Cowon iAudio X5 - zklamání?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ujoslav 15. 9. 2010 11:34

Mám aj Sony rady X a o žiadnej deke neviem. Hrá to super. Možno je vyníkajúci zvukový prejav (na rozdiel od bežných modelov Sony) spôsobený tým, že rada X (aj rada A) ma ten ich slávny zosilovač S-Master.
U rockboxovaného Clip+ mám rád, že keď sa občas ozve moje druhé "basofilné JA", tak môžem jemne zvýrazniť basy a zvuk je pre mňa stále super. U orig. Sansa FW akýkoľvek zásah do ekvalizéru znamenal totálne od-ebanie zvuku.
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cagin 15. 9. 2010 12:33

Do meho A 818 ho asi zapomněli dát :lol:
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujoslav 15. 9. 2010 13:26

cagin píše:Do meho A 818 ho asi zapomněli dát :lol:

Myslel som radu A84x - http://www.sony.cz/product/nws-a-series
To ich označovanie je riadne debilne.
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 15. 9. 2010 15:55

Děkuji, že se to tady trochu pohnulo :-)

Takže váš závěr je nejspíš víceméně takový, že mé sluchátka nedostačují (je pravda že to opravdu není žádný highend :-D)

ALE, jen mě udivilo, jak moc jsem pocítil změnu, na STEJNÝCH sluchátkách, STEJNÝCH skladbách. Najednou mě z toho bolela hlava, neměl jsem chuť poslouchat. zvuk jakoby zdálky. Nevyrovnaný. nepříjemný.

ale když říkáte všichni že X5 je opravdu nejlepší, tak asi bude chyba ve mě, a ve sluchátkách.

Holt pořídím lepší špunty a mušle, a já si budu muset zvyknout.. snad mě z toho neupadne hlava, na což už mám solidní nákrok :-( :-D

Jinak jsem velmi spokojen s X5, hlavně kvůli kapacitě, nikdy se nemusím omezovat. přišlo mi ohromně svazující mít jen 10 GB místa (na sanse), vybrat jen 10 GB toho nejlepšího je pro mě problém.

když už jsme u toho, jakě špunty k X5 doporučujete? (nějaké osobní zkušenosti, cena přiměřená, v dobrém poměru cena / výkon, řekněme do 3k Kč..)

díky moc
LammerOutsider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ujoslav 15. 9. 2010 16:41

Na sluchátka sú iné vlákna, ale ľudia ti budú pravdepodobne odporúčať hlavne toto:
SoundMagic PL-50 (1000 Kč)
http://mp4nation.net/catalog/index.php? ... cts_id=330
RE0: (1800 Kč)
http://www.head-direct.com/product_detail.php?p=38
Phonak Audeo: (3000 Kč)
http://www.headphones.cz/inshop/prenosn ... fe-111.htm
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 15. 9. 2010 16:47

Sekce na sluchátka tu je, dokonce je tam zrovna téma podobné tvé relaci...

Jinak co si pamatuju, tak třeba Porty hrály na prvním iPodu Touch dost strašně, naopak na D2 výborně. Takže rovnice moc nefungujou občas :D
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pcmatis 8. 10. 2010 22:42

Hned ze začátku musím uvést na pravou míru, že absolutní hodnocení v audiu (naštěstí :-)) ) fungovat nikdy nebude, a fakt, že pro většinu lidí tady je iAudio X5 nejlepší MP3 přehrávač, nemusí vůbec nic vypovídat o tvém skutečném zážitku z hudby na různých přehrávačích.

Sám mám už pět let iAudio X5L a za nic bych neměnil. Mimochodem letos jsem vyměnil původní HDD s kapacitou 30GB za Toshibu MK1634GAL s kapacitou 160GB a na hodně let mám vystaráno... Nic z moderní "konfekce" mi prostě nevoní. X5 je svými kvalitami pořád ryzí audio přehrávač a podle mě jej zatím nic nepřekonalo (rozumněj: nic lepšího jsem zatím neslyšel).
(pozn. vyměněný HDD funguje pouze na alternativním firmwaru Rockbox, aktuálně jen s posledními devel buildy Rockboxu od verze 3.6, ne s dřívějšími)

Co se týče zvuku, původní firmware hraje hodně dobře na "běžných sluchátkách" - tak do 3 000 Kč. BBE efekty jsou zajímavé, ale jen pro ne moc detailní sluchátka, protože maskují nedokonalosti nahrávky a přikrášlují ji - u ne moc kvalitní hudby a na běžných sluchátkách to pomáhá, ale pokud máte už lepší nahrávky (FLAC nebo MP3 320 kbps), pak vám může hudba při dlouhodobějším poslechu přijít těžkopádná a únavná. Sám jsem s těmito a všemi jinými efekty skoncoval a poslouchám už jen surovou hudbu dokonce bez jakékoli ekvalizace a hudba se mi zdá přirozenější, vzdušnější. Toto bylo hodnoceno se sluchátky Koss Porta Pro.

Před rokem jsem si pořídil In-Eary Shure SE530 - v podstatě pořád nejlepší sluchátka firmy. Skok to byl prostě obrovský. Když píšu obrovský, myslím tím obrovský...k lepšímu. Dokonce i ne úplně nejlepší nahrávky byly velice zábavné a poslouchatelné. A co teprve hi-res ripy...

V zápětí po pořízení sluchátek jsem na přehrávač nahrál alternativní firmware Rockbox a musím říct, že je to společně s upgradem HDD to nejlepší co tento přehrávač mohlo potkat. Hudbu poslouchám ve výchozím nastavení Rockboxu, žádné úpravy zvuku se mi po dlouhodobějším poslechu neosvědčily stejně jako u originálního firmware. Rozdíl je v tom, že teď si můžu zvukové nuance vyladit přesně podle nálady, typu hudby a kvality nahrávky. Tato nastavení už nepoužívám, Rockbox mi zvukově vyhovuje rovnou v základním nastavení.

Co se týče rozdílu Rockboxu a původního firmware, myslím, že Rockbox nic neupřednostňuje a dává hudbě vyniknout jako celek se všemi jejími krásami, ale také chybami. Originální firmware hraje více líbivě (podle mě má více basů a možná o něco méně přesné výšky). Je fakt, že na originálním firmwaru jsem moc neposlouchal a teď funguju jen přes Rockbox. Tzn. Rockbox doporučuju aspoň vyzkoušet, u iAudia X5 ani nejde nic zkazit...

Přikláním se k názoru, že X5 má trochu temnější charakter zvuku, ale zato velmi dobře poslouchatelný a záživný, prostě takový jak si jej na přenosném přehrávači představuji. Společně se sluchátky Shure SE530 jde o skvěle hrající a chrakterově velmi dobře ladící kombinaci.
Bratr má iAudio/Cowon S9 se sluchátky Westone UM3X. Obojí, jak přehrávač, tak sluchátka mají světlejší charakter. UM3X hrají rozhodně lépe (hifisticky, detailněji) než SE530, ale už ne tak zábavně a pohodově. Na přenosné audio se mi více líbí X5 a SE530 než X5 a UM3X. U přehrávače S9 hrají UM3X lépe než na X5, protože S9 má celkově světlejší charakter a sluchátka jsou také detailnější (jsou to přeci jen monitory), přesto mi připadá tato kombinace tak nějak bez drajvu, ten zážitek z poslechu prostě nějak chybí... SE530 u S9 hraje také velmi dobře, ale rozlišení detailů je menší. Co je pro mě hlavní, při této kombinaci se zvýšila zábavnost, pohodovost, příjemnost poslechu a tím i požitek z hudby. Nejzáživnější kombinace je pro mě tedy iAudio X5 a Shure SE530.

P.S. Kdo dočetl až sem, má můj respekt. Sám se nestačím divit, jak jsem se rozepsal. Laskavý čtenář mi snad promine.
SÍŤOVÝ FILTR: Belkin PureAV HomeTheater PF-50
DAC: Yulong DAH1 Mark II
SLUCHÁTKÁČ: Dispre II - JFET
SLUCHÁTKA: AKG K701 / Westone UM3X RC
KABELY: digikoax - obyč, signálové - AudioQuest King Cobra
pcmatis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 8. 10. 2010 23:40

A co teprve hi-res ripy...

Jaký má význam pouštět Hi-res ripy na zařízení, které je stejně skrouhne zpátky na 16bit?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Kocmeister 9. 10. 2010 09:43

pcmatis: Pěkně popsaný, máš ode mě bod :-) Mimochodem všiml jsem si tvého podpisu. Co říkáš na Dispre Jfet?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cagin 9. 10. 2010 10:24

pcmatis:Potvrdil si mi ,že přehrávače rostou s rockboxem a tim si mi potvrdil i moje dojmy po updatu.Nevim jak moc je( světly,temny) x5 ,ale rockbox děla takovy temnějši dojem muže to byt i tim. ;-)
tady jsem začal
-------------

nyní jsem zde
----------------------------
cagin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pcmatis 9. 10. 2010 18:44

to Bína:
samozřejmě že poslouchat hi-res ripy na MP3 přehrávači smysl nemá, já ale tebou citovanou větu napsal v samostatném odstavci, který se věnoval pouze sluchátkům Shure SE530 a můj výrok se vztahoval jen a pouze k těmto sluchátkům, už ne k iAudiu X5. Sám poslouchám hi-res hudbu na DACu a Dispre JFET s K701, tam to smysl opravdu má. Pokud ale nechceš nikoho a naprosto nijak při domácím poslechu rušit, in eary jsou nutnost.
SÍŤOVÝ FILTR: Belkin PureAV HomeTheater PF-50
DAC: Yulong DAH1 Mark II
SLUCHÁTKÁČ: Dispre II - JFET
SLUCHÁTKA: AKG K701 / Westone UM3X RC
KABELY: digikoax - obyč, signálové - AudioQuest King Cobra
pcmatis
Kolemjdoucí

Předchozí stránka