MP3 do 2500 - Clix, Sony, Zen nebo?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ossis 17. 6. 2008 22:57

Vybírám si mp3 přehrávač, na který mám následující požadavky:

1) Kvalitní produkce - používám Koss KSC75 a nejsem netopýr
2) Výdrž - aspoň 20hodin pro audio
3) Ergonomie & ovládání - nechci joystick ani dotykové ovládání (musí být pohodlné a odolné)
4) Kapacita - myslím si, že 2GB jsou dostatek; kartu ocením, ale není nutná
5) Preferuji řazení skladeb podle tagů, přesto bych ocenil mass storage
6) Podpora diakritiky - všude

Věci které potěší:
- FM rádio
- slot na karty
- přehrávání videa
- napojení na last.fm

Zatím se mi líbí:
- Iriver Clix2
- Creative Zen
- Sony A815
- Sony S615

Ideální cenu si představuji kolem 2000Kč, 2500Kč je uvažované maximum.
Ossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackfear 18. 6. 2008 06:52

Tak to ber Sony ten se blíží nejvíc tvým požadavkův ve více bodech, no ohledně kvality audia je na tom o chloupek lepe ještě iriver clix ale jak nejsi netopyr nebo puňta na zvuk tak to neřeš
8-)
blackfear
Junior

Odeslat příspěvekod aurelius9 18. 6. 2008 08:18

Osobne vlastnim creative zen a som s nim po vyse polroku velmi spokojny- zvuk, display, vsetko na vysokej urovni. Ale podla mna by si bol spokojny s akymkolvek playerom z tvojho zoznamu, so ziadnym neurobis chybu. Vybral si si premiantov tejto kategorie ;-)

iriver clix by bol pre mna najlakavejsi :-]
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 18. 6. 2008 10:15

blackfear píše:Tak to ber Sony ten se blíží nejvíc tvým požadavkův ve více bodech, no ohledně kvality audia je na tom o chloupek lepe ještě iriver clix ale jak nejsi netopyr nebo puňta na zvuk tak to neřeš
8-)

Sony nepodporuje českou diakritiku :-|
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smikee 18. 6. 2008 17:39

Doporučuji ti Clix2. Sám jsem si ho nedávno koupil a nemohu si ho vynachválit. Rozhodně s ním neuděláš chybu. Kvalita po zvukový stránce (s ohledem na sluchátka :-) ) na jedničku s miliony hvězdiček. A ovládání? Jedna báseň. Systém D-click se opravu povedl. Dá se ovládat pohodlně i jednou rukou, je velice intiutivní. Nemusíš ani číst návod. Můžeš si do něj nahrávat tucty nových témat a fontů, které totálně překopají interface tohoto přehrávače. Výdrž lahoda, nabíjení 2,5 h. Opravdu nemá chybu, ani co se FW týče. Takže jedině ten. Kámoš má ZEN, mně osobně se nelíbí. Moc tlačítek, divné rozhraní, blbne mu zobrazování času atd. :-|
Smikee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ossis 18. 6. 2008 19:35

Zatím to vidím asi na toho clixe, u Sony se mi líbí dlouhá výdrž. Absence diakritiky mě zklamala. Přestože pouslouchám převážně zahraniční autory, tak chci, aby se popisky k těm několika českým autorům nezobrazovaly jako rozsypaný čaj. Pochopil bych to u křápu z tržnice.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli clix má budík, případně ukončení přehrávání po určité době.

K zenu jsem si prošel diskuzi, co se nachází na tomto fóru, která ve mně nezanechala nejlepší dojem.
Ossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smikee 18. 6. 2008 21:43

Budík má a režim Sleep (vypnutí po určité době) má také ;-)
Smikee
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo007 19. 6. 2008 15:24

Clix je určitě nejlepší volba, mám ho asi 2 měsíce a je super - maximální spokojenost !!!
Cena je svělá, před necelým půl rokem stál 4 300 Kč. Neváhej !!!
např. 4GB - http://www.obchodni-dum-lyra.cz/iriver- ... -dp-80034/ :love:
Ivo007
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 19. 6. 2008 16:47

4gb verze už nikde nemaj,už se jen doprodávali,momentálně jde ještě sehnat 2gb
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worech 19. 6. 2008 18:01

nechci kazit euforiji z doporučenýho přehrávače,na sto procent je to dobrá volba!,ale myslim si,že 2GB nerozšiřitelný paměti je dneska málo,jestli teda ještě někde nevyšťouráš tenhle player s větší pamětí.Ale beru to podle sebe.Samozřejmě záleží na tom,kde,kdy,jak dlouho bude člověk poslouchat....
Koss Porta Pro s iRiver T60 4GB black
Sansa Clip 4GB + 8GB silver, Altec Lansing UHP306
worech
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 19. 6. 2008 18:36

SONY A 815
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ossis 19. 6. 2008 19:02

Worech:
Jasně, rozumím, jenže jaký jiný se srovnatelnými možnostmi. Doteď jsem si vystačil s 1GB. Přemýšlel jsem o iriveru T60, ale joystick prostě odmítám, protože mu nevěřím.

Dzordano:
Potřeboval bych nějaké zdůvodnění, proč.
Ossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worech 19. 6. 2008 19:28

jjj,jasný,donedávna sem jel jen na ňákejchj 250 mega ,byl sem spokojenej,ale zjištuju,že čtyři giga by někdy chtěli víc,proto řikám,že si každej musí říct sám,kdy kde,kolik jak dlouho... co ňáká ta Sansa,dobrý hodnocení,slot na karty,přijatelná cena....jinak u toho sony,kolikrát užiješ tu diakritikiu?Máš to v kapse a posloucháš....Chlubení se někomu že to je to a to zas tohle...je to tvoje muzika,takže víš,co co je........de o kapesní přehrávač,kterej já osobně aspoň pauzuju při setkání s někym na ulici a necpu mu,čum.........
Koss Porta Pro s iRiver T60 4GB black
Sansa Clip 4GB + 8GB silver, Altec Lansing UHP306
worech
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ossis 19. 6. 2008 20:19

Worech: Mě jde jen o to, abych neměl rozsypaný čaj jako na současném přehrávadle. Nechápu, proč je to pro výrobce takový problém. Na Sony se mi líbí dlouhá výdrž.

Právě Zen mě zaujal tím, že má kartu a je za rozumnou cenu. Na druhou stranu mi ale vadí, že ke kartě přistupuje jinak, než k interní paměti.

A jak nad tím přemýšlím, tak docházím k závěru, že poslední dobou poslouchám pár oblíbených interpretů, takže s nároky na paměť nejsou takové. Prostě 4GB by byly luxusní, 2Gb jsou akorát. Navíc nemám v plánu přehrávat video. Stačí mi, že mám tuto možnost u mobilu.
Ossis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jacktalking 20. 6. 2008 08:33

flatliners: jak že sony nepodporuje českou diakritiku? Možná u jednoho kusu..? Můžeš napsat prosím typ? Mám však vyzkoušenu řadu A, konkrétně A810, 820, A815, předprodejní A826K a pak S, konkrétně S618 a S616. U obojího diakritika šla, bylo však jí v mp3tageru nakopat jako unicode. Což je pochopitelné. A unicode uměl skutečně pouze jeden mp3 tager. Pokud jsem otagoval v tom bastlu WMP, místo diakritiky byly čtverečky.
jacktalking
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků