MP3 prehrávače & 96khz & ich vnútorný zosilovač

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 26. 12. 2008 20:32

Shure se350, Triple fi 10 su prenosne sluchatka s kvalitou ktora sa hodi na domaci posluch alebo na posluch mimo domova ked si odluceny na dlhsiu dobu. no osobne pri predstavit, ze niekto sedi za kompom + dac a ma v usiach in ear sluchatka je trocha usmevne, ale preco nie, je to tvoja vec.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 26. 12. 2008 20:42

MARECKU87ovi bych doporučil neteoretizovat s čísly a koupit přehrávač, který se mu bude líbit a bude mít dostatečnou kapacitu a k tomu třeba fi desítky.

bubaak píše:Dám příklad máš dvě auta

Na německé dálnici na RS Elise stačit nebude. Situace tam je taková, že Elise se klidí z levého pruhu všem nafťákům. FRS má turbodiesel, bude mnohem pružnější.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Kocmeister 26. 12. 2008 20:57

palinoch píše:Shure se350, Triple fi 10 su prenosne sluchatka s kvalitou ktora sa hodi na domaci posluch alebo na posluch mimo domova ked si odluceny na dlhsiu dobu. no osobne pri predstavit, ze niekto sedi za kompom + dac a ma v usiach in ear sluchatka je trocha usmevne, ale preco nie, je to tvoja vec.

Heh no právě, taky si to nedovedu představit. In ear mít v uších třeba 9 hodin kuse jako teď HD600 na uších to fakt nee :-D

Oneill: Děláš si srandu s tím FRS vs. Elise? Elise bude pružnější vždy za všech okolností. FRS má jen 130 koní a krouťák v úzkém rozsahu otáček, ale to jsme mimo téma.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tifar 26. 12. 2008 21:19

nechcem tu spamovať, ale netreba podceňovať tieto slúchatka len preto, že sú malé. . . Označovať ich za slúchatka na vonkajšie použitie, keď si odlúčený si nezaslúžia. Stačí si prečítať zopár recenzii na high end serveroch.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 12. 2008 21:22

S 1,9TDI jsem jezdil v Octě, první řada, kombi. Ano, nebyl to ještě ten motor s natáčením lopatek turba, ale od 1500otáček do nějakých 4500 na něj neměl nikdo - ale člověk musel vědět, kdy a jak podřadit. Prostě se řidič nesmí bát prošlápnout plyn až na podlahu v meziplynu a ve 130km/h tam narvat trojku... Ale ten motor přitom dostává tak nezřízeně na (_!_), že je to barbařina. Když jsem ale následně přesednul do 2,0 benzínu, FSI 20V, tak jsem gumoval i na parkovišti... Nesrovnávejte nesrovnatelný - Fóbije i v "eresu" je pořád jen fóbije, ta prostě na sportovní ježdění je vhodná asi jako Zetor Cristal 8011...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marty63 26. 12. 2008 22:36

Hele, já bych si počkal na Cowon O2, ten by měl umět i True HD Audio. Takže tam by se ty sluchátka hodily.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 27. 12. 2008 00:16

řeknu to za sebe
Fi5 jsem o vanocich měl celkem často v ušiskách, důvod je že ze z5500 mam už ponorku, a musim uznat že jsem na FI5 musel dat nejmensi nastavce a ani tak jsem je nikdy neměl dyl jak 5 hodin v kuse ;-) zvuk byl v cene velice dobrý a překonaval Logitechy na mile daleko .... ale i tak drsně uvažuji o nahrdě z5500 za HD600 s DAC a zesikem (a to mam FI 10 na cestě, teda na poště)
FI10 prostě beru jako typ upravy svého přehravače kterýmu zlepším zvuk pro poslech na cestách.
Neberu je jako sluchatka kterýma začina hudební řetězec, ale jako sluchatka kterýma řetezec pro poslech končí.
Jinak Fabia a Lisinka ? :-D vsazim na Elise :))))) a to klidne S1 s 88Kw, Fabka nema sanci :) ani pruznosti ani zrychlenim ani maximalni rychlosti :) možna zavazadlovej prostor
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod palinoch 27. 12. 2008 08:07

tifar píše:nechcem tu spamovať, ale netreba podceňovať tieto slúchatka len preto, že sú malé. . . Označovať ich za slúchatka na vonkajšie použitie, keď si odlúčený si nezaslúžia. Stačí si prečítať zopár recenzii na high end serveroch.

pisal som ze su to prenosne sluchatka s kvalitou na domaci pousluch, tym som myslel ze sa vyrovnaju zvukovou kvalitou velkym, ale s inym prejavom. Ci sa ti to paci alebo nie, su to prenosne sluchatka vsestranneho vyuzitia. A to odlucenie som myslel tak, ze si nebudes so sebou tahat velke sluchatka + zosik atd atd.... ale prenosne sluchatka napr..fi10 pre svoju prenosnost a zvukovy kvalitu a nie az taku narocnost na zdroj.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 27. 12. 2008 10:32

chtěl jsem napsat krátkou recenzi o FI10, ale napíšu to zatim jen stručně.
- Nic nešumí
- eLko opět nezklamalo
- ještli někdo řekne že fi10 nemaj cenu k přenosným přehravačům, ať raději mlči
- a fi10 jsou fakt nařez !

Ještě nejsou zahořený :-))
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod MARECKU87 27. 12. 2008 11:04

BUBAAK : Neboj, pri tebe sa určite za chvíľu rozhorejú :D
marty63 : No dobre, lenže tak to zober, že stiahnuť z torrentov ( alebo z inakadiaľ ) hudbu s 96kHz nebude jednoduché... hlavne ak mám vytipovanú obľúbenú hudbu a neuspokojím sa s 10-timi albumami, ktoré ani nepoznám... A zaujímalo by ma, či by niekto pri slepom teste rozoznal 48kHz popri 96kHz. Robil niekto také slepé testy ? A s akým výsledkom ? Lebo keď je rozdiel dátového toku medzi 320kbps dobre urobenou MP3-kou a AudioCD ( 44,1 alebo 48kHz ), tak budem rozdiel medzi 48kHz a 96kHz už asi nepostrehnuteľný ľudským sluchom... ja neviem, komentár dajte vy.
AJ SELF SE-SA-SO SELF, AJ SELF PEKTUDYJÁJEN !
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod MARECKU87 27. 12. 2008 11:24

A ešte aj to, že 96kHz Flac bude mať jedna pesnička okolo 70MB alebo aj viac... a skôr, ako reálne zhodnotenie pri slepom teste tu bude hrať prím psychoakustika, si myslím ja.
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 27. 12. 2008 11:37

Musim říct, že jsem dnes už nové bubaakovi Fi10 slyšel a posadilo mě to na prdku slušně!! Za chvíli to zkusíme na DACu a zesíku tak schváně co to s tim udělá. Co se týče rozdílu 16/44khz a 24/96 tak je to obrovský rozdíl. Mnohem větší než mp3 a flac to si piš.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MARECKU87 27. 12. 2008 12:40

O.K., ostáva už len otázne, či aj taká O2-ka dokáže ten rozdiel patrične prehrať. Súhlasím, medzi 48 a 96 môže byť veľký rozdiel, keď k tomu prirátame aj rozdiel v bitoch ( 16 a 24 ). Tak to už hej. Ale stačí na to O2-ka ?
MARECKU87
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 27. 12. 2008 12:47

A já pořád nemám Etymoticy...:(
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 27. 12. 2008 12:52

máme v sobě lahev vína pár bech-che-cheraku a teď jsme z toho skutečně odvařený jak FI10 smetli FI5pro ze stolu (ty se teď valej na zemi u balkonu a zajíma se o ně jen želva která tu běha :-) ) je to skutečně masakr ! zatím jen z eLka, ale už se těším, ale houby teším fakt jsem nadržený na to jak to bude hrat z toho co ma Koc doma pač to co předvádi iriver fakt není možný !!
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Předchozí stránkaDalší stránka