Jaký přehrávač?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod papundekl 18. 5. 2009 16:39

Ahoj,
potřeboval bych poradit s pořízením přehrávače.
Opustil mě můj starý discman a někde jsem se dočetl, že empétrojky raději nebrat, lepší je prý nějaký flac. Rád bych šel s dobou a pořídil nějaké to multimediální zařízení, které by umělo přehrát hudbu, promítnout video, ukázat obrázky. Zároveň bych do něj chtěl dostal maximum ze svých cca 400CD, desek a kotoučů. Určitě by měl mít kvalitní zvukový výstup, poslouchám tak nějak od všeho, ale hlavně klasiku, blues a starý rock. Co se týče velikosti, je mi to celkem jedno, pokud to nebude větší, než discman. Cena tak zhruba do 15000,-.
Jeden známý mi doporučoval Ipod, na pohled je to náramně krásná věcička, jiný zase říkal, že jsou zařízení, která hrajou daleko líp. A třetí mi doporučil, ať napíšu sem, že mi tady někdo určitě nezaujatě poradí.
Já vím, že to tu píšu jako úplná lama, ale na trhu je toho tolik, že pouze zorientovat se by mě stálo hafo času, který nemám. Tak prosím pomozte...
papundekl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 5. 2009 16:50

hm Ipod radsej nie. flac vs Mp3 320kbps je z velkou pravdepodobnostou nepostrehnutelny a tazko postrehnutelny je rozdiel aj medzi 240kbps. za cenu 15000 urcite prehravac bude prehravat aj flac. skus tento test viewtopic.php?f=726&t=1062828&st=0&sk=t&sd=a&start=180 od xxxdvorixxx.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 18. 5. 2009 16:54

Zapoměl ses pochlubit na jakých sluchátkách se bude poslouchat. Ipod to je taková hodně specifická věc, můžeš ho buď milovat nebo nenávidět. :D

Takový Cowon S9 32GB by ty tvoje nároky snad splnil.
http://www.zbozi.cz/?q=cowon+S9+32GB&it ... k&r=zbozi1

Jen nevím kolik alb ve flacu by se do těch 32GB vešlo, asi něco pod sto. :(
Edit: Tak cca 80.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 18. 5. 2009 17:04

Rozdíl Flac vs mp3 je na přenosných přehrávačích v podstatě nepovšimnutelný.
Volil bych být tebou asi Microsoft Zune 120gb, za nějakých 170 euro se dá koupit na ebay a za zbylích 10 tisíc nějaký kvalitní sluchátka(jestli je teda nemáš).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 18. 5. 2009 17:04

Archos 5
iAudio Q5
2x Cowon S9 32GB :)
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 18. 5. 2009 17:33

přidám Cowon A3
pokud nevadí velikost, tak netbook + přenosný zesilovač
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod papundekl 18. 5. 2009 19:11

%
Emokid píše:Zapoměl ses pochlubit na jakých sluchátkách se bude poslouchat. .

Ano, sluchátka. Poslouchal jsem na fi10 od UE, nemám je dlouho, ale bolestivě jsem si na ně zvykal, se starým soňákem hrála nádherně, zatím si je chci nechat, i když tuhle jsem je poslouchal na Nokii E71 a hrůza hrůz. Jinak těch 32 giga bude asi málo. Nevládnu tolik počítačem, abych složitě transportoval...

Koukal jsem, že máte většinou Cowon D2, tak jsem na ně zabrousil a zaujal mě ten typ A3, jak psal dvorix. Mají ho tam i s 80 gb diskem. Jak myslíte, že je na tom zvukově v porovnání třeba s tím Zune, nebo s Ipodem
papundekl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 18. 5. 2009 19:26

Jestli má A3 zvuk na úrovni D2(což by měl mít) tak Zune přehraje v pohodě a Ipod zadupe do země.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod papundekl 20. 5. 2009 12:59

Tak jsem nakonec pořídil Cowon A3 80GB a jsem nadšen. Má úžasně intuitivní ovládání, skvělý zvuk, kvalitní display a dokonce prý dokáže sám vytvářet flac formát. Známej, co ho viděl, říkal, že budu moci konvertovat přímo i LP a kotouče... Díky dvorixovi za skvělý tip a Bínovi za lapidární shrnutí zvuku:)
papundekl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 20. 5. 2009 13:30

Bodeť. Dobrá volba:)
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster