microSD karta do přehrávače

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod georg68 15. 11. 2009 19:30

Zdravím, jsem čerstvým majitelem mp4 přehrávače Verszo Neon a mám pár začátečnických dotazů. Chci si kupit 32 GB kartu do tohoto přehrávače. Ve specifikaci se hovoří o slotu na microSD kartu, v jedné recenzi je řeč o microSDHC
1. Jedná se o to totéž, nebo ne?
2. Hledal jsem na netu 32GB kartu, našel jsem pár microSDHC karet. Občas mají v popisu jakýsi class 4 nebo class 6. Co to je? Je to důležité?
Jde mi o to abÿch nekoupil něco, co mi nebude chodit případně to do přehrávače vůbec nedám.
Díky.
georg68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 11. 2009 19:43

SDHC je "vyšší třída" formátu SD karet. Má objemnější paměť, měla by být i rychlejší (v časech ukládání a čtení) než klasická SD. Zařízení specifikace SD nemusejí umět číst/adresovat SDHC, opačná kompatibilita by měla být zaručena - samozřejmě u některých výrobců to fungovat nemusí...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 11. 2009 20:29

Class 2/4/6 je udávaná rychlost udávaná min. rychlost zápisu. Už C4 je slušná, ale u tak velké kapacity brát co nejrychlejší.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 15. 11. 2009 22:21

A este by som dodal, ze 32 gb micro sdhc karta bude stat aj velke peniaze. Nasiel som priemernu cenu okolo 80 eur. To by sa dalo lepsie vyuzit.
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 15. 11. 2009 22:37

dodávám, že se muže stát, že CLASSx neodpovídá a zapisuje se rychleji. někdy stejně rychle jako uvádí Class (a-data microsdhc 4 gb class6 co jsem měl, už nemám, umřela, dokonce dvě po sobě) , nekdy kousek rychleji než Class, někdy výrazně rychleji než Class udává. Mám doma Microsdhc 8 gb Sandisk class2 a zapisuju v pc 10 MB/s. Slovy deset megabajtů za sekundu. holt vadná serie no:-) Pointa je v tom, že zapisuješ výrazně rychleji, když máš štestí. jak jsou na tom karty, které stojí 8x více peněz nez obvykle, nevím.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 16. 11. 2009 16:24

ono 32GB micro SDHC je aj pomerne novinka, tak preto to stojí toľké peniaze

http://communities.sandisk.com/sandisk/ ... ad.id=1360
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků