[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boriscz 4. 6. 2011 09:11

Tak sem taky majitelem Clipu+, už sem slyšel kde co, ale takovou pecku sem nečekal ani ve snu, Pat Metheny zahrál jako nikdy do ted, sem se fakt posadil na zadek, když dem poprvé vživotě slyšel popískávat mechaniku hajtky, ve skladbě San Lorenzo mi spadla čelist, u Eighteen sem se zježil, saksofon u Two Folk Songs mě totalně dostal tak, že sem votevřel pivo, už jen pěkně po česku vychutnával ten čínský zázrak.
Kdo nevěří ať vezme pár stovek a proněj běží.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dazo 4. 6. 2011 10:34

nuz je to tak,vela muziky za malo penazi ;-)
dazo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pingu2221 4. 6. 2011 11:49

Gratuluju ke koupi. Ono je taky potřeba, aby si sluchátka s přehrávačem sedla, protože v opačném případě z toho může být problém.
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 0803 4. 6. 2011 21:49

rozmyslam o clipe+ ako o druhom playeri k cowon 9 / namotal som sa na flac a co najlepsie mp3 a to zhltne kopu GB a clip+ ma na to mikro sd karty/ ale vcera som videl v tescu iriver 150 4gb za 35 eur. vo forach som cital ze je to celkom v poho kusok, tak som teraz na vazkach. clip+ alebo iriver 150.
0803
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 4. 6. 2011 22:18

Řekl bych že to je hlavně o tom, jestli potřebuješ mít video, nebo ne. Jestli chceš "jen" mp3 přehrávač na hudbu a oceníš malé rozměry, ber Clip. Jestli chceš i video a nevadí ti trochu větší velikost oproti Clipu, tak bych se toho Irivera nebal. Myslím ale, že Sansa bude hrát přeci jen o něco lépe. Iriver jsem ale neslyšel.
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wágus 16. 6. 2011 08:24

dobry den, hledal jsem maly FLAC, APE proste lossless prehravac s velkou kapacitou a nadstandartnim zvukem, tak doufam ze jsem tu spravne protoze po dlouhem cteni jsem se vzdy docetl ze best je SanDisk Sansa Clip+, uvazuji o jeho koupi a chtel bych se zeptat na par veci, diky za odpoved a vase zkusenosti

funguje prehravac s SDHC kartami 32 GB? class 10 stoji dnes 890,-
pokud ano predpokladam zbytecne kupovat verzi 8GB, ale staci 2GB, mate nekdo zkusenosti?
s tim programem Rockbox prehraje APE,CUE,FLAC ???
na eshopech maji verzi s kulatym ovladanim, je to skutecne ten samy prehravac?novy design stejna streva?nebo je to jen nejaky fotosotek? :)
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 16. 6. 2011 09:10

Ale Clip+ má slot na MicroSDHC, nikoli na SDHC, ale 32GB pokouše (alespoň rockbox ano)
Jaké zkušenosti? Co je to za otázku? :D Krom velikosti interní paměti se jednotlivé verze liší maximálně tak barvou.
Clip+ nemá kulaté ovládání
Naposledy upravil Balda_87 dne 16. 6. 2011 09:29, celkově upraveno 1
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujoslav 16. 6. 2011 09:14

- prehrávač funguje s 32Gb kartami a aj Class 10 podporuje
- môže sa stať, že bude s nejakou kartou nekompatibilný, môžeš ju potom vymeniť za iný model
- 8 GB verzia sa neoplatí, ušetrené prachy radšej vraz do karty
- s Rockboxom prehrá všetko, na čo si spomenieš: http://goo.gl/cOA2o
- verzia s "kulatým" ovládačom je prvá verzia Clipu http://goo.gl/ZtnFY , ten nemá microSD slot!
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wágus 16. 6. 2011 10:12

tak to bude drazsi karta nasel jsem Patriot Micro Secure Digita​l LX PRO ​(Class 10​) ​(SDHC​) 32GB za 1 762,- class 10 proste levnejsi neni :(

jak rychle kopiruje prehravac pres kabel? vyuziju tech 10MB/s nebo je lepsi kartu vyndavat ? a do interni pameti to laduje jak rychle?

podpora .m4a tez velice potesi, ten Rockbox je jako update firmware nebo spise addon?

dodavana sluchatka rovnou do kose? :) mam Sennheiser CX 300-II precision tak snad to bude lepsi...

nabíjeni pres USB v aute nebo adapteru 220V snad samozrejmosti...
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ujoslav 16. 6. 2011 12:14

Class10 využiješ jedine mimo Clip.
Prehrávač má zápis cca 3,5-4 MB/s, takže ti bohate postačí Class4.
Rockbox je alternatívny firmvér, ktorý nabootuje miesto originálneho. Medzi Rockboxom a orig.fw je možné prepínať.
Rockbox zatiaľ nemá ovládač USB, takže sa pri pripojení k PC automaticky zapne orig.fw.
Dodávané sluchátka sú z toho lepšieho "odpadu", mne uši nepotrhali. Senny budú výrazne lepšie.
Nabíjať sa dá z akéhokoľvek USB portu alebo USB nabíjačky.
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wágus 16. 6. 2011 13:00

radeji dam prednost rychlosti pres ctecku, ta kapacita je velka a se 4MB/s to bude porod, vstup na kartu podle toho jak to vypada se opotrebovavat nebude

jeste dotaz k udajum na displeji Rockbox umoznuje nastatvit si co chci videt
nebo je to napevno dane?
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ujoslav 16. 6. 2011 13:28

Karta z prehrávača netrčí, takže sa jej nič nestane.
Rockbox má prepínateľné skiny:
http://themes.rockbox.org/index.php?tar ... saclipplus
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wágus 16. 6. 2011 20:36

tak jsem ho objednal 2GB verze a 32GB karta class 10, pro otce Sandisk Fuze 16GB tez s tou samou kartou, pokud se nepletu tak Rockbox jde i na ten tak snad budeme spokojeni, dam vedet diky za rady a odpovedi
wágus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ohm711 17. 6. 2011 00:46

Zdravím,
Potřebuji MP3 přehrávač. Nechci žádný velký barevný displej, a tak se výběr podstatně zúžil. Dále požaduji nabíjecí baterii a celkem slušnou výdrž a tak to vypadá že si koupím tento přehrávač.
Mám dotaz na který jsem tu nikde nenašel odpověď, a pokud jsem jí přehlédl, tak se omlouvám.
Má tento přehrávač češtinu? A co případně RB?
Ne že by angličtina byla nějaký velký problém, ale čeština je preci jen mateřský jazyk.

Plánuji koupit 2GB verzi na pixmanii. Má s tímto shopem někdo zkušenosti? Případně jak jsou ochotní při reklamaci.
Ještě jsem uvažoval o 4GB verzi, která je o cca 200Kč dražší, ale to se vůbec nevyplatí, protože za ty 2 kila si koupím 8GB kartu.

Předem díky za rady.
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujoslav 17. 6. 2011 06:57

Češtinu samozrejme má (originálny fw aj Rockbox).
Pixmanii sa vyhni. Je problém tam čokoľvek reklamovať.
Vyber radšej nejaký overený český shop, ktorý má Sansu s 3-ročnou zárukou (ja som kupoval na Alze).
Všetky väčšie verzie ako 2GB sa pri dnešných cenách microSD kariet neoplatí kupovať.
ujoslav
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka