[recenzia] iPhone 3G

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ScRyX 28. 1. 2010 21:25

Úvod

Keďže na fóre sa nenachádza žiadna recenzia na iPhone, rozhodol som sa podeliť s viac ako ročnými skúsenosťami s používaním tohoto veľmi zaujímavého mobilu, samozrejme hlavne z pohľadu MP3 prehrávača.
Pred tým ako som dostal iPhone som patril k fanúšikom značky Sony Ericsson a k odporcom Apple a samozrejme iPhonu ako hračky, ktorá nič nevie. Čo ale čert(Ježiško? 8-P) nechcel, našiel som pod stromčekom malú sexi čiernu škatuľku s jablkom navrchu :). Nuž čo, 16GB na hudbu sa hodí, dám mu šancu o<:). Už predtým som sa mal možnosť sa s iPhonom zoznámiť, mala ho moja mama, tých pár chvíľ kedy som sa s ním hral ale dosť zmenili môj vzťah k iPhonu a pomaly sa zo mňa stával fanúšik....no ale poďme na recenziu :).
Prakticky všetko okrem funkcií pre telefonovanie sa týka samozrejme aj iPodu Touch :) a iPhonu 3GS, ktorému pribudol len lepší foťák, kompas, HW upgrade a ovládanie hlasom.
Obrázek

Základné info

Displej: kapacitný dotykový, 16,7 milióna farieb, 49 x 74 mm
Rozlíšenie: 320x480 bodov
Rozmery: 116 x 62 x 12 mm
Váha: 133g
Displej je odolný voči škrabancom a tiež len tak ľahko nepraskne, celkovo kvalita spracovania zodpovedá cene :).

Balenie

Škatuľka je malá a má farbu v závislosti od farby mobilu(čierna/biela). Nájdeme v nej:

    - sluchátka (budem sa im venovať)
    - nabíjačka + USB kábel
    - handrička na displej(iPhone 3GS ju v balení nemá vďaka špeciálnej vrstve proti šmuhám na displeji)
    - brožúrku s názvom Finger Tips(Končekmi prstov) pre rýchle zoznámenie sa s funkciami telefónu
    - nástroj na vybranie SIM karty
ObrázekObrázek ObrázekObrázek

iPhone ako telefón

O funkciách telefónu len v krátkosti.
V iPhone je na všetko aplikácia. Teda máme aplikácie Phone a SMS.
Phone ponúka kontakty, posledné/zmeškané hovory(je možné vymazať iba celý zoznam posledných/zmeškaných hovorov, jednotlivé hovory nie) a obľúbené kontakty ku ktorým chcete mať rýchly prístup. Vadí mi že nie je možné radiť kontakty do skupín.
SMS používa trochu netradičné zobrazenie správ - zobrazuje ich ako konverzácie, ktoré sú triedené podľa adresáta/odosielateľa správy. Takto nejak:
Obrázek
To, čo iPhone ponúka na telefonovanie/SMS mi úplne stačí, pre mňa je iPhone hlavne hudobný prehrávač. Takže hurá, pozrime sa čo ten Kalifornský zázrak ponúka: ^^

iPhone ako ♫ MP3 prehrávač ♫
Na prehrávanie hudby a videí je určená aplikácia s príznačným názvom - iPod. Vyzerá takto:
Obrázek

Ovládanie

Je jednoduché a intuitívne. Kapacitný dotykový displej nevyžaduje žiaden tlak, stačí sa dotknúť. V zime si ale musíte dať z rúk dole rukavice aby ste na iPhone niečo urobili keďže reaguje len na dotyk tela :).Písanie na virtuálnej klávesnici je rýchle a pohodlné. Potešia aj rôzne drobné vychytávky, ktoré spomínam nižšie. Ovládaniu nemám čo vytknúť.

Knižnica médií

V dolnej časti obrazovky sa nachádzajú skratky na (v mojom prípade) Playlists, Artists, Genius Mixes(budem sa tejto funkcii venovať viac) a Videos. Záložka More ukrýva položky Albums, Audiobooks, Compilations, Composers, Genres, Podcasts a Songs. Všetky je možné presunúť do spomínanej dolnej lišty namiesto tých ktoré sú tam základne. Dostanete sa teda bez problémov k všetkým druhom triedenia hudby, k najpoužívanejším rýchlo vďaka skratkám.
Ponuka More a presúvanie položky Audiobooks do lišty:
ObrázekObrázek

Prehrávanie - Now Playing

Konečne si vyberieme pesničku, a hrá to :D. V prípade rozsiahlej hudobnej kolekcie je možné použiť vyhľadávanie:
http://www.youtube.com/watch?v=SRROcISuC50
alebo využiť cover flow :):
Obrázek
Cover flow je vhodný ako frajerina a tiež na výber albumu, keď jednoducho neviete čo si pustiť. Je to takmer ako hrabať sa v CDčkách na poličke :mrgreen:.
Obrázek
Prehrávanie je možné bez problémov minimalizovať a hrať napr. hru alebo browsovať na nete...čiže nejaký multi-tasking(toto je asi jeho najčastejšie využitie všeobecne) iPhone ponúka.
Obrazovku Now Playing efektne vypĺňa album art, a základné ovládanie prehrávania + repeat a shuffle. Dotykom prstu sa progress bar prehrávania skryje a môžete sa kochať krásnym album artom, ktorý je najlepšie dať pesničke do tagu a nespoliehať sa na automatické nájdenie obalu cez iTunes.

S Now Playing súvisí aj jedna drobná vychytávka ktorú ale využívam takmer neustále - ak sa chcete dostať k playlistu, treba stlačiť šípku v ľavom hornom rohu displeja. To ale pri držaní telefónu v 1 ruke nie je moc pohodlné a tak stačí potiahnuť prst po displeji zľava doprava a je to. Intuitívne, praktické, ergonomické 8-D. A tu je video: http://www.youtube.com/watch?v=4d7rncMAuxI. Rovnako je možné ťuknutím na ikonku v pravom hornom rohu sa dostať k zoznamu pesničiek albumu a hodnoteniu skladieb(vytvára sa playlist "My top rated"), jednoduchšie je ale dvakrát ťuknúť na album art, a je to :). Detaily, ale pre mňa dôležité.
Obrázek

Medzi repeat a shuffle sa nachádza symbol služby Genius. V iPhone/iTunes sa nachádza v 2 podobách - Prvá je Genius Playlists, ktoré vytvorí k aktuálne prehrávanej pesničke playlist 25 podobných pesničiek na základe štatistík užívateľov, ktorí si službu v iTunes (zadarmo) aktivovali. To je nutné kvôli zbieraniu informácií o vašej knižnici hudby, tie sú odosielané Apple, ktoré vám na oplátku umožní zostavovať Genius Playlists. Osobne si playlisty takto tvorím len zriedka, radšej využijem Genius Mixes.

Genius Mixes, ako napovedá názov, vám vytvorí mixy pesničiek ktoré ktoré sa k sebe podľa Apple hodia. A funguje to prekvapivo dobre. Dokopy máte k dispozícii 9 mixov, s rôznymi typmi hudby. Napríklad Pop Mix, Metal Mix, Gothic Metal Mix, Rock Mix, Brit Pop Mix...záleží to od toho akú hudbu máte v knižnici :). Niekomu sa môže zdať nevýhodou, že neviete aká pesnička nasleduje, je možné len posun na ďalšiu/predošlú. Mne to ale nechýba. Veľmi užitočná funkcia ktorú vám nikto iný neponúkne.
ObrázekObrázek

Playlisty

Kedysi dávno, keď som zvažoval kúpu iTouch 1G, odradilo ma okrem iného aj to, že bez iTunes je možné si vytvoriť len 1 playlist. Ten sa volá príznačne On-The-Go. K dispozícii máte len tento jediný(výnimkou je možnosť tvoriť genius playlisty) a ak si chcete vytvoriť iný, ten pôvodný musíte zmazať. Navyše pri každej synchronizácii iPhonu sa však On-The-Go playlist uloží ako On-The-Go 1, On-The-Go 2 atd. a pôvodný playlist sa vyprázdni. Takto môže vzniknúť v playlistoch dosť slušný bordel, stalo sa mi že som mal v iPhone playlisty On-The-Go 1 až 12 :-! . V tom prípade treba playlisty v iTunes zmazať aby pri synchronizácii zmizli aj z iPhonu. Užívateľ si samozrejme môže v iTunes vytvoriť playlist aký chce a pri synchronizácii sa prenesie do iPhonu. Je to ale nepraktické, toto by mal rozhodne Apple vyriešiť, neobmedzuje to síce tak ako by si človek najprv pomyslel, ale je to veľmi nelogické.

Apple do iPhonu "vmontoval" aj zopár predvolených playlistov:
My Top Rated - playlist najvyššie hodnotených skladieb, bohužiaľ sa aktualizuje iba pri synchronizácii
Top 25 Most Played - 25 najhranejších, zohľadňuje aj počet preskočení skladby
Classical Music
90's Music
Purchased

Podcasty a Audiobooky

iPhone je super vec na podcasty. iTunes je ich plné a pohodlne si ich stiahnem cez wifi priamo do telefónu. Telefón si zapamätá miesto kde ste podcast prestali pozerať, a to pre každý zvlášť.
Spolu s iTunes sťahovanie a transfer podcastov do iPhonu funguje úplne bezchybne. Je možné nastaviť kedy má iTunes hľadať nové epizódy, koľko ich má stiahnuť, a v neposlednom rade, ktoré si užívateľ praje mať v mobile. Nemám však na mysli výber konkrétnych epizód pre synchronizáciu, ale podmienky. Napríklad synchronizovať X najnovších/najstarších/ešte nepozeraných. Pri prehrávaní je možné nastaviť rýchlosť prehrávania, pri niektorých podcastoch je k dispozícii aj menu s výberom kapitol(napríklad Totally Rad Show)...luxus :).
Obrázek
Pri audiobookoch je opäť nastaviteľná rýchlosť prehrávania, prítomné je členenie na kapitoly. Dosť ma ale zarazilo, že zapnutý shuffle pri prehrávaní hudby spôsobí aj shuffle pri prechode z jednej kapitoly knihy na druhú :shock: . Sranda, ale chcelo by to nápravu.

Video

Moc video okrem podcastov nepozerám, ale vyzerá pekne. Keď som pozeral seriál s titulkami, dali sa v pohode čítať. V iTunes je možné si videá kategorizovať na Movies, Music Videos a TV Shows a následne určiť čo sa má synchronizovať buď podľa spomínaných kategórií, alebo manuálnym výberom želaných videí.

ZVUK

Ehm, tak som sa dostal aj k tomuto :D. Určite nesklame. Ak máte sluchátka za 30€ tak je vám to aj tak jedno. A evidentne zvláda aj super-high end v podobe JH13, s ktorými veľa ľudí iPhone používa, a to podotýkam, BEZ ZOSILOVAČA. Viac na head-fi a u Bínu :D.
Ak nejakého potenciálneho záujemcu o iPhone odrádzajú kecy rôznych Bačov nadávajúcich ostatným do Apple Oviec o tom že iPhone hrá na prd, doporučujem dať im facku, rozdupať KPP ktoré majú na hlave a kupiť si iPhone.
Veľmi nemám s čím porovnávať, ale predsa. V porovnaní s iPhonom Sony Ericsson W910 šumí(s PFE) a zvuk nie je tak "pod kontrolou", PSP nemá dynamiku a je nudné. Clip hrá pekne, ale pre mňa je moc tmavý. iPhone je neutrálny, možno mierne svetlý.
Pomenovanie mobil s najlepším zvukom rozhodne nie je prehnané.
Toho, že by ste si nemohli roztrhnúť bubienky v mhd sa nemusíte báť. A ak sa bojíte, máme tu obmedzovač hlasitosti, mňam :).
Obrázek.

Ekvalizér

Ponúkajú sa len predvolené ekvalizéry ktoré dosť prasia zvuk, hlavne to občas divne zapraská, takže prakticky nepoužiteľné pre lepšie sluchátka(kde aj tak nie sú potrebné), pre KPP a spol je využiteľný, keďže spomínané praskanie si nevšimnete. Navyše musíte minimalizovať iPod, ísť do Settings>iPod>Equalizer a až tam si voliť akým spôsobom si zničíte zvuk 8-P .

Výdrž batérie

Pri bežnom používaní, čo je hudba, sms, volanie a nejaká hra wifi tak pol hodinu denne nabíjam každý tretí deň, a to po roku. Prehrávanie hudby udáva Apple 24 hodín, ja hovorím 20 s tým že telefón je v noci v standby a nehrá 24 hodín neustále. Slušné nie? iPhone 3GS vydrží ešte dlhšie. Výdrž pri videu je asi 7 hodín, to isté platí pre wifi, pri hrách je to medzi 5-8h, záleží od náročnosti.

Slávne apple pecky

Nakopú portám zadok. Bol som nútený ich používať nepretržite asi 3 mesiace, a hoci spočiatku to bolo utrpenie aj zvukovo aj fyzicky, teraz po rozohraní asi 200-400 hodín hrajú na nepoznanie. Nasadil som na ne molitany, takže v uchu netlačia a aj lepšie držia. Prekvapia množstvom detailov, ktoré síce nie sú tak v popredí ako na lepších sluchátkach, ale stále ľahko všimnuteľné. Basy postrádajú údernosť, ale aspoň nie sú zahuhlané ako na portách. Najvýraznejšie sú stredy, ktoré niekedy fakt prekvapia. Tiež to niekedy pekne cinkne. Nehovorím že sú to úžasné sluchátka, ale na to že ide o sluchátka pribaľované k mobilu hrajú až neuveriteľne.(Btw. ani HPM od Sony Ericssonu nemajú nárok)
Kábel sa nezamotáva a aj po roku je funkčný(používam ich aj teraz na von, keď sa mi nechce pchať si do uší Phonaky) a navyše má mikrofón a čudlík ktorým ovládam prehrávanie(next,prev,pause,play, prijať/zložiť hovor).

Apps, Games a to ostatné

Len veľmi stručne, aplikácií je na AppStore 140000 :). Používam slovník WeDict Pro, Instapaper pre offline čítanie článkov uložených na obláčiku, Facebook, Tweetie pre Twitter, Fring pre IM.



Safari je internetový browser. Prehliadanie je jedonduché a veľmi podobné tomu na PC, ničím neobmedzené, s podporou javascriptu. Flash chýba ale sťaźujú sa na to buď tí čo buď nemajú iPhone alebo zdravý úsudok :mrgreen: . Zamrzí jedine nemožnosť vypnutia obrázkov, hoci Apple vraj stránky kompresuje. Keď sa pozerám na browsovanie na Sony Ericsson X1/X2, tak sa môžem smiať(aj na pomalosti a aj na nadávkach majiteľa 8-D ).

Hry sú väčšinou blbosti, ale začína sa to zlepšovať s príchodom hier ako Settlers, Gangstar. Vyzerá to tak že vývojári začínajú využívať potenciál iPhonu a robia hry ktoré sú pre dotykový displej VHODNÉ. Ale možno je chyba vo mne a len ma nebavia tie hry :). Apple zatiaľ novú hernú platformu určite nevytvoril.

8-) JAILBREAK 8-)

Je jednoduchý a umožní inštalovanie pirátskych stiahnutých hier a aplikácií. Navyše ale sprístupní neoficiálny AppStore menom Cydia kde je k nájdeniu slušné množstvo vychytávok a aplikácií ktoré by Apple do AppStore nepustil.
Uvediem príklad zaujímavý pre AVmaniakov:
Scrobbl - vám umožní cez EDGE/3G(ak to povolíte) alebo Wifi scrobblovať prehrávané pesničky do vášho last.fm profilu. Netreba byť pripojený stále, informácie si aplikácia zhromaždí a pri pripojení na wifi ich automaticky odošle. Funguje to spoľahlivejšie ako scrobblovanie cez desktopovú last.fm aplikáciu, ktorá u mňa štrajkuje asi pol roka :).
Obrázek
Ďalej je tu backgrounder, ktorý zavrie tlamu všetkým, ktorým tak strašne chýba multi-tasking.

iTunes

Predmet mnohých flameov. Neprekonateľná prekažka pre tých, ktorí majú tony neotagovanej hudby. Pre tých ostatných, trocha(vo Win) spomalený, ale užitočný pomocník. Ak nemáte mp3ky nahádzané v 1 zložke, tak sa nie je čoho báť. Za menej ako 15 minút sa s programom naučí robiť každý. Nie je dokonalý, ale nič lepšie na správu hudby som nevidel. Drag&Drop je pre mňa krok späť. Jediná nevýhoda ktorá mi napadá je nemožnosť použitia ako prenosný disk a synchronizácia len s jedným počítačom. Ak sa pokúsite synchronizovať na inom počítači, nová knižnica prepíše starú, žiadne doplnenie pesničiek na inom PC sa nekoná a taktiež na trasnfer hudby z mobilu do PC môžete zabudnúť(pokiaľ nie je kúpená na iTunes a aj to len na autorizovanom počitači :D )

Možno pre neznalých by som mohol v krátkosti popísať spôsob akým sa do iPhonu pridáva hudba. Najprv si musíte pridať do iTunes hudbu ktorú chcete mať v prehrávači. Funguje aj Drag&Drop zložky do iTunes, to isté platí pre videá. iPhone sa s iTunes synchronizuje, čiže čo je v iTunes(ak nie je nastavené inak) sa skopíruje do iPhonu. Je samozrejme možné zvoliť si čo sa má kopírovať ako v prípade podcastov, ale takto mi to pripadá veľmi jednoduché.

Záver

iPhone je pre mňa ideálny. Nie som manažér, takže nepotrebujem úžasné time management funkcie a iné zbytočnosti. Pre mňa je to hlavne skvelý MP3 prehrávač, ktorý by som za nič nemenil. Neexistuje pre mňa uspokojivá alternatíva, keďže odmietam nosiť zároveň mobil aj MP3.Pri prípadnom upgrade nad iným mobilom ako Apple ani neuvažujem.
Ak chcete kvalitný zvuk a pohodlnú správu hudby + video a nejaké hry a aplikácie, nie je čo riešiť.
Ak sa nezaobídete bez zložkovania alebo mass storage, treba hľadať inde :).
Samozrejme cena je vysoká až neadekvátna, ale mnoho ľudí iPhone predáva nový iPhone od operátora za neporovnateľne nižšie ceny. Ak chcete ušetriť, ponúka sa dvojička - iPod Touch.
Naposledy upravil ScRyX dne 29. 1. 2010 18:43, celkově upraveno 2
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 1. 2010 21:37

Osobně mám iphone kvůli kvalitě zvukového výstupu. Také internetový prohlížeč není špatný. Na jiné věci znám lepší zařízení.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 28. 1. 2010 22:08

Moc pěkné, s naprostou většinou se nedá než souhlasit. :tleskani Výborný malý intuitivní telefon/přehrávač/mininetbooček. :D Jsou stroje co mají více možností ale ty mají zase svoje vlastní pro a proti, tady jde hlavně o čirou funkčnost, rychlost, přehlednost, sice třeba na úkor funkcí, ale je to dělané tak aby jste je stejně oželeli a ten iPhone vzali jenom díky tomu že on prostě funguje dokonale s tím co má. :-)) Někdy je prostě méně více, nebo v jednoduchosti síla, dál si doplňte co chcete, třeba že toto se již stalo a stane se znovu. :-))

Na můj vkus máš akorát možná moc JB nezpomaluje se ti to v tomhle stavu?
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ScRyX 28. 1. 2010 22:24

Hmm spomaľuje ale záleží na tom čo máš nainštalované :). Ja mám AppSync, SBsettings,Scrobbl , MyTunes, WInterboard, Backgrounder. Hlavne asi winterbaord témy môžu robiť veľa. Ženská v Orange sa tiež divila že ten môj iP je nejaký pomalý oproti tomu čo majú oni :D Nie je to ale extrémne spomalené, po reštarte/vyprázdení RAM tak raz za 7 dní je všetko OK.
P.S: Sorry za kvalitu tých videí v recenzii, foťák ktorý točil 720p sa nám utopil v Tisze :D.
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 28. 1. 2010 22:27

a umí iPod hrát další složku, po tom co jednu dohraje...? to už si nějak nepamatuju... po JB to umí video bez konverze...

Jo a no jo, program :) a no jo, složkování... Ale co za ty prachy by mi taky nezbývalo než si zvyknout a oželet.

(neříkám, že jsem o iPhone neuvažoval, co jsem si ho zkoušel a jako telefon by byl ideální pro mě...)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 28. 1. 2010 22:32

Video bez konverzie som nikdy neriešil :) To vedia max. cowony, aj to nie vždy. iPod nevie zložky tak nechápem o čom je tá otázka? Irónia ktorú som nepochopil? :D
Máš pravdu, o konvertovaní som mohol niečo k videu napísať :)
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 28. 1. 2010 22:36

Já používám teď na konvert Vuze, stačí do něj dropnout libovolné video a on jej sám zkonvertuje a pošle do iTunes knihovny. ;-) http://www.vuze.com/devices/
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 28. 1. 2010 22:38

Já si do vás hrozně rád rýpám... pak se hezky čertíte (čertíme) a Cpress má víc peněz za zobrazenou reklamu :D
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 28. 1. 2010 22:43

Ja video nekonvertujem, lebo ho nepozerám :). A podcasty sú stiahnuté rovno v potrebnom formáte.
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vidocq 29. 1. 2010 08:35

Pěkná, užitečná recenze. Díky :)
doma: PC + Cakewalk UA-1G + DT 990 pro
venku: Sansa Clip 8GB + ER-6i
vidocq
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 29. 1. 2010 08:51

Nezminene nektere neprijemne chyby. Nejvetsim problemem je Itunes, ktere nezaprou ze vznikly jako zpusob jak dostat MP3 do MP3 prehravace. Bohuzel produkty Apple se od te doby znacne vyvinuly a pro potreby Iphone uz maji Itunes az nesmyslna omezeni. Navic je problem v rychlosti, protoze nikdo nikdy nepocital, ze krome parsetkilobajtovych hricek bude jednou nekdo na Iphone instalovat dvougigovou navigaci, ktera se instaluje snad hodinu.
Pak je hodne nesikovnosti v samotnem Iphone, napriklad nemoznost rozeznat z jakeho cisla prisla SMS pokud je autorovi prirazeno vice telefonnich cisel. Stejne tak je ojeb ze SMS a telefonovani jsou dve ruzne aplikace s minimalnimi vazbami.
Pak je tam neprilis pouzitelne Safari, ale to se da u telefonu akceptovat.
Co mne zacina vadit v posledni dobe je, ze s kazdym dalsim updatem je Iphone pomalejsi a pomalejsi, takze pujde-li to takhle dal tak skonci jako WinMobile.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 29. 1. 2010 11:20

Pekna recenzia a pohlad z inej stranky viz Dusan je este krajsi. No.1
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdenda.miky 29. 1. 2010 12:50

ScRyX: Jak teda řešíš třeba situaci,chceš brouzdat na netu a poslouchat hudbu,tohle provádět nejde když to neumí multitasking?Nebo existuje jiná cesta(finta,prográmek) jak to obejít?Rozumím tomu dobře že nelze přepínat mezi aplikacemi?Vím že nás PR Applu masíruje tím že kdo to nemá není IN,ale tohle je(aspoň tedy pro mě)životně důležitá věc.To bych měl teda na hudbu a telefonování dvě různé věci,moje e51to zvládne hravě,jen ten zvukový výstup je dost otřesný.Holt udělat dokonalé zařízení nikdo nejspíš ani nechce,nebyl by jinak důvod vydávat stále nové a nové verze téhož.
OT:cos dělal u Tiszy žes tam utopil foťák?Tam to znám dobře,mám(tedy měl jsem)v Čierne n.T. babičku... ;-)
Zdenda.miky
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 29. 1. 2010 12:57

Tak můžeš poslouchat hudbu a brouzdat na netu, jen prostě když budeš chtít posunout písničku, tak buď ovládáním na sluchátkách, nebo ,,zavřeš"(když ho pak znova otevřeš, jsi na stejném místě jako před zavřením) prohlížeč.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emokid 29. 1. 2010 18:07

Obrázek

Normálně to jde takhle ovládat a se spuštěným skoro čímkoliv. Tohle základní ovládání jde vyvolat i v lock-screenu stačí mít v nastavení home tlačítka daný iPod. ;-)
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků