Apple iPad

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Nolwendil 29. 1. 2010 10:55

Mě teda zklamal. Na první pohled je to hezké zařízení, i cena je pěkná (nevím, kde jste přišli na těch 13000, ale nejlevnější verze bez 3D a s 16GB pamětí stojí $500, tedy asi 9000). Ale na druhý pohled, a hlavně když si představím, k čemu bych to používal, tak už to pokulhává. Už dlouho koukám po nějakém ebooku, tohle ale má klasický LCD display, není to ani OLED, a na čtení knih je to opravdu nevhodné. Chtělo by to eInk. Zdá se mi to použitelné jako přenosný přehrávač filmů a brána do internetu, ale na to už je iPhone, a víc funkcí mají zase netbooky s klávesnicí. Takže mi připadá zbytečné mít něco mezi tím...
Těšil jsem se, že by to mohl být pěkný prohlížeč rozšířené reality, ale na to mu zase chybí kamera (na iPhonu jsem pár takových aplikací viděl, a vypadá to velmi slibně). Takže k čemu vlastně je? Na přenosné video a surfování se dá použít i nějaký ten smartphone, a pokud chce člověk něco s větší obrazovkou, tak jsou tu netbooky, navíc se po sedmi letech znovu objevují konvertibilní tablety, které toho umí určitě víc...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 29. 1. 2010 11:45

Kde jsme vzali 13 000? Tak apple dost často prostě pro EU převádí ceny na euro( 500 euro = 13 000 +-). A při nákupu ze států si přičti poštovné a DPH a jsi taky tak na 12 000 (pokud budeš kupovat za MSRP).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 29. 1. 2010 18:27

Slušné postřehy vč. nějaké té kritiky jsou tady. http://jeffcroft.com/blog/2010/jan/28/ipad-thoughts/

Např. že Amazon Kindle DX za $489.00 vedle IPadu vyhoří jak papír. :-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ScRyX 29. 1. 2010 19:03

Obrázek
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 29. 1. 2010 19:18

:mrgreen: :mrgreen: :tleskani
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod semaniaci 29. 1. 2010 21:33

no čo podľa mňa by sa mu aj to dobre predávalo pod značkou jabĺčka :-)
Monster Power HTS 5100-->MacBook Pro-->m2tech hiface RCA-->BB-DAC-->Sennheiser HD600/1964 Audio V6
semaniaci
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellboy289 29. 1. 2010 23:28

Nějak se nemůžu pořád rozhodnout...iPhone 3GS X iPAD X netbook....na posloouchání hudby asi ten iPHone,že?
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 29. 1. 2010 23:57

Vidím, že jsem asi tak jediný, kterého iPad příjemně překvapil - doufal jsem, že udělají v podstatě přerostlý iPhone - et ecce, udělali. Já si to určitě pořídím, už jen proto, že je to hezká hračka (a to nejsem Apple fanatik, jen mi prostě jejich výrobky vyhovují).
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 30. 1. 2010 03:07

hellboy289 :arrow: To měl být vtip, že ano?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 30. 1. 2010 09:49

Emokid píše:Např. že Amazon Kindle DX za $489.00 vedle IPadu vyhoří jak papír. :-)


Usmevna analyza s ohledem na fakt, ze narozdil od Kindle je Ipad na cteni knizek zcela nepouzitelny. :-) Jinak nez zacne vyrabet Apple Ipad, tak Kindle bude stat o sto dolaru mene, protoze v tomhle sektoru ostre narusta konkurence a naskakuji do toho i Cinani.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hellboy289 30. 1. 2010 09:50

nolwendil:proč myslíš?
NTB:Sony VGN-NW21SF
hellboy289
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 30. 1. 2010 09:55

Hellboy289: Na ven iphone, na doma netbook a pořádná externí zvukovka k tomu :-) Ipad? Ani ryba ani rak.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 30. 1. 2010 11:58

Onion :D :D
Obrázek
"Can't believe he pulled this off overnight."
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 30. 1. 2010 12:29

Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 30. 1. 2010 14:46

hellboy289 píše:nolwendil:proč myslíš?

Protože to jsou všecko úplně jiný zařízení. Snažíš se srovnat nesrovnatelné. Když potřebuješ mobil, ber iPhone. Když potřebuješ netbook, ber netbook...
iPhone je telefon a multimediální přehrávač v jednom. Má i slušnou kvalitu zvuku. Ale zase je to zbytečný, pokud bys ho jako telefon nepoužíval, a měl ho jako mp3 player, na to je tu zase iPod Touch, nebo tuna jiných playerů.
iPad ještě nikdo neslyšel, takže není vůbec jisté, jak bude znít. Navíc pro přenosný poslech hudby je to nepoužitelné, na doma máš za tu cenu slušný DAC+Amp.
Netbook - na doma i na ven jako počítač, k tomu se dá připojit třeba ten DAC, ale pořád je to hlavně PC, takže se musíš rozmyslet, jestli ho potřebuješ...
Každopádně iPhone 3GS je zatím asi tak nejlepší kombinace telefonu a hudebního přehrávače, pokud Ti záleží víc na té hudbě, než na funkcích toho mobilu...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků