Kvalita zvuku - přehrávač vs sluchátka

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lipidek 20. 9. 2009 08:43

Ahoj všem. Mám jeden problém a uvítal bych Vaše názory. Současně mám přehrávač Creative Zen. Jsem s ním spokojený, ale chybí mi u zvuku basová složka, protože poslouchám nejvíce hard rock, metal. Sluchátka využívám creative ep-630, což není žádný hi-tech. Jde mi o to, že když je připojím k mobilu nokia 5630 XM, zvuk (tedy i basová složka) mi na sluchátkách přijdou mnohem lepší. Otázkou je, jestli je to tedy přehrávačem nebo sluchátkama.. I když mám na Zenu nastaveno zvýraznění basů a ekvalizaci na Rock, "hutnost" metalový hudby se s XM nedá srovnat ani omylem. Proto tedy nevím, jestli má smysl kupovat lepší sluchátka, nebo radši přehrávač. Co myslíte.. nebo poradíte nějakou kombinaci "hardwaru" na to, aby metal zněl v celý svý kráse? Díky předem za odpovědia názory.
Otočme list...
lipidek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 20. 9. 2009 08:46

Bas = nepřesné rozdunění?
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod lipidek 20. 9. 2009 08:49

není tam žádné rozdunění...prostě je zvuk hodně zaměřenej na výšky. I když jsem si pohrál s ekvalizací a zkusil jsem různý nastavení, basy tam prostě jsou strašně málo, oproti XM. Metal je na Zenu spíš popově přehrávanej, jestli je pochopitelný co myslím..
Otočme list...
lipidek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 20. 9. 2009 09:06

lipidek: uplně chápu co tím myslíš a cítím s tebou.
na basy zen fakt není. Zvuk je v tomhle směru takový hubený :-D

třeba blbý akg k324p který jsou vlastně uplně vespod, co do kvality sluchátek, dovedou zahrát basy fakt dobře, samozřejmě vzhledem ke své cenové relaci. Myslsím že jsou to ideální sluchátka pro lidi co si dávaj d'n'b, dubstep i jinou elektroniku.. nevím co se čeká od hard rocku, jestli by se na 324ách neslívaly detaily, kvůli basům.. samozřejmě na jiném přehrávači než je ZEN.
Protože na ZENu je spodek fakt chudej, dobře basuje jenom něco, třeba v metalu mi přijde basů docela akorád, ale jak přijde na scénu nějaká elektronika, prostě je ta hudba nudná, když chybí ta energie co jde odspoda :\
zkoušel jsem všellicos, ale eq u zena je spíše nepoužitelný, aspoň s akg k324p, kdy se při zvýšení basů, tlumí zbytek, při zapnutí zvýraznění basů, se výšky srazí snad na 75%, tak mi to přijde.
U portapro, jsem to snášel rozhodně líp, ikdyž mají horší zvuk, při štelování eq, jsem nezaznamenával moc velké rozdíly v ostatních pásmech, když jsem si zvyšoval/snižoval basy.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý