[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hanni 3. 11. 2012 10:18

Mne sa Clip+ odporúčal do večných lovíšť po roku a pol..akurát ten môj som jedného dňa vypol a už sa nezapol. V pohode som ho u predajcu vyreklamoval.
hanni
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wheatley 22. 11. 2012 21:18

Zdravím, jaké jsou rozdíly mezi Clip+ a Clip zip kromě barevného displeje, vzhledu a ceny? Jde mi hlavně o zvukový výstup a výdrž baterie.
Peugeot 306 Break 1.4 55kW
wheatley
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 25. 11. 2012 18:57

Ahoj, jaké je prosím to doporučené nastavení Rockboxu k zaručenému zlepšení zvuku bez zmršení? :). Nejsme ve stavu to nejít, listoval jsem tady a nikde nic... Díky
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 25. 11. 2012 19:23

Bez Rockboxu je to nej, na to vem jed. o<:)
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 25. 11. 2012 19:59

Ha ha ha...to tu budeš jediný asi :D
A mám vlastní srovnání - a vem cyankáli na to, že ne!
Nevím, co máš ale za sluchátka, s Pl50 je to poznat, RB je lepší. Neříkám, že o tolik a tolik, ale je.
Jinak už jsem to našel :)
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fuller 26. 11. 2012 14:51

wheatley píše:Zdravím, jaké jsou rozdíly mezi Clip+ a Clip zip kromě barevného displeje, vzhledu a ceny? Jde mi hlavně o zvukový výstup a výdrž baterie.


výdrž batérie je v podstate rovnaká, napriek tomu, že majú rovnaké vnútornosti Clip+ hrá o niečo basovejšie, Zip prehrá lepšie výšky a zvuk užívateľom avmanie sedí viac ako Clip-u+, ale rozdiel nie je veľký. Ešte majú rôzne konektory miniUSB(Clip+) / MicroUSB(Zip).

Zmena nastavení dynamiky pre SanDisk Sansa Clip+ a Zip
Martin_D_2008 píše:Ješte zkus ten rockbox. Záruku neztratíš, když ho vymažeš (v kořenovém adresáři smaž složku ROCKBOX a nainstaluješ zpátky originální firmware) - tak se totiž RB ztrátí beze stopy.
Až tam budeš mít ten rockbox, tak v nastavení zvuku dej Kompresor (poslední položka) a dále
nastav tohle:
Prahová hodnota: -3dB
Úprava zesílení: automaticky
Poměr: 10:1
Ohnutí: Měkké ohnutí
Uvolnit čas: 500ms
Dynamika se dramaticky zlepší bez zkreslení zvuku.

Blue_L píše:Prahová hodnota: -3dB Snad jedině zkus ještě nastavit prahovou hodnotu níž, např. na -6 nebo -9.
fuller
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobbik 28. 11. 2012 12:13

Rád bych se zeptal majitelů. Uvažuji o koupit, recenze jsou skvělé na to kolik to stojí, jen jsem narazil na lehkou nespokojenost s radiem. Jak moc je to zlé? Docela často si zapnu v Praze v tramvaji radio..
Pripadne nejaky navrh na alternativu za podobne penize s kvalitnim radiem?
Abit NF7-S rev.2, Radeon 9600XT, 2x512MB DDR, Athlon 2600+
bobbik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mamut69 3. 12. 2012 02:57

Zkoušel někdo do clipu + nacpat sdxc čili 64GB.???
Abych nekupoval zbytečně.
Děkuji
mamut69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ohm711 3. 12. 2012 03:07

Několik stran nazpět někdo zkoušel přes redukci 64GB SD a šlapalo to...
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fuller 3. 12. 2012 12:16

skúšali fungovalo to (neviem, či vo všetkych prípadoch), stačilo danú kartu preformátovať z exFAT(SDXC) na FAT(SD, SDHC)
fuller
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Epic 3. 12. 2012 20:40

Mne išla veľká SDXC aj micro SDXC, no v oboch prípadoch som musel zmeniť typ aj v MBR. Formátovať na FAT32 tiež nejde jednoducho cez windows, ten to nedovolí. Informácie na ABI: http://anythingbutipod.com/forum/showpo ... stcount=47
Epic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa593 14. 12. 2012 20:55

Dobrý večer. Poradil by mi někdo jak u Sandisk Sansa Clip plus nechat přehrat celou SD kartu všechny skladby náhodně. Zkusil jsem všechno a přehrává mí to náhodně jen složku CD ze které zpustím skladbu. Už mě nic nenapadá. Děkuju moc za každou radu. Pepa

-- 14. 12. 2012 21:00 --

Ještě pro upřesnění. Mám soft Rockbox. V original staci jen nastavit včechny skladby a náhodně a jde to. V Rockboxu nevím. Díky
pepa593
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fuller 15. 12. 2012 11:28

Rockbox Manual: 7.1 Shuffle píše:Turning shuffle on will cause Rockbox to randomly re-order the playlist. Thus, to shuffle all of the audio files on the player, you first need to create a playlist containing all of them. For more information on creating playlists refer to section 4.4.
Options: Yes/No.


Rockbox je playlist oriented, takže ak chces shuffle celej tvojej zbierky na Sanse musiš mať vytvorený playlist, ktorý obsahuje požadované skladby

odporúčam prečitať manuál Rockboxu, 4.4 Working with Playlists dozvies sa všetko, čo potrebuješ
fuller
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepa593 16. 12. 2012 02:26

Děkuju za radu. Zkusil jsem jsem to pročíst, zatím jsem to moc nepochopil. Dopoledne to vyskouším. Ještě jednou dík.
pepa593
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepa593 16. 12. 2012 14:37

Zdravim. Tak jsem zkusil radu fullera a je to celkem jednoduche. Na pojmenovane složce cele Sd karty třeba CD se přidrží středové tlařítko. S kontextového menu se vybere Aktualní pleylist a po potvrzení - vložit náhodne. Vytvoří se pleylist ze všech sladeb na SD kartě a hned se první spustí. Díky za radu fullere. Pro informaci pouřívám v Clipu SDXC karti SanDisk 64GB. Funguje naprosto vpořádku jen se musela naformátovat na Fat32. Vejde na ni 430CD v mp3 v kvalite 320cbr. Rockbox ji spustí okamžitě original soft ji naříta tak 20min.
pepa593
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků