Stolní přehrávač hudby s displejem a DO - přehrávač hudby

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod IvanP 9. 12. 2009 08:51

To je špatně položená otázka, velikost displeje je jen jeden z parametrů, další jsou kontrast, barevnost, lesklost displeje ale zdaleka nejdůležitější je velikost použitých písmen. Mám vyzkoušeno, že ze tří metrů, při použití světlých fontů na tmavém pozadí stačí velikost písmen 6 mm. Čili když bude displej 10" a na něm použity fonty jen 4 mm, tak je to nedostatečné.

Carabei píše:IvanP: a jak velký by podle tebe měl být display na tom přehravači abys to ze 3 metrů přečetl? docela by mě zajímalo co z tebe vypadne
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 9. 12. 2009 09:45

IvanP --> Neostava ti nic ine, len zvatlat a nadavat, ze nic ti nevyhovuje, alebo to nejako poriesit s urcitym kompromisom. Alebo nekupit nic. To je uz len na tebe.

Myslim, ze vsetci ti tu dali urcite moznosti, ako to do urcitej miery (netvrdim, ze idealne) poriesit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod IvanP 9. 12. 2009 09:57

Odar: Já nenadávám, já se jen ptám proč je taková situace, proč něco takového na trhu není (je to nějaký komplot? domluva výrobců s vydavatelstvími? nějaká nám neznámá technologická příčina?), myslím, že by lidi prodavačům trhali ruce... Nějaké návrhy tu padly, ale jak jsem ukázal, jsou hodně kompromisní, pro mě nepoužitelné.
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 9. 12. 2009 09:58

Mas pravdu. Ale pytas sa na zlom mieste. A na McIntosh multimedia centre ma tak mozno 2% ludi z CR / SR.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Carabei 9. 12. 2009 11:28

IvanP píše:Odar: ... Myslím, že notebook s dálkovým ovladačem nakonfigurovaným, tak aby se s ním dal notebook (včetně vypnutí/zapnutí) a nějaký SW hudební přehrávač ovládat nikde nekoupím.


Tak to jsi zaspal dobu. mám MacBook, k němu dálkový ovladač( v ceně ) a nemůžu si stěžovat, aplikace FrontRow, která je přímo v systému je hotové multimediální centrum.

Pokud chceš zůstat Woken, tak třeba notebooky HP se dodávají s dálkovým ovladačem či je ho možné za 100Kč dokoupit, pak už jen Windows Media Center a máš vystaráno.
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 9. 12. 2009 16:07

Myslím že můžeš ovládat itunes přes iphone a wi-fi.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 9. 12. 2009 16:12

Carabei --> Nezaspal som. Tieto trendy dost sledujem . . . ;) Len napr. tebou spominany Win Media Ceter mi moc nesadol. Ani Media Portal. Ucaroval mi XBMC.

Bína --> Na iPhone existuje kopec ficuriek prave na taketo veci. K HTPC idealna volba.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ronnies 10. 12. 2009 17:21

Tak som prezrel svet multimediálnych centier(Dalej len MC) a jedno zariadenie mi naozaj chýba.
:arrow: DESIGN
MC v designe klasického CD playera.
:arrow: VÝBAVA
--Základ je vymenitelný 3,5 palcový HDD s bezproblémovým chodom.
Stretával som sa len s malými(kapacitou) integrovanými diskami či možnosťou rozšírenia o externý disk čo mi prišlo nepraktické.
--Podpora formátov. V základe by dnešné MC malo zvládať všetky formáty.Opať chyba lávky vetšine chýbalo minimálne formáty ako APE, WAV.
--Funkčnosť bez nutnosti zapnutého TV-mám dojem že žiaden.

Diaľkové ovládanie by malo mať minimálne prehľadný Display ale lepšie by sa hodil touch screen v štýle Iphona(moj osobný názor).
Nám konzervám čo sa nahromadila slušná zbierka CD mi zostaneme u neumieracej klasiky CD prehrávači. A na MC sa zatial vykašleme.
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod radon 11. 12. 2009 15:29

část problému jsi vystihl v závěru. Nic ve zlém, také se řadím ke konzervám, ale už jsem pochopil, že vyznavačům 43 cm komponent odzvonilo. Teď se nosí individualita, originálnost designu, efektní ač nepraktické povrchy ... a ovládání ve stylu iPhone - to už ti koukám nevadí :-)
Druhý problém je ten, že výrobu hi-fi komponentů v Al skříních s laserem vypalovanými popisky zvládají ti výrobci, kteří ty nové vychytávky neumí (např. Denon) nebo nechtějí (např. Sony) pustit mezi lid.
Takže nezbývá než:
a) pořídit si skoro ručně vyráběnou hi-tech mašinu za 50k
b) pořídit si neviditelnou mašinu za 10k
Já zvolil b) a koupil ten Logitech Duet. Přístroj není v obýváku vidět, takže mně nemusí vadit, že nesplňuje tvůj první požadavek. A na rozdíl od většiny přístrojů a) nemá hlučný disk, krmí ho NAS. Ovladač je přehledný a hezký.
A nebo můžeš čekat :-)
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 13. 12. 2009 12:10

IvanP píše:Odar: Já nenadávám, já se jen ptám proč je taková situace, proč něco takového na trhu není (je to nějaký komplot? domluva výrobců s vydavatelstvími? nějaká nám neznámá technologická příčina?), myslím, že by lidi prodavačům trhali ruce... Nějaké návrhy tu padly, ale jak jsem ukázal, jsou hodně kompromisní, pro mě nepoužitelné.

1) Libovolné PC/notebook (když to máš jen na hudbu, tak výkon opravdu neřešíš, jen hlučnost)
2) XBMC
3) Iphone/Ipod Touch, na kterém to celé můžeš krásně ovládat, bez zapnuté TV, s maximálním komfortem.
Co je pro Tebe nepoužitelného na této kombinaci? Navíc, pokud použiješ výkonnější PC, tak budeš moct přehrávat i HD filmy, pod linuxem je XBMC umít akcelerovat i přes grafiku, takže pak není potřeba tak výkonný procík. Každopádně na hudbu je to dle mého názoru ultimátní řešení, a iPod Touch se dá sehnat po internetových bazarech i nový za velmi atraktivní ceny...
Navíc to své DO (tedy iPod Touch) můžeš vzít i ven a poslouchat hudbu venku, a to se vyplatí ;-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 13. 12. 2009 12:13

TurboLama tak frci na HTPC, akurat ma HTCcko a osobne sa mi to velmi paci.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 13. 12. 2009 18:18

Takže exitstuje i aplikace pro HTC, nebo používá to webové rozhraní? To není špatné, a umožňuje ovládat XBMC z jakéhokoliv zařízení s web browserem, ale ta aplikace mi přijde taková hezčí a funkčnější :-)
Každopádně mi to opravdu přijde jako ultimátní řešení pro přehrávání hudby.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dan5 27. 12. 2009 20:30

Docela se mi libi co navrhnul Nolwendil, totiz PC + nejaky ten dostupny SW + ovladani z iPod/iPhone. A jeto. (sam si to chci teprve zkusit ale pokud bude existovat spravna iPhone aplikace (prosim poradte..) melo by to byt nejelegantnejsi levne reseni.

JInak pokud bych mohl poradit skutecne ultimani odpoved, pak za "neco malo" vice penez existuje kompletni reseni od Bang & Olufsen. Ten ovladac se jmenuje Beo5 a krome ovladani veskereho AV od bang olufsen, lze s nim ovladat i rolety :-) ...
http://www.bang-olufsen.com/beo5-remote-control
dan5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 30. 12. 2009 11:16

No on existuje konkurenční systém Crestron, který slouží k ovládání celé domácnosti, a má i aplikaci pro iPhone/iTouch, díky které nemusíte mít zrovna po ruce ten ovladač od Crestronu, ale stačí právě ten mobil, a můžete ovládat celý dům. Holt když je něco oblíbené (i když se mi to nelíbí), tak na to lidi vymyslí spoustu zajímavých věcí :-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mr gabo 16. 5. 2010 20:38

Trosku neskoro, ale predsa.
Ja Ivana celkom chapem. Momentalne stojim pred podobnym problemom. Docasne som ho vyriesil TEACom 2200. Ale v dohladnej dobe pojde do spalne, a do obyvacky pojde neco nove, problem je, ze co.
Samozrejme ako zaklad mam zosilovac + bedne. k tomu treba pripojit zdroj zvuku.

Moje poziadavky su:
1 vzhlad klasickeho komponentu sirkou 430mm - od toho som uz upustil, neni podstatny
2 hladam zariadenie na prehravanie hudby, nezaujima ma video, na to bude oddeleny prehravac. Hudbu chcem prehravat z HDD. Vsetky CD cka mam nagrabovane do FLAC, nejaku hudbu mam este v mp3.
3 chcem aby zariadenie malo dostatocne velky display z dostatocnym mnozstvom informacii, aby som pri letmom pohlade mohol vidiet co prave hra.
4 display na dialkovom ovladaci v style TEAC 2200 sa mi velmi pozdava- v klude, z akejkolvek polohy mam dokonaly prehlad o prehravani. privital by som ale vacsi display, napriklad ako mam TEAC 8500.
5 kedze pocuvam aj radia, ako dobra volba sa mi pozdava, keby mal prehravac moznost prehravat aj internetove radia.
6 cena akceptovatelna je do 200 az 300e. myslim ze adekvatna cena by bola takych 100 az 150e, vzhladom na to co ma zariadenie dokazat, ale viem ze realita je takych 300e, to je moj maximalny strop.

prehladal som na nete moznosti, vysli mi v podstate dve zariadenia, ale ani jedno uplne dokonale.

LOGITECH Squeezebox Touch: prehrava mp3 aj flac, ma vyhovujuci display, prijma net radia,
nevyhoda- nema DO z displayom,ale len obycajne, a este sa realne nepredava.

TEAC WAP 8500: prehrava mp3 aj flac, ma dobre DO z displayom, prijima net radia,
nevyhoda: nema display, neviem ako bude fungovat DO-po skusenostiach z vypadavanim na TEAC WAP 2200 mam voci nemu skepsu.

inak TEAC 2200 neni spatna, za tu cenu je to slusne, az na vypadavajuce DO sa mi pozdava.
este ma trosku stve urcita "mantavost" tychto zariadeni. som zvyknuty ze napriklad na tunery zapnem vypinac, a okamzite zacne hrat posledna naladena stanica. to by som ocakaval aj od tohoto zariadenia, zapnem ho, a trebars pokracuje tam kde skoncil, podobne ako to dokazu autoradia- ked som skoncil pri prehravani CD, pokracuje tam kde skoncil, ked som mal zapnute radio, pokracuje na tej istej stanici. Toto su detaily, technicky absolutne nenarocne, len to musi niekto dat dokopy. a to je ten problem. Aj ja, tak isto ako ivan, chcem zariadenie, ktore zapnem, a funguje. Nie ladit NAS, alebo notebook....

mr gabo.
Naposledy upravil mr gabo dne 16. 5. 2010 20:42, celkově upraveno 1
mr gabo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků