formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Figut 31. 3. 2009 12:01

To je fakt pěkný článek. Však taky si myslím. Když už to nejde dát do kapsy kvůli rozměrům či váze, je rozumnější složit peníze na něco na doma. Jak říká, nevyrovná se to. Na ten článek by se nemělo zapomenout :pozor
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 31. 3. 2009 12:13

Emokid píše:Zas moc nemoralizujte, jak na to má tak ať si pořídí třeba tři takové rigy ne? Aspoň nám tu pak napíše svojí zkušenost. Dokonce myslím že se pak dost jedinců nechá inspirovat. :lol:

Jenom přidám pár svých postřehů. Zesilovač má podle svého názvu překvapivě primárně zesilovat. :lol: Tzn. dodat určitý výkon do určité zátěze při co nejmenším zkreslení, což by, u větších impedancí (300 ohm HD600) bežný výstup nezvládl, s pokud možno minimálním dopadem na charakter zvuku. Hlavně ten poslední aspekt pak určuje kvalitu a cenu zesilovače.

Takový přenosný hi-end rig je krásná věc ale paradoxně na tom head-fi které se tu často linkuje je chlap kterým měl přenosný rig doslova za všechny prachy až z toho dostal rozum a uznal že za a)na ven je to zbytečnost a stačí i iPod a PX100, za b) jeho domácímu rigu se to stejně nevyrovnalo. :lol:

Zaujimavy posteh..ale teraz ma napda preco to vsetci kupuju??lebo ich nakazili..myslism ze az tak vela negativ to nebude..ak mas kvalitne IEMka ...tak myslim si ze ten zvuk bude solidny:))priatelka mi stale vravi ze cciet stale viac a viac...to k nicomu nevedie. Si predstav ze by som presiel na domaci:))asi by ma vystahovala:))myslim si ze to clvoek podcenuje pokial by si to mal nepoviem nic...ale jeden z mala povie ze lepsi(ZNOVA SA DOSTAVAME K DETSKYM PRINCIPOM CO JE LEPSIE) je domaci budis:)). Myslim si ze ono postupne sa k tomu domacemu budu blizit rigi prenosne iked te top high-end nikdy nedosiahne...ide o to z prenosneho co najviac vytazit:))a to je to hobby...:))nie to porovnavat:))je to tak detske....
Ipod 6g 80gb - Toxic Cables Silver Poisson - JH13 Pro
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 31. 3. 2009 12:16

Emokid píše:Wow, dík za uznání, to jsem nečekal. Postřehy toho člověka co z portable rigu vyrostl, jak jsem psal výše, máte tady. >> http://www.head-fi.org/forums/f105/leav ... ly-374155/

Edit: Sám jsem si to musel přečíst ještě jednou a jen mě to utvrdilo že ten člověk tam ví o čem píše a je tam spousta užitečných informací pro nás.

Pekny pohlad zaujimavy ale pozri na datum...bol pisany 2007:))teraz si vezmi nove ES3X..ja som ich este nepocul..ale z odporucani sa vyrovnaju klasikam..niektori dokonca prestali pocuvat klasiku. To si myslim trochu svedci o tom ze ten vyvoj sa posunul????len na zamiesanie temy:))inak nic v zlom:))
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 31. 3. 2009 12:23

Ne, je to hloupé. Asi bych si koupil tohle http://www.headphones.cz/inshop/domaci/ ... s1-ra1.htm + solidní zdroj a na ven bych se vy_ral. Nebo nechám ER-4, koupím S adaptér a ten zbytek ^^ . Co pořád ta klasika viewtopic.php?f=1712&t=1070711
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 31. 3. 2009 12:29

Dufam ze ste docitali aj tie postrehy su zaujimave:))jedni su za jedni nie:))a predpokladam ze tu to aj tak bude:))
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 31. 3. 2009 12:31

jeden postreh ma zaujal, ze kupit iba kvalitne IEM napr. UE 11 a dobry prehravac ostatok netreba:))nad tym sakra premyslam...preto zvazujem ze si najprv kupim sluchatka prehravac a uvidim ci to ma zmysel ist dalej ak budem spokojny...tak by to bolo zbytocne utracanie:))Tie posty su fakt zaujimave...nutne docitat...ved ten clanok je jeden clovek...treba docitat a uvidite ake zaujimave postrehy tam maju ludia:))vidiet vyhody aj nevyhody:))
Naposledy upravil Lighting dne 31. 3. 2009 12:36, celkově upraveno 1
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 31. 3. 2009 12:36

A W3 jsou co? 8-P Jaký máš ten přehrávač?
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 31. 3. 2009 12:42

Figut píše:A W3 jsou co? 8-P Jaký máš ten přehrávač?

Su ale jedna vec mi nie je po voli a to je soundstage...Prehravac mam bohuzial zatial Sony S615F..cize nic moc..ale mne velmi dobre posluzil a sluzi...ale k W3 treba nieco lepsie. a este citlivost na nadstavce...a ked som zvazoval ze si kupim UM 56 custom...tak som si povedal po precitani o ES3X ze predam dolozim a budem mat svaty pokoj:))z klasiky som mal iba KOSS UR 29 tusim .... bol som vcelku spokojny, kedze nebolo s cim proovnavat..aj som chcel ist dalej ale pri tych cenach to nie...i ked teraz by som mal za 18 500 co stoja ES3X kvalitne FULL ale hmm zosik, preto vravim ze neviem asi mozno ani na ten zosik k prenosnemu nepojdem ...uvidime a ale tak snad niekedy:))inak ta ponuka plati na W3...priblizne by to malo prist v juni co ich budem predavat...

A este jedno som pochopil u mna ...som chory ak by som presiel na klasiku tak sa nedoplatim:))lebo by som chcel stale viac a viac....

Inak skusal som porovnanie FLAC a Mp3...no pravdu povediac je tam minimalny rozdiel. viac dynamiky pocut pri Flacu...skor na napadla vec ze ak som s Flacu spravil mp3 320kbps..tak to znelo uplen rovnako ako ked som mal mp3 320 od niekadial stiahnute...asi vyzera ze zalezi aky je soft a zdroj????zatial moje zistenie.
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 31. 3. 2009 18:43

Kdybych neměl ER-4 tak bych neváhal.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 31. 3. 2009 18:59

Lighting začíná přemýšlet nad docela šíleným nápadem utratit $2000 za čtyři zajíce v pytli. Já bych si nechal Westone 3, pořídil jen přehrávač s větší pamětí. Nosit jen sluchátka a přehrávač je rozhodně praktičtější, než s sebou tahat ještě zesilovač přikurtovaný k přehrávači.
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Bína 31. 3. 2009 19:10

Tak ho nechme, prostě když nechce nic na doma, tak ať tahá sestavu zvící velikosti a váhy domácího zesilovače sebou v tašce. Já mu to neberu, trávit času jak on venku, tak o tom taky přemýšlím.
A přinejhorším, když mu to bude vadit tak se to dá bezproblému prodat dál podobnýmu šílenci. ;-)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod DC20 31. 3. 2009 19:58

Lighting píše:skor na napadla vec ze ak som s Flacu spravil mp3 320kbps..tak to znelo uplen rovnako ako ked som mal mp3 320 od niekadial stiahnute...asi vyzera ze zalezi aky je soft a zdroj????zatial moje zistenie.

Čítal som to niekoľkokrát, ale stále mi uniká pointa. Môžeš to prosím rozviesť?
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 31. 3. 2009 20:14

Spíš jde o to, že když jí odněkud stahuješ, tak občas to jsou jen 192 předělaný na 320. Jednu dobu bylo dost Flaců, který byli jen překonvertovaný mp3.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod bubaak 31. 3. 2009 21:51

a pak řikejte že FLAC není slyšet 8-P
Vždy záleží na tom jak si to kdo udělá a FLAC od Koče Nory Jones nemá chybu a je slyšet !
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod couman 31. 3. 2009 22:17

uz som parkrat narazil na velmi pochybne flac-y, ale tak to bolo hned pocut, ze nieco nie je ok...
iriver lplayer/sony vaio - ue10pro/sony mdr90pl/koss pro3aa
"remember when you were young, you shone like a sun"
couman
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka