[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wágus 17. 6. 2011 08:17

ja nakupoval zde czechcomputer záruka doživ. a kartu na ad shop zaruka 5let
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ohm711 17. 6. 2011 12:04

Pixmania má jeden velký argument proč ho vzít právě od nich - o 400Kč nižší cena než czc nebo alza.
Ze zákona je záruka 2 roky, takže to asi risknu.
Člověk si tam ještě může připlatit za záruku na 3 roky a další výhody - do toho ale nejdu.
Kdyby bylo třeba něco na aukru, ale tam člověk o Clipa+ pomalu nezavadí, ale zase u starší verze si může vybírat.
Díky za rady, ještě se porozhlédnu a do pondělí ho někde objednám.

EDIT: někdo si tu stěžoval že není k dispozici český manuál. A toto je co?
Ohm711
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asgarat 19. 6. 2011 15:52

Pixmania má sklad ve Francii. Pokud tedy něco reklamuješ, musíš jim to tam poslat. V novinách management Pixmanie sice oznámili vznik skladu pro střední a východní Evropu sídlící v ČR, ale to bude trvat pár let.
asgarat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ujoslav 19. 6. 2011 16:42

Ja som kúpil Clip+ z Aukra, po pár mesiacoch sa pokazil a mohol som ho bez záruky akurát tak vyhodiť.
Poučený na vlastnej chybe som si kúpil drahší s 3-ročnou zárukou od špičkového predajcu.
Clip+ je spotrebka, ktorá sa len zázrakom dožije 3-4 rokov, jednoducho uplatniteľná záruka je pre mňa prioritou.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wágus 20. 6. 2011 19:11

tak uz mi dosel tento pekny prehravac, nacpal jsem tam i Rockbox - to je teda masakr, je tam toho nejak moc v tom aby se prase vyznalo...nejak me zatim otravuje to ovladani prehravace Rockboxem, je to sileny chaos asi si nejprve zvyknu na original firmware...., navic se mi pri pustenem Rockboxu neukazuje prehravac v PC nevite cim to je? kdyz nabootuji puvodni soft vse v poradku.diky

EDIT: tak si zacinam zvykat , je to paradni i ten Rockbox bude super, díky za tip ;-) zvuk jak křišťál :tleskani
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod takeshii 22. 6. 2011 13:17

tak sa mi podarilo stratit kartu z Clipu:-( Pravdepodobne, ked mi vonku pri vyberani z vrecka padol na chodnik. Bohuzial po pade som si pustil akurat nieco z pamate Clipu a nie z karty, takze som to zistil az neskoro a pri navrate na miesto cinu som microkartu uz nenasiel:-(

Tak iba take drobne upozornenie som chcel, aby ste si davali vacsi pozor ako ja. Napriek tomu, ze karta sa nevybera prave najlahsie, da sa stratit;-)
takeshii
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wágus 22. 6. 2011 14:05

diky za upozorneni, nererad bych dopadl podobne s novou za 1700,- ve ctvrtek ma dorazit :D
zvukove opravdu super vec ten prehravac, napichl jsem ho do auta na poradny stereo a je to masakr, stejne tak na sluchatkach Sennheiser CX 300-II je to proste nater ;-)

jedu s rokboxem FLAC,ALAC a dokonce i 128kbps mp3ka je zvukove smrcovni az jsem prekvapen,
ze to jde konzumovat
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wágus 23. 6. 2011 19:24

nevite kde je funkce zamceni klaves v rokboxu? diky
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ujoslav 23. 6. 2011 19:54

Zámok kláves je "home" + potvrdzovacie stredné tlačítko.

Rockbox zatiaľ neobsahuje USB ovládač na Clipa, takže pre pripojenie k PC je nutné vždy nabootovať originálny FW resp. pripájať vypnutý prehrávač.

Odporúčam nainštalovať skin "Simplest", je super prehľadný.
Obrázek
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wágus 23. 6. 2011 20:44

diky za radu uz mi jde i zamykat ;-) ja osobne zvolil skin literal_moreObrázek
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 24. 6. 2011 03:04

ujoslav píše:Rockbox zatiaľ neobsahuje USB ovládač na Clipa, takže pre pripojenie k PC je nutné vždy nabootovať originálny FW resp. pripájať vypnutý prehrávač.


Že ještě každej používá slovíčko zatím :-D pochybuju že to ještě někdy bude.

takeshii píše:tak sa mi podarilo stratit kartu z Clipu:-( Pravdepodobne, ked mi vonku pri vyberani z vrecka padol na chodnik. Bohuzial po pade som si pustil akurat nieco z pamate Clipu a nie z karty, takze som to zistil az neskoro a pri navrate na miesto cinu som microkartu uz nenasiel:-(

Tak iba take drobne upozornenie som chcel, aby ste si davali vacsi pozor ako ja. Napriek tomu, ze karta sa nevybera prave najlahsie, da sa stratit;-)

týjo to čumim. Ja používám clipa minimálně 8h denně, 5 dní v týdnu a pak o víkendech tak 3,5h denně, takže je u mě celkem v zápřahu a toto se mě po cca roce ještě nestalo :X
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 24. 6. 2011 09:42

Ten skin Simplest mám taky. U těch ostatních už jsou na mě moc malá písmenka. U Simplest se mi líbí, že tam je vše co člověk potřebuje. Název skladby, autora, čas od začátku i čas do konce, číslo skladeb v albu, hodiny... Když měníte hlasitost, tak se indikátor baterie změní a ukazuje stav baterie v procentech. Prostě geniálně jednoduchý skin, a přitom je tam vše potřebné...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rgnatro 29. 6. 2011 09:51

Včera jsem si ho koupil (4 GB verzi). Měl jsem v plánu ho používat se sluchátky Altec Lansing UHP336. Mám rád tichý poslech, tzn. asi 3 až 5 dílků od úplného ticha. Bohužel vzhledem k citlivosti sluchátek lze dost zřetelně slyšet šum (i když nic nehraje). Ten je konstantní při jakékoli hlasitosti, takže když mezi sluchátka a přehrávač vrazím KOSS VC/20, dám hlasitost na max a hlasitost reguluji externě, hlasitost je sražena na neslyšitelnou úroveň. Tedy šum neslyším ani v půlce hlasitosti. A teď o co mi jde. Chci externě srazit hlasitost výstupu (a tím pádem i šum), tak mě napadlo si vyrobit krátký kablík - prodlužku jacku, a do něj dát dva odpory do série k měničům sluchátek. Je takové zapojení rozumné? Jak se odrazí na výdrži baterie?
Díky.
rgnatro
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 29. 6. 2011 11:06

Jsi si jistý? Tohle se mi moc nezdá.
Já jsem zkoušel Clip+ připojit ke svému sluchátkovému zesilovači (Dispre), a ani při nastavení nejvyšší hlasitosti na Clipu a vytočení hlasitosti zesilovače na maximum jsem neslyšel absolutně žádný šum či jiný bordel (samozřejmě, že hudba byla vypnutá). Clip+ vydává pazvuky např. při zapínání a vypínání, někdy i při play/pause pokud máte v Rockboxu nastavený fading. Ale určitě ne při přehrávání hudby a už vůbec ne když je vypnutá.

Měli jste někdo stejný problém, jako popisuje kolega nade mnou? Nebo je to vada jeho kusu?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wágus 29. 6. 2011 11:38

muj je ticho,dela bordel jen kdyz je zapnuty do usb
wágus
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků