Poraďte - takeMS MEM-P3 Tube & Doonio Piko, nebo jiný?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eintom 22. 8. 2008 21:04

Zdravím. Sháním přehrávač, který by splnil několik základních podmínek, a to sice víceméně co nejmenší rozměry, podpora adresářů, interní baterie (nebo AAA/AA která se dá nabíjet v přahrávači), displej (jen pro info co hraje a aby člověk viděl co dělá), jack 3,5 mm, paměť min. 2GB a vzhledem k okolnostem pokud možno dlouhou výdrž. FM, diktafon a slot na kartu být může, ale nemusí. Video, obrázky a kde co jiného je zbytečné. Cena tak do 1500,- Nemusí jít o žádné super značky. Nalezl jsem zatím jen dva co by víceméně toto vše splňovali a to sice takeMS MEM-P3 Tube a Doonio Piko. U obou lze najít jen pár základních věcí (u Doonia ještě méně), proto jsem se chtěl zeptat, zda o nich někdo nevíte (případně některý z nich nemáte) bližší info, hlavně skutečnou výdrž, podpora adresářů, atd. Často se informace rozchází nebo nejsou vůbec. Doporučení jiného modelu také uvítám. Díky vám moc za pomoc a ochotu ;-) :-)
eintom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marty63 22. 8. 2008 21:18

Zkus tohle:
http://www.123mp3.cz/d/meizu-m3-music-card-2gb-black/
nebo když bys přihodil asi 200,- , tak tohle:

http://www.123mp3.cz/d/iriver-e100-2gb-black/

a za 1800,- dostaneš 4 GB
http://www.123mp3.cz/d/meizu-m3-music-card-4gb-black/

U obou se mi líbí podpora Ogg Vorbis a FLAC, i když u té 2 GB verze asi ten FLAC nebude moc využitelný. Jinak reakce na Meizu jsou dost příznivé co se týče zvukové kvality akorát se doporučuje si ho osahat, protože někomu nemusí sednout ovládání.
Já osobně bych šel do té 4 GB Meizu i když nemá podporu karet.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mcmichal 22. 8. 2008 21:44

 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 22. 8. 2008 23:19

Byl bych pro M3, je maličkej, dobrej výstup a hlavně, s Emgetonem nemá nic společnýho...zaplať pánbůh...:-). Ale Sony na které odkazuje MC, je taky dobrý, má ho kámoš a je s nim moc spokojenej..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eintom 23. 8. 2008 00:03

Diky moc za tipy, nicmene vsechny co navrhujete jsou porad moc velke. Jde mi hlavne o tu velikost, cim mensi tim lepsi (ma predstava je neco o velikosti max. krabicky od zapalek - napr. ZEN Stone, o tom jsem ale zas moc dobreho neslysel). Barevne displeje, standardni USB, videa apod. jsou zbytecne veci, ktere nevyuziji. Ale i tak diky za tipy. O tech dvou co jsem psal jste nikdo neslysel, resp. nemate k nim nejake specifikace? Diky (i za pripadne dalsi tipy :-)
eintom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pingu2221 23. 8. 2008 00:09

Krabička od zápalek?? Tak to jasně Sansa Clip: http://blog.tulinger.com/?q=clanek/recenze_sansa_clip
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eintom 23. 8. 2008 00:22

Dik, nad Clipem jsem take uvazoval. Uplne presne plni co jsem chtel ovsem az na dve, pro me zasadni, vady a to sice nepodporuje MassStorage (i kdyz to snad udajne resi novy firmware) a nepodporuje adresare (coz pri nekolika stovkach skladeb je dost na nic). Skoda toho, jinak bych ho bral vsemi deseti. Holt najit dnes neco uplne jednoducheho, zakladniho, ale funkcniho je asi vetsi problem nez by se mohlo zdati :hm :-)
eintom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 23. 8. 2008 10:45

Mass Storage s novim fw funguje,adresáře bohužel ne.ale pokud sou skladby otagovaný(což na netu sou a pokud to děláš z cd tak pomocí media monkey je to otázka chviličky)tak se v tom vyznáš velmi dobře
Metal/HC/Punk
Galaxy S10+
Westone 4R
Bang & Olufsen BeoPlay H6
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 23. 8. 2008 11:50

souhlas..:-)
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eintom 23. 8. 2008 12:01

Tady je ale prave kamen urazu, kdyz vezmu celou svou sbirku MP3, tak otagovano je tak max. 25% a s Monkey bych dal mozna dohromady dalsich 20%. Budiz, ale jde mi spis o to, ze ja proste potrebuji mit skladby rozhazeny do ruznych adresaru "dle nalady". Podle tagu se mi sice setridi, ale ne do tech skupin, ktere ja zrovna chci poslouchat (nemyslim zrovna skupiny dle interpreta, jazyku, stylu, atd). Asi jsem narocny, ale adresarova struktura mi prijde jako uplne zasadni vec...bez toho mi to prijde jako by se vam telefonni seznam seradil podle telefonniho cisla. Nemeli byste jeste jiny napad pratele? O:-) :-)
eintom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 8. 2008 12:47

Creative ZEN Stone Plus nebo Sandisk Sansa Clip, malé rozměry, dobré funkce za příznivou cenu.

http://www.123mp3.cz/search/?uq=clip&query=clip&start=1

http://www.123mp3.cz/search/?uq=zen+sto ... us&start=1
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
PortaMan

Odeslat příspěvekod dukem 23. 8. 2008 17:38

Iriver T60...
// sorry, já to blbě četl....
Naposledy upravil dukem dne 23. 8. 2008 20:02, celkově upraveno 1
dukem
Junior

Odeslat příspěvekod Alphi 23. 8. 2008 19:41

U T60 se nedá nabíjet baterka v playeru. :idea:
Přineste mi šekovou knížku a paní krtkovou.
Alphi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eintom 24. 8. 2008 12:11

Zen Stone a Sansa Clip nepodporují adresarovou strukturu, coz je fatalni problem (asi nikdy nepochopim, jak tohle muze nekdo vyrobit) a tim padem nepripadaji v uvahu. Nicmene, co rikate na m-cody M30? Je sice trosku starsi, ale tvari se, ze by mohl splnovat co potrebuji. Mate ho nekdo, vite o nem neco? Recenzi je poskrovnu a takovych nemastnych neslanych...vsechny jen resi ze nema poutko v zakladnim baleni, coz mne je pumpicka ;-) :D
eintom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marty63 24. 8. 2008 15:23

Podle mne je ten MCody stejně velkej jako to Meizu.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Další stránka