[recenze] SanDisk Sansa Clip+

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod v0jta 18. 2. 2010 22:34

O koupi mp3 přehrávače jsem uvažoval již delší dobu, ale až před pár dny jsem narazil na přehrávač, který splňuje všechny mé požadavky. Jde o SanDisk Sansa Clip+.
clip_1.jpg

V balení najdete samozřejmě Sansu Clip+, dále sluchátka (takzvané „Sansa pecky“), USB kabel a návod. Přehrávač se prodává ve třech verzích: 2 GB, 4 GB a 8 GB. U 4 GB verze máte na výběr ze tří barev – černá, červená a modrá, jinak se prodává v barvě černé. Ale teď už k samotnému přehrávači: Má intuitivní ovládání, na které jsem si velmi rychle zvykl. Díky tlačítku home se rychle dostanete do hlavního menu nebo zpět k přehrávané skladbě. Toto tlačítko také slouží pro zamykání kláves. Dále jsou zde tlačítka vpravo (další skladba, pohyb v menu), vlevo (předchozí skladba, pohyb v menu), nahoru (přehrát/pauza, pohyb v menu) a dolů (možnosti skladby, pohyb v menu). Nechybí ani tlačítko volba. Po levé straně jsou pak hned pod konektorem pro připojení USB kabelu umístěna tlačítka pro změnu hlasitosti. Na horní straně je tlačítko pro vypnutí, napravo najdete slot pro microSD kartu. Má poměrně malý čtyřřádkový OLED displej (1.1″), který je velmi dobře čitelný. Displej má sice pouze 2 barvy (modrá a žlutá), ale vzhledem k tomu, že je to pouze hudební přehrávač, to vůbec nevadí.
clip2.jpg

Nyní už se dostáváme k tomu nejpodstatnějšímu, co rozhodovalo při mém výběru, a to jest zvukový výstup. V mnoha recenzích jsem se dočetl, že má Clip+ opravdu velmi dobrý zvuk, čemuž jsem hned po puštění první skladby dal za pravdu. Výstup je opravdu kvalitní, oproti starému Clipu ale má mírně basovější tón. Já osobně basy příliš nemusím, ale dá se zvyknout…
clip_3.jpg

Napájení je zajištěno pomocí USB kabelu z PC. Baterie by teoreticky měla mít výdrž cca 15 hodin, v praxi je to ale daleko méně, nejdéle mně to vydrželo hrát cca. 10 hodin. Výdrž baterie je teda jedna z mála stinných stránek přehrávače.
A jaký je tedy závěr? Sansa Clip+ je levný, malý mp3 přehrávač s velmi dobrým zvukovým výstupem. Pokud tedy přemýšlíte, jaký mp3 přehrávač si koupit, a nevadí vám poměrně slabá výdrž baterie a to, že si zde nepřehrajete video, tak rozhodně neváhejte a zajděte do obchodu pro Clip+. Já jsem tak učinil a jsem naprosto spokojen.
+ výborný zvukový výstup
+ malé rozměry a hmotnost
+ dobře čitelný displej
+ intuitivní ovládání
+ slot pro karty
+ klips pro připnutí za opasek
- zaměřen jen na hudbu
- reklama v menu
- slabá výdrž baterie

Cena (přibližná):
2 GB – 850Kč
4 GB – 1500Kč
8 GB – 1950Kč
Nezbývá mi, než vám Sansu Clip+ doporučit.
v0jta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2010 23:08

Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 18. 2. 2010 23:10

Jasně bubaaku, tvoje je větší, hezčí, lepší. Tady máš aspoň odlišný pohled na věc.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 18. 2. 2010 23:12

ja jen ze bych to sloucil protože jeho ma recenze ma co rict
Samozřejmě pochvala :tleskani
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 19. 2. 2010 10:25

Nechávám zatím odloučené, aby se vojtova recenze neztratila a doplňuji do uživatelských recenzí
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 2. 2010 14:49

Hezká práce. Vytknul bych jen malou drobnost: chybí model sluchátek, použitých pro hodnocení zvukového výstupu (podle obrázku asi j-JAYS).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod v0jta 19. 2. 2010 15:35

Testoval jsem i na sluchátkách J-JAYS, ale především na GRADO SR60, které mám na doma.
v0jta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slipknot27 23. 2. 2010 11:09

pekna recnzia :-) , aj mne by mal prist niekedy zajtra, alebo pozajtra, sluchatka mam re0, takze na clipa sa tesim :-))
slipknot27
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod strny88 23. 2. 2010 20:43

pár měsíců ji již testuji a celkem často mi padá, tj. že se restartuje a aktualizuje databázi.

máte někdo podobnou zkušenost?
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod v0jta 24. 2. 2010 17:27

Zatím se mi to za těch čtrnáct dní co ji mám stalo pouze jednou. Tak doufám, že se to nebude opakovat O:-)
v0jta
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 26. 2. 2010 16:45

stává se mi to hlavně při otřesech, ale u klasického klipa nebyl nikdy problém,
co verze FW vyšel už nějaký? co jsem to nedávno kontroloval tak bohužel beze změny.

:-)
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 21. 11. 2010 22:39

prosim, da sa na sanse + listovat obsah pamate pri spustenom play ?
0803
Junior

Odeslat příspěvekod dazo 21. 11. 2010 23:18

0803 jasne ze da ;-]
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 22. 11. 2010 22:30

a co eqalizer ? len rock, pop atd + uzivatelsky ? alebo aj nejake srs, extra bass ...?
0803
Junior

Odeslat příspěvekod Balda_87 23. 11. 2010 04:44

Nevim k čemu jako.
Clip hraje slušně a nic ve zvuku nechybí ani nepřebývá
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků