[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod blackfear 10. 3. 2011 09:45

Člověk nikdy neví který jen ten tzv "správný zvuk", jak není nějaké referenční srovnání pak jsou to subjektivní pocity ale clix2 je živější přesnější a clip je spíš takový uhlazený trošku potemnělý a bez jiskry :-o.
blackfear
Junior

Odeslat příspěvekod blackfear 10. 3. 2011 21:23

Tak menší omluva clipu po poslechu z mnoha oposlouchaných alb jsem dospěl k názoru že clix lépe prokresluje středovýškové pásmo ale v basech je pozadu chybí mu údernost v nejnižším basovém spektru, nedokáže "napumpovat" ty správné basy je celkově takový plochý , bicí jednoduše zaostává a díky tomu vynikají nebo jsou spíš čitelnejší středobasy, ještě jednou oprava na metal bych teď preferoval asi více clipáče :-)
blackfear
Junior

Odeslat příspěvekod bassbeast 11. 3. 2011 09:55

Lidičkové, prosím o pomoc.
Sansa Clip+ 2GB, mám ho asi 3/4 roku, do včerejška šlo vše v pohodě. Celou dobu jsem přístroj používal v MTP modu, žádná synchronizace s WMP - jen smazat staré mp3, nakopírovat nové mp3 a mrknout přes tento počítač na stav baterie. Celou dobu takhle. Včera to připojím a soubory ve složce "music" žádné, přitom tam je kolem 500MB. Tak jsem to přepnul do MSC, takhle vše v pohodě chodí, jenže to zase nevidím stav baterie... MTP mi byl milejší.
V MTP modu mi teď nejde kopírovat nové soubory - napíše to hlášku, že "zařízení přestalo odpovídat...". Nic tam takhle nedám. Firmware jsem dal poslední, tu "patnáctku", několikrát zformátoval a vracel na tovární nastavení. Aktualizoval ovladač přes správce zařízení... Už nevím co dál - poradíte?

Nebo reklamace?
bassbeast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 11. 3. 2011 12:12

Skús naformátovať v obidvoch režimoch cez Clipa (a bez karty). Prepneš do MTP/format, prepneš do MSC/format. Predtým, ale zariadenie reštartni ---- drž hoci aj pol minúty zapínanie (stačí cca 15s, ale pre istotu).
Ale vidím to na radič --- takže reklamácia najskôr.
garrett6
Junior

Odeslat příspěvekod bassbeast 11. 3. 2011 13:27

Díky moc, ale nepomohlo - je to stále stejný, přes MTP tam nic nedám. Ani když přejíždím myší přes složky, nezobrazuje se info o souborech, mrtvý. A tak pěkně to hraje... :-|
bassbeast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackfear 11. 3. 2011 14:49

Reklamace to jistí , mě odešel též do pryč :shock: parchant
blackfear
Junior

Odeslat příspěvekod Erik_Bronx 11. 3. 2011 15:36

Prosim vas o radu,

dnes mi prisiel Clip + 4GB spolu s pamatovou kartou MicroSDHC 8GB , len ho neviem s tou kartou ani bohovi rozbehat,

ak je karta vnutri zasektne sa "aktualizovat databazu" asi na 75% a neprejde dalej . akonahle kartu vyberiem, aktualizacia sa rozbehne a dokonci.

uz sa mi raz aj nejak rozbehol, vedel som cez Windows vliezt do karty ale nevedel som do nej nic nahrat, zevraj na to nemam opravnenia .

Pls poradte ako uspesne rozbehat novy clip+ s novou kartou.

PS: Inak prvy dojem, co sa tyka zvuku ipod shuffle 1.gen vs. Clip+ = ziadny rozdiel. (na Jays T-jays three)

Asi vyriesene. Vyzera ze pomohol format karty v kolegovom telefone. Nahravam hudbu, snad pojde ako ma
Erik_Bronx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 11. 3. 2011 18:37

bassbeast píše:Díky moc, ale nepomohlo - je to stále stejný, přes MTP tam nic nedám. Ani když přejíždím myší přes složky, nezobrazuje se info o souborech, mrtvý. A tak pěkně to hraje... :-|

Skús ešte toto. Vypni Clip, zapni HOLD. Teraz stlač stredné tlačidlo a drž ho. Pripoj ho k USB (iný port, než bežne používaš), pričom stredné (potvrdzovacie tlačidlo je stále stlačené). Keď Clip identifikuje, pusť tlačidlo. Potom skús naformátovať Clip cez Windows (úplný formát na FAT).

-- 11. 3. 2011 19:40 --

Môžeš ešte vyskúšať formátovať týmto: http://panasonic.jp/support/global/cs/s ... index.html
garrett6
Junior

Odeslat příspěvekod bassbeast 12. 3. 2011 17:28

To se mi připojí Sansa v MSC modu - ano, to jsem již taky dělal, žádný vliv to nemá. Takže je to jasný, reklamace. Díky za ochotu ;-)
bassbeast
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swordman 12. 3. 2011 19:47

Brat si kúpil Sansu Clip+ . Dal som mu tam RockBox, ale on je veľmi málo technicky zdatný a zakusol player ( ani sa nedivím, lebo ho odpája z USB portu bez odobratia zo systému a pod. )
Dal som mu ten RockBox von, ale zostal bootloader. RockBox Utility píše, že sa premaže pri nahraní orig. firmwaru do Sansy Clip+. Ako ho tam nahrám?
Normálne iba kliknem na ten súbor s koncovkou BIN?

-- 12. 3. 2011 19:57 --

Nahral som ten súbor BIN do playera a prebehlo automaticky po odpojení od USB.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kubas.4Mi 13. 3. 2011 00:38

máte někdo možnost srovnat zvukový výstup Clipa+ a nuForce uDac v1?
Kubas.4Mi
Junior

Odeslat příspěvekod Jiritncm 18. 3. 2011 21:53

Tak jsem si Clipa taky objednal a uvažuji o Rockboxu - nevypadá to špatně, dneska jsem si ho zkoušel a nějakou změnu UI bych uvítal. Ale v known bugs mě zarazila jedna věc:

USB is still too unstable on the FuzeV2?, ClipV2? and Clip+ and is disabled in this release

To znamená co? Nemožnost použít usb připojení s PC, takže jediná možnost jak do toho nacpat hudbu bude přes kartu? :?: Dík.
Jiritncm
Junior

Odeslat příspěvekod krovak_cze 19. 3. 2011 07:41

me se chova jako fleska jak s orig firmware tak s rockboxem, po pripojeni usb vidim dva disky, kartu a interni pamet
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jiritncm 19. 3. 2011 12:04

I s 3.8? :hm
Jiritncm
Junior

Odeslat příspěvekod neis 19. 3. 2011 17:57

Chlapi zkoušel někdo na CLIPU+ klasické domácí sluchátka jako SH 595, AKG 701, BD 770pro nebo 990pro ? Zajímalo by mě , jestli Clip+ tyhle sluchátka moc nedegraduje.( nemyslím hlasitost,zesák budu mít Project Headbox).
Nechápu proč na trhu nejsou stolní přehrávače s kvalitnějším výstupem v rozumné ceně, určitě by si spoustu zákazníku nešly. ( cena 15k a více není pro mě rozumná ;)
neis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka