sansa clip - OS problém

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 17. 3. 2011 19:15

Zdarec všem týpkum kteří čtou diskuze s úmyslem někomu poradit! Mám problém se Sansou Clip v2 8GB ve spolupráci s OS Windows 7. Jakmile připnu frajera do USB, wokna ho zařadí do oddílu "Zařízení a tiskárny", tzn. windowsy nečtou přehrávač jako obyč flash disk. Z toho vyplývá, že se nedostanu přes windcmdr ani jiného manažera souborů k samotným adresářům s hudbou. Důležitá poznámka!!!! Používám Rockbox v nejnovější verzi. Zajímavé je, že při prvních deseti upnutími do usb operační systém "vnímal" přehrávač jako prachsprostý externí harddisk, takže jsem si mohl v paměti přehrávače zakládat složky, kopírovat do nich MP3 z pevného disku atd a potom přes rockbox pohodlně poslouchat. Ale teď mi pouze vyskočí uvítací okno Win7, kde můžu "Spravovat média a zařízení", "Procházet soubory", "Měnit obecné nastavení" a další hovna, ale prakticky se nikdy nedostanu ke skutečným MP3 které jsem tam kdysi nahrál a tudíž nemohu přidávat/odebírat/aktualizovat databázi skladeb. Nechápu, proč to předtím šlo, a teď ne. Nevím o žádných aktualizacích WIN ani obměnách, které bych prováděl. Prošel jsem veškeré nastavení win7 ale za boha se mi nepodařilo wokna přinutit, aby můj USB player četlo jako externí disk, nikoli jako "spešl" zařízení podobné tiskárně. Chápu, že za normálních okolností to je OK, ale pokud člověk používá Rockbox, tak potřebuje mít přístup do struktury adresářů a souborů, ale k tomu mě win7 nepustí. Poradí někdo, jak tuto kletbu zlomit?
Ghostwriter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karlheinz 17. 3. 2011 21:46

To nemá co dělat s nastavením Windows, ale USB módem v Clipu. Vlez do originálního firmware a přepni tam v nastavení USB mód na MSC (teď tam budeš mít nejspíš Auto nebo MTP).
flac -> clip+ (rockboxed) 16GB -> phonak audéo pfe
Karlheinz
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 20. 3. 2011 12:46

Anebo zkus postup v tomto článku.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior