iPod NANO

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ScRyX 3. 1. 2010 14:31

sillyounguy píše:no tak to nie je o niečo menej, ale skoro o štvrtinu :)
Čím to môže byť spôsobené?

Navštívil si už odborníka? 8-P
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VladoBA 3. 1. 2010 15:35

sillyounguy píše: iPod mi príde skôr ako to čo spomínal xxxdvorixxx, 2x20 mW. Strácam sa v tom, kto mi pomôže? :)

tak napis na:
http://forum.macblog.sk/5/

btw, iPhone ti znie v porovnani s iPodom ako? Teda co sa tyka hlasitosti... Ten americky servisman z linku vraj tvrdil, ze by to malo byt rovnako.
Yamaha RX-497 ♪ Pioneer DV-610AV ♪ DacMagic ♪ JBL L830 ♪ Yamaha YST SW45 ♫ Little Dot IV ♪ AKG K701
VladoBA
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sillyounguy 3. 1. 2010 17:20

ScRyX píše:
sillyounguy píše:no tak to nie je o niečo menej, ale skoro o štvrtinu :)
Čím to môže byť spôsobené?

Navštívil si už odborníka? 8-P


Ako to myslíš? Akého odborníka, ohľadom čoho. Nerozumiem :-/
sillyounguy
Junior

Odeslat příspěvekod ScRyX 3. 1. 2010 20:50

Ohľadom sluchu :P
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 4. 1. 2010 14:14

Tak jsem strávil pár hodin tagováním mp3 a jejich přípravou na nahrání do iPodu. U kompilací jsem smazal údaj "track" a správně jsem vyplnil tagy "title" a "artist". "album artist" jsem nastavil na "various artists", a "album" jsem pojmenoval podle názvu té kompilace. V iTunes jsem, bohužel, nikde tu možnost "part of compilation" nenašel. Nahrát to do iPodu byl opravdu porod. Stále mi psal jakousi chybu, že prý nemůže synchronizovat iPod, protože požadovaný adresář nebyl nalezen. Strávil jsem na tom nechutně času (radši ani nebudu psát kolik), jelikož vždy při pokusu o synchronizaci, nebo i po nějaké změně v nastavení iTunes tak na 1-2 minuty zatuhly. Zkoušel jsem i při nastavení "manuálního kopírování" přenášet soubory z okna průzkumníka přímo na ikonu iPodu v iTunes. Zdálo se, že to funguje, ale hudba se v iPodu prostě neobjevila. Poté, co jsem vyzkoušel úplně všecko, jsem to udělal tak, aby v iTunes knihovně byly jen soubory, které chci mít na iPodu, a dal jsem automatickou synchronizaci.
Nahrání proběhlo v pořádku, ale zjistil jsem, že iPod nebere autory podle tagu "album artist", ale podle tagu "artist", takže seznam je zase zaspamovaný. Tady na fóru mi bylo řečeno, že když skladby označím jako "part of compilation", tak se ten problém vyřeší, ale tuto možnost jsem v iTunes nenašel. Ještě by to šlo vyřešit tak, že bych i tag "artist" dal na "various artists", a autora vyplnil přímo do tagu "title", ale to mi přijde dost barbarské, když už ty tagy chci mít vpořádku. Třídění podle tagu "album" funguje poměrně dobře. Ale když jsem si tu hudbu v iPodu procházel, a zjistil jsem, že u jedné písničky je nesmyslně vyplněný tag "album" (nevím jak to, když jsem před tím vše zeditoval v mp3tag, asi to zase zkonily iTunes), tak jsem iPod připojil s představou, že když tag album přepíšu v iTunes, tak se změní i v iPodu. Ono by se tak možná i stalo, když bych zase nenarazil na mou oblíbenou chybu, že iPod nemůže být synchronizován, protože požadovaný adresář nebyl nalezen. Setkal se někdo z vás někdy s touto chybou? Před kopírováním jsem zkoušel i resetovat iPod, tzn. kompletně přehrát jeho obsah na původní stav, ale to se nepodařilo, jelikož iTunes zobrazily progress bar, který běžel, běžel, ale půl hodiny se nic nedělo...

Opravdu nechápu, jak tohle někdo mohl vymyslet. Klasické nahrávání hudby do mp3 přehrávače přes Mass Storage a třídění podle složek jsou určitě jednodušší na implementaci, než tady to trapné nahrávání přes iTunes, všemožné synchronizace, atd. Takže nechápu, proč si Apple dal takovou práci, s vytvořením záměrně horšího a míň přívětivého systému. (ano, důvodem je DRM, vyšší zisky z iTunes store, lock-in, atd.) Ten PM, který tohle schválil, by zasloužil nakopat do zadní části těla.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chazyk 4. 1. 2010 18:39

Nezapomen, ze je to pouze tvuj subjektivni nazor a ja se treba s nim neztotoznuji, naopak bych ani prehravac neumoznujici synchronizaci s iTunes nechtel.. ;)

K tomu "Part of compilation" - ozac pozadovane pisnicky-> klik pravym tlacitkem-> get info-> zalozka options-> part of compilation zmen z "no" na "yes"-> ok :)
Keep your eyes open wide...
chazyk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 5. 1. 2010 11:04

Však celé fórum je o subjektivních názorech. Já jsem si naopak koupil Clip+, abych takové problémy nemusel řešit. Pak slečna dostane na vánoce od svých milujících rodičů iPod Nano (ví, že se v tom orientuju, ale ani se se mnou neporadili-asi abych jí něco neřekl, fakt DCE), a já abych jí teď k tomu dělal tech support. To jsem si toho iPoda mohl rovnou koupit taky... I když za tu cenu bych okamžitě bral Cowon D2, tady není co řešit.

To s tou kompilací vyzkouším, takto zahrabané jsem to nečekal...

Jakože ona ta práce s iTunes nakonec bude mít pozitivní důsledky, tedy pořádek v hudbě, návyk držet si tam ten pořádek, mít vše dobře otagované, atd... Ale k tomu stejně každý jednou dojde...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONDR4 5. 1. 2010 14:29

Já se přiznám, že tu knihovnu v iTunes vůbec nepoužívám. Hudba z netu už je v 90% správně otagovaná, maximálně stačí opravit nějakou drobnost, z CD se tagy načtou samy nebo je doplním rovnou v průzkumníku Windows pomocí dBpoweramp. Pak normálně písničky označím a zkopíruju je v iTunes přímo do iPODu do složky Music (prakticky to stejné, co Mass Storage). Výsledkem je šíleně dlouhej seznam písniček, který jednoduše omezím zadáním např. názvu alba do vyhledávání vpravo nahoře. Pak mám v seznamu pouze to co chci, to označím, přidám obrázek alba, popř nastavím "part of compilation", zmáčknu Eject a je to. Pokud nemusím editovat tagy, tak je to práce na 3 minuty. :)
FiiO E10 Olympus / Galaxy S6 -> UE triple.fi 10 / VSonic VSD5
ONDR4
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 6. 1. 2010 21:52

A jak máš v iTunes nastavenou synchronizaci s iPodem?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ONDR4 7. 1. 2010 09:06

Mám nastaveno manuální.
FiiO E10 Olympus / Galaxy S6 -> UE triple.fi 10 / VSonic VSD5
ONDR4
Junior

Odeslat příspěvekod tom420 7. 1. 2010 23:17

Moje poznatky po tyzdnovom pouzivani iTunes a noveho Nano, 16gb:

+ iPod je pekny (az krasny), dobre sa drzi v ruke, lahko sa strati vo vrecku
+ ovladanie super, niekedy je problem sa trafit o jednu polozku dolu alebo hore, ale to bude vec zvyku (a skillu:))
+ rychlost menu prakticky okamzita, rychlo startuje (skoro ako by sa ani nevypinal, ale len sleepol)
+ zvukovo som spokojny, az mi dorazia triple.fi tak to priamo porovnam s Clipom, skusim aj slepy test
+ iTunes ma donutil poriadne potagovat hudbu, album arty a podobne...mam z tej piratskej zbierky vacsiu radost :mrgreen:

0 videkamera je super, ale vcelku zbytocna, neda sa iPod poriadne drzat pri toceni
0 radio nepocuvam, mozno neskor
0 hry su celkom pekne, to bludisko ma bavilo

- nemam zrovna pomale pc (T8100 (2.1GHz dvojjadro), 4gb RAM, 7200rpm), ale nabieha to strasne pomaly (mam pocit ze sa to zhorsilo po nainstalovani last.fm pluginu), aj praca s tou knihovnou je trochu pomala, naskakovanie album artov pri prehliadani je niekedy trhane, oproti WMP a MediaMonkey to je proste pomalsie a o dost :/
- dalej mi na iTunes vadi, ze to je sice funkcne ale nejake pokrocile funkcie to proste nema (napriklad som nejako nenasiel global hotkeys - na posuvanie sa na dalsiu skladbu, hodnotenie, dalej nejaka Queue funkcia pri prehravani mi chyba...) asi je to holt urcene pre usa dummies, chcelo by to v nastaveniach povolit nejaky extended mod :)
- iPod sa proste neda ovladat vo vrecku na slepo (spominam na svoj prvy iriver http://www.autotoys.com/pics/thumbs/t_IFP180T.jpg kde som bol schopny poslepu s prehravacom v bunde nastavit vsetko, pohybovat sa po albumoch, hlasitost, equalizer, pustit radio...v ovladani to bolo vychytane), tu maximalne mozem preskakovat skladby dopredu a dozadu
- vadi mi v menu iPodu, ze sa neda prehladavat podla Album Artist (len podla Artist, co v pripade Spevak feat. x, Spevak feat. y, Spevak feat. z vytvori pekny bordel)

suma sumarum: kupu nelutujem, len vo mne hloda cervik menom Cowon D2, ktory figuroval ako druha varianta. Pre iPoda som nakoniec rozhodol, lebo som nechcel vybrat dalsi kus elektroniky podla mojho geekovskeho a technoidneho vkusu, ale skusil som nasledovat stado (a ako chyba sa mi to zatial nezda) O:-) O:-)
tom420
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The_mike 9. 1. 2010 14:59

nano + px100 smrtelna kombinace
All C*ntent Cop*right 1999-2010
The_mike. All r*ghts reserved.
The_mike
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom420 9. 1. 2010 21:28

doma: nano + HD555
tom420
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 10. 1. 2010 21:56

proc lidi nepouzivate k synchronizaci Winamp? :shock: :shock: Cetl jsem tedy jen uvodni a posledni stranku tehle diskuse, ale ja osobne uz 3 roky pouzivam ipod classic 30gb+winamp a od minuleho tydne ipod nano 16gb+winamp a nemuzu si stezovat. Winamp je nejen schopen spravne otagovat naprostou vetsinu (respektive v mem pripade vsechny) ceske autory, ale pod windowsama je i mnohem stabilnejsi a rychlejsi nez itunes.
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 1. 2010 22:10

Foobar to taky dokáže, stejně jako media monkey. Tady ale kluci prostě nadávaj na itunes, tak je nech.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků