Muj prvni mp4 CREATIVE Zen nebo VERSZO Cube

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod natalkaaa 25. 1. 2009 15:38

Ahojky, potrebovala bych od vas prosim poradit. Chci si koupit muj prvni mp4 prehravac. Co bych chtela je dobry displej na kterem bych se mohla kouknout na nejaky serial/film. Zaujali me Creative Zen a Verszo Cube. Chtela bych vedet jestli 2.5"displej je pouzitelny k shlednuti nejakeho filmiku. A taky bych chtela vysvetlit jak je to s tim rozlisenim, u creativu udavaji rozliseni videa 320x240 a u versza az 800x480 je v tom veliky rozdil? Koukam ze vy tu tomu rozumite tak bych byla moc rada kdybyste mi poradili. Predem vam moc dekuji :-)
natalkaaa
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 1. 2009 16:15

Na videa je lepši Cube. Vo všetkom ostatnom (kvalita, zvuk, ovladanie...) je lepši Zen.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 25. 1. 2009 16:32

Na Cube nebudeš muset videa konvertovat (prohnávat programem v pc), bohužel neumí titulky, takže třeba pro mne je to skoro zbytečné.

2,5" není zas málo, ale 3" jsou o dost pohodlnější...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natalkaaa 25. 1. 2009 16:50

Jsem trosku amater v technice O:-) tak se prosim nesmejte mym dotazum :pozor :-D
Chtela bych jeste vedet jak ovlivnuje pozitek z videa to rozliseni, a taky bych chtela vedet jestli treba existuje nejaka nabijecka ktera by sla zapojit do autozapalovani, coz by se hodilo predevsim na delsi cesty kdyzby se vybila baterie. Ocenila bych kdybyste se trochu vic vyjadrily a rekli svuj nazor na prehravac, chtela bych mit pohled na tyto prehravace nejen z recenzi ale take z vasich dojmu ;-) Napriklad bude u Zenu video pres cely displej? nebo bude zmensen cernymi pruhy nahore a dole.
natalkaaa
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 25. 1. 2009 17:19

Ty černé pruhy jsou samozřejmě ovlivněny formátem filmu - širokoúhlé filmy budou mít pruhy, jak na Zenu, tak i na Dooniu (pokud je neroztahuje, a tím zárověň nedeformuje).

Seriály jsou většinou s poměrem stran 4:3 (takže na Zenu nebude pruh) nebo 3:2 (asi) - tam pruh bude.

Určitě nabíječka do auta se sežene. stačí vyhledat autonabíječka mini-usb.

Rozlišení určuje, kolik bodů (pixelů) se vejde na displej. čím větší, tím by měl být jemnějsí obraz. To samozřejmě záleží i na zdrojovém souboru, pokud máš video s delší stranou 640px, nebude na displeji s rozlišením 800px na delší straně vypadat tak dobře, jako video s 800px.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 25. 1. 2009 17:24

video je na ZENE paradne. Dnes som stiahol jednu cas krajni meze a nemam ziadne vyhrady voci kvalite. Prikladam link ako asi vyzera video na ZENE http://www.youtube.com/watch?v=tx1V31Ab ... re=related
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 25. 1. 2009 17:43

Pokud chceš zaručenou kvalitu, tak ZEN.
Slawall
PortaMan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natalkaaa 25. 1. 2009 17:58

Prehravace se me libi oba, u versza me zaujal hlavne ten 3"displej, ktery se moc u osvedcenych znacek v teto cenove kategorii nevyskytuje. Nemel nekdo tu moznost verszo odzkouset? nebo nejake zkusenosti s nim? Nerada bych si koupila nejaky smejd ktery bude pokazeny kazdy druhy den a v zaveru mi ani nevemou reklamacku... U creativu mam asi vetsi zaruku kvality jak vas tak posloucham a celkove se mi ten creativ zamlouva :-) nevite nekdo jakou nejvetsi kapacitu karty creativ veme ? U versza v jedne diskuzi psali ze veme i 16gb coz je pekny. Jinac jedine co mi v rozhodovani dlube hlavou je ten displej u versza ktery me laka :-[ Fakt se nemuzu rozhodnout :hm
natalkaaa
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 25. 1. 2009 18:02

Displej LCD 2,5" a 16,7 miliónov ferieb. Treba viac?
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natalkaaa 25. 1. 2009 18:08

Nj tobe se to povi :-) ale ja ktera jsem ani nedrzela takovou mp4ku v ruce a nevidela jak hraje na zivo tak mam vnuceny pocit, ze kdyz muze byt vic tak tim lip ;-] Asi bych si ji mela nekde vyzkouset, to pak asi budu mit lepsi nadhled
natalkaaa
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 25. 1. 2009 18:10

Tak barvy jsou jedno, rozdíl 16 milionu, 256 tisíc, 65 tisíc tady na takovýmhle displeji nabude poznat. 2,5 palce stačí, stejně to budeš mít blízko u očí, takže to je jedno. Rozdíl 0,5 palce je dobrý tak akorát u dotykovýho displeje, tady to nehraje moc velkou roli.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natalkaaa 25. 1. 2009 18:12

Jej a jeste bych mela dotaz O:-) Jaka je asi zivotnost integrovane baterie, a lze v pripade poklesu vydrze ji nechat vymenit ? (a nebo se to nevyplati a radsi pak koupit rovnou novy prehravac)
natalkaaa
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 25. 1. 2009 18:12

natalkaaa píše:Nj tobe se to povi :-) ale ja ktera jsem ani nedrzela takovou mp4ku v ruce a nevidela jak hraje na zivo tak mam vnuceny pocit, ze kdyz muze byt vic tak tim lip ;-] Asi bych si ji mela nekde vyzkouset, to pak asi budu mit lepsi nadhled


to je najlepsi sposob ako dobre kupit ;-) Nemam s Versom skusenost ohladom kvality displeja, mozno ti tu este niekto poradi.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod natalkaaa 25. 1. 2009 18:49

Jinac nejake jine modely ? Zen nebo cube poridim tak kolem 2500 ale tak jestli by se nasli nejake lepsi, jde mi ale hodne i o to video tak bych dala i tech 3500kc ale aby to stalo za to. Nevim no taky sem se koukala na Funbeaty ktere maji i 4,3" ale zase o nich nic nevim... zkuste mi nejake jine ukazat jestli by se nasli ;-]
natalkaaa
Junior

Odeslat příspěvekod natalkaaa 25. 1. 2009 19:01

Jinak mohla bych se jeste zeptat, existuje jakasi rozdvojka ktera by umoznila zapojeni 2 sluchatek do jednoho prehravace ktery ma ovsem jen jeden konektor pro sluchatka ? Jestli ano tak bych se jeste chtela zeptat jestli to omezi kvalitu zvuku ci hlasitost.
natalkaaa
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků