Nový prehrávač - Apple alebo neapple?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 22. 11. 2009 22:29

Kdo ví, jak se ti bude iPod zdát oproti tomu Emgetonu. Může se stát, že si prostě podle tvého sluchu Porty s iPodem nesednou... ale bez poslechu ti tohle nikdo neřekne. Teoreticky by to nemělo vůbec vadit a rozdíl by jsi poznat neměl, nebo měl zaznamenat zlepšení.

Někteří berou iTunes jako zlovůli, což občas i chápu :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 22. 11. 2009 22:32

Já si na iTunes docela zvykl, sice to je neskutečne pomalý, ale dá se to v pohode.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sillyounguy 22. 11. 2009 22:32

a nie je to jednoduché zablokovať komunikáciu cez sieť cez firewall? či na "itoto" to nemá dosah? potom v apple majú presný prehľad o tom čo tie americké decká chcú :) a preto im dajú presne TO :)
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod sillyounguy 22. 11. 2009 22:41

ináč počúvam klasický rock, GnR, led zeppelin, gitarovky, oasis atd a potom nejaký jazz, ale myslím že toto je rozhodujúce pri slúchadlách, no pri kombinácii toho emgetonu a koss pp to bol luxus teda, a riadne tuc tuc veci, o tom ani nehovorím.. proste luxus :) keby to hralo aspoň rovnako, bol by som rád.. hovoríme teda o tom novom nane (5G)
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod Emokid 22. 11. 2009 23:00

bubaak: Nebuď prosím paranoidní, zbytečně tím můžeš někoho dezorientovat, díky. :-) Už to trochu zavání nějakou konspirací.

Apple dělá kvalitní výrobky pro normální lidi a v první řadě myslí na vysokou úroveň "user experience" viz. třeba http://www.nngroup.com/about/userexperience.html nebo http://www.snizekweb.cz/weblog/ipod-uzi ... -prozitek/ což obnáší spoustu výzkumu vývoje a samozřejmě i průzkumu trhu. :-) Měl jsem apple, mám, a koupil bych si ho znova. :-))
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sillyounguy 22. 11. 2009 23:16

jj zaujímavý článok. vďaka :) pekný pohľad na vec. Ja fakt neviem, som z toho zmätený. Asi bude najlepšie skočiť do apple storu a vyskúšať ho. A možno prídem na to že nebude to žiaden kvalitatívny skok ani smerom hore ani smerom dolu v porovnaní s emgetonom :) zajtra tam skočím a uvidíme no.. každopádne ovládanie ipodu je asi naj na trhu.. Ja fakt neviem, pri iných veciach by som mal jasno, no tuna budem mať problém :)
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod sillyounguy 22. 11. 2009 23:21

a ešte jedna vec, ako mám rozumieť tým podcastom v iPode? je možné tam hodiť RSS a ono mi to bude automaticky sťahovať podcasty do prehrávača? ale bude to zase fungovať prostredníctvom iTunes?
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod chazyk 23. 11. 2009 01:05

V iTunes zadas odkaz na stranku, odkud se maji podcasty stahovat (RSS) a iTunes si to sam hlida, kdyz zjisti, ze je novy dil, tak ho stahne a pri naslednem pripojeni ipodu se nakopiruje (samozrejme pokud v nastaveni nastavis synchronizaci podcastu)...
Keep your eyes open wide...
chazyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 23. 11. 2009 17:59

A automaticky ho zmaze a nahra pri synchronizacii novy ked uz si si podcast pozrel/vypocul. Takisto si vies nastavit presne podmienky pre to, ake podcasty, kolko casti(ktore si videl/nevidel) ma do ipodu nahrat. Jedna z veci ktore sa mi velmi pacia :).
iTunes je fakt neskutocne pomale(uz velmi netrpezlivo cakam na iMac :), tam to bude lepsie ako na mojom PC s 256 MB ram :D), ale napriklad pri prehravani hudby cez moje ***** genius repro to znie o triedu lepsie ako cez winamp napriklad, a nemam zapnute ziadne vylepsenia zvuku...zaujimave :D
Dalej je tu zaujimava vec menom Genius Mixes, ktora ti zostavi 9 playlistov, mixov pesniciek ktore sa k sebe hodia. Co je zaujimave, fakt sa k sebe vo velkej vacsine priapdov hodia. Vytvori ti to napriklad Pop Mix, Rock Mix, Metal Mix, Gothic Rock Mix a tak dalej...ovela lepsie ako nahodny shuffle celej kolekcie :)
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hynpin 23. 11. 2009 18:50

2Bína

u apple určitě neplatí (!!!) že novější revize či modely některýho modelu ipodu (nebo i iphone) bude mít sto pro lepší zvuk než ty předchozí. příkladem budiž ipod classic 4. generace, jehož DAC byť od wolfson se hodí leda tak do mobilního telefonu (což doporučuje i výrobce).
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikachu 23. 11. 2009 18:52

Já teda nevím,ale já s itunes nemám jediněj problém...dokonce bych řekl,že je to i lepší jak normálně tahat písničky...
pikachu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 23. 11. 2009 19:01

hynpin píše:2Bína

u apple určitě neplatí (!!!) že novější revize či modely některýho modelu ipodu (nebo i iphone) bude mít sto pro lepší zvuk než ty předchozí. příkladem budiž ipod classic 4. generace, jehož DAC byť od wolfson se hodí leda tak do mobilního telefonu (což doporučuje i výrobce).

To vím, vycházím z reakcí lidi co to mohly porovnat.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sillyounguy 23. 11. 2009 19:32

hynpin, a platí to u iPod nano z 4. na 5. generáciu?? to by ma zaujímalo najviac, a tak isto aj u classicu najnovšieho/ predošlého
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod pikachu 23. 11. 2009 19:45

ScRyX píše:A automaticky ho zmaze a nahra pri synchronizacii novy ked uz si si podcast pozrel/vypocul. Takisto si vies nastavit presne podmienky pre to, ake podcasty, kolko casti(ktore si videl/nevidel) ma do ipodu nahrat. Jedna z veci ktore sa mi velmi pacia :).
iTunes je fakt neskutocne pomale(uz velmi netrpezlivo cakam na iMac :), tam to bude lepsie ako na mojom PC s 256 MB ram :D), ale napriklad pri prehravani hudby cez moje ***** genius repro to znie o triedu lepsie ako cez winamp napriklad, a nemam zapnute ziadne vylepsenia zvuku...zaujimave :D
Dalej je tu zaujimava vec menom Genius Mixes, ktora ti zostavi 9 playlistov, mixov pesniciek ktore sa k sebe hodia. Co je zaujimave, fakt sa k sebe vo velkej vacsine priapdov hodia. Vytvori ti to napriklad Pop Mix, Rock Mix, Metal Mix, Gothic Rock Mix a tak dalej...ovela lepsie ako nahodny shuffle celej kolekcie :)

Zajímavý,že mě to dalo dohromady karla gotta-včelka mája a green day

sillyounguy :Jako myslíš jestli se 5 geneace zhoršilo vůči 4g..Naopak! to platí i u iPhonu..3gs hraje líp jak 3g
pikachu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sillyounguy 23. 11. 2009 19:47

ak tá otázka smerovala na mňa, tak som mal na mysli, či je ten zvuk v porovnaní dvoch generácií za sebou idúcich pri novšej verzii lepší. tzn či nano 5G hrá lepšie ako nano 4G, nejak markantne
sillyounguy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků