[recenzia] SONY NWZ-S754

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod garrett6 1. 2. 2011 22:40

Mal som si dnes možnosť mimo SK vyskúšať NWZ-S755 a musím povedať, že zvukovo je dosť nevýrazný, má skôr taký teplý, zastretý basovejší zvuk, ako keby tam bola lampa, ktorá si už presne nepamätala, čo to má vlastne robiť 8-P Clip ho zje ako pes muchu. :D
Čo ma ale príjemne prekvapilo, bol NWZ-A846. Taký ujačaný, sykavky, že by sa ani Zmijozelův dědic nemusel hanbiť a zvuk bez kúštika emócií, úplne lineárny... skrátka konečne som našiel náhradu za svoj starý Clip. Pozeral som na head-fi, ale tam ho zvozili ako všetko čo sa nezačína na Cowon :D ... nie je to prehrávaš pre masy, mne sa ale výborne hodí aj na prácu pri kontrole nahrávok. Bravo Sony, toto som nečakal :tleskani

Inak tie pribalené slúchadlá nie sú tlakové (balanced armature), ale normálne elektordynamické... a kvalita nič moc. A či by som ich vopchal do normálneho socketu... skôr by som sa bál, že to poškodí tie mikrofóny... ale možno nie.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qodboq 2. 2. 2011 01:00

_FranKo_: tak kvôli tebe som skúšal zohnať niečo české, ale nakoniec som to vzdal a premenoval jednu pesničku a tam sa všetko zobrazovalo správne, takže by to malo byt bez problémov.

garrett6 : viem presne na čo narážaš, to isté by som tvrdil aj ja v prvý deň, ale nemáš tušenia ako sa mýliš a zároveň máš pravdu. Jedno viem určite po týždni by si prehodnocoval tvrdenie ;-]
Ináč ja som netvrdil že sú tlakové :D ja som narážal na d-jays ktoré si chcel troky84 kúpiť k notebooku aj mobilu.

Prajem veľa príjemných chvíľ, nech technika slúži ;-)
qodboq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 2. 2. 2011 22:04

Ja viem že mám pravdu O:-) (neskrývaná skromnosť --- ale teraz vážne, práca s hudbou ma živí už takmer 15 rokov). Nehovorím, že S má nekvalitný zvuk, práve naopak. Len mi vadila nutnosť použitia equalizéra (ale zase dobrého :shock: ) --- mimochodom skús (+2),0,0,+1,+1,0 (dúfam, neviem, či sa dobre pamätám).
A prečo som si vybral A-čko, radšej uvediem na príklade Tankianovej hudby s ktorou som oba skúšal. Máš tam neskutočné a rýchle výšky, ktoré sú popretkávané krátkymi presne dávkovanými basmi. Nepoznám veľa prehrávačov, no tie čo som počul by som rozdelil na 3 skupiny:
- prvá (tam by som zaradil to S-ko), ktoré sa snaží držať pri zemi (pri basoch) a obetuje výšky na oltár príjemného teplého zvuku;
- druhá sa snaží hrať výšky za každú cenu na extrém, no prítomné basy zvuk neskutočne skreslia a výsledný zvuk trhá uši;
- tretie, ktorá zahrá výšky aj krátke presné basy - a tam mi sadne starý Clip a to A-čko, ktoré zajtra bude doma :love: Už len poriešiť najaké kvalitnejšie tlakové meniče s vyššou impedanciou (lebo podľa nejakej recenzie na nete je tam merateľný a možno počuteľný šum :shock: )

Chcel by som sa ťa spýtať, či pribalené slúchadlá po čase nejako zmenili zvuk a či sa dá nabíjať aj obyčajnou usb nabíjačkou (zase dakto nadával, ale zrejme to chce len takú, čo má napätie výlučne na krajných kontaktoch, inak si myslí, že je pripojený k počítaču ale bez ďalších pokynov neaktivuje nabíjanie).
Naposledy upravil garrett6 dne 2. 2. 2011 22:27, celkově upraveno 1
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Figut 2. 2. 2011 22:10

Ty, tak se mi to A-čko taky zamlouvá. Ale vyměnit za Clip?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 2. 2. 2011 22:25

Ja ho nemením, ale už rok nefunguje akumulátor (dosť starý Clip), a musím ho ťahať s nábojovou pumpou alebo čo to je od GP na 2 AA akumulátory. Takže Clip bude ako chuťovka len na doma. A plusko nechcem.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qodboq 3. 2. 2011 00:41

garrett6: Dobre si to napísal :-D Aj ten eq si sa celkom trafil, ale tie basy sú už priveľa na druhu stranu to naberie dynamiku. Určite by som si zobral "A" aj ja, ale financie to zatiaľ nedovoľujú. A k tým dodávaným slúchadlam neviem, používam ich k filmom na PC a zatiaľ som videl len The Town. Čiže neviem či sa to zlepší/zmení, ale predpokladám že trochu áno.

K tomu nabíjaniu, nemôžem to vyskúšať, usb nabíjačku má brat v práci takže najskôr v piatok.
qodboq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qodboq 5. 2. 2011 20:29

Ide nabíjať normálne cez travel charger.
qodboq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett6 6. 2. 2011 11:20

Vďaka, ale aj tak som objednal originálnu NWUM50 aj s káblikom, nech neťahám so sebou dátový kábel.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garrett6 12. 2. 2011 23:06

Chcel by som sa spýtať, či používaš na synchronizáciu free program Sony Media Go. Dnes som si ho nainštaloval kvôli SensMe playlistom.
Neviem, či prvotná synchronizácia s prehrávačom je fakt taká pomalá, alebo mám niečo zle nastavené.
Inak je to kandidát na najlepšie hrajúci mp3 softvér pre Windows. Tvrdeniu že všetky hrajú rovnako už dávnejšie neverím. Používam Foobar aj J.River, ale tak znie úplne inak ako tamtie 2 keď hrajú na flat bez pluginov. Zrejme to má zabudované nejaké vlastné dsp a výsledný zvuk stojí za to.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qodboq 17. 2. 2011 09:46

Nie, používam windows media player 12 a v linuxe všetko možné . Ináč mám doma povaľujúci sa čierny kábel od ultimate ears, ak by niekto chcel ;-)
qodboq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qodboq 1. 4. 2011 11:51

Ešte, ak by niekto náhodou potreboval ísť do Service Menu :D ako ja.

1. Go to the main menu of the player
2. turn Hold ON
3. now press these keys in order

right --> left --> volume UP --> volume DOWN --> right --> left --> option --> back --> option --> back

Pozor!!! dajte si dole slúchadla. :shock:

Môžete sa pohrať s nastavením basov a stredov + noise canceling, clear stereo.
Zmeniť region sa mi nepodarilo ... :D

ešte k cene slúchadiel, ktorú si môžete odrátať
http://www.amazon.com/Sony-MDRNC33-Nois ... B002M78JAM
cena sa pohybuje okolo... 5300 yen (~56 US) a teraz nech niekto porovnáva ;-)
qodboq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod En3mim 16. 5. 2011 20:25

Ahojte, mám SONY S739, je nejaky, jakkoli krkolomny zpusob jak v tom přehrat bezztratovy format? flac, velkej wav? na googlu jsem našel jen, že to nejde, ale s tim se spokojit nechci :-D
Telefon - Motorola Defy CM7
Zvuk - Sony NWZ-S739FB + SENNHEISER IE8 / AUDINST + BEYERY DT 770 PRO
Foťák - Panasonic Lumix FZ7/ Sony WX5 /Nikon D90
En3mim
Junior

Odeslat příspěvekod garrett6 17. 5. 2011 14:47

Žiaľ nedá sa :( .... síce systém v tých prehrávačoch je postavený na linuxe, vďaka certifikátom a iným obmedzeniam od Sony nie sú možné úpravy.... resp. sa nikomu nechce.
garrett6
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod En3mim 18. 5. 2011 09:41

No tak se musim utěšovat, že bych stejne nepoznal rozdil.... :-D ale sakryš nak to jit musi :-)
Telefon - Motorola Defy CM7
Zvuk - Sony NWZ-S739FB + SENNHEISER IE8 / AUDINST + BEYERY DT 770 PRO
Foťák - Panasonic Lumix FZ7/ Sony WX5 /Nikon D90
En3mim
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků