mp3 přehrávač na baterie AA/AAA

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zaantar 13. 6. 2010 15:24

jak téma napovídá, sháním nějaký solidní přehrávač napájený tužkovými akumulátory AA nebo AAA - i v téhle době existují lidé, kteří se někdy pohybují po světě pár týdnů bez spolehlivého zdroje elektřiny.
co se ostatních parametrů týče, ideální by bylo:
- alespoň 4GB paměti (anebo karta)
- FM rádio
- odolnost (!)
- používám sluchátka koss, takže ani kvalitní zvuk není na závadu
- není potřeba přebytek nadstandardních funkcí ani barevný displej, raději preferuji výdrž
- nepotřebuji ani tagy, stačí, když bude přehrávač respektovat adresářovou strukturu
nemám představu o ceně, takže řekněme, že tato momentálně nehraje roli.
budu rád za jakékoliv tipy. předem díky!
zaantar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portapro 13. 6. 2010 16:12

jaký je důvod chtít přehrávač na baterky?
Už se nedělají
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zaantar 13. 6. 2010 16:22

budu v létě měsíc chodit po krásách naší země a zásuvky na stromech nerostou... dobíjet budu moct jen sporadicky.
nevyrábí se už _vůbec nic_ na baterky?
zaantar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portapro 13. 6. 2010 17:47

nový kousky určitě ne,ale zkus se podívat po nějakým starším třeba na aukru...ale určitě ne to první co ti vyskočí ty čínský šmejdy...spíš se dívej po známých značkách,jako třeba Cowon,iriver,sandisk popřípadě i archos
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zaantar 13. 6. 2010 19:45

díky :-)
zaantar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod portapro 13. 6. 2010 20:05

Co jsem se tak díval tak jsem našel tohle http://aukro.cz/item1071901508_san_disk ... _8_gb.html
Nevím jak na tom byl sandisk dříve,ale dneska je to vrchol zvuku...to spíš poradí někdo kdo se vyznal v době před 6 a více lety...ale koss máš asi porta pro nebo spark plug ne?Ono to bude stejně jedno
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 13. 6. 2010 21:34

v datartu maj nějaky krám za 600,- na tužkove baterky, proline se to jmenuje nebo co....
Ale už na pohled to vypadalo jak spatný vtip
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Nolwendil 13. 6. 2010 23:03

Já bych zkusil CLip+, a k němu bych připojil battery pack z 3x1,2V nabíjecích AAA článků, paralelně přímo na příslušné vývody baterie :-D A nebo tu baterku úplně kopnout ven, a mít připojené jen ty články... Za funkčnost ale neručím :-D Při připojení k PC battery pack odpojit (ať se ho přehrávač nesnaží nabíjet), poté zase připojit... To bych udělal já, když by mě výdrž Clipu hodně štvala. A až mu za pár let odejde akumulátor, tak to asi testnu ;-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod flatliners 14. 6. 2010 06:01

Proline rozhodně nekupuj,větší šmejd neexistuje...spíš se zaměř na něco s velkou výdrží.poohlíd bych se po Cowon i7,pokud se dá ještě sehnat...
Metal/HC/Punk
Galaxy Note 20 Ultra
Westone 4R, FiiO FH5, Bang & Olufsen BeoPlay H6, FiiO Btr3k
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 14. 6. 2010 06:57

No a neznáte někdo nějaký USB nabíječ na AA baterie? Pro eco fandy se dělají určitě i se solárním panelem, s tím by se pak dal dobíjet libovolný přehrávač v terénu, konkrétní neporadím ale určitě to existuje.
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 14. 6. 2010 10:32

Ja som rozmyslal v minulosti kupit puzdro so solarnym panelom, ale ako dobre to dokaze nabit MP3 prehravac, to veru neviem...
http://cgi.ebay.com/Solar-Power-Charger-Case-Cell-Phone-MP3-MP4-PSP-PDA-/250548576470?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a55dbe0d6#ht_4008wt_1137
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 18. 6. 2010 22:26

Sehnat někde prostě iRiver T10 nebo T60... Držáky a na baterky. Dneska už to výrobce netáhne, přitom zas tak rozvojový trh nejsme :)
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod newskylinex 14. 7. 2011 22:20

Řeším stejný problém už přes rok. Asi před cca 5 lety jsem koupil nějakou philips Mp3 4GB, ta mě plně vyhovovala, více řádků při procházení složek, přehrávala zatímco vybírám jiný song, rychle reagovala, napájení 1x AAA, dlouhá výdrž. Bohužel jsem ji před rokem a půl stratil v zimě někde pří cestě na Ještěd :( už jsem ji nenašel. Tak jsem začal shánět nějakou náhradu. Ta samá se už samozřejmně neprodávala, takže jsem projížděl internet a našel jsem na napájení AAA/AA jen několik čínských apod. exemplářů. To mě trochu naštvalo, protože mp3 přehrávač jsem měl právě z důvodu delšího cestovaní, protože jinak když mám přístup k zásuvce, používám hlavně mobil. Ani nevidím moc velký rozdíl v tom si koupit kvalitní nabíjecí AAA/AA baterku nebo mít zabudovaný nějaký akumulátor... Příčemž když je potřeba, tak si vezmu těch nabitých AAA/AA baterií pár s sebou. Tím mě výrobci celkem vytáčí že na to už úplně se... No tak jsem zašel do místní elektry a objevil jsem tam nějakou 4GB hyundai, tak jsem ji koupil. Teď mám teda alespoň něco na AAA, ale je to teda pěkný krám... má sotva poloviční výdrž než ta stará, nižší hlasitost, "debi..." ovládání, na display se vejdou 2 řádky, nedokáže přehrávat při vybírání jiné mp3, pomalá odezva ovládání a tlačítka se brzo ochodila, teď již jdou dost ztuha. To ještě nemluvím o příšerné přenosové rychlosti z PC do přehrávače...
Teď jsem našel tohle
http://www.alza.cz/sony-icd-ux512-stribrny-d239589.htm
Možná to koupím, ale myslím že je tam moc zbytečných funkcí které vůbec nepotřebuji.

PS: Hledám dál :)
newskylinex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banner 15. 7. 2011 05:09

Diktafon?! To bude mít zvuk týrání koček :D
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior

Odeslat příspěvekod garrett6 15. 7. 2011 22:04

Jasné že diktafón, nie však Sony, ale Olympus. Pred nejakým časom som zháňal pre kolegyňu, neskôr som si model WS-760M kúpil sám. Výdrž na jednu AAA (alkalická alebo NiMH) je 15-30 hodín, podľa toho, či repro alebo slúchadlá. Dá sa nabíjať priamo v prístroji, ktorý má vysúvací USB-A konektor. Zvuk excelentný (prekoná väčšinu mp3-jek), dokonca funguje aj ako DAC k počítaču (vrátane repráku a mikrofónu). Podpora kariet, B/W display, microSDHC karty, rádio. Ľahučký a pády na ňom zatiaľ nevidno --- takže podľa mňa zariadenie na celý život.
garrett6
Junior

Další stránka