Cowon iAudio X5 - zklamání?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Figut 12. 9. 2010 10:02

Nižší jak ER-4P, RE0, IE8, FI10 to nemá cenu ;-)
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sauhirt 12. 9. 2010 13:05

Mám RE0, ale co ti to řekne? Mně se to poslouchá dobře. Ale jak bys to slyšel ty, to je ve hvězdách.
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 12. 9. 2010 13:40

Tak jestli máš RE0 i Cowon X5 a můžeš to porovnat s jiným Cowonem nebo Clipem, tak tak učiň! Jestli nemáš nic na porovnání, tak je to o ničem.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sauhirt 12. 9. 2010 17:18

Jak už jsem psal, neslyšel jsem rozdíl mezi Clipem V1 a X5, ale bylo to chvilkový porovnání a já mp3 tak často nepoužívám, takže jak X5, tak RE0 nemám tak naposlouchaný, abych ty rozdíly poznal, pokud tam byly.

Právě proto nechápu, jak můžeš po někom chtít, aby místo tebe porovnal dva stroje, když ty to pak můžeš slyšet úplně jinak. O tom, že třeba pro mě jsou lepší MS1(000) než RE0 asi pomlčím nebo mě ukamenuješ. 8-P Každej má jiný preference a představy o ideálním zvuku. Jediná cesta je najít nějakou X5 poblíž tvého bydliště a zajet si ji poslechnout.
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod Balda_87 12. 9. 2010 17:20

Myslel to tak, že by bylo fajn aby jeden člověk (jedny uši) vzal x5, pak třeba cowon D2 nebo Clip+ a přímo je srovnával na stejných skladbách a popsal jaké slyší rozdíly mezi přehrávači. Když pak má figut D2 nebo clipa naposlouchané, a ani nemusí mít.. může se pokusit udělat si závěr a rozhodnout se, zda má cenu ho zkoušet.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sauhirt 12. 9. 2010 18:05

Já pochopil, jak to myslel. Poslech hudby není objektivní záležitost, to že to já slyším takhle, neznamená, že to Figut neuslyší jinak. Viz RE0 vs. MS1(000), Figut jasně upřednostňuje RE0, já naopak. Podle mě jediná cesta pro Figuta je si X5 někde poslechnout.
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 12. 9. 2010 19:25

Borci díky za konstruktivní připomínky k mému problému :-D

Zatím jsem se víceméně dozvěděl že mám vlastně blbý sluchátka, a tím je celý ten problém způsoben..

Já tady nemluvil o drobných odchylkách ve zvuku činelu ve vysokých frekvencích (přehnaný příklad), ale o totálně jiným zvuku, naprosto neposlouchatelným bez (bohužel) změny v ekvalizéru a v podobných ptákovinách ... :-/
LammerOutsider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 13. 9. 2010 11:46

Ale RE0 jsou fakt daleko přesnější jak MS-1 :-). Chtěl bych požádat majitele X5 z Prahy, jestli by se dalo sejít, že bych si ten přehrávač poslechl?
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzordano_Bruno 14. 9. 2010 19:56

Ahoj,
rád Ti odpovím a uvidíme, jaký závěr vymyslíme.

X5L mám už opravdu řadu let a je to stále nejlepší mp3, který jsem kdy měl v ruce. Bohužel. Mám doma 5ipodů, Sony A829 a je pravda, že tyto přehrávače prostě neumí hrát. Ale abych se vrátil k Tvému dotazu. Je opravdu velký problém na něj odpovědět. Pročetl jsem si v kostce Tvé téma a vidím tam jeden problém. RockBox. Kdysi jsem s ním hodně čachroval. Neustále zkoušel, ale po nějaké době jsem stejně zjistil, že originál je nejlepší. Jde o to, že přehrávač je jednoduchý na obsluhu a není potřeba ho štelovat. Takže jako první krok bych viděl dát si tam obyč FW od výrobce. RockBox je prostě fw, který nabídne hodně štelovadel, hloupostí navíc, ale v reálu jsou k ničemu. To, co posluchač potřebuju mu nabídne samotný FW od cowonu. Takže RB pryč!

Dále pak vše vypnout a prostě poslouchat. Mám doma sluchátka: Porty, CX 300 a taky SR60 od Grada. Pokud zapojím 300 tak sluchátka hrají hezky, ale prostě z toho leze takový zvuk nezvuk - nic moc. Porty jsou na tom lépe a Grada zase lépe. Cenový rozdíl je jasný a proto i nárůst kvality. Dál si musíš uvědomit, že dnešní skladatelé hudby typu Justin Bieber a jemu podobní sráči dělají jen tucárny, kde se nehraje na vyváženost a kvalitu skladby. Je velice složité najít skladatele, který dělá opravdu kvalitní desku. Doporučuji Keb Mo - Doors. Deska v super audiu je prostě znát.

Takže, co z toho všeho plyne? Přehrávač je špička! skladby jsou odfláknutý a sluchátka nic moc:) Nemůžeš čekat zázraky. Ale pokud si koupíš lepší sluchadla, zase Tě to posune dál, ale bohužel hudba zůstane pořád odfláknutá:)

Nelam si s tím hlavu.
Poslouchej, co to dá, protože pak už neuslyšíš nic :)
Audio: Iaudio X5L, Samsung YP T10, Ipod Shuffle, Ipod Nano.
Sluchátka: GRADO SR 60, Koss KSC 15/17/22/ Porta Pro.
Dzordano_Bruno
GRADOmaster

Odeslat příspěvekod marty63 14. 9. 2010 20:32

No jo, ale to nevysvětluje, proč se mu ten zvuk líbí na Sanse.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 14. 9. 2010 21:06

Možná je zabasovaný.
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujoslav 15. 9. 2010 10:23

Ahoj. LammerOutsider kupil tu X5 odo mna, tak sa vyjadrim.
S prehravacom nic nie je a nema vyznam hladat dalsi kus na porovnavanie.
Prehravac som pouzival hodnu chvilu s UE Triple.fi a musim uznat, ze je to zvukovo najlepsi prehravac aky som kedy pocul. Co sa tyka porovnania original FW a Rockbox, tak zvukovo su na tom rovnako (s povypinanymi efektami samozrejme). Mam aj Clip+ a ten zase hra s Rockboxom podla mna lepsie.
Takze odporucim len jedno -> skusit ho s lepsimi sluchadlami.
Spominane RE0 by mohli byt super, alebo aj Phonaky.
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cagin 15. 9. 2010 10:42

Takže si to zhrneme.Ujoslave mužeš popsat ten zvuk x5 jako deka?Pokud ano dale se neni o čem bavit.Ale stejně mě zaraži jak každy poznava rozdil mezi Rockboxem a originalnim.Mate nastaven rockbox na vychozi beze změn nebo v tom je zakopan pes a mate to změněno.Mam 2 kvalitni in ear qjays a re0 s malym modem a že by originalni rockbox byl zvukově posun no to tedy nevim.
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujoslav 15. 9. 2010 10:51

Deka? Ani nahodou!
Zvuk je nadherne krystalovo cisty, bez naznaku sumu aj na supercitlivych triploch. Hra velmi podobne ako Clip+ (podla mojho ucha).
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cagin 15. 9. 2010 10:59

Pak tam bude asi jenom maly rozdil.Dekou trpi hlavně sony.Ovšem čim vyšši model tim lepe to pak řeši eq nevim jestli se tento problem tyka modelu x.Jinak chtěl jsem dat edit schvalně jsem ještě zkusil rockbox a original.Ne ten zvuk je mirně upraveny ,ale lepši? To neni vubec jednoduche ,protože něco je lepši original a něco rockbox.
Naposledy upravil cagin dne 15. 9. 2010 11:34, celkově upraveno 1
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka