Microsoft Zune HD

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod flshman 15. 2. 2010 17:39

Zdar,
uvažuju o tomhle přehrávači.
Má ho někdo doma?Jde mě o to jakej má zvuk,jinak je skvělej.
Jejikož Microsoft neuvádí nikde výstupní výkon (stejně jako třeba Apple) dá se předpokládat že zvuk nebude příliš valnej.
Mám Cowon S9 a měl jsem Cowon D2,oba po zvukové stránce perfektní,není co vytknout.Pak mám ještě iPod Touch a tam je zvuk nedostačující,proti Cowonu je to "chrastítko"
Jak myslíte že natom bude Zune HD?
Cowon J3 + BRAINWAVZ Alpha Pro
Fiio E17 Alpen + Shure SRH440
Apple iPad Air + Cowon SP2
flshman
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 15. 2. 2010 18:38

Ty posuzuješ kvalitu zvuku podle hodnoty výstupního výkonu udávané ho výrobcem?? :shock:
Když máš Cowon S9, proč uvažuješ o Zune HD? Lepší zvuk než S9 asi nedostaneš. Jelikož Zune není běžně k dostání v české distribuci, trpí stejnými (ne-li horšími) omezeními, jako přehrávače od Apple, a cenově vychází podobně, jako zmiňovaná špičková es-devítka, tak ho tady asi nenajdeš...
Tady je recenze na Zune HD z renomovaného serveru...
http://www.anythingbutipod.com/archives ... review.php
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod flshman 15. 2. 2010 19:36

Předem dík za odpověď,myslel jsem si že Zune nebude po zvukové stránce nic moc.
Nicméně k tomu výstupnímu výkonu,podle čeho posoudíš jinak aspoň +/- zvuk přehrávače když většina výrobců neudává žádné parametry?
S9 je sice po zvukové stránce špička,ale tím to končí,procházet to zasekaný a nepřehledný menu bez náhledu obalů atd. je pro mě utrpení.Nicméně to už je věc názoru.
Ještě k ceně.Nevím zakolik se teď prodává S9,ale já ju kupoval jako novinku za nejakejch 8000Kč,Zune si můžu objednat z UK za 4500Kč i s poštovným.
flshman
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 15. 2. 2010 19:53

Zvuk většina lidí soudí sluchem!
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod flshman 15. 2. 2010 20:03

Aha,tak to je příspěvěk jako prase.
V tom případě zítra prodám auto a nakoupím všechny přehrávače,budu postupně zkoušet
a ten kterej mě padne pak budu sebou nosit. :tleskani
flshman
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 15. 2. 2010 20:08

Klidně se řiď číslíčkama výrobců, tvoje věc.

Podle čeho ty posužuješ že zvuk S9 je špička? Protože má velkej výkon? Nebo sis to někde přečetl? Nebo protože pro tvoje uši hreje lépe?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Nolwendil 15. 2. 2010 21:22

flshman píše:Předem dík za odpověď,myslel jsem si že Zune nebude po zvukové stránce nic moc.

Tak pozor, nic takového jsem neřekl. Myslím si, že zvuková kvalita bude srovnatelná s Cowonem S9. Však si na ABI přečti recenzi na S9 a na Zune, a uvidíš. Ti recenzenti toho slyšeli určitě hodně...
flshman píše:Nicméně k tomu výstupnímu výkonu,podle čeho posoudíš jinak aspoň +/- zvuk přehrávače když většina výrobců neudává žádné parametry?

I když by výrobce dodal parametry jaký chce, tak Ti o zvuku neřeknou zhola nic. UE Triple.FI taky hrajou "jen do 17kHz", dokonce to mají napsáno na krabičce. Jsou potom nějaká prdítka s udávaným rozsahem 20hz-20kHz lepší? Výstupní výkon je pěkná hodnota, ale když tam ani neudávají, do jaké impedance, tak je to stejně neporovnatelné s výstupním výkonem udávaným u jiného modelu. Prostě abych to skrátil, tak zvuk prakticky ničeho se nedá posoudit tím, že si přečteš datasheet. To prostě musíš slyšet.
Od toho tu je toto fórum, head-fi.org, ABI, a jiné servery, aby Ti pomohly s porovnáním bez toho, abys musel prodávat auto.
flshman píše:S9 je sice po zvukové stránce špička,ale tím to končí,procházet to zasekaný a nepřehledný menu bez náhledu obalů atd. je pro mě utrpení.Nicméně to už je věc názoru.

Tak pro mě je třeba nejdůležitější ten zvuk, ale nechce se mi věřit tomu, že by S9 neměl tyto funkce. Určitě zkus prolézt fóra, trošku pohledat... Třeba ABI mají fóra rozdělená přesně podle značky a konkrétního modelu, takže nemusíš ani nijak složitě hledat...
flshman píše:Ještě k ceně.Nevím zakolik se teď prodává S9,ale já ju kupoval jako novinku za nejakejch 8000Kč,Zune si můžu objednat z UK za 4500Kč i s poštovným.

Když chceš porovnávat, tak porovnávej objektivně. Nemůžeš srovnávat českou cenu jednoho přístroje (navíc novinky) s cenou jiného někde v UK, navíc pokud se ten přístroj u nás vůbec neprodává. Já jsem si otevřel Amazon.com, oba přístroje si našel, a rozdíl mezi nimi (při stejných kapacitách) byl cca $10. Až budeš znát českou cenu Zune HD, můžeš ji porovnávat s českou cenou Cowonu S9.

Pokud chceš, klidně Zune HD kup. Když se Ti nebude líbit, tak ho od Tebe koupí třeba Radek Hulán (pokud už ho nemá). Podle mě je to dobrý přehrávač. Ale už od začátku Zunů se mi nelíbilo, že když chtěl M$ jít do boje proti iPodům, tak nasadil ještě horší omezení, než jaké mají iPody. Nevím, jestli je k tomu nutí vydavatelé obsahu (nahrávací společnosti a autorské svazy), a nebo to u nich navrhl nějaký aktivní blbec, ale podle mě jsou všecky takové mechanismy urážkou uživatele...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mcmichal 18. 2. 2010 18:52

Co takhle si k iPodu pořídit zesilovač (na systémovej konektor)? Co jsem tak četl, tak to se zvukem dělá divy...
 Macbook Pro Retina 13" mid-2014

Intel Core i5 4440 + Noctua U14S / ASUS B85M-E / 8 GB DDR3 / Corsair RM 650x / MSI GTX 970 GAMING / Intel 530 120 GB / FD Define R4 + 6× Noctua NF-P14s redux-900
mcmichal
Junior

Odeslat příspěvekod hrtak 13. 5. 2010 15:23

Zamysli se nad tím, budeš chtít, aby Howard volil mezi sexem a Halo.
NE! Budu chtít, aby volil mezi sexem a Halo 3.
Leonard vs Sheldon. Big Bang Theory.
hrtak
Kolemjdoucí