Creative Zen X-Fi

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 15. 9. 2008 16:45

predpokladam ze mas Zen X-Fi, lebo z tvojho pekneho vypisu mam pocit ze pises o klasickom ZENE. skoda toho nedokonceneho popisu zvuku, aky je v porovnani s CD walkmanom. inac pene.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edon 15. 9. 2008 16:49

numeros77 píše:all: aky konvertor videa pouzivate(ktory je najlepsi a hned aj s titulkami)???hlasim sa ako dalsi majitel X-Fi!


Takze ja pouzivam soft priamo urceny pre X-Fi je sice pomalsi ale zatial som nenasiel iny rovnakej kvality s ktorym by som nemal problem
http://cz.europe.creative.com/support/d ... &x=21&y=14

To palinoch: cital si to vobec :-D pise ze ho este len nabija takze si musime pockat hadam potom nieco porovna
Creative Zen X-Fi 8gb + Creative EP-830(deafult)
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 15. 9. 2008 16:54

palinoch píše:predpokladam ze mas Zen X-Fi, lebo z tvojho pekneho vypisu mam pocit ze pises o klasickom ZENE. skoda toho nedokonceneho popisu zvuku, aky je v porovnani s CD walkmanom. inac pene.

no cital. len sa mi zda zbytocne ked je to dobre napisane ze tomu chyba porovnavacka ked je moznost. naco to kuskovat na niekolko casti :D
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edon 15. 9. 2008 16:56

Radsej napisal hned aby nezabudol xD Ale ved to je jedno hlavne aby bolo nejake porovnanie ja som zvedavy
Creative Zen X-Fi 8gb + Creative EP-830(deafult)
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod saww 15. 9. 2008 17:10

Jj, jedná se doopravdy o Creative ZEN X-Fi. Název jsem zkracoval a tím asi vytvořil trošičku zmatek. Poučím se pro příště. ;-)
A o srovnání starého CD walkmana a nového ZEN X-Fi se samozřejmě pokusím, sám jsem zvědav, jak si starouš SOŇÁk povede...;-) Ale dám tomu nabíjení ty čtyři hodinky. Tak vydržte, po sedmé se na to vrhnu...:-)
saww
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saww 15. 9. 2008 21:50

Pokusím se tedy o nějaké srovnání pro někoho možná nesrovnatelného, ale přeci... ;-)
Můj starý CD walkman D-E350 vs. Creative ZEN X-Fi 8GB. Srovnával jsem jak s původními Koss SportaPro, tak s novými Creative EP-830.
Provedl jsem ale menší změnu. Na EP-830 jsem navlekl menší gumové čepičky, lépe mi sedli do ucha! Ani jsem nečekal, že bude nějaký rozdíl, ale ouha byl. Nejdříve jsem opět otestoval zvuk na původním SOŇÁKovy. Testoval jsem stejnou skladbu, stejným postupem. Dost se výměnou čepiček zlepšil bassový efekt, který jsem přirovnal k poslechu pod voudou. Nyní byl rozdíl při přepínání hladiny bassů srovnatelný s Kossy s tím, že zůstaly sytější výšky. Takže celkově jsem byl překvapen větší sytostí zvuku pecek oproti Kossům. Je to takové víc usyčené, ale zase ne tak moc, spíš mám pocit, jako bych se Sportama dříve o něco přicházel, nevím, to posoudím asi až časem...;-) (A samozřejmě je to velmi subjektivní záležitost - někomu se to bude líbit tak, jinému zase onak ;-))
Při poslechu přes oboje sluchadla na ZENu X-Fi jsem narazil na podobné pocity. Celkově sytější zvuk vychází z pecek a Kossy hrají jakoby z dálky a zastřeně. Stejně jako na SOŇÁKu, musel jsem i zde korigovat hlasitost při peckách zhruba o čtyři bodíky stupnice níže oproti Kossům. Bohužel nastavení bassů nemělo většího významu, nezaznamenal jsem nijak výrazné změny. Drobátko větší změny byly slyšitelné při zapnutí X-Fi, ale musím říct, že některým skladbám to spíše ubírá na kráse. Equalizér opět funguje jak u které skladby. Někde výrazněji, jinde neslyším rozdíl. (Toto budu zkoušet stále dokola, nezdá se mi to... :oops:)

Jinak, kdybych měl srovnat přehrávače jako takové, tak prostě nemůžu říct, že bych při jejich poslechu zaznamenal nějaký rozdíl. Nevím, jaký by byl rozdíl vůči originálnímu nosiči, CD jsem kdysi pálil z mp3ek (prostě nebyla jiná možnost). Ale prostě to beru tak, že jsem to poslouchal v této kvalitě několik let a byl jsem spokojen. Dnes jsem z takto již ztrátového záznamu nadělal mp3ky a ty si přehrál na ZENu X-Fi. Žádnou změnu neslyším, tzn. nepoznal bych z kterého přehrávače je hudba reprodukována. (Časem někde vyštrachám nějaká originální CD a zopakuju si to.) ;-)

Celkově jsem se ZENem X-Fi zatím hodně spokojen. Poslech jsem popsal. Ovládání je celkem intuitivní. Ze začátku jsem chvilku tápal, ale doopravdy mi stačila čtvrthodinka a vím kde co hledat. ;-) Rychlost, s jakou přístroj pracuje mě zaujala. Člověk na nic nečeká, hlavně se neroztáčí CDčko...ale to tu uvádím jenom jako kousavou poznámku, vůbec tím nechci snižovat kvality starých CD přehrávačů! ;-) Ukázková videa, nakopírovaná do přehrávače byla krásně sledovatelná i na tak malém displeji. Celovečerní film bych si tam asi nepustil, ale Simpsony ve vlaku klidně. ;-) Ukázkové fotky památek a přírody se prohlížely také samy (to využiji určitě častěji, jak pouštění filmů ;-) ). Diktafon funguje také slušně, akorát by mohla být možnost dělat větší záznam, než pouhých deset minut.

Jedinou výtku bych měl k softwareu, který byl přibalen k přehrávači! Creativ Centrale vypadá příjemně, přehledně a stejně jako u samotného přehrávače je jeho ovládání celkem intuitivní. Vyzkoušel jsem překopírovat hudbu, fotky a videa z přehrávače na disk do přednastavených složek. Bez problémů se tak stalo. Poté jsem překopíroval několik alb hudby z disku do přehravače. Opět bezvadně. Ripnul jsem testovací CD. V pohodě. Problém nastal, když jsem chtěl prohlížet a vybírat skladby ze složek se složitější cestou. Například, na cestě D:\filmy\DivX\IT-C\ nevidí Centrale žádný soubor ve složce, ale pokud ten soubor přesunu o úroveň výše, tedy do složky DivX, tak ho už vidí. Možná to lze někde odstranit v nastavení, nevím.

Jinak, nyní konvertuji film a pak ho otestuji. Trvá to celkem dlouho, možná na to budu používat jiný software, uvidíme. ;-)
Ještě k hudbě. Skladby jsou v přehravači řazeny dle ID3 tagů. Na paměťovou kartu jsem se zatím nedostal. Popravdě, zatím jsem ani nezjistil jak... :-/

Koukal jsem, že existuje širší manuál, ale nikde jsem ho nenašel v češtině, pouze anglicky. Nevíte, zda se dá sehnat? Jinak jsem našel již chybu v záručních ujednáních, která jsou sice přeložená, ale moc nekorespondují se zákony ČR. Záruka je tu prostě dvouletá. ;-) Ale možná to bude hlavně pro vztah mezi výrobcem a prodejcem, sám nevím.

Zapomněl jsem na něco? Ptejte se... :-)
saww
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod winmen07 17. 9. 2008 13:43

Díky za tvoje vyčerpávající informace. Já nad tímto přehrávačem taky uvažuji a to i když jsem si asi před měsícem koupil klasický ZEN 2GB tak teď uvažuji právě o téhle verzi a to hlavně kvůli WIFI. Zkoušel si jak se na tom chatuje přes Windows Live Messenger a jak se streamovuje hudba s PC přímo do přehrávače? Díky za info
AMD Athlon 64 X2 4400+
MSI K9AG Neo2 Digital
DDR 2 4x1024 800 MHz
JetWay ATI Radeon HD 3850
WD 250 GB ATA 8MB Cache
19" LCD Samsung
A4Tech X750F mouse
Windows Vista Ultimate 64
winmen07
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 17. 9. 2008 14:42

Neni nahodnou Wi-Fi jen u 16gb a 32gb verze...?
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kAdEtT 17. 9. 2008 15:08

jo wifi je jen u 16 a 32 gb
i7-7700, MSI GTX 1060 GAMING X 6G, Samsung SM951 512GB, Kingston HyperX Savage 480GB, ASRock H270M-ITX/ac, Corsair LPX 16GB DDR4 2400, Fractal Nano S Window + 2xAC F14 Silent, RM550x, Fera 3
kAdEtT
Junior

Odeslat příspěvekod saww 17. 9. 2008 19:00

Bohužel, wifi je doopravdy podporována až od verze 16GB. Já mám 8GB verzi, tedy ti o tomto nepovím nic.
Jinak, musím poopravit poznámku o délce záznamu diktafonem. Spletl jsem si pozici maximální hodnoty. Na diktafon by se mělo vejít max 10 hodin namísto 10 minut, které jsem uvedl.

Dále, nemohu stále sehnat českou verzi manuálu. Na CDčku a na vebu Creative jsou různojazyčné verze, ale česká chybí. Je k sehnání pouze krátký popis přístroje, který jsem popisoval ve svém náhledu (brožurka 7x7 cm)...nevím, jak přesně je to u nás se zákony, ale mám dojem, že k výrobku prostě český návod být musí! Ještě si to zjistim, každopádně, již jsem psal prodejci o radu, třeba pouze špatně hledám...;-)

Kdybyste o tom někdo něco věděl, dejte vědět. ;-)
saww
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kAdEtT 17. 9. 2008 21:12

sice nevim na co navod,když si může dát český prostredí.ovládání se dá zvládnout za 3minuty ani ne.
i7-7700, MSI GTX 1060 GAMING X 6G, Samsung SM951 512GB, Kingston HyperX Savage 480GB, ASRock H270M-ITX/ac, Corsair LPX 16GB DDR4 2400, Fractal Nano S Window + 2xAC F14 Silent, RM550x, Fera 3
kAdEtT
Junior

Odeslat příspěvekod dinkylinky 17. 9. 2008 22:58

Mně by jen zajímalo, jak se na tom novym zenu ovládá hlasitost a přepínání skladeb. Těch tlačítek je tam dost, navíc dost malých, a obávám se, že tenhle se v kapse bez vyndání na ty činnosti, který uvádím, ovládat nedá.
dinkylinky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saww 18. 9. 2008 09:49

dinkylinky píše:Mně by jen zajímalo, jak se na tom novym zenu ovládá hlasitost a přepínání skladeb. Těch tlačítek je tam dost, navíc dost malých, a obávám se, že tenhle se v kapse bez vyndání na ty činnosti, který uvádím, ovládat nedá.


Hlasitost i přechod mezi skladbami ovládáš pomocí devíti tlačítek, tedy spíš pomocí čtyřech z nich. Horní a dolní prostřední tlačítko je na zvuk a levé a pravé prostřední je na přechod mezi skladbami. Nevím jak v kapse, ale ve tmě jsem si zvyknul ho ovládat.

kAdEtT píše:sice nevim na co navod,když si může dát český prostredí.ovládání se dá zvládnout za 3minuty ani ne.


No, mě ani tak nejde o ovládání samotného přístroje, jako jsou tlačítka. Spíš mi chybí vysvětlení některých funkcí přístroje, jako je např. DJ, playlist, organizér apod., které jsou v anglickém manuálu vysvětleny.

Např. lze synchronizovat ZEN i s jinou databází kontaktů, než s microsoftím outlokem? Lze jako playlist použít soubor s koncovkou m3u a pokud ano, jak ho pomocí Centrale dostanu do přehravače? Některá videa mi Creative ZEN X-Fi Video Converter nechce překonvertovat, ale zvládl by to jiný program - jaké parametry videa přesně požaduje přehravač, aby bezproblému video přehrál? A podobně... ;-)
saww
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod divotvorca 20. 9. 2008 18:52

chcel by som sa opytat ako je to pri x-fi s prehliadanim zloziek alebo podporuje iba ID3 tagy? (neviem preco podporu zloziek vyrobcovia zatracuju....)

po vlozeni karty (SD) sa hudba automaticky priradi k tej co je v pamati alebo je to v zvlastnej zlozke?
today will be a good day
divotvorca
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saww 24. 9. 2008 18:47

divotvorca píše:chcel by som sa opytat ako je to pri x-fi s prehliadanim zloziek alebo podporuje iba ID3 tagy? (neviem preco podporu zloziek vyrobcovia zatracuju....)


X-Fi podporuje ID3 tagy a to pro vnitřní paměť! Při použití paměťové karty je funkční adresářové prohlížení složek. Problém je v tom (i když problém...mno, jak pro koho ;-) ), když si pustíš písničku z paměťové karty, nelze vylézt do menu a prohlížet si například fotky...to se totiž reprodukce hudby zastaví (při reprodukcí hudby z vnitřní paměti toto udělat lze)!
Jinak, taky nechápu, proč je podporován jen jeden ze dvou základních způsobů! Stačilo by, aby uměl x-fi číst jak po složkách, tak podle ID3 tagů a každej by si jednoduše vybral.... ;-) Ale třeba to půjde po aplikaci nějakého pozdějšího firmware, uvidíme.

divotvorca píše:po vlozeni karty (SD) sa hudba automaticky priradi k tej co je v pamati alebo je to v zvlastnej zlozke?


Pokud chceš něco nahrávat na paměťovou kartu, musíš najet do nabídky "paměťová karta" tam vybereš možnost "Výměnný disk"...vyzve tě to, aby připojil USB kabel...po jeho připojení se ti přehravač přihlásí jako externí disk (automaticky ve Win XP...jinde nemám možnost vyzkoušet)...tam si nahraješ, co potřebuješ (fotky, hudbu...video jsem nezkoušel, ale asi bude taky fungovat)...odpojíš kabel a v nabídce "paměťová karta" vybereš "Prohlížej" a tam funguje adresářové strukturování....je tu i možnost "Importovat vše", které jsem vyzkoušel....vše to importovalo do přehravače...fotky jsem našel, hudbu ne, netuším, kam ji to nakopírovalo.....:(
saww
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků