[info] iRiver E150

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xmickey 15. 11. 2009 15:22

Chtěl jsem napsat nějakou minirecenzi na E150, ale všímám si, že je dost podobná se starším iRiver E100 o kterém je na internetu už dost.

Obrázek

http://avmania.zive.cz/default.aspx?sec ... ticle=1117
http://www.anythingbutipod.com/archives ... review.php

Takže přihodím jen pár mojich postřehů:
+ Kvalita zpracování. Nikde se nic nekýve, nic nevrže, tělo je pevné. Krytky usb a microSD je dobrá věc, pěkně sedí, nevyčuhují.
+ Menu v češtině!
+ Velmi dobrý displej, video není trhané. Jen se malinko leskne a občas se v tom vidíte. :-))
+ Pěkný zvuk - oproti moji Sanse mi přijde o něco "mohutnější" dole a má méně výrazné detaily na pozadí. Taky musím pochválit výkon, s Porta Pro a úrovní hlasitosti na polovinu (20 ze 40) je to už velmi hlasité, na 30 ze 40-ti mi to už opravdu řve do uší a nevydržím tak ani chvíli. Ze zvědavosti jsem připojil moje staré pecky Sennheiser MX350 (velká citlivost) a bylo slyšet jak šumí. :hm u KOSS PP si toho ale tipuju skoro "nevšimnete".

- Je celkově pomalejší, zapnutí do hlavního menu trvá asi 12 sekund. Procházení hlavní nabídky je v pořádku, ale procházení složek, hudby je podle mě docela pomalé.
- Kromě seznamu skladeb neřadí nic podle abecedy! Když si dám zobrazení podle umělce, nebo jen klasické procházení složek - vše je chaoticky rozházené. :roll:
- Vestavěné reproduktory jsou katastrofa, kdejaký starší mobil Sony Ericsson (k700i) například hraje lépe!

Jestli máte nějaké dotazy, nebo cokoliv - ptejte se. Ještě pár let ho budu mít doma. :mrgreen:
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Morlith 15. 11. 2009 16:33

jak je na tom s dynamikou? E100 jej moc nema
Morlith
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmickey 15. 11. 2009 16:46

E100 jsem měl půjčený, ale už je to dýl. Co tak vzpomínám... řekl bych že na tom budou podobně.
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondris9 6. 12. 2009 18:55

Chci se zeptat na tu jeho rychlost a řazení složek podle abecedy. Nezměnilo se něco s nějakým novým FW? A nedá se ten problém s abecedou vyřešit přepnutím do angličtiny?
HP 430 G2
Xiaomi Mi A1
ondris9
Junior

Odeslat příspěvekod 0803 24. 11. 2010 11:46

chcem sa opytat na charakter zvuku e150.
dlho som pouzival stary emgeton e3, na som bol zvyknuty, teraz mam cowon i9, zvuk je tyky makky a teply, nema doraz. mraky eq - tazke / skoro nemozne / vybrat ten spravny, nezohnatelny usb kabel a ovladanie vo vrecku na figu.
vyhliadnuty mam e150, ak niekto viete porovnat, budem rad.
0803
Junior