MP3 prehrávače & 96khz & ich vnútorný zosilovač

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MARECKU87 14. 12. 2008 15:38

Zdravím. Zaujímalo by ma, či sa oplatí kúpiť MP3 prehrávač COWON A2, A3, alebo O2, keďže podporujú audio nie len do 48khz ( ako napríklad COWON D2, Creative X-Zen a podobne... ), ale až do 96khz. Veľmi sa do toho nevyznám, ale znamená to, že 96khz je dvojnásob kanálov - čiže zvuk bude pestrejšie znieť ? Nemá to dúfam nič spoločné s frekvenciou 20Hz - 20kHz, ktoré podporujú slúchadlá, však ? Lebo je vedecky dokázané, že človek nepočuje vyššiu frekvenciu ako 20kHz, možno ju len vníma (a to cez repráky, z ktorých zvuk prechádza aj telom, nie cez slúchadlá, ktoré pôsobia len na ušné bubienky ). Plánujem k tomu prehrávaču kúpiť slúchadlá UE superFi 5 Pro ( možno nejaké lepšie, ešte sa rozhodnem ). Tak teda chcem vedieť, či budem počuť rozdiel vo zvuku medzi Cowon D2 a Cowon A3 alebo O2 ( A3 a O2 majú 96khz ). Je vôbec taký maličký MP3 prehrávač schopný zaznamenať rozdiel medzi 48 a 96kHz ? Mám vôbec šancu z internetu sťahovať ( cez torrent ) Flac s 96kHz ? Bude mať 96Khz Flac dvojnásobne väčšiu pamäť v MP3 prehrávači ako Flac 48kHz ? Ďakujem za odpoveď. :-]
AJ SELF SE-SA-SO SELF, AJ SELF PEKTUDYJÁJEN !
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod MARECKU87 14. 12. 2008 15:38

PS : Nejde mi o displej, ale o zvuk. Takže mi nezáleží na rozlíšení displeja medzi týmito prehrávačmi.
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 12. 2008 16:24

Ta frekvence, na kterou se ptáš, je vlastně počet vzorků, které A/D Converter neboli analogově-digitální převodník při nahrávce udělá za sekundu - je jasné, že pokud vzorkuje 48 000x za sekundu, budou vzorky hrubší, než když vzorkuje 96 000x za sekundu. Vyšší kmitočet proto dává kvalitnější výsledky - ale zase zabírá větší objem paměti. Volba je na uživateli - kvalitnější, ale objemnější, nebo méně náročný na objem paměti, ale také méně kvalitní.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 12. 2008 16:59

Ano, 96khz hudební soubory lze stáhnout a to i legálně: http://www.2l.no/hires/index.html. Je to ale vždy 24bit tedy 24bit/96khz. Je to podstatně větší soubor než klasický 16bit/44khz, což jsou všechna CD a mp3. Spíš mám pochyby zda-li je to pro použití k mp3 přehrávači nutný. Nevím jestli tam vyšší "rozlišení" hudby bude poznat. Přecijenom ani CD kvalitu nezvládají mp3 přehrávače kdovíjak dokonale. Navíc záleží na sluchátkách. Tvrdíš, že uvažuješ nad UE Fi.5, to by snad šlo až na podání výšek.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MARECKU87 14. 12. 2008 18:16

Na TripleFi budú výšky lepšie ? Stoja ale dvojnásobok...hmmmm... Alebo ktoré špunty s kvalitnými výškami mi poradíš ?
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 12. 2008 18:26

Dvojnásobok? V Anglii určitě ne! Jednomu zdejšímu diskutérovi (bubaak) odtamtud brzy přijdou tak určitě poreferuje. Já je zatím neslyšel.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MARECKU87 14. 12. 2008 18:36

Hmmm...o.k., ďakujem za upozornenie možnosti objednať si ich z iného štátu... :-) idem si ich teda vyhľadať.
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 12. 2008 18:47

fi10 vs Fi5 hmmm již si moc nepamatuji zvuk triplu, ale jak jsem z nich byl unešen bylo neuvěřitelné. Co teď napíšu neni schazováni Fi5 je to jen srovnání s fi10 a přeji si aby si všichni co to čtou tento přispěvěk měli na paměti že Fi5pro jsou jedna z nejlepších voleb ve své ceně a konstrukci (ne-li nejlepší).
Prvni seznámení (Norah Jones - Sunrise):
- charakter je velice podobný
- trošku více prostoru
Druhý song (Nouvelle Vague - Dancing with my self)
- mnohem více prostoru
- detail
- božínku fi5 nemaj výšky :shock:
Třetí poslech (Dvořák - Vltava)
- kurňa to není možný to je nářez! Fi5 je tragedie ! :-S

Srovnání CX300 a PortaPro vs. Fi5
nenechte se vysmat :D srovnávat peckovity zvuk s Fičkama
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod MARECKU87 14. 12. 2008 19:12

bubaak píše:fi10 vs Fi5 hmmm již si moc nepamatuji zvuk triplu, ale jak jsem z nich byl unešen bylo neuvěřitelné. Co teď napíšu neni schazováni Fi5 je to jen srovnání s fi10 a přeji si aby si všichni co to čtou tento přispěvěk měli na paměti že Fi5pro jsou jedna z nejlepších voleb ve své ceně a konstrukci (ne-li nejlepší).
Prvni seznámení (Norah Jones - Sunrise):
- charakter je velice podobný
- trošku více prostoru
Druhý song (Nouvelle Vague - Dancing with my self)
- mnohem více prostoru
- detail
- božínku fi5 nemaj výšky :shock:
Třetí poslech (Dvořák - Vltava)
- kurňa to není možný to je nářez! Fi5 je tragedie ! :-S

Srovnání CX300 a PortaPro vs. Fi5
nenechte se vysmat :D srovnávat peckovity zvuk s Fičkama

Dúfam, že si žartoval komentovaním zážitkov z počúvania spomínaných pesničiek slúchadlami UE SuperFi 5 Pro ... fakt počuteľne nemajú výšky, či si len deláš srandu ?
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 12. 2008 20:09

oproti konkurenci InEar do 5.000,- maj výšek dost. v přímem srovnání s Fi10 nebo HD600 nemaj výšky žádné
Celý stručný popis porovnání fi10 vs Fi5 jsem napsal zcela vážně a upřímně jak jsem to cítil v době kdy jsem je na přímo srovnával, ale klidně se zeptej Kocmaistera na příme srovnání HD600 vs. FI5. Docela se zasmějem co se dovíme :) a nechtěl bych vědět co by řekl o Koss PortaPro nebo PX 100 nic kladného by to skutečně nebylo :)
Jinak FI5 hrajou dobře ve sve ceně a ve sve kategorii to nepřehlížet !!! ale strašně v porovnaní s něčím lepším
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 12. 2008 20:28

Koukám, že jsme dost OT za což asi můžu já a moderátorům se omlouvám :-[ No ale tak ještě naposledy k Fi5. Zdá se mi podobně jako Bubaakovi, že fakt maj strašně málo výšek. Když to řeknu lidově, tak tam vůbec nic necinká. A vůbec se mi zdá, že by mohli hrát trochu líp za ty peníze. Zvlášť když si vezmu jak hrají cenově srovnatelná otevřená velká sluchátka. Nadruhou stranu se serióznim stolnim zdrojem jsem je neslyšel což může taky dělat svoje. Mám ze špuntů rozporuplný pocity. Proto doufám, že Fi10 budou skutečně tak skvělý jak se všude tvrdí a můj názor se změní. Bubaaku hned jak ti dojdou tak je chci slyšet! :-)
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 12. 2008 21:46

Naopak - je potřeba, aby se ŽIVĚ diskutovalo nad každou otázkou.
Neomlouvej se a pokračujeme, jen tak se každý něco dozví. Pokud si odpustíme FLAME a podobné nepřístojnosti, je každá diskuse užitečná.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MARECKU87 14. 12. 2008 21:48

Ja som na svojom súčasnom MP3 prehrávači ( Emgeton E3 Cult ) porovnával slúchadlá Koss Porta Pro ( Emgetony čo boli k tej mP3-ke som vymenil za Kossy + malý doplatok ) so slúchadlami BOSE ON EAR ( bez noise canceling ) a počul som dosť rozdiel hlavne v prirodzenosti a dynamike zvuku. No tiež rezonovali, keď som počúval koncert YANNI - CONCERT EVENT, napríklad pieseň Playground. No moja MP3-ka neutiahla BOSE, musel som mať maximálnu hlasitosť prístroja a ajtak to nebolo ono... No neverím, že UE superFi 5 Pro ( za cca 6 tisíc korún slovenských ) hrajú horšie ako predražené BOSE za 5500 korún ( u nás na Slovensku ). Lebo ani s tými BOSE som nebol nejak nadšený, nebol tam totiž tak priestorový zvuk, aký som očakával. ( viem, žeby to vyriešili Binaurálne nahrávky, ale tých je veľmi málo...škoda, že Bon Jovi nenahrávajú binaural.. :D )... zle držali na hlave... Podľa mňa už len to, že keď majú slúchadlá dve pásma ( superFi 5 Pro, Shure, a ostatné in-eary, ktoré majú viac ako jedno pásmo ), je prínosné pre kvalitu zvuku. A keď sa delia dva meniče slúchadiel UE superFi 5 Pro na predpokladám basový a stredový menič, tak by ten stredový mal byť ladený do stredov a výšok, basový čisto basový... čiže sa do jedného meniča nebudú pchať basy, stredy a výšky, ale už len stredy a výšky. Tak nejak by to malo byť... Kocmeister, vieš mi teda poradiť lepšie in-ear do 6 tisíc Sk, ako sú spomínané Ultimate Ears ? Počujem totiž na ne všade kladné ohlasy, vraj sú lepšie ako Etymotic a Jays a Klipsch v danej cenovej relácii... či myslíš, že Klipsch ( http://sk.sluchatka.net/60-klipsch-custom-3/ ) hrajú lepšie výšky ? Ak áno, tak na úkor čoho ? "Vraj" majú UE superFi 5 Pro veľmi dobre doladené všetky tri pásma. Myslíš si, že v cenovej relácii do 6 - 6,5 tisíc sú momentálne dostupné u nás lepšie in-eary ? Môžete sa zapojiť aj viacerí. Ďakujem.
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 12. 2008 22:07

ja to znova zopakuji FI5 jsou ve své ceně jedna z nejlepších variant vubec, srovnatelny budou nějaky Shure, ale zas bych šel do Fi5 a taky bych u nich skončil kdyby se v anglii nedali koupit fi10 o litr draž. FI5 hrajou dobře, hodně dobře, ale fi10 hrajou proste o krok zase líp. Nevím jak to napsat abych neschazoval FI5, ale jak píše fi5 maj "basak a středovýskač" a vzhledem k tomu že lidské ucho nejlépe vnímá středy, tak u UE udělali velice dobře že se zaměřili více do středů a výšky jen tak okrajově (i když v době přechodu z CX300 na FI5, jsem si řikal že maj spoustu výšek a hlavně mě přišel nesrovnatelně lepší detail pro prospěch FIček).
Ale FI10 jsou bez kompromisu a maj všechny tři pásma "čisté a ničím nerušené" a je to opět skok jak z CX300 na FI5, to znamená o další krok. Rozdíl mezi CX300 a FI3 nebude tak velký a podstatný. Ano změny tam budou, ale ne tak podstatné aby to mělo smysl řešit (to zas dostanu sodovku :) )
Pokud mam řici za sebe sluchatka dvouměničova za 5,5 nebo tříměničová za 6,5 tak ber to lepší. Pokud se rozhoduješ dvouměničove vs. zas dva budou to drobne nuance které jen upřesňují pro jaký lidi jsou a či srdce si dostanou.
Srovnám to zas k autům:
Fi 5 = Lotus Elise
Fi 10 = Lotus Exige Sport 240 (na to že Eliška ma sundavací střechu zapomeň)
Lotus Exige díky stavitelnému podvozku je stejně komfortní, mnohem rychlejší a mnohem hravější, ovšem Lotus Elise na nejedné silnici dokaže zesměšnit ne jedno Audi TT, Porsche Boxter ..... a nedej bože Škodu Fabiii RS (CX300, PortaPro)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kocmeister 14. 12. 2008 22:41

Já nejsem odborník na in-ear, takže ti asi moc neporadim. Jenom mám pravidelně možnost slyšet Fi5 a tam mi chybí výšky nic víc. Jinak jsou to skvělý sluchátka. Oproti nějakým Bose to asi bude hodně někde jinde. Možná jsem zbytečně moc kritizoval ve svym předchozím příspěvku. Nadruhou stranu když se dají Fi10 koupit za celkem "málo" peněz v zahraničí, tak proč toho nevyužít. Budeš mít rovnou to nejlepší a do budoucna nemusíš nic řešit ;-)
Kocmeister
Pokročilý

Další stránka