formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 11. 2009 12:52

Nekomprimování zvuku (ani bezeztrátové), převede CD 1:1. Wav LPCM víš, co je ne?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 15. 11. 2009 13:14

The Wolverine píše:Nekomprimování zvuku (ani bezeztrátové), převede CD 1:1. Wav LPCM víš, co je ne?


Jasne. Wav mi nieco hovori. ten som skusal aj na mojom M6 Cult. Neviem preco, ale nikdy to nehralo dobre. A este sa chcem spytat. V popise je tiez WMA(DRM). To znamena, ze prehrava WMA len s ochranou a bez ochrany nie? :shock:
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dnv 18. 11. 2009 15:54

presne opačne,znamená to že okrem normálnych wma vie prehrávať aj wma s aktívnou drm ochranou,prehrávače bez podpory wma-drm obvykle bud ignorujú nahraté wma súbory v pamäti prehrávača úplne,alebo pri súbore wma-drm vyhodia chybové hlásenie "invalid/unsupported codec" a podobné
dnv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod creat 18. 11. 2009 17:30

Dík za odpoveď.
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prdelka_65 21. 12. 2009 21:44

V otázce FLAC, APE vs MP3, OGG atd. je pro mne volba jednoznačná - pouze bezstrátově! Používám Cowon D2 + Etymotic Research ER-6i a rozdíl je velmi slyšitelný. Obecně lze říct, že čím horší přenosné zvukové zařízení používáte, tím bude rozdíl mezi formáty méně slyšitelný. Taky asi záleží na stylu hudby: při poslechu elektronického nářezu se detailů a alikvotních zvukových nuancí nástrojů asi nedočkáte. Oproti tomu když budu poslouchat skladby produkované pomocí klasických ručních nástrojů + zpěvu (např. hudba afriky, asie atd) ten detail tam scházet bude. V neposlední řadě je také velmi důležité, jak je na tom člověk se svým sluchem. Pokud někdo od mládí vymetá metalové koncerty, při kterých strká hlavu do chřtánu sound systémů, tak se nemůže divit, že ten rozdíl jaksi ne a ne slyšet! Je taky vhodné zmínit, že pokud mám sbírku cca 1200 CD titulů, je z hlediska archivace velmi šikovné, že jej mohu mít na jediném HDD, který připojím optickým kabelem k audio zařízení, nebo si dle výběru něco nasypu do přenosného přehrávače a to vše v původní kvalitě!
...Hudba je vyšší forma sdělení...
prdelka_65
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 21. 12. 2009 23:53

No vida to je řeč.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 22. 12. 2009 09:58

No... kecy na koledu.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 22. 12. 2009 16:29

Já s ním jako souhlasím na 100%. Dřív jsem si taky říkal že ty mp3 stačí a kdesi cosi ale než mít v přehrávači hromadu hudby, ze které většinou poslouchám jen občas, v nižší kvalitě(mp3), tak si tam hodím raději jenom třeba deset alb co pro mě mají fakt cenu v bezztrátu, o tom že to rozdíl je asi nikdo kdo má trochu slušný aparát nepochybuje. To samé ty styly živé a mrtvé hudby nebo archivace a přehrávání v původní kvalitě xxxdvorixxx co se ti na tom nezdá? Podle mě má ten člověk víc jasno než spousta jiných expertů tady. :lol:
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 22. 12. 2009 20:16

co jsem zatím slyšel, tak mě o tom nepřesvědčilo... neříkám, že FLAC neposlouchám, ale poznáte rozdíl. Ještě mi tu začněte říkat, že poznáte rozdíl mezi vinylem a CD...

Zmíněná byla přenosná soustava, pro tu není FLAC smysluplným pokud je člověk líný konvertovat.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty63 22. 12. 2009 20:47

Já se znovu táži, jaký smysl má při dnešních kapacitách playerů ztrátový formát?
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 22. 12. 2009 21:02

Pro hodně lidí určitě jo, pokud nejdou po fakt špičkové kvalitě za každou cenu tak pak třeba volné místo v playeru používají pro data nebo si na tom pouštějí seriály/filmečky. Pokud se tady ale chceme bavit o nějaké věrnosti tak bezztratové formáty jsou jediná cesta, celkem dost lidí tady už má špičková sluchátka jako IE8, T.fi 10 nebo třeba RE0 a tam určitě s trochou cviku a zvyku není problém poznat rozdíl mezi mptrojkou a FLACem, když si na to pak člověk zvykne tak už jsou pak mp3 never more.

Hlavně ale v honbě za kvalitou nezapomeňte že jde hlavně o tu hudbu, a ne o nějakou čistotu basů vejšek whatever, hlavně ať vás to baví a věřte jenom vlastním uším. ;-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slajfo 23. 12. 2009 12:50

Suhlasim s niekolkymi poslednymi prispevkami, vzdycky som bol k FLAC a pod. skepticky, aj prave koli kapacite.. Vtedy ked bola moznost preferoval som 320kbps MP3, aj ked som nepocul rozdiel od 192 aspon pre lepsi pocit... Ako mam nove sluchadla (viem ze to nieje ziadna referencia, ale o hodne lepsie ako tie doteraz) nasiel som v tom zmysel.. Zacali sa mi hnusit 128kbps MP3. 192/256 povazujem za totalne minimum.. Vypocul som si niekolko FLACov a bol som ohromeny (D2 + K450)... na skusku som si z original CD grabol jeden FLAC a jednu 320kbps MP3 a pocujem rozdiel!! (husle, basa, vokal).. nieje to taky rozdiel za ktory by som bol ochotny platit, ale pri dnesnych Flash pamatiach mi nevadi 8MB vs. 32MB... a suhlasim aj s nazorom ktory tu odznel, radsej mat par albumov v kvalite, ako neprehladny vyber tisicok shitnych (sorry za vyraz) mp3jek.. Stacilo mi kupit o triedu(dve) lepsie sluchadla a hudbu som zacal vnimat inak.. a paci sa mi viac ako doteraz :)
Photo: Canon 7D + 50mm 1.4 USM + Samyang 8mm + Vanguard Alta Pro 263AT
PC: Asus Maximus IV + i5 2500K + 16GB DDR3 + 23" Samsung @ MAC OS 10.8
NoteBook: Asus EEE PC 1005 HA @ Toshiba U400
Phone: Samsung Galaxy Note
PMP: Cowon D2
HeadPhones: AKG K540
slajfo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 12. 2009 13:01

Prosimtě dvorixi rozdíl CD a vinyl pozná každej i nezkušenej posluchač na slabejch sluchátkách. Ale jestli si to myslel ironicky nebo nějak dvojsmyslně atp. tak se omlouvám :-[
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 23. 12. 2009 13:03

slajfo píše:Suhlasim s niekolkymi poslednymi prispevkami..........

Rozdiel počuješ podľa mňa z dvoch dôvodov:
1, Máš lepšie slúchadlá
2, Máš kvalitný prehrávač hudby. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že čím je prenosný systém kvalitnejší, tým bude viac počuť rozdiel medzi mp3 320 a flacom. o<:)
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slajfo 23. 12. 2009 21:21

Jo jasnee ja viem, vsak to som tym chcel povedat, ze som nepocul rozdiel kym som si nekupil lepsie sluchadla... vyplyva z toho jednak ze na lacnejsich rieseniach FLAC nema zmysel, zadruhe ze po zvyseni kvality hardwaru vacsinou prichadza aj zvysenie kvality svojej zbierky hudby :)
Photo: Canon 7D + 50mm 1.4 USM + Samyang 8mm + Vanguard Alta Pro 263AT
PC: Asus Maximus IV + i5 2500K + 16GB DDR3 + 23" Samsung @ MAC OS 10.8
NoteBook: Asus EEE PC 1005 HA @ Toshiba U400
Phone: Samsung Galaxy Note
PMP: Cowon D2
HeadPhones: AKG K540
slajfo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků