brát i na ty čundry, jak tady zazněla poznámka Andyho Krause. Proto mít možnost AUX-In na repráku je dobrá věc. A JBL Clip4 totoc nemá.
Na Clip4 se mi líbí, že je vcelku malý a hraje pěkně. Takové nížky jsem fakt nečekal. Solidní výdrž 10h. Máte někdo tip na malinký BT reprák s AUX-In, který hraje obstojně? Na YT je plno recenzí. Většinou ta zařízení mají zapůjčené a tak hodnotí aby neurazili. A recenze od obyč.posluchačů je zavádějící ještě více. Většině řekne, že to hraje dobře, že to má basy. Přitom mu tam třeba ty nížky akorát hučí. Tady bych čekal, že bude více odbornější osádka. A když by tu někdo radil vyloženě blbosti, tak je tu šance, že ho ostatní opraví, což na tom YT většinou není.

děkuji
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 31. 5. 2023 10:08

Takovej rozdíl mezi standart a BT režimem u Shanlingu rozhodně neni. Myslim že minimálně 8hod. dá v pohodě. Teď v sobotu mi po nějakých třech hodinách ubyla jedna čárka ze čtyř..
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Divočich 31. 5. 2023 19:53

Celý den procházím přehrávače a repráky. Toto jsou favority podle parametrů. Máte nějaké rady, připomínky či doporučení?
Přehrávače
HiBy R2 II: BT5, baterie 15h
Mo Pro: BT5, baterie 14,5h
Joliker UKM4: BT5, baterie 35h AUX/6h BT
Joliker YMUK5-16G, BT5, baterie 20/5,5h
Swofy m4: 32M: BT5, baterie 26/8h
SWofy M2: BT5, baterie 50/7h
Swofy M6: BT5, baterie okolo 26h

https://www.czc.cz/hiby-r2-ii-cervena/372034/produkt
https://www.amazon.co.uk/joliker-Blueto ... 176&sr=8-3
https://www.amazon.co.uk/joliker-Blueto ... 176&sr=8-9

Swofy M6: https://www.amazon.com/Bluetooth-Portab ... r=8-8&th=1
Swofy M2: https://swofy.com.cn/productinfo/888582.html
Swofy M4: https://www.amazon.com/Bluetooth-Portab ... 97&sr=8-18

Repráky
Sudio F2: o něm není na netu moc info. 20W/15h, BT5,3, rozumná velikost https://www.datart.cz/prenosny-reproduk ... cerny.html

Aiwa BST-330: rovněž není o něm moc info. 10W, 10h, BT5, rozumná velikost https://www.datart.cz/prenosny-reproduk ... cerny.html

A pak se smířit s absenci AUX-IN a jít do JBL Go3/Clip4, nebo Flip6.
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnik 1. 6. 2023 09:49

Koupil jsem kdysi někde v tržnici na cestování fake JBL Charge3, protože to má na rozdíl od originálu USB připojení, nejen nabíjení, a hlavně slot na micro sd kartu, takže k tomu už nepotřebuju připojovat žádný přehrávač, hraje to samo o sobě. Cena pochopitelně výrazně nižší.
Má to i rádio a Bluetooth taky.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 6. 2023 11:41

koupil bych i originál charge3, ale je to větší, než požaduji. Ty větší repráky mají kámoši v bandě a na akci je nosí oni. Máme 3x jbl boombox, asi 4x extrem2 a 3, tuším že 2x charge, pár flipů a jeden GO3. Ano, u náš se na nic jiného nehraje, než na JeBaLy. Vím jak to hraje, co to vydrží a co to umí. Nemá pro mě smysl kupovat přenosný větší reprák, protože bych ho nevyužil. Nebo spíše, teď hledám něco malého do baťůžku či kapsy od gatí(GO3) a k vodě s děckama. Oni se čachtají a já si mohu v klidu poslouchat. Zároveň to nehraje na celou pláž všem dookola. V tomto jsem max.spokojen s GO3, ale Clip4 má dvojnásobnou výdrž, což se hodí na celodenní výlet(s děckama. ony nejsem zvědavé na rachot dookola).
Flip hraje super(12h) a má objemovou velikost mého obyčejného starého repráku Gogen by oxigen na 2xAA s kablíkem pro přehravač, který se dál zavřít uvnitř repráku. Jsem ještě ochotný to nosit, ale Clip4 by byl v tomto o hodně lepší.Bohužel, JBL na nás jb. Aux-in je až od Charge. Přitom cena flipu je bezkonkurenčně nejvyšší. Ani Sony XB-23 není tak drahý. Přehrávat z karty je dobré jen trochu. Prakticky nemožnost si vybrat odkud to začne přehrávat. Mám 16000 písniček a představa, že v polovině restartuju reprák a on mi začne hrát skladby od začátku.... měl jsem to na dětském autíčku. Strčil jsem tam mikroSD s asi 2000 písničkami, co tak i děcka poslouchaly(Kabát, Mńagu, Sestry... ). Chvíli to hrálo a pak samy chtěly "tati, tu Pohodu". Hm. A jak jsem to tam tak měl asi najít? :D Proto jsem chtěl reprák se zabudovaným přehrávačem(řešili jsme v jiném vlákně), ale nic v obstojné kvalitě není. Jediný na našem trhu je Technaxx. Bylem si ho poslechnout v Datartu, ale i v porovnání s takovým Niceboyem je to plečka. A kde je stejné velikosti flip6?

Nejhorší je zákazník, který ví co chce a ono to není na trhu. Chodí, otravuje, přešlapuje a nakonec koupí něco minimálního co ho uspokojí s vidinou, že je to dočasné a jakože ještě počká, jestli se to časem na trhu neobjeví. To jsem přesně já :D

Zatím procházím na amazonu recenze zákazníků na ty přehrávače. Uvidíme, co nakonec vyberu. Zdá se mi, že trh se před pár lety rozdělil na 2 skupiny. Ta první zamrzla někde kolem roku 2010. Kapacita 4-32GB, baterie +- do 20h. Zvuk- +- to co uměly chytrouše už někdy v r.2014. To jsem si kupoval už v roce 2007 iRiver H10 20GB. V roce 2011 Sandisk Sanza Fuze 16GB. Druhý tábor vznikl relativně nedávno. je zaměřen na bezpodmínečnou kvalitu zvuku. Což je taky divné. Kvalitně zvuk si mohu vychutnat, když se zastavím a poslouchám. Ideálně někde kde je ticho. Třeba doma,že? A tam se dá poslouchat z aparatury... Tyto superkvalitní přehrávače však mají aspoň podporu pro terové karty. Ale baterie v nich je žalostná. 15h jako sorry. To jsme furt v tom roce 2007.

Někdy mě napadne, jestli fakt není lepší nějaký starší a menší chytrouš. Vyměním baterii. Voděodolnost je marketingové řešení umělého problému. Za 30let co mám nějaký volkmen jsem s ním nezmokl, nespadl do vody, neutopil v pivu... Dodám kartu a mám špičkový přehrávač s max.uživatelským rozhraním, superrychlou odezvou, BT výdrž celý den, né jenom 8h. Ostatně, někdo mi to v tom vlákně o repráku taky doporučoval.
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 6. 2023 12:47

Jinak, dívám se, že se mi podařilo přihlásit pod mým původním jménem PetrGa. K němu jsem se nemohl před nedávnem přihlásit, tak jsem založil Divočicha. Ale teď, jak jsem se přihlásil přímo na forum.avmania.zive.cz, tak se mi to přihlásilo pod původním jménem. Divné. Nevadí. Takže jsem obě přezdívky.
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 1. 6. 2023 18:16

Došel jsem až k tomu Shanlinku mo pro. Zajímavé, že se prodává víceméně jen u nás. Info o něm na netu je velmi skromné. Amazon ho nenabízí. Na heurece někdo píše, že není možné posouvat ve skladbě třeba doprostřed. Může mi to nějaký vlastník zařízení potvrdit? Váhám i nad HiBy R2 II. Stejná cena, kvalita z mého pohledu stejná. JBL co jsem zvolil(viz.níže) to neocení. Sluchátka lepší kupovat nebudu, páč už moc přes sluchátka neposlouchám. Na HiBy R2 II na Amazonu recenze uživatelů jsou a hodně. Ačkoliv se chválí zvuk, tak někteří uživatelé přístroje kritizují sekání obrazovky, podivné chování přehrávače a nutnost ho restartovat, špatné ovládání aj. neduhy. Na druhou stranu se mi líbí, že má na sobě tlačítka a např.když je přístroj v kapse, lze ho tak lépe ovládat poslepu. Je i o trochu větší, ale furt je to malý přístroj. Máte nějaké zkušenosti s HiBy R2 II?

Jinak, repráky mám vyřešeny. Clip4, nebo Flip6. Ještě to nechám v sobě chvíli hnít. Ale ta Aiwa hraje na nížkách dost plechově. Jakoby přes plechovku. Clip4 v porovnání na stejné skladbě ze stejného telefonu a ve stejné prodejně hraje na nížkách prokresleněji. Flip je ještě lepší. Ale trochu rozměrnější.To už si musím sám probrat, co se mi hodí více.
děkuji
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod mahtiel_cz 3. 6. 2023 07:04

Mám starší verzi přehrávače Shanling M0 (letos jsem přikoupila lepšího brášku) a ten přehrávač funguje i po pěti letech. Shanling dával první roky celkem pravidelné updaty. Za mne spokojenost. Na Čínu se jedná o kvalitní přehrávače. Navíc má kvalitní šasi. Přikoupila jsem si k němu plastový klip, který mohu zaháknout třeba o kapsu, kalhoty apod.
mahtiel_cz
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 4. 6. 2023 18:12

intenzivně uvažuju nad Hiby R2 Gen2, a shinlink M0 Pro.

Pro- Asi až moc malý - do ruky nepohodlný - tím zhoršené ovládání, 14,5h, žádné špatné recenze. Žádné špatné postřehy.

R2 G.2 - pro mě lepší do ruky. Lepší prostředí menu. Frmware má docela mouchy - po vypnutí a zase zapnutí na zlomek sekundy zvuk naplno. Asi nemožnost přehrávat, když se nabíjí. Asi se nezobrazuje název písně(tagy) při přehrávání(možná jen přes BT) - vše je možné, že se vyřeší aktualizací firmware - Hiby aktualizace vydává, jen na R2 G2 ještě ne - asi je brzo - přehrávač je teprve od února asi. Je možné, že některé neduhy jsou již vyřešeny, protože jsem četl nějakého uživatele co si koupil přehrávač nedávno, že už se některé neduhy u něho neprojeví.

Nejde mi o kvalitu zvuku, protože ta je pro mě u obou špičková a nemám šanci rozpoznat na mp3-320 co je lepší. Hiby je lepší do ruky a má o 30min lepší baterii. Ale zase nemá momentálně dobrý firmware.

Chci se už rozhodnout během pár dnů a objednat to. Zkuste ještě nějaké postřehy, úvahy, názory, nápady, prostě nějak mi pomoct se rozhodnout.
Cena, BT5.0, výdrž - tyto 3 faktory jsou +-stejné. díky :)
PetrGa
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků