Cowon iAudio X5 - zklamání?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 10. 9. 2010 21:41

Čau, mám takovej menší "problém", tak si říkám že by tu třeba o tom někdo mohl vědět.

Před časem jsem si koupil použitý přehrávač X5, o kterým se všude mluví jako o úžasném přehrávači s úžasnou kvalitou zvuku... hodil jsem tam svou hudbu, kterou mám naposlouchanou, vypl veškeré ekvlizéry a podobné,

a ejhle - zvuk mi na poslech přijde (oproti mé předchozí Sanse e280) zastřený, plochý, nebarevný.. prostě ta hudba nemá koule!!

Navíc hudba "tlačí" - přijde mi, že má výraznější "vrchní basy" (hladina někde mezi středy a basy), takže mě z toho zanedlouho začne bolet hlava, jinak, než obvykle bolívá z oposlouchání - a navíc už po třeba hodině poslouchání.

Sluchátka mám pecky Sennheiser CX-300, kde je zvuk velmi ostrý, někdy mi přijde až příliš, a mušle Sennheiser HD448, které zas jsou zastřené.. oboje se ukazuje až u tohoto přehrávače.. a taky z nich bolí uši, zvuk je nevýrazný, při zvýšení hlasitosti nepříjemný..

Myslíte, že je to špatným nastavením v MP3ce, nebo tím, že taková empétrojka už je?

Není to jen o zvyku? Není to jen, že si uši nezvykly na změnu, a za měsíc už mě vše bude připadat v pořádku? (S tím bych se však neměl spokojit, ne?) Většina z Vás má větší zkušenosti než já, tak byste mohli vědět, jestli se to dá považovat za vadu, nebo jsem ta vada já.. Je někde řešení? V pečlivém nastavení ekvalizéru?

Veškeré softwarové funkce v X5 s Rockboxem jsem vypl - např. Crossfeed, Equaliser, Dithering, Compressor a podobně.. a pořád stejné problémy..

Minulou Sansu jsem mohl poslouchat pořád, a měla velmi plný a barevný, hutný zvuk (né přebasovaný).. Teď jsem si koupil Cowona kterej je podle všech lepší, a jsem zklamán...

Díky za rady, připomínky, komentáře ;-) Pusťte se do mě.
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 9. 2010 21:46

Trapný dotaz, ale v jaké kvalitě máš tu hudbu?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 10. 9. 2010 22:37

Většinou MP3 320 kbps a FLAC, ale zrovna tydle rozdíly jsem zkoušel na FLACech, i na starších nahrávkách , žádné remastery. Ale tady jde o to, že poslouchám totožnou hudbu na staré sanse a pak na tomdle "zázračném" cowonu, a rozdíl je citelný..

Hudbu jsem zkoušel skoro všechny typy -

Od vážné (gustav holst - planety)
přes trance (juno reactor, tam to bylo citelné dost),
industrial (Laibach, Rammstein),
experimental (The Residents),
Metal (Slipknot),
Hip Hop (Hugo Toxxx),
až po Jazz (Diana Krall)

Takže se nedá říct, že by to byl problém jen určité skupiny hudby...
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sauhirt 11. 9. 2010 07:57

original firmware jsi nezkoušel?
sauhirt
Junior

Odeslat příspěvekod Figut 11. 9. 2010 08:34

Já o něm taky uvažuju a tohle se mi teda nelíbí...
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 11. 9. 2010 12:07

Sauhirt:

Zatím nezkoušel, ale asi to udělám, taky se mi začíná zdát, že Rockbox má tolik možností nastavení a "vylepšováků", že té hudbě ve výsledku nepomáhá, ale spíš škodí.

Dočasně jsem to vyřešil tak, že jsem na ekvalizéru trochu zvedl výšky a trošku basy, a ztlumil spodní střed, , hrál jsem si s tím asi hodinu a zdá se že už je to o něco lepší (ta hudba)
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anwar 11. 9. 2010 13:48

Tak tento názor jako by mi mluvil z duše. Jsem také čerstvým vlastníkem Cowonu X5 a zatím si na nový zvuk nemohu zvyknout. Trefně napsáno "hudba nemá koule", je jakoby z dálky. Stále porovnávám se svým iRiverem T10, kde mp3 zněla bez zapnutého EQ velmi dobře. U X5, pokud chci dosáhnout alespoň podobného zvuku, musím nastavovat. Zdá se mi, že je to dáno strategií těchto dvou výrobců. iAudio je prošpikováno různými efekty a pro dobrý pocit z poslechu je třeba jich využít. I když na technologie BBE a MP si asi nezvyknu.
Alespoň jsem si uvědomil, že pro samou touhu po co nejlepším zvuku, jako bych zapomínal na hudbu samotnou a proč ji vlastně poslouchám. Vždyť ono to nezní tak špatně, jak se může zdát z toho co jsem napsal :-). Používám sluchátka Sennheiser PX100 a špunty CREATIVE EP-630.
Anwar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 11. 9. 2010 15:39

Hm. A byl by tu někdo kdo vlastní X5 a nějaká lepší sluchátka?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 11. 9. 2010 16:08

vy mě bavíte :-D Já teda moc přehrávačů nevystřídal, ale že rockbox *****í zvuk a že nejlepšího zvuku dosáhnete štelováním pičovin, mě prostě cuka s koutky :-D Sorry
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 11. 9. 2010 16:59

Balda: Já taky moc nevystřídal, ale je to tak jak říkám - Rozdíl mezi tímdle X5 a mojí bývalou shitkou e280 je opravdu znatelnej - v neprospěch X5ky. I s Anwarem jsme se shodli že ten zvuk je prostě jak zpodpeřiny. A to jsem všechny "vylepšení" a úpravy zvuku vypnul,, ale právě u toho X5 teď musím štelovat PIČOVINY aby se to aspoň trochu dalo poslouchat.

Figut: Sluchátka nesluchátka, i tak je zvuk prostě divnej a nepříjemnej a hlavně znatelnej. Na lepších sluchátkách bys ten rozdíl možná tak ještě víc slyšel.
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Balda_87 11. 9. 2010 17:11

O tom jsem se zas přesvědčil svým bádáním já. Přehrávač s horším zvukem na laciných sluchátkách zní líp, než lepší přehrávač na laciných sluchátkách.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 11. 9. 2010 17:36

Tvůj příspěvek mi sice nedává vůbec žádnou logiku,, ale což, respektuju ho. A taky myslím že v pondělí jdu koupit nějakej levnej ***** přehrávač abych měl lepší požitek z hudby.
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marty63 11. 9. 2010 19:43

Já vlastním X5L a žádný takový problém jsem nezaznamenal. Používám sluchátka Sennheisery PX 100 a Shure 110. Sluchátka asi nic moc, ale mně pro vychutnání muziky na přenosném playeru zcela dostačuje.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Balda_87 11. 9. 2010 20:04

LammerOutsider píše:Tvůj příspěvek mi sice nedává vůbec žádnou logiku,, ale což, respektuju ho. A taky myslím že v pondělí jdu koupit nějakej levnej ***** přehrávač abych měl lepší požitek z hudby.

já to asi blbě napsal, ale jde o to, že když jsem měl koss portapro, zvuk ZENu, nějakého noname mp3 přehrávače a později nokie 5730 mi vyhovoval víc, než když si teď půjčím portapro a píchnu je na Clip+.
Asi už jsem ale příliš zhýčkaný IE8.
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sauhirt 12. 9. 2010 09:32

Figut: Co pro tebe jsou lepší sluchátka? :)

Btw asi můžu bejt rád, že ještě nemám na mp3 naposloucháno tolik (nebo jsem natolik hluchej), abych dokázal rozeznat ty malý rozdíly mezi nima. 8-)
sauhirt
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků