Nový prehrávač - Apple alebo neapple?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sillyounguy 21. 11. 2009 12:22

Ahojte, po asi 4 ročnom užívaní mp3 prehrávača Emgeton X3 CULT sa rozpadol. Teda je to malý plasťáčik ale vydržal dlho. Kapacitu má 512 MB čo ma neskutočne štvalo, no v tej dobe to bolo tak nejak štanardom, resp. jemný podštandard. V tej dobe stál 3500 Sk. Hneď ako som ho kupoval tak som k nem prikúpil slúchadlá KOSS SparkPlug. Tie pribalené som ani nevyskúšal, došlo na to až po cca roku a aj tak nehrali :) vôbec. Takže u dávno sú v koši. Rozplýval som sa nad zvukom tých špuntov. No neskôr som prikúpil PortaPro a nejakú dobu počúval s nimi. Po založení štupľov som sa sám sebe čudoval ako neskutočne nahouby hrajú. Proste tie PP sú o triedu vyššie. No a to je to ako som fungoval donedávna. Kapacitu prehrvača neriešim. Bolo to obmedzujúce no dalo sa. Neviem, ale ten zvuk z toho emgetonu a z tých kossov mi prišiel maximálne luxusný. Dokonca keď som počúal hudbu na Ipode, mám pocit že tretej generácie, prišiel mi ten rozdiel markantný. V prospech Emgetonu.

Lenže nedávno sa mi zlomili, resp. totálne rozpadli, dvierka ktoré zakrývajú a držia baterku. A tým pádom je to nepoužiteľné. Lepiaca páska je fajn, no nachvíľu. Takže mám dilemu, a konečne sa dosávam k mojej otázke.

Chcem kúpiť nový mp3 prehrávač. A ide mi o to aby to hralo aspoň približne ako kombinácia Emgetonu a PortaPro. Prešťukal som kopec tých prehrávačov no ani jeden ma nezaujal. Dizajnovo. Z tohoto mi vyšiel najlepšie Apple. Nehcem to len pre to že je to apple. Má to luxusné ovládanie atď. Prehrávanie filmov nepotrebujem, no to už dneska obsahuje asi každý prehrávač. Mne by stačil prehrávač s čiernobielym displejom s výdržou 50 hodín a s kvalitným zvukom, noe to nejde, hlavne dneska :) akže zaujímalo by ma ako sú na tom Ipody so zvukom. Ipod Nano 5 generácia ( ten najnovší ) v porovnaní s Ipod Classic ( 6 generácia, tiež ten najnovší ).
Slúchatka mám tie porty a plánujem Sennheiser HD 555.
Čítal som že tie ipody majú slabý výkon, je to pravda? Co to znamená, nízka maximálna hlasitosť zvuku? Ďalej by bolo fajn aby sa to zariadenie dalo použiť po pripojení k PC ako externý disk ( mass storage ) a dajme tomu aj ako USB host. tzn, napr z fotoaparátu tam možem kopčiť fotky bez použitia PC. Neviem či to tie Ipody podporujú.

Viete mi poradiť aj nejakú alternatívu k tým Ipodom, čo sa týka kvality zvuku a ovládania? chcem sa vyhnúť dotykovým displejom atď..
Uspokojí ma ten Ipod čo sa kvality zvuku týka? :)

vďaka
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 21. 11. 2009 12:33

50 hodinová výdrž a kvalitní zvuk? Jasná volba iaudio 7.
Jinak HD555 jsou dobrý a i ten mp3 přehrávač je zvládne nakrmit, ale žádná bomba to není.
Ipody mi přijdou dostatečně hlasitý pro použití s IEM(špunty) na cestách nebo doma v klídku s otevřenejmá sluchátkama (KoSS porta). Stížnosti na hlasitost budou většinou od lidí, co maj Porty a pokouší se přeřvat metro, pak hlasitost nestačí.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sillyounguy 21. 11. 2009 12:38

no ten player vyzerá šerédne teda.. Okej opýtam sa inak, hrá kavlitne ten Apple Classic? v porovnaní napr. s týmto Cowonom I7? Čo od toho môžem čakať? nechcem aby to bolo nejaké šumítko. Ten Applne Classic vydrží hrať 36 hodín, čo nie je zlé
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 21. 11. 2009 13:29

Nevím jak poslední generace(nové modely ze října), ale ten starší Classic hrál dost uboze v porovnání s Iaudiem. Ale S kossama bych to zas tak neřešil a šel do toho clasika.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikachu 21. 11. 2009 18:06

Od apple ti po zvukové stránce můžu doporučit jedině iPhone 3G/3GS,ty iPody jsou otřesné,kór nano s classicem zkušenosti nemám znám jenom ipod video to nehrálo zas tak špatně,ale dneska už ho neseženeš(bohužel)....pokud nepotřebuješ barevnej displej ber ten cowon nebo amp3
pikachu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 21. 11. 2009 20:32

pikachu píše:Od apple ti po zvukové stránce můžu doporučit jedině iPhone 3G/3GS

na iTouch 2G nedám dopustiť, na portable to hrá super
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 21. 11. 2009 21:23

Nové verze Classicu maji hrat udajne kvalitne stejne jako vsechny jine povedene modely, nove nano by taky melo hrat slusne, osobne bych sel prave do nej nebo novy Classic pro vetsi kapacitu, na mass storage ale radeji zapomen. ;-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sillyounguy 22. 11. 2009 11:42

no neverím tomu že by ten najnovší Klasik hral o poznanie horšie ako tie ajfouny.. Iphone nechcem, nemám rád zariadenia typu všetko v jednom.. telefón mam totálne easy a chcem mp3 player. a k tomu tie ajfouny sú drahé.. takže som zmätený :)
Vážne sa ten Ipod nedá použiť ako mass storage? jeden týpek to predomnou zapojil do PC a bez nejakých itunesov tam naťahal veci. z okna do okna.. Tak neviem či to mal nejak upravené, alebo čo.. :-/ ani neviem aká to bola verzia, no bol to ten veľký Ipod. To je jediné čo viem, len v tej dobe ma to nejak nezaujímalo, tak som sa nespýtal. A k tým ostatným značkám mám dosť averziu.. ževraj ovládanie dotyk. displejom je na houby, a ak by ma to malo otravovať a malo by to byť pomalé, tak to by som radšej oželel tu "horšiu" kvalitu zvuku.

Ináč ten classic by som rád kvôli tomu veľkému HDD a práve na využitie toho mass storage.. nenájde sa tu majiteľ toho "nového" klasiku?
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod chazyk 22. 11. 2009 11:54

Ipod Classic ma mass storage, ale jen na prenaseni veci, nefunguje to tak, ze bych to pripojil k pocitaci, z okna tam nahazel pisnicky, pak odpojil a poslouchal je.. Ty je tam sice pres mass storage nahazis, ale v ipodu se ti nezobrazi, takze to slouzi pouze k prenaseni dat z jednoho pc do druheho...
Jinak ja mam Classic 5.generace a musim se priznat, ze ani na Head-Directech Re2, ani na S-Jays jsem nezaznamenal rozdil oproti Iphonu 3g, takze jsem bud hluchy, nebo to na takhle levnych sluchatkach nejde poznat. Pokud tedy pouzivas PortaPro a neplanujes upgrade, tak ti bohate bude stacit i 5.generace (ktera ma treba dle Biny primo priserny vystup, ale projevi se to az na tech cenove vyssich sluchatkach).
Keep your eyes open wide...
chazyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sillyounguy 22. 11. 2009 12:04

no presne o to mi ide, a teda som sa asi zle vyjadril :) ide mi len o prenášanie súborov, proste to pripojím k PC, nahádžem tam veci, a doma to stiahnem do pc.. tot všetko. Takto to teda ide ako vravíš, tak to je fajn :) no upgrade plánujem akurát na tie Sennheisery HD555 pravdepodobne.. a zatiaľ porta pro. ináč neviete mi poradiť nejakú nezávislú stránku na recenzie prehrávačov? Pretože ked hladám v google, neviem čo z toho si vybrať a na fanstránkach apple asi nenájdem relevantné informácie.

Dúfam že ten apple by hral aspoň tak ako hral ten emgeton..s tým som bol maximálne spokojný
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 22. 11. 2009 12:07

Máš trochu popletený generace, pátou generaci(ipod video, v prodeji 30/60/80 gb kapacita) mám já upravenou. Classic je šestá generace(80/120/160). Ty nové se označují za sedmou generaci. A u 5 i 6 je ten rozdíl oproti iphonu nebo cowonu dost znatelnej, ale to je můj pohled na věc.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sillyounguy 22. 11. 2009 12:12

tak už som stratený totálne.. v e-shopoch je u nano uvedená vždy v zátvorke aj generácia.. no u tých klasikoch nie. Tak neviem. ten čo chcem má 160 gb resp. 120 gb.. takže tu je reč o šiestej generácii? a existuje aj siedma? fakt tomu nerozumiem..

http://www.mp3.sk/apple-ipod-classic-16 ... 04349.html
http://www.mp3.sk/apple-ipod-classic-12 ... 02723.html

aký je tu rozdiel?
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 22. 11. 2009 12:27

Pátá generace ipod classic neexistuje, tady máš tabulku s modelama:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ipod

V roce 2007 byl představen ipod classic, 80/160 gb, po roce přišel novej classic, 120 gb. Teďka je zase novej, 160 gb a má jiný čipy uvnitř, takže by měl hrát líp.
Ten 160 Gb classic co jsi uvedl ty, je ten z roku 2007, ten z roku 2009 má lepší výdrž(36 hodin).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sillyounguy 22. 11. 2009 13:02

No už v tom mám nejak jasnejšie, no ten predajca to má nejak na nič spravené.. ten 120 gb v linku je asi ten najnovší teda? má výdrž 36 hodín. je to teda tento sixth (classic) (1st revision) z tej tabuľky na wikipídii. je z roku 2008 takže najnovší nebude.. ten 2nd revision nemajú v ponuke.. kurňa je to zložité :D bude aj ten z roku 2008 hrať tak ako treba? :) teda beriem to tak, že tie posledné dva 6G 1st a 2nd revision budú hrať rovnako?

asi skočím do apple store a tam to odskúšam, s vlastnými slúchadlami. a aj s tými ich, majú tam nejaké sennheisery. tak uvidíme.. ja fakt neviem, no mne tie ostatné značky prídu hrozne pofidérne. Je ešte niečo také, čo je fakt kvalitné spracovaním, bez dotykového displeja?

ešte keď k tomu prihodím ten najnovší NANO (5gen), je najnovší, tak zvukovo by mal byť na úrovni.. bína, nemáš s ním skúsenosti? resp. nemáš ho odskúšaný?
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 22. 11. 2009 13:16

Novej ne, jen 4G(taky nic moc). Jinak classic 2007 a 2008 by měli hrát stejně, model 2009 se prý liší.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků