Nokia 5800 ExpressMusic

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 20. 5. 2009 09:45

No spoľutovaním musím oznámiť, že som skoro tam kde som bol predtým a to je.. Keď som mal (ešte mám ale nepočúvam..) SEk850i, tak problém pri zvuku bol, že ak bol bass booster zapnutý, tak to nestíhalo hrať nižšie frekvencie. Proste to chrapčalo v sluchátkach. Vtedy som si najprv myslel, že to je sluchátkami tak som kúpil nové, lepšie (vtedy pre mňa ako študenta drahé az cca 1500sk), ale problém sa tým nevyriešil. Viem, že väčšina tu nepočúva cez boostre a EQs, ale ja pri elelktronike áno a pri tejto nokii je problém ten istý aj keď nie až taký. Iba pri niektorých hlbších frekvenciách to v sluchátkach chrapčí. Ale po tom ako som to zistil to počujem aj v iných slkladbách pri dosť zníženej basovej frekvencii (ale to sa fakt pri elektro nedá počúvať). Mám pocit akoby to bolo iba nejaké pásmo, lebo ak ma sluch neklame tak ešte hlabšie frekvencie hrá dobre. Nechcem trepať, budem ale strielať len tak od oka, lebo presne to neviem.. Napr všetko od 200 Hz do 70 hrá OK, potom od 70 do 60 Hz to chrapčí a potom ten zvyšok dole hrá zas OK. Opakujem to bol len príklad lebo neviem to presne, len to počujem.. Ale taký odborník nie som aby som to presne vedel. Chcem sa spýtať či to môže byť iba vada jedného (môjho phonu - ale pochybujem), či to môže byť vada softu alebo skôr HW? Som taký nas.atý, lebo som chcel hlavne nový prehrávač na hudbu. Potom som začal "vymýšľať"a zas kombinovať phnone + prehrávač. Chcel by som taktiež vedieť či to je iba "moja" vada :mrgreen: , že som asi pri elektronike bass head? Či iné prehrávače to zahrajú na 100% čisto bez chrapčania? Má to niekto vyskúšané? Lebo teraz som zas na rozpakoch čo robiť. Kúpil by som iba napr Sansa Fuze(tým "iba" myslím, že je to najlacnejšia verzia kvalitného mp3 playera), ale tam sa obávam či to má nejaký bass booster aby som na tom elektroniku vôbec vedel počúvať. Sony sú zas drahšie, ale som rozmýšľal, že by som predal túto nokiu (veď bola skoro zadarmo na paušál) a kúpil sony nejakej X-series ale za tú cenu mi už zas po rozume behá ipod touch.. Tam sa ale bojím, že bude ten istý problémy pri nižších frekvenciách ako pri tejto nokii. Pri tom sony X-series mi príde 100% zvuk asi ako samozrejmosť (má aj nekaé fíčurky ako "clear bass" --niečo pre mňa :twisted: -- a píšu, že x-series je najvyššia trieda mp3 prhárvačov od sony čo sa týka zvuku) Ale tam je zas menší displej ako pri ipode..

edit//
A chcel by som dodať..: pre všetkých ktorí tu na fóre hovoria o tom, že sluchátka sú dôležitejšie ako to z čoho ide hudba. Že dôležitosť je napr. 70% na sluchátkach a 30% na playeri.. JE TO BLBOSŤ!! Je to vždy 50% na 50%. Obidve veci sú rovnako dôležité. Ak hrá jedno na.rd tak to počuť.. Ani tie najlepšie sluchátka menej kvalitný zvuk nevylepšia, ale práve naopak.. Tie nedostatky ešte zosilnia! A samozrejme tiež naopak.. Menej kvalitné sluchátka ku kráse hudby veľmi nepridajú ani tomu najlepšiem playeru..
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 20. 5. 2009 11:02

Měl jsem ten samý problém s chraptěním, co popisuješ a proto jsem vyzkoušel hodně přehrávačů. Asi jsem zdegeneroval, protože první přehrávač, co mě nezklamal byl Clip a to byl jako posledí šance. Tam ale ekv. není k ničemu. Možná že Fuze to má doladěné, tak pohledej. 5800 jsem pouze viděl, poslech neměl cenu z důvodu hudebního obsahu. 5310 má přítelkyně a řekl bych, že tam je to dobré, ale ani ona nenastavuje bass boosty atp. Konečně další zastánce rovnováhy závislosti zdroje a sluchátek. Hraje špatně? Sluchátka pomůžou, ale v malé míře. Jsem náročný na zvuk hudby a zde si musí posluchač mp3 přehrávače uvědomit, že je to opravdu malé, přenosné zařízení a i když doprovodné popisky označují výrobek jako high-end, pro audiofily atd., nemůže to brát vážně. Ke kráse hudby se ještě musí připočítat dotyčného hudební sluch a zajisté práh slyšitelnosti. Pak je zbytečné kupovat drahé zařízení. To jsem tady tak práskl, ale myslím, že takto to bude. Tadyty diskuze jsou, řekl bych k směšné a setkávají se s nepochopením posluchačů na kvalitních domácích aparaturách :-)
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 20. 5. 2009 14:52

trochu ma prekvapila tvoja reakcia. netušil som, že aj u teba bol/je takýto problém tiež. mal som pocit, že pri tvojom nízkobasovom resp. žiadnobasovom prehrávaní hudby takýto problém mať nemôžeš.. :--

Ak je to tak s tými prehrávačmi, tak to je škoda.. Asi od toho očakávam veľa. Môj prvý "mp3 player" bol "v SEk750i". Pravdupovediac, vtedy som nemal žiadny problém pri prehrávaní.. Čudujem sa ale bolo to tak.. Neviem, možno po kúpe k850i som čakal oveľa viac a bolo to presne naopak. Bolo to o dosť horšie. Škoda, že som vtedy ešte v ten deň predal tú 750tku.. Mohol som porovnať. Možno ten problém bol aj tam, len som to dovtedy nepočul. Každopádne 850tka hrala veľmi zle (minimálne v tejto oblasti basov) a od Nokia EXPRESSMUSIC som čakal oveľa viac, ale zázraky sa asi nedejú..
Inak Figut, napísal si: "Asi jsem zdegeneroval, protože první přehrávač, co mě nezklamal byl Clip a to byl jako posledí šance. Tam ale ekv. není k ničemu."
Chcel si ale povedať, že je k ničomu a nie nie je k ničomu, nie? To by znamenalo je EQ je na clip OK, že sa dá plnohodnotne využiť, čo asi nie.. (či predsa áno??)
Takže čo mám robiť? Mám smolu a už ani nemusím kupovať iný player, lebo to bude to isté, alebo je možnosť, že to iný player zahrá dobre? Napr. ta Fuze? Potreboval by som aby to niekto otestoval, ale otázne je či by to dotyčný počul aj keby to tam bolo. Ako si vravel, je to aj o sluchu počúvajúceho a jeho prah počuteľnosti.. Asi mám uši vycibrené na nízke frekvencie.. :mrgreen: Potreboval by som nejakých dobrodincov čo by sa dali na test. Stiahnuť skladbu, ktorú som našiel v niečom čo nazvali bass testy..(sú to elektronické skladby, stačili by dve) či to chrapčí aj v iných playeroch. Najlepšie Fuze na čisto + aj so zvýšenými nižšími frekvenciami(nejaký ten bass boost).. Alebo aj sony, ipod touch, iphone.. A samozrejme s dobrými sluchátkami.. :hm

Inak tá nokia nehrá zle. Vlastne každú hudbu, ktorú tam počúvam okrem DnB napr. Jamiroquai, Peerl Jam, Pink Floyd ale aj System of a D., Pantera či Sepultura sa dajú počúvať pri vypnutom EQ a bass boost, ale proste Drum and Bass nie a tam je ten problém.. Veď ten názov tohto štýlu hudby hovorí za všetko..
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 20. 5. 2009 17:32

blackbox_lp píše:A chcel by som dodať..: pre všetkých ktorí tu na fóre hovoria o tom, že sluchátka sú dôležitejšie ako to z čoho ide hudba. Že dôležitosť je napr. 70% na sluchátkach a 30% na playeri.. JE TO BLBOSŤ!! Je to vždy 50% na 50%. Obidve veci sú rovnako dôležité. Ak hrá jedno na.rd tak to počuť.. Ani tie najlepšie sluchátka menej kvalitný zvuk nevylepšia, ale práve naopak.. Tie nedostatky ešte zosilnia! A samozrejme tiež naopak.. Menej kvalitné sluchátka ku kráse hudby veľmi nepridajú ani tomu najlepšiem playeru..

Aaaaaaa to blbost nie je. navecsiu zmenu dostanes sluchatkami a playerom jemne doladujes.
No a skusal si svoje sluchatka aj na nejakom inom playeri? Co ked su chybne sluchatka.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 20. 5. 2009 18:10

Zkoušel jsi i nějaký jiný zdroj než mobil?
Nemáš to příliš nahlas?
oneill_sx1
Recenzent fóra

Odeslat příspěvekod Bína 20. 5. 2009 18:15

Tak Clip bych fakt nedoporučoval, tam je equalizer fakt dost nanic. To samé platí pro ipod
Koukni po Cowonu nebo Sony, tam jsou použitelné.
Nebo to prostě poslouchej bez toho, za chvíli si na to zvykneš a už nebudeš chtít víc.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 20. 5. 2009 23:41

neviem.. môže to byť v skladbách alebo v mojich ušiach? počúval som to ešte raz a poriadne aj na notebooku. počujem to aj tam! a počujem to aj na ichých slúchatkách. skladby sú 192Kbps a viac. Iné aj VBR cca okolo 256Kbps. Môže to byť aj tým ako to bolo skonvertované do mp3?
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 5. 2009 08:36

Jo může to bejt tou mp3 skladbou jak ve smyslu špatnýho převodu tak dost možná to je clipping (špatná nahrávka už ze studia). Na monitorech jako SE530 jsou takový věci slyšet opravdu hodně.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 21. 5. 2009 09:57

Bude to špatná nahrávka :-). Zkus stáhnout nějakou skladbu Korn, např. Right Now v 320 bitrate. Je tam velice podladěná basa a zvuk je dost hutný. Jestli to zvládne bez ekvalizéru a bez chrastění, je to v pohodě.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aurelius9 21. 5. 2009 10:46

Pripajam sa k nazoru o chybnej nahravke. Vlastnim nokiu 5800XM, testoval som na nej rozne zvukove prasaciny, dokonca aj znelku DTS a THX :D , ale na mojich HD555 ani na KPP som ziadne chrapcanie nezaregistroval. Tato nokia ma na mobilne pomery skutocne podareny zvukovy vystup.
Cowon D2 4GB + DIY cmoy + Sennheiser HD555 (bye...) Beyerdynamic DT990 Pro, Koss PortaPro, Creative EP630

Fujitsu Siemens AMILO Pa1538 - Creative X-Fi Surround 5.1 - Genius sw-hf 5.1 5005

Nokia 5800 XM
aurelius9
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 21. 5. 2009 17:57

no skúšal som všeličo a prišiel som na pár vecí. shure mi "priniesli" to čo som doteraz nepočul - teda aj nekvalitu v skladbách. počujem to isté aj keď to pustím v notebooku aj v nokii, ALE.. Sem tam aj tak počuť "viac" chrastenia v nokii. Keď sú pridané nejaké bassy ani nehovorím, ale počuť to aj bez pridania basov. V ntb to chrastenie naviac počuť nebolo. Nie je toho veľa a myslím, že každý to počuť nebude. Je to moja chyba, že si také veci všímam :eh Skúste si kto môžte vypočuť časť cca od 1min 56sek do 2min 3sek skladbu Blame od Korn. Je tam taká silno podladená basa (kto Korn pozná, tak žiadna novinka.. ;-) ) Toto mi silno chrapčí aj v ntb aj v nokii so shure. skúšal som aj s menej kvalitnými sluchátkami (cca 1500sk pred rokom-on ear alebo around ear-čo ja viem) a tam to až tak počuť nebolo. Keby som o tom nevedel tak si to určite nevšimnem. Myslím, že konkrétne toto je chyba nahrávky. Ale je toho aj viac. Máte niekto opočúvaný album Medical History od London Electricity? Tam je pár skladieb kde to celkom kvalitne sem tam "zurčí"..

to aurelius:

chceš povedať, že nepočuješ rozdiel medzi cowon D2 a nokiou na tých HD555? Skús sa poriadne započúvať do nejakých skladieb z hlbokými bassmi pre porovnanie? čo konkrétne počúvaš? to London Elektricity poznáš?

Btw čo je to "znelku DTS a THX" a kde to "zoženiem", keď to opisuješ ako taký brutal?? Chcel by som si to vypočuť.. Môžeš mi poslať link cez SS najlepšie na r-pidsh-re.com. dik

edit//

úprava názvu albumu od London Electricity
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 21. 5. 2009 19:39

Tak jsem stáhl Blame (i když mám album někde na cd), hodil do Clipa , najel na avizovaný úsek, ale nevím, co za prskání tam slyšíš ty, ale já tem slyším pořádně hutnou drnčící strunu o pražec, což je ale naprosto v pořádku a má to tak být! Kdo hrál, nebo slyšel kytaru o tom ví. Přenosová rychlost 256 kbps.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 21. 5. 2009 20:27

ja som hral (už síce dlho nie..) takže veľmi dobre viem ako znie gitara a drnčiaca struna o pražec. dokonca aj viem ako znie podladená gitara resp. bassgitara a jej struna o pražec (oveľa viac ako nepodladená pretože struna je veľmi "nenapnutá" s tým viac "lieta" po brnkunutí - a vydáva zvuk taký typický pre Korn pretože oni majú poriadne podladené gitary) a preto hovorím o čom hovorím. Ja počujem basový zvuk, drnčiacu strunu + pri vypnutých EQ a boostroch mierne "chrapčanie" v sluchátkach.. Začínam sa obávať či to nebude nakoniec sluchátkami.. 8-S Ale hádam nie.. Každopádne zajtra to vyskúšam na inej ale tej istej nokii(5800) a som zvedavý, ale myslím, že to bude to isté.. (keby tak nebolo.. :oboze :mrgreen: ) A niekedy, dúfam čo najskôr, na Creative x-fi.. (u známeho..)
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 21. 5. 2009 20:40

Potom to bude to, co jsem toho času slyšel z iRiver Clix 2 nebo Creative ZEN - chrastění :-D . Ten první byl horší. Šlo to z toho, jako by nestačil výkon. Tehdy na Portách.
Co bitrate?
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackbox_lp 21. 5. 2009 23:00

256Kbps.. vyššie som nezohnal. tiež si myslím, že to bude to.. to "chrastění".. je to na nervy..
SE530 + Nokia5800
blackbox_lp
Junior

Další stránka