Pozitivní zkušenost s Reklamací Cowon iAudio 7 16GB

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 26. 8. 2010 21:50

Chtěl bych se s vámi podělit o zkušenosti s reklamací Cowonu iAudio 7, koupeného v Č. Budějovicích v Melodii na Husově Třídě.
Přibližně po roce používání, mi odešo tlačítko MENU. Prostě najednou změklo, při stisku nebylo cítit cvaknutí a hlavně vůbec nefungovalo. Odnesl jsem přehrávač do obchodu, samozřejmě s doklady i s krabicí. Přijali ho bez problémů a ochotně, ani ho nijak neprohlíželi. Řelkli mi, že ho pošlou do servisu a ten že se vyjádří.
Přehrávač jsem tam nesl ve čtvrtek a v pondělí mi volal prodavač z prodejny, že prej servis označil promáčklé tlačítko za mechanické poškození, a reklamaci neuznal. Oprava, pokud budu souhlasit, bude stát 600,- Nadšený jsem nebyl, ale protože mi přehrávač vyhovuje, tak jsem souhlasil. Na druhou stranu, promáčklé tlačítko mohla být skutečně moje chyba. Nosil jsem přehrávač všude možně a neříkám, že ho nemohlo něco poškodit. A prodavač mi řekl, že promáčklá tlačítka neuznává pro reklamaci skoro nikdo.
Oprava trvala týden. Přehrávač jsem hned při vyzvednutí vyzkoušel a fungoval. Ale ouha. Hned druhý den, po odjezdu na dovolenou, jsem iAudio zapnul, chvilku poslouchal a pak najednou, při listování skladbami, se display rozsvítil čistě bíle a od té doby nic neukazoval. První, co mě napadlo, bylo, že při opravě tlačítka poškodili konektor displaye. Hned po návratu z dovolené jsem tedy přehrávač odnesl zpět do prodejny. Přijetí bylo opět bez problémů a prodavač mi řekl, že to může být chybou FW a že prý ho zkusí přehrát, než pošle přehrávač do servisu. Sepsali jsme doklad o reklamaci a já odešel a doufal, že nebudu muset zase něco platit. Po týdnu jsem si byl opět vyzvednout opravený přehrávač. FW to prý nebyl, tak že opět skončil v servisu. V dokladu o opravě bylo napsáno pouze opraveno, tak že jsem ani nevěděl, co vlastně dělali. Samozřejmě jsem opět přehrávač v prodejně vyzoušel a fungoval. Jediné, co bylo jinak, byla starší verze FW 1.16, kdežto já měl nahranou 1.18. Ale alba tam byla všechna, tak jsem si řekl, že to doma bez problémů přehraju. Nyní už jsem neplatil nic.
Doma mne ale čekalo příjemné překvapení. Po důkladné prohlídce prohlídce přehrávače, na kterou nebyl v obchodě čas, jsem si všiml, že chybí některé drobné škrábanečky a odřeniny, které můj přehrávač během roku nasbíral. Nakonec jsem si uvědomil, že nedržím v ruce můj starý přehrávač, ale fungl nový a nepoužitý, jen s přelepeným seriovým číslem. Tak že jsem sice zaplatil 600,- za první reklamaci, ale díky poškození displaye při opravě jsem následně obdržel nový kus s neoběhanými tlačítky, neodřený, a hlavně, opět s plnou výdrží baterky, která u původního přístroje po roce používánÍ byla už znatelně nižší.
Celkově tak mohu říci, že i přes neuznání reklamace tlačítka, jsem byl se záručním servisem Cowonu velmi spokojen. I termíny oprav byly max. týden, tak že super. A pokud někdo z okolí Budějic budete kupovat Cowon, Melodii na Husovce doporučuji. Co nemají na krámě, bez problémů objednají a dovezou během dvou tří pracovních dnů. A přístup je vstřícný a ochotný. Poradí a vysvětlí co je třeba.
Pokud máte někdo jiné zkušenosti s reklamacemi Cowonu, je to možné, ale já sám za sebe jsem spokojen.
VojtaJJ
Junior