Creative Zen X-Fi

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Edon 9. 9. 2008 17:06

V tej mojej "recenzii" som na konci daval link kde sa da stiahnut konvertovaci soft piramo pre Zen X-Fi a ked v nom nastavis najvecsiu kvalitu tak su tie videa dost dobre len jedina nevyhoda ze to dost dlho trva.
Creative Zen X-Fi 8gb + Creative EP-830(deafult)
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 9. 9. 2008 20:32

Edon: Máš možnost porovnat zvuk Zenu X-Fi s předchozím Zenem?
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Edon 9. 9. 2008 20:55

Jojo jasne spoluziak ma klasickeho ZENa a dalsi ma Cowon D2 tak este aj to by som mohol ale je tu skor problem v tom ze ja sa do toho az tak nevyznam, ale mozem to skusit len nvm ci mi to zajtra nejak vyjde lebo mame dost blby den
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 9. 9. 2008 21:13

Zkus to prosím tě porovnat. Nejlépe stejná skladba, stejný bitrate, stejná sluchátka. Domluvte se po ICQ na určité skladbě v 320kbps, stáhněte a vyzkoušejte. Nechcu se vnucovat :oops: Jen mě to zajímá, jestli tam běžný člověk objeví rozdíl. Dík Obrázek
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Edon 9. 9. 2008 22:19

No oki ale to sa budeme muset dohodnut lebo full pesnicky co mam su 128 kbps mozno par je viac ale to zas nebude mat on ak teda trvas na tych 320 tak nieco zozenem a skusim to na tych mojich ep-830 dam to aj tomu kamosovi co ma cowona nech porovna a uvidime do stvrtku -piatku by to mohlo byt
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 9. 9. 2008 22:38

OK. Dík moc.
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Edon 10. 9. 2008 20:50

Este ma napadlo ze to mozem otestovat aj na Koss Porta pro
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 10. 9. 2008 21:52

Jsem opravdu velice zvědav na verdikt :mrgreen:
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod kAdEtT 11. 9. 2008 07:00

NO,můj osobní názor je ten,že tento přehrávač nemá chybu ve zvuku.Zvuk je super i ep-930 hrajou co to dá,takže spokojenost.akorát sem přišel na to,že když si pouštíte muziku a nemáte přehrávač zamčení,tak se úplně nevipne displej.pak asi neumím nastavit to chatování,ptž mě to napíše chybu serveru nebo že mám blbý jméno nebo heslo a s mass storage taky nevím,ale tyhle funkce nejak nepotřebuju.Jinak spokojenost maximální
i7-7700, MSI GTX 1060 GAMING X 6G, Samsung SM951 512GB, Kingston HyperX Savage 480GB, ASRock H270M-ITX/ac, Corsair LPX 16GB DDR4 2400, Fractal Nano S Window + 2xAC F14 Silent, RM550x, Fera 3
kAdEtT
Junior

Odeslat příspěvekod saww 12. 9. 2008 19:05

Přátelé, přesvědčili jste mě, a proto jsem si Creative ZEN X-Fi 8GB dnes objednal. Měl by dojít v pondělí, nebo v úterý. Pár dní si s ním pohraji a pak přispěji také svými, i když naprosto laickými pocity z této mašinky. ;-)
saww
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 12. 9. 2008 19:21

podla mna si urobil veelmi dobre :tleskani
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Edon 12. 9. 2008 21:47

Noo takze test prebehol uz vcera ale mal som pomerne vela roboty takze pisem az dnes

Testovane prehravace: Creative ZEN (2 Gb) vs Creative ZEN X-Fi (8 Gb)
Sluchadla: Creative EP-830 a Koss Porta Pro + zosilovac
Pesnicka: DragonForce - Through The Fire And Flames 320kbps, 44khz stereo
Kód: Vybrat vše
http://www.youtube.com/watch?v=0jgrCKhxE1s

Hlasitost: 17
Technologia X-Fi: On

Takze prve co udrie do usi je to ze x-fi hra na 17 ovela hlasnejsie ako klasicky ale to je zrejme len vystupnym vykonom. V samotnom prehravani som vsak nepocul nijaky zasadny rozdiel az na bubny ktore na x-fi vyznievali lepsie a jasnejsie (toto mi povedal aj dalsi spoluziak). Ten co ma klasickeho zena vsak nepocul ziadny rozdiel takze je to naozaj dost subjektivne. Na Kossoch uz tento rozdiel nebol takmer vobec badatelny ale hlasitost na klasickom bolo potrebne dat minimalne na 23-24 na x-fi stacilo tych 20-21. CHcel som kamosovi natrhnut bubienok tak som zapojil zosilovac-kossy a dal som to na 25 zaciatok hral normalne ale ako sa zacalo pridavat coraz viac nastrojov tak to zacalo sekat comu som moc nepochopil ale neznelo to moc dobre tak som to pre istotu vypol xD. Tak toto je moj nazor niekto iny by nepocul rozdiel ziadny alebo naopak by nasiel kopec rozdielov. Ak ma moznost niekto porovnat tieto dva playere tak skuste a napiste ako to vidite vy.
Edon
Junior

Odeslat příspěvekod eRiper 12. 9. 2008 22:00

Děkuji za srovnání :-)
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod numeros77 14. 9. 2008 19:08

all: aky konvertor videa pouzivate(ktory je najlepsi a hned aj s titulkami)???hlasim sa ako dalsi majitel X-Fi!
numeros77
Junior

Odeslat příspěvekod saww 15. 9. 2008 16:54

Tak dneska mi tuto mašinku přinesl pan Pépéelák přímo domu. Nechci a ani nemůžu vám zde psát něco jako recenzi, ale popíšu vše zajímavé, co mě při prvních krocích čekalo. ;-)

V papírové krabičce se skrýval plastový futrálek o rozměrech cca 14x9x4 cm. Rozbalil jsem, pokochal se novotou a designem a po necelé čtvrthodince se jal študovat přiložený návod k použití (cize manuál) v plagátovém formátu, složený do brožurky o rozměrech 7x7 cm.
V návodu se nejdříve dozvíte, že se ocitáte v nových dimenzích audio-vizuelního věku. Naštěstí tento marketinkový medík nezabírá víc jak prvních pár řádků. Následující dvě stránečky vám na názorných obrázcích popisují vše potřebné, co se nachází na povrchu přístroje, případně vysvětlují funkci tlačítek a odkazují na některá pozdější místa v brožurce. Návod poté pokračuje instalací software, nabíjením, přenosem dat, nastavením a popisem funkcí přehravače. Vše je velmi stručné. Ono ani nemá smysl se o ovládání samotného přístroje moc rozepisovat. Návod zakončuje opět názorný náčrtek způsobu správného vložení a vyjmutí paměťové karty. Spíše než návod, je tato brožurka výčtem upozornění, co nemáte dělat, abyste přístroji neublížili, a aby vše šlapalo tak, jak má.

Tedy jsem nainstaloval software. Ten bohužel postráda českou lokalizaci, takže jsem si zvolil anglickou verzi. Po instalaci samo vyskočilo okénko registrace produktu, které mi nakázalo, abych přístroj připojil k počítači.
Musím říct, že USB prodlužovák nabízený Alzasoftem k tomuto produktu není doopravdy od věci! USB šňůra dodávaná k přehrávači má něco kolem deseti cm i s konektory. Možná by ten půlmetřím kabíku stál za dva centimetry větší krabičku. Tedy jsem se zaregistroval. Možná z toho vyplynou nějaké pozdější výhody a asi budu chráněn při možném zcizení přehrávače, kdo ví. ;-)
Poté jsem zapnul Creative Centrale a jal se stahovat nové aktualizace. Měl jsem za to, že jde o aktualizace pouze Centrály, ale stahlo to i firmware, který to po odsouhlasení automaticky nainstalovalo. Další kroky v poznávání "nové sféry audio-vizuelního věku" podstoupím až po čtyřech hodinách, po které doporučuje manuál přístroj před prvním použitím nabíjet. Má pozornost se tedy upřela na přibalená sluchátka Creative EP-830.

Doposud jsem už více jak pět let používal ke svému CD walkmanu sluchátka značky Koss SportaPro a byl jsem tedy zvědav na rozdíl v reprodukci hudby. Protože se ZEN trpělivě nabíjí, vyštrachal jsem ještě včera používaný zmíněný SONY CD walkman D-E350 a našel na vloženém CD vhodnou skladbu pro porovnání obou sluchátek. Musím předem upozornit, že jsem srovnával sluchátka vůbec poprvé, takže své pocity popíši plně lajcky, prostě tak jak jsem to slyšel. Pustil jsem si skladbu nejdříve na Kossech, nastavil si hlasitost na polovinu bezpečnostního stropu tak, aby vyniklo co možná nejvíce detailů na skladbě a bassy nechal nastevené na základ. Vyměnil jsem Kossy za Creativy a pustil si tu samou skladbu na stejné nastavení. Samozřejmě jsem musel utlumit hlasitost. Pecky nespočetně více izolují akustický prostor pro reprodukci a rozdíl v hlasitosti je dost znatelný. Snížil jsem tedy hlasitost tak, abych skladbu slyšel stejně jako s Kossy. A rozdíl tu byl. S peckama jsem prostě slyšel více detailů, než se Sportama, což je určitě způsobeno z velké části opět rozdílem konstrukce. Ještě si nedovedu pořádně uvědomit jestli je to pro mě lepší nebo horší, uvidím časem.
Poté jsem vyzkoušel zvýšit frekvence bassů (CD walkman má pro tento účel tři polohy nastavení bassů - originál, zvýšená a vysoká...málokdy jsem poslouchal s Kossama na originál a už skoro vůbec na vysokou, ale to asi záleží na druhu hudby... ;-) ). Na zvýšené bassy jsem v peckách sice slyšel znatelný rozdíl v hladině bassů podobně jako u Kossů, ale ty hrály jakoby z dálky a jako kdyby se tyto kmitočty snažily překrýt vše ostatní. O to horší to bylo na vysokou úroveň bassů, to už jsem neslyšel skoro nic jiného než ... jak bych to popsal ... asi jako bassy pod vodou?!

Jsem si vědom, nebo spíše doufám, že přímo na ZENu to bude jiné. Jsem si vědom i toho, že srovnávat tyto sluchátka je teoreticky skoro nemožné. Mají rozdílnou konstrukci, každé jsou určeny pro jiné účely, ale prakticky jsem je srovnat mohl - jiné než tyto doma prostě nemám a jiné než tyto dva typy používat v nejbližší době nebudu. ;-)
Tím nechci, alespoň ne teď, zatracovat ani jedny z nich! Jen mě zaujal ten rozdíl a jsem moc zvědav na jejich rozdíl přímo na ZENu, kde je otestuji na větším počtu skladeb a různých žánrech. :-)

Ještě jeden poznatek z nabíjení přístroje. Vedle portu pro sluchátka má během nabíjení blikat diodka, která má zůstat svítit při plně nabité baterii. Sice nemohu říct, že by se mi efekt "blikání", jaký je použit u ZENu nelíbil, ale prostě jsem čekal rychlejší frekvenci "bliků", tak jak je to zvykem na jiných přístrojích...zhruba 2,5 až 3 bliknutí za vteřinu. Tady jsem ZEN nejdříve zapojil a mnul si ruce, že je vlastně nabitý, než jsem si všimnul, že frekvence blikání je cca 5 vteřin na jeden "blik"... ;-] Ale musím dodat dvě věci. Nejdřív jsem si toho nevšimnul, protože jsem blikání (kvůli krátkému kablíku) pozoroval z boku přístroje (zepředu je to trošičku víc patrnější). A druhou věcí je to, že se mi to nyní, když už vím, jak vlastně vypadá to "blikání", líbí více, než kdyby mě to rušilo tou vyšší blikavou frekvencí. Takže mě to akorát zaskočilo. :D

Snad jsem vás nevyčerpal, pokud máte nějaký dotaz, ptejte se, rád zodpovím, ale většinou pouze laickým jazykem a s laickým náhledem. ;-)
saww
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka