formát FLAC, APE apod. v přenosném systému

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lighting 1. 4. 2009 06:51

DC20 píše:
Lighting píše:skor na napadla vec ze ak som s Flacu spravil mp3 320kbps..tak to znelo uplen rovnako ako ked som mal mp3 320 od niekadial stiahnute...asi vyzera ze zalezi aky je soft a zdroj????zatial moje zistenie.

Čítal som to niekoľkokrát, ale stále mi uniká pointa. Môžeš to prosím rozviesť?

Mam dajme tomu album Colossus Project (VA) : Odyssey 2005 FLAC. Ak ho prekonvertujem sam pomocou CD DA EXTRACT (alebo nejako takto sa to vola) na mp3 320kbps tak zvuk krasne cisty a podstate nepocujem rozdiel medzi mp3 a FLACOM. Ale vela stahujem z netu prog rock a ked sa mi dostane nejaky release v mp3 320kbps (tlmene, niekdy az mam pocit ze sa to neda pocuvat), tak pocut ze to nie az tak ako som si to napriklad ripol. Mozno ze to uz je produkciou???ale stalo sa mi ze ppotom som dostal lossless dannej kapelky znova konvertol sam a rozdiel tam je (zvuk je jasny). Ono prog rock ma specificky zvuk, niekedy tam kapelky naschval davaju ako keby filter aby to posobila ako zo 60 a 70 rokov kedze vtedy rozkvital. Pripadne sa stane ze niektore 192kbps hraju lepsie ako 320kbps (iny zdroj). Takze prichadzam na to ze aby mi lossless nezaberal vela miesta a aby som bol spokojny tak stiahnem a konvertnem a bum do prehravaca:)) :-) Zatial takto vidim ako dosiahnut najlepsi zvuk a pritom aby to vela nezaberalo. To uz necham na ludi, ktori maju doma HIGH-ENDY nech skusia ci tam rozdiel je????to ma velmi zaujima...ci pri nabuchanej zzostave..>TOP je pocutelny rozdiel. :oboze
Ipod 6g 80gb - Toxic Cables Silver Poisson - JH13 Pro
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 1. 4. 2009 06:52

Bína píše:Spíš jde o to, že když jí odněkud stahuješ, tak občas to jsou jen 192 předělaný na 320. Jednu dobu bylo dost Flaců, který byli jen překonvertovaný mp3.

kladiem si otazku preco to niekto robi??:)))) :tleskani
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 1. 4. 2009 10:55

Lightning: Je důležitý aby to album co stahuješ byla úplně ta stejná verze/vydání jako to co jsi sám naripoval z FLACu. Jsou dost velký rozdíly v masteringu různých vydání stejných alb. To by pak možná vysvětlovalo i rozdíly mezi tvým ripem a staženým albem.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 1. 4. 2009 12:36

Kocmeister píše:Lightning: Je důležitý aby to album co stahuješ byla úplně ta stejná verze/vydání jako to co jsi sám naripoval z FLACu. Jsou dost velký rozdíly v masteringu různých vydání stejných alb. To by pak možná vysvětlovalo i rozdíly mezi tvým ripem a staženým albem.

To sa inak masteringuje???...suhlasim ale mne z toho vyplinulo ze sa spolahnem na lossless a sam si ripnem do mp3..teraz som vemi spokojny z W3:)))))
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 1. 4. 2009 16:30

Lighting píše:
Bína píše:Spíš jde o to, že když jí odněkud stahuješ, tak občas to jsou jen 192 předělaný na 320. Jednu dobu bylo dost Flaců, který byli jen překonvertovaný mp3.

kladiem si otazku preco to niekto robi??:)))) :tleskani

Nevim, asi si to potom stáhne víc lidí, když to má na sobě napsáno FLAC.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Balda_87 1. 4. 2009 16:34

znám pár lidí co si naivně myslí že např. 128kbps když převedou na 320, kvalita bude lepší. Rozmlouvat jim to? Nelze, "když to v tom slyší". :nenapadne
takže bych to viděl podobně i s nekvalitním FLACem :roll:
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lighting 1. 4. 2009 19:30

Balda_87 píše:znám pár lidí co si naivně myslí že např. 128kbps když převedou na 320, kvalita bude lepší. Rozmlouvat jim to? Nelze, "když to v tom slyší". :nenapadne
takže bych to viděl podobně i s nekvalitním FLACem :roll:

Za;lezi odkial stahujes:))FLAC:)ja ho mam od velmi dobrych zdrojov takze o ten FLAC sa nebojim:))ale dik za vysvetlenie:)) :shock:
Lighting
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 6. 4. 2009 20:01

Tak mi dneska přeplo a smazal jsem z PC všechny mp3 až na asi dvě rare alba. :lol: Zůstal jenom FLAC, z toho vybrané (asi 8GB) jsem převedl v dbpowerampu na ALAC a nahrál do ip. Sbohem mptrosky. :-D Netvrdím že poznám na první poslech rozdíl ale bude mě to večer v posteli tak trochu hřát u srdce. :lol:

Má CSI oddělení AVmanie nějaký nástroj kterým se dá odhalit jestli nebyl nahodou FLAC prasácky převedený z třeba z mp3 namísto audio CD?
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 6. 4. 2009 20:06

Jedině tak DIY
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bína 6. 4. 2009 20:29

Tento návod na rozpoznání pravého FLACu a FLACu, předělaného z MP3 jsem vypracoval na podnět uživatele KarolT, díky němuž jsem se dozvěděl, že se to vůbec dá rozeznat a také jak. Takže mu tímto děkuji.

Budete potřebovat program Adobe Audition,
Až budete mít Adobe Audition, musíte si stáhnout filtr na FLAC, bez kterého by vám nešly FLAC soubory otevřít. Stáhnete ho na následující stránce, kde si můžete stáhnout také filtry na jiné soubory jako OGG, WMA nebo AC3 aj.:
kód:
http://www.vuplayer.com/audition.php
konkrétně zde:
http://www.vuplayer.com/files/flacfilter.zip

Po stažení soubor rozbalte, kde máte nainstalovaný Adobe Audition (defaultně C:\Program Files\Adobe\Adobe Audition 3.0).

Teď už se můžeme konečně vrhnout na samotnou práci s programem. Spusťte program a načtěte FLAC soubor tak, že klepnete nahoře na File a Open a vyhledáte požedovaný soubor. Nebo ho můžete vzít z prohlížeče Windows a přenést ho myší do okna programu. Poté se objeví vlevo v záložce Files. Poté změňte zobrazení na "Spectral Frequency Display" (pod Options - viz. obrázek)
Obrázek

Z následujícího zobrazení můžeme zjistit, zda se jedná o skutečný FLAC, nebo ne. A to konkrétně z hodnoty 16000Hz (měřítko najdete úplně vpravo).
FLAC musí mít graf až nahoru (přesahovat hranici 16000Hz), pokud ne, jedná se o předělávku.
Takto vypadá klasická MP3 (všimněte si, že graf končí 16000. Hz):
Obrázek
Takto vypadá graf předělávaného FLAC:
Obrázek
A takto vypadají grafy skutečných FLACů (vimněte si, že je graf po celém spektru a nekončí na 16000. Hz):
Obrázek
Obrázek

Převzato z jednoho war fora, moc děkuji.

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod marty63 6. 4. 2009 20:42

No, to je dobrá metoda, ale existuje program, zvaný Audiochecker, který vám vyhodí procentuální pravděpodobnost, že dané soubory jsou MPEG3. Samozřejmě je to taktéž chybové, protože produkce zejména rockových, metalových alb bývá otřesná.
Ke stažení zde:
http://www.dester.hu/English/down_e.html
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 6. 4. 2009 20:57

Myslím, že totéž jako v tom Adobe Audition by mělo být možné i v Audacity, ale nezkoušel jsem takže přesný postup na co kliknout neporadím.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 6. 4. 2009 21:56

Hehe, tak k něčemu je warez :)
Děkuji Bína, supr (zkopíruji to pro jistotu na záčátek tématu, pokud nebude vadit)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bína 7. 4. 2009 14:23

Klidně zkopíruj.

Bína
Sluchátkový recenzent