[recenzia] iRiver E100 -prve postrehy

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aurelius9 17. 12. 2008 19:11

Aloha!
Cielom tejto "rychlej" recenzie je pomoct vahajucim a kupujucim do vianoc. Tento prehravac je viac-menej oznacovany ako tragedia a na zahranicnom webe sa o nom tiez nevyjadrovali velmi pochvalne. Aj tu, na fore, nan padli kritickejsie slova. Ako je to v skutocnosti?

Mam ho len zopar hodin, takze to berte na vedomie. Naozaj mi ide len o "rychlu pomoc" :D pre tych, ktori este vyberaju vianocne darceky. Vypichol som tie najdolezitejsie veci, o dalsich drobnostiach sa mozete docitat aj na stranke vyrobcu. Nie je to pisane v stave chlapcenskeho nadsenia ani v ziadnej podobnej euforii. Berte na vedomie aj moju unavu, pripadne chyby ospravedlnite :oops:

Iriver E100- low-endovy bestseller?

DIZAJN- lacny, plastovy? Pre mna urcite nie. Skor posobi jednoducho a elegantne. Osobne- dizajnovo sa mi velmi paci. To je vsak vec vkusu. Velkou vyhodou tohto plastu je, ze v pripade urcitej nehody vysetrovatel neuvidi hned vase odtlacky :D ........

ZVUK- primerany tejto cene,nic spickove, ale ani nic zahanbujuce. Po nastaveniach (SRS WOW) prekvapujuco zivy, posobi plne s masivnymi hlbkami. Musim uznat, ze ma velmi prijemny zvuk. Prekvapila ma nizsia hlasitost, Sennheiser HD555 bol na E100 uz tazky oriesok, na normalne pocuvanie vsak celkom dostacujuce. S dodavanymi spuntami si rachotu uzijete habadej! ;-) Taktiez repraciky su tichsie, ale ako podmaz v tichej miestnosti uplne staci.
Celkovo kvalita zvukoveho vystupu sa v ziadnom pripade nemoze rovnat s napr. cowon D2. Ale to je uz samozrejme ina cenova trieda.

DODANE SLUCHADLA- velke prekvapenie!!! Tu na avmanii jeden typek spomina, ake "klenoty" dostal ku E100. Na fotke vazne nevyzerali vabne. Avsak k mojmu modelu boli pribalene pomerne kvalitne spuntove sluchadla, ktore mi zvukovym charakterom pripominaju creative ep630. Urcite uspokoja mnohych uzivatelov, sucastou dodavky je trojica usnych nastavcov. Konektor sluchadiel nie je zasunuty az nadoraz v tele prehravaca, ale nijako to neprekaza.

DISPLAY- dalsie prekvapenie! V zahranicnych recenziach oznaceny ako katastrofa. Vacsinou opisany ako tmavy, s nedostatocnym kontrastom a malo vyraznymi farbami... Z mojho pohladu je dostatocne ostry s jemnym rastrom, peknym farebnym podanim a dostatocnym podsvietenim. Podanie ciernej mohlo byt lepsie, ale co uz... :-) Naozaj ma velmi milo prekvapil! Rovnako fotky (jpeg) vyzerali na tomto displayi skvele.

VIDEO- prekvapenie c.3... ak je niekto zvyknuty konvertovat filmy na jetauidu, kt. sa dodava s produktami firmy iAudio cowon, moze ho pouzivat aj nadalej. Pretoze filmy z cowon D2 su prehratelne aj v E100. Nezaznamenal som pritom ziadne rozchadzanie videa s audio stopou. Video je krasne plynule (30fps). Neda mi trocha nesprtnut- E100 ma velmi kritizovany display aj kvoli pozorovacim uhlom. D2 ma display do neba vychvaleny...ale majitelia D2 vedia, ze uz z mierneho podhladu sa precizny display velmi rychlo meni... ;-]

Z dalsich funkcii spomeniem citanie textovych dokumentov (moznost zmeny velkosti fontu, bookmarks...), FM RADIO (ok prijem), velmi kvalitny diktafon ( s moznostou pripojenia ext. mikrofonu), line-in vstup, podpora microSD kariet.
Spomenut musim uplne bezproblemovy update fw (pomocou instalacneho cd), pocas pisania tejto recenzie som aktualizoval fw z 1.10 na 1.13 (tento uz obsahuje aj cesky jazyk).
Casto sa riesili pomale reakcie playera- neviem, ci to je novym firmwarom, ale mne vsetko bezi svizne. Ani tlacitka nie su ziadna tragedia, z 15 kliknuti MOZNO jedno nezareaguje.

Celkovo tento prehravac vo mne zanechal velmi dobry dojem. Za cenu cca. 2400,-Sk, 4GB, asi tazko zozeniete lepsi prehravac "all-in one". Ma svoje muchy, ale beznemu nenarocnemu uzivatelovi urobi urcite velku radost! Verim, ze moja najkrajsia bude z tohtorocneho vianocneho darceka nadsena a ze sa mi ujde nejaka sladka odmena... ;-)

PS: sorry za kvalitu fotiek..ale lepsie ako nic ;-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fando410 18. 12. 2008 08:34

Ahoj, ja ho mam asi tyzden. V podstate so vsetkym co si napisal suhlasim. Az na tie sluchadla. Mne dodali uplne ine (neviem ako je to mozne, pri tom istom prehravaci) a pravdu povediac su slabunke a nastavce lan take molitanove nic. Asi budem musiet zainvestovat do kvalitnejsich. A prijem radia - chytim asi 2 stanice, takze tiez neviem cim to je.

A este jedna otazocka?
Aky pouzivas konvertor? S prilozenym Movie Converter mi konvertuje klasicky film cca 1 hod. Je to normalny cas? Mne sa to zda strasne dlho. Alebo konvertor nema vplyv na rychlost konverzie? D.
fando410
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigFoot007 18. 12. 2008 09:20

je to aj o softe, aj o rychlosti masiny
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 18. 12. 2008 14:20

aurelius9: ZVUK- primerany tejto cene,nic spickove, ale ani nic zahanbujuce. Po nastaveniach (SRS WOW) prekvapujuco zivy, posobi plne s masivnymi hlbkami. Musim uznat, ze ma velmi prijemny zvuk.

:shock: To teda čumím, jak dokáže SRS WOW zpříjemnit zvuk. :tleskani :D :mrgreen:

On snad někdo konvertuje přes ten "rychlý" konvertor jetAudio? 8-D
Naposledy upravil Figut dne 18. 12. 2008 14:35, celkově upraveno 2
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 12. 2008 14:23

stacilo ked som si porovnal eqalizacny zvuk ZEN a nezqealizacny zvuk D2 tej istej skladby a hned clovek vie co a ako. bezeqalizacny zvuk na D2 je pre mna bieda.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 18. 12. 2008 14:27

palinoch: To nemyslíš vážně!? Vše vypnuto, normal. Jakékoli štelování zvuku bylo jen ke škodě. Prostě normal a jedu. SRS WOW je něco hrozného. Potkal jsem se s tím u Clix2. No hrozná deformace >:-(
Jinak mně se ten přehrávač vyloženě hnusí :-!
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 18. 12. 2008 16:46

figut- bavime sa o zvuku, ktory je priamo umerny cene prehravaca. To, ze sa ti ekvalizovany zvuk nepaci, je tvoja vec. Je to individualne.
Len poprosim, nech sa tu nespusti novy flame o ekvalizacii....tych tu uz bolo nespocet!

Fando410- pouzivam jetaudio, ktory bol dodany s cowonom D2. Konverzia jedneho filmu cca. 15-20min, zalezi od tvojho pc.
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 18. 12. 2008 17:05

Různé efekty(BBS, WOW atd.) jsouv přehrávačích jen proto, abyse zvuk stal takovým konzumním. Jde o to, aby se líbil nenáročným poslucháčům. Oslovil masy. Nejde o to, že jsou výšky, středy někde jinde, to nikoho nezajímá. Koho ano, tak je vypne(ty efekty) a pořídí si jiný přehrávač atd. Ale to jdeme zase někam jinam.
Každý přehrávač potřebuje EQ na dolazení:)

Moc recenze nečtu, ale tuhle jsme si přečet. Líbí se mi. Jen mě udivuje, jak je možné, že Ty jsi dostal to a jiný člověk zase to. Nemělo by být náhodou balení totožné?
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 18. 12. 2008 17:15

Vdaka Dzordano ;-)
Uz som nasiel tri variacie dodavanych sluchadiel. Nie je to fer, ze za rovnaku cenu uzivatel nedostane rovnaku kvalitu, ako druhy. Tieto sluchadla su skutocne podarene, s eq sa da na nich dosiahnut pomerne plny zvukovy prejav. Pekny darcek ;-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 18. 12. 2008 17:27

To je ale divná strategie Iriveru...
...a ekvalizér rozhodně normal.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 12. 2008 20:09

nikdy som sa netajil ze som zastanca eqalizacneho posluchu, a aj nadalej budem. eqalizacny posluch u mna neznamena vypnut stredy a vysky.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurelius9 20. 12. 2008 18:24

fando410 - prepac za poriadne oneskorenu reakciu, ale statnice sa blizia.... :oops:
To, ze chytas len dve stanice na radiu je kvoli tomu, ze mas nastaveny region USA v moznosti "region radia". Nastav ho na Europu a vsetko facha jak ma ;-)
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků