Fiio X3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Skeptický 28. 4. 2014 14:22

Před chvílí jsem ho otestoval, ale moc mě nenadchl. Sice myšlenka nového GUI je přínosná, leč celkové logika ovládání (zvl. ekvalizéru) pokulhává. Mě osobně v některých operacích provázely nepochopitelně dlouhé odezvy.
Hlastost také nic moc, i když jsem stáhnul mod120.
Zatím je to nevyladěné, ten kdo se nechce kochat kravinama ať zůstane u původního firmwaru a nebo počká na ostrou verzi...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 28. 4. 2014 17:39

Mám ho taky na zkoušku, co se týče ovládání je to zatím fakt "beta". Ale zvukový posun to teda je - větší soundstage, lepší separace nástrojů a podstatně lepší basy a výšky.
Co jsem tak vyrozuměl z jednoho postu šéfa FiiO, ostrý FW by měl být dostupný asi během 14 dnů.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 28. 4. 2014 19:01

To s tím daleko lepším zvukem, to bych se rozhodně neodvážil tvrdit. Je malilinko jiný a je otázka zda lepší, to s tou separací atd. mě spíš napadá zda přání není otcem myšlenky...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cyphill 28. 4. 2014 23:24

Kdo by se chtěl kouknout, takhle vypadá prostředí firmware 2.14 beta

cyphill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marty63 29. 4. 2014 07:02

Skeptický píše:To s tím daleko lepším zvukem, to bych se rozhodně neodvážil tvrdit. Je malilinko jiný a je otázka zda lepší, to s tou separací atd. mě spíš napadá zda přání není otcem myšlenky...

Dost lidí má odlišný názor.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 29. 4. 2014 09:24

Já jsem taky pročítal head-fi :-) Ale z těch stovek příspěvků, mělo tyto názory jenom pár jednotlivců, naprostá většina ten zvuk nijak nekomentovala. Vsadil bych se, že ty nekritičtí chváliči zvuku mají všichni do 20 let. To je ještě věk, kdy vše nové je skvělé a musí být zákonitě lepší jak to starší, protože to je přece pokrok vole :-)

-- 29. 4. 2014 10:06 --

Ještě postřeh k tomu EQ. Zdá se mi v podstatě nepoužitelný v režimu USER. Zvuk v základní úrovni je děsně plochý a nelze se rozumně dobrat k něčemu uspokojivému.
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 29. 4. 2014 22:25

Zajímalo by mne, kde bereš tu jistotu, že to jsou nekritické názory. No a spojovat to s věkem... :hm
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 30. 4. 2014 06:46

Životní zkušenosti :-)
Ale když bych měl rozebrat ty nadšené popisy:
Basy, u některých písniček jsou opravdu o trochu hlubší, ale zase se ztrácí přirozená barva nástrojů. kopák už nezní moc jako kopák.
Středy, jsou o malilinko výš, mě osobně nevadí.
Výšky, to samé, ale oproti předchozí verzi v některých písničkách přibyly lehké sykavky.
Separace, opravdu se zdá v některých písních že je to lepší, ale zase na úkor přirozenosti a pevnosti zvuku.
Celkově mám z téhle verze rozporuplný pocit, bude hodně záležet na vkusu každého posluchače.
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 30. 4. 2014 19:16

Já jsem celkem spokojen, zvuk se mi zdá lepší. Přítomnost ekvalizéru super sice je to takové dřevní ovládání ale u 6 tlačítek to je problém vždycky. Beta je dost pomalá
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 28. 5. 2014 22:02

Firmware 3.0 je už venku. Zvukově je to podobné verzi 2.1, ale se slabšími basy. Ekvalizér se nekoná. Vypadla i zkrácená volba na volbu basů, výšek atd. přímo u písničky.
Vracím se zpět k fw 2.1 :-)
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarin212 29. 5. 2014 11:52

Na diskuzi head-fi se dost omílá, že 2.14b je zvukově nejvyváženější + samozřejmě to zvýšení hlasitosti. Nový themes jsou též super (tuším, že stejné u 3.0), jedinou nevýhodou tak je občasné sekání či padání, když příliš listuji...
Jarin212
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroy26 4. 6. 2014 11:31

Zdravím, hádam to nebude príliš OT, ale neviete doporučiť nejaký kvalitný analógový stereo jack/2x RCA kábel na prepojenie X3 a X9?
Inak, novým firmwarom došlo k zmene zvuku, nie je to len placebo -)
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 4. 6. 2014 14:12

Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 6. 2014 20:49

leroy26 píše:... neviete doporučiť nejaký kvalitný analógový stereo jack/2x RCA kábel na prepojenie X3 a X9?
...v Ketose majú ešte nejaké zásoby XLO HTMP3 – 1m a 2m ;-)
XLOHT_1_x600.jpg
XLOHT_2_x600.jpg
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 5. 6. 2014 07:11

Díky, hoši. A je tam nejaký zásadnejší kvalitatívny/zvukový rozdiel medzi doporučenými?
leroy26
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků